کاندوم خاردار یا زائده دار به دسته ای از کاندوم ها گفته می شود که بر خلاف کاندوم های ساده دارای سطحی صاف و یکدست نیستند. در این نوع کاندوم ها زائده هایی بر روی سطح کاندوم وجود دارند که با هدف ایجاد تماس بیشتر با واژن قرار داده شده اند. این محصولات لذت جنسی را در زوجین خصوصا بانوان افزایش داده و موجب بالا رفتن رضایت جنسی می شوند. امروزه برندهای معتبر همگی انواع مختلفی از کاندوم خاردار را به بازار روانه می کنند. برندهای کدکس ، کاپوت ، ایکس دریم و شادو از شناخته ترین برندهای تولید این نوع کاندومها در ایران هستند.

انواع کاندوم خاردار کدامند؟

با توجه به استقبال زیادی که از این محصولات در بازار شده است ، شرکت های مختلف انواع متنوعی را به بازار معرفی نموده اند که در ادامه به معرفی و ذکر ویژگی های برخی از آنها خواهیم پرداخت.

 کاندوم خاردار فضایی :

کاندوم های فضایی دارای ظاهری ویژه و طراحی خاص هستند از این رو به آنها فضایی گفته می شود. زائده هایی که بر روی این کاندوم ها وجود دارند نسبت به محصولات معمولی بزرگتر بوده و شکل های مختلفی نیز دارند. انواع مختلف کاندوم های خاردار فضایی عبارتند از چرخشی ، شمشیری ، دکمه دار، طوقی و … .

کاندوم

خاردار ژله ای :

 کاندوم خاردار ژله ای که به دلیل جنسش با نام سیلیکونی نیز شناخته می شود از مدل های معروف در بازار است. برخی از ویژگی های این محصول که آن را برای استفاده کنندگان جذاب نموده است عبارتند از:

  • ضخامت بیشتر نسبت به سایر محصولات که می تواند حجم آلت را بالا ببرد.
  • داشتن خارهای نرم و درشت که میزان تماس را بالا می برند.
  • خاردارهای ژله ای معمولا قابل شستشو هستند و می توان چندبار از آنها استفاده نمود. البته باید توجه داشته باشید شستشوی این محصول باید با دقت کامل انجام شود.

کاندوم خاردار فضایی

خاردرشت :

در واقع دو نمونه ای که به آنها اشاره کردیم یعنی کاندوم خاردار فضایی و خاردار ژله ای ، هر دو در دسته کاندوم های خاردرشت قرار می گیرند. علاوه بر اینها محصولات دیگری نیز از برندهای کاپوت و کدکس وجود دارند که در این دسته قرار می گیرند و در مقایسه با خاردارهای معمولی، خارهای بزرگتری دارند. از این دسته می توان به کاندوم کاپوت بیگ داتس و کدکس بیگ داتس اشاره نمود.

نحوه استفاده از کاندوم خاردار

استفاده از این محصولات نیز همانند کاندوم های معمولی است و تنها کافی است آن را به صورت درست و اصولی بر روی آلت قرار داده و سپس استفاده نمود. اما یک هشدار مهم در رابطه با این محصولات وجود دارد. توصیه شده است که افرادی از این محصولات استفاده کنند که یا سن بالایی دارند و یا بارداری های متعددی را تجربه کرده اند . استفاده از کاندوم خاردار خصوصا آن هایی که دارای خارهای درشت هستند ، به زوج های جوان توصیه نمی شود زیرا می تواند باعث ایجاد زخم واژن و در نهایت عفونت شود.

توصیه شده است این نوع از کاندوم ها را به صورت محدود (حداکثر هفته ای یکبار و هر بار ۵ دقیقه) مورد استفاده قرار داد.

عوارض کاندوم خاردار

همانگونه که ذکر شد، خارهای تعبیه شده بر روی این محصول برای ایجاد لذت بیشتر با دیواره واژن برخورد می کند، اگر مدت تماس این خارها با دیواره ها بیشتر از زمان توصیه شده باشد می تواند باعث خراش دادن و در نتیجه زخم و عفونت واژن شود.

 یکی دیگر از عوارض کاندوم خاردار می تواند عادت کردن به این محصول باشد . اگز زوجین عادت کنند که همواره برای رسیدن به ارگاسم و لذت بیشتر از این محصول استفاده کنند ، قطعا در بلند مدت دچار مشکلاتی خواهند شد. رابطه همراه با درد ، عفونت واژن و عدم لذت کافی برای مرد می تواند از عوارض احتمالی استفاده طولانی مدت از این محصولات باشد.

خرید کاندوم خاردار

امروزه انواع کاندومها را می توان از راه های مختلفی تهیه نمود. داروخانه ها، مراکز عرضه محصولات بهداشتی، فروشگاه های اینترنتی (مانند آی بساط) و حتی سوپرمارکت ها این محصولات را در دسترس همگان قرار می دهند. یکی از مشکلات خرید حضوری عدم امکان بررسی مناسب تمامی محصولات و انتخاب مناسبترین گزینه است. از این رو دیدن سایت ها و فروشگاه های آنلاین به ما این کمک را می کند تا علاوه بر بررسی و آشنایی با انواع مختلف کاندوم های خاردار، بتوانیم درب منزل و به صورت محرمانه آنها را تحویل بگیریم .

خرید آنلاین کاندوم خاردار

البته هنوز هم افرادی وجود دارند که به دلایل مختلف از خرید آنلاین طفره می روند. با این حال این افراد نیز می توانند مدل ها و برندهای مختلف را در سایت هایی مانند آی بساط که اطلاعات کاملی را در خصوص تمامی محصولات ارائه می دهد ، را مشاهده نموده و بهترین کاندوم خاردار را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم انواع کاندوم خاردار را همراه با ویژگی های هر کدام معرفی نماییم. علاوه بر این نحوه استفاده و عوارض این محصول نیز ذکر شدند. در نهایت نیز راه های موجود برای خرید کاندوم خاردار ذکر شدند. حتما توجه کنید محصول خریداری شده دارای کیفیت مناسب ، تاریخ انقضا و بسته بندی سالم باشد.

نظر خود را بیان کنید