لیفت صورت و گونه؛ جوانسازی پوست با لیفت

احتمالا با عبارت لیفت صورت و گردن آشنا هستید. چند سالی است، که در کلینیک‌های زیبایی و مراکز پزشکی مربوط به زیبایی از لیفت در قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شود. پزشکان متخصص زیبایی هر ساله با متدهای جدید زیبایی به بهبود وضعیت پوست و جوانسازی کمک می‌کنند.

با افزایش سن پوست صورت و گردن شل شده و روی گونه‌ها، خط فک و اطراف لب چین و چروک زیاد می‌شود. بسیاری از افراد به دنبال روش‌های زیبایی برای حل این مشکل هستند. بهترین راه برای ایجاد ظاهری جوان‌تر و رفع افتادگی و چین و چروک پوست لیفت صورت و گردن است. برخی افراد برای تاثیر بهتر لیفت صورت را در کنار لیفت گردن انجام داده و از این تغییرات راضی بوده‌اند. چرا که یکی از روش‌های تاثیرگذار برای بهبود آثار پیری لیفت گردن است.

اگر قصد انجام لیفت گردن و صورت را دارید، حتما با یک پزشک متخصص زیبایی با تجربه مشاوره داشته باشید. پزشک در مورد بهترین روش لیفت صورت و گردن شما را راهنمایی کرده و در مورد مزایا و عوارض آن صحبت می‌کند. تجربه و تخصص پزشک در این زمینه بسیار مهم بوده و در نتیجه لیفتینگ تاثیر می‌گذارد.

لیفت صورت چیست

لیفت صورت و گونه؛ جوانسازی پوست با لیفت

لیفت صورت با نخ ، از بهترین تکنیک‌های جوان‌سازی پوست و تغییر چهره است. این روش غیرجراحی شامل استفاده از نخ‌های کوتاه و قابل جذب برای کشیدن و فرم دادن به صورت و گردن است. لیفت صورت یک روش سریع و موثر است که در آن فرم صورت شما در مدتی کوتاه تغییر می‌کند و به شکلی که می‌خواهید، تبدیل می‌شود. برای لیفت صورت نیازی به بیهوشی، جراحی و بستری در بیمارستان نیست و یک فرایند سرپایی محسوب می‌شود.

لیفت صورت چه اشکالاتی را رفع می‌کند؟

توسط لیفتینگ صورت با نخ می‌توانید از شر مشکلات زیر، در کمتر از یک ساعت، خلاص شوید؛

  • پیری زودرس صورت و از شکل افتادن آن
  • غبغب و افتادگی پوست زیر چانه و گلو
  • ابروها و پلک‌های افتاده
  • پیری و افتادگی گردن و پوست آن

انواع روش لیفت صورت

در گذشته تنها از طریق جراحی امکان لیفت صورت وجود داشت. اما امروزه با استفاده از روش‌های مختلف غیرجراحی می‌توان با کم‌ترین درد و بدون دوران نقاهت عمل لیفتینگ را انجام داد. البته روش‌های غیرجراحی موقت بوده و باید هر چند وقت یک‌بار تمدید شوند. روش‌های غیرجراحی نیازی به بیهوشی، بستری در بیمارستان و ایجاد برش‌های عمیق ندارند.

در لیفت صورت به روش‌های مختلف می‌توان خطوط ریز، چین‌های عمیق، افتادگی پوست و فرورفتگی گونه‌ها را تا حدودی از بین برد. این روش‌ها عموما به کلاژن سازی پوست کمک کرده و سلول‌های پوستی را تحریک می‌کنند.

جراحی لیفت صورت

در جراحی لیفت صورت، چربی اضافه و سپس پوست اضافه برداشته می‌شوند و از این طریق، صورت جوان‌تر شده و پوست محکم‌تر به نظر می‌رسد. برای انجام جراحی لیفت صورت، بی‌حسی و بی‌هوشی انجام می‌شود و بعد از جراحی نیز، فرد نیاز به استراحت و گذران دوره‌ی نقاهت دارد.

لیفت صورت با نخ

روش دیگری که برای برطرف کردن چین و چروک‌های ایجاد شده در اثر لبخند وجود دارد، لیفت صورت با نخ است. پزشک متخصص نخ‌ها را از طریق سوزنی باریک، وارد پوست می‌کند و آن‌ها را از طرفین می‌کشد. بعد از این کشش، پوست سفت شده و خطوط لبخند برطرف می‌شوند. دوام این روش حدود ۱ تا ۳ سال است. این زمان برای جذب نخ‌ها از طریق بدن لازم است و بعد از جذب اثر لیفت از بین می‌رود.

لیفت صورت با فیلرها

گاهی اوقات به علت کاهش حجمی که در زیر پوست ایجاد می‌شود، افتادگی و چین و چروک در پوست ایجاد می‌شود. در صورتی که کاهش حجم برطرف شود، ‌خطوط لبخند نیز برطرف خواهند شد. فیلر به معنی پرکننده است. گاهی این پرکننده‌ها شامل چربی می‌باشند و گاهی نیز از ژل که حاوی هیالورونیک اسید است استفاده می‌شود.

لیفت صورت با بوتاکس

استفاده از بوتاکس که حاوی سم بوتولینوم است، باعث برطرف کردن چین و چروک ایجاد شده در اثر خط لبخند می‌شود. این ماده حرکت ماهیچه‌ها را مختل می‌کند و پوست در اثر آن چروک نمی‌شود.

لیفت صورت با هایفوتراپی

در هایفوتراپی، در محل خطوط لبخند، گرما ایجاد می‌شود و این گرما پوست را می‌سوزاند و باعث جمع شدن آن می‌شود. در این روش از امواج رادیویی استفاده می‌‌شود. امواج رادیویی در پوست ایجاد گرما می‌کند و این مسئله به پوست آسیب رسانده و آن را تحریک به کلاژن سازی می‌کند.

مزایا و معایب لیفت صورت

لیفت صورت باعث از بین رفتن خطوط چهره می‌شود و چهره را چندین سال جوان‌تر نشان می‌دهد. همچنین این مورد در افزایش اعتماد به نفس نیز موثر است.

از معایب لیفت صورت می‌توان به ایجاد هماتوم، کبودی، درد و عفونت در جراحی و بازگشت‌پذیر بودن، عفونت و تاثیر کم‌تر در روش‌های غیر جراحی اشاره کرد.

هزینه لیفت صورت

لیفت صورت در صورت جراحی بین ۶ تا ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد، اما می‌توان لیفت صورت را با نخ و با قیمت کم‌تر انجام داد. همچنین هزینه‌ی روش‌هایی چون کربوکسی تراپی و هایفوتراپی نسبت به جراحی ارزان‌تر است. البته که این روش‌ها نیاز به تکرار و ترمیم دارند و مانند جراحی دائمی نیستند.

لیفت گونه چیست

لیفت صورت و گونه؛ جوانسازی پوست با لیفت

برای بسیاری از خانم‌ها و آقایان شل شدن و افتادگی پوست، یکی از مهم‌ترین اثرات پیری است. با گذشت زمان کلاژن زیرپوست کاهش پیدا کرده و با کمبود این پروتئین پوست افتاده و چروک می‌شود. در این حالت بافت صاف و انعطاف‌پذیر پوست تا حدودی از بین می‌رود. هم‌زمان با کاهش پروتئین چربی در بافت زیرجلدی نیز کمتر شده و حجم گونه‌ها کاهش پیدا می‌کند. لیفت گونه روشی مؤثر برای ازبین‌بردن افتادگی گونه و کانتورینگ چهره است. برخی تکنیک‌های لیفت گونه کم تهاجمی بوده و در برخی مواقع تکنیک تهاجمی جراحی مناسب است. با استفاده از لیفت چین‌وچروک سطح پوست در این ناحیه از بین می‌رود و خطوط عمیق کم‌رنگ می‌شود.

متخصص پوست می‌تواند برای رفع افتادگی گونه چندین روش لیفت را با هم ترکیب کند و به گونه‌ها حجم بدهد. طی چند دهه گذشته برای لیفتینگ گونه علاوه بر جراحی تکنیک‌های غیرتهاجمی زیادی ایجاد شده است. بسیاری از خانم‌ها و آقایان برای داشتن ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر به دنبال انجام این تکنیک‌های غیرتهاجمی هستند.

هزینه لیفت صورت با نخ

یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب فرایند جوانسازی و زیبایی صورت ، هزینه‌ی آن است. یکی از مزایای لیفت صورت با نخ در این است که هزینه‌ی نسبتا کمی دارد. به طور میانگین، قیمت لیفت صورت با نخ حدود ۶ میلیون تومان است. البته که هزینه‌ی انجام فرایند و مشاوره‌های لازم، در کلینیک‌های زیبایی متفاوت است.

ماندگاری لیفت صورت

دوام لیفت صورت با توجه به روش مورد نظر متفاوت است. به طور کلی روش‌های غیرجراحی موقت است و پس از مدتی باید آن را تمدید کرد. فیس لیفت با تزریق ژل حدود ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد. میزان ماندگاری آن به نوع ژل و سیستم بدن شخص بستگی دارد. اگر در تزریق از چربی بدن شخص استفاده شود، ماندگاری آن به چند سال می‌رسد. در صورتی که لیفت صورت با تزریق بوتاکس انجام داده‌اید، لازم است هر ۳ یا ۴ ماه آن را تمدید کنید.

اگر لیفت به طور منظم تمدید شود، پس از مدتی نیاز کمتری به آن خواهید داشت. به عنوان مثال تزریق ژل کلاژن‌سازی پوست را افزایش می‌دهد و هر بار مقدار کمتری ژل تزریق می‌شود. اما روش جراحی صورت دائمی بوده و نتایج آن ماندگار است. البته در هیچ یک از روش‌های لیفتینگ نمی‌توان جلوی پیری و افتادگی پوست را گرفت. فقط این امر به تعویق می‌افتد.

 

سخن آخر :

لیفت صورت کمک میکند تا اگر خط لبخند روی صورت شما به جا مانده این خط را برطرف کند و در کنار لیفت صورت میتوانید به راحتی لیفت شقیقه و همچنین لیفت گونه را انجام دهید تا به زیبایی و جوانسازی شما کمک کند. سعی کردیم در این مقاله در مورد این سه نوع لیفت (صورت، گونه و شقیقه) صحبت کرده و روش های مختلف آن را برای شما توضیح دهیم.

بلاگ زیبایی و سلامت دکترتو : https:doctoreto.com/blog/

نظر خود را بیان کنید