چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنید؛ 6 نکته برای تعریف سبک خود

این روزها سایت‌ها و طراحان مد نکات زیادی را در ارتباط با پوشش و ظاهر افراد می‌گویند که همه اینها باید با توجه به سلیقه و خواسته شما باشد. باید توجه داشته باشیم که چون هر فردی سلیقه خاص خود را دارد؛ بنابراین برخی از افراد کلاسیک دوست دارند و برخی تیپ اسپرت را ترجیح می‌دهند. بنابراین خوب یا بد در دنیای مد وجود ندارد و شما باید با یک استایل خاص زیباتر شده و در عین حال احساس راحتی کنید. در ادامه به بررسی چند نکته‌ای می‌پردازیم که به شما کمک می‌کند تا استایل و سبک شخصی خود را پیدا کنید. پس با ما در ادامه همراه شوید.

  1. پیدا کردن شکل بدن

شما برای پیدا کردن سبک شخصی خود باید ابتدا شکل بدنتان را به خوبی بشناسید. این شناخت کمک می‌کند تا سریعتر بتوانید لباس مناسب خود را پیدا کنید. احتمالا لباسی که شما دوست دارید بر تن یک هنرمند زیبا باشد اما بر تن شما به خوبی آن نباشد. بنابراین باید اول خود را ارزیابی کنید و سپس لباسی را که دوست دارید انتخاب کنید. لباسی که مورد علاقه شما است با توجه به شکل بدن شما زیباتر خواهد شد.

به عنوان مثال یکی از لباس‌هایی که اغلب خانم‌ها به آن علاقه دارند شومیز زنانه است. شومیز دارای دو مدل مجلسی و اسپرت است که در جنس‌های نخی و حریر و لمه و رنگ‌های سفید و مشکی بلند یا طرح دار، چهارخونه، و گلدار به فروش می‌رسد. شومیز مجلسی جنس حریر و لمه برای موقعیت‌های رسمی و افرادی که شکل بدن آنها لاغرتر است مناسب بوده و جنس نخی برای موقعیت‌های  غیر رسمی، استایل اسپرت و افراد با هر نوع ظاهری مناسب است.

  1. احساس راحتی

چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنید؛ 6 نکته برای تعریف سبک خود

شما در انتخاب لباس باید دقت کنید که زمانی که لباس بر روی اندام شما قرار می‌گیرد باید احساس بهتر و راحت‌تری داشته باشید. به عنوان مثال شلوار جین با هر لباسی ست می‌شود و شما می‌توانید از آن برای هر موقعیت رسمی و غیر رسمی استفاده کنید ولی باید دقت داشته باشید که به صورتی نباشد که بدن شما را دچار حساسیت کند. گاه یک لباسی که شما در آن احساس راحتی می‌کنید، می‌تواند یک تی شرت با طرح ساده و یا یک کفش کتانی باشد.

  1. شناسایی رنگ پوست

شما با شناخت بهتر رنگ پوست خود می‌توانید مشخص کنید که چه لباس‌هایی را بپوشید. شاید شما عاشق رنگ قرمز و یا زرد باشید اما ابدا آن رنگ برای پوست شما مناسب نباشد. رنگ مشکی از آن دسته رنگ‌هایی است که برای هر نوع پوستی مناسب است و کمتر محدودیتی برای آن وجود دارد. بنابراین برخی از این دست رنگ‌ها به اغلب فرم‌های صورت و رنگ پوست می‌نشینند و می‌توانند شما را جذاب کنند.

برای مثال انتخاب چرم مشکی رنگ تقریبا برای همه افراد گزینه خوبی است و می‌تواند استایل آنها را منحصر به فرد کند. برند مارال چرم یکی از برندهایی است که دارای نمایندگی در سراسر ایران بوده و شما برای خرید محصولات چرم مارال می‌توانید با خرید آنلاین در وقت و هزینه خود هم صرفه جویی کنید. قیمت محصولات این برند در خرید اینترنتی شامل تخفیف شده و می‌توانید با قیمتی بهتر کیفیتی بالا را تجربه کنید. چرم مارال به دلیل طبیعی بودن جنس چرم دارای دوام بسیار زیادی بوده و می‌توانید برای مدت‌ها از آن استفاده کنید.

  1. شناخت روحیات و سبک زندگی

خلق و خو و روحیات مختلف افراد هم در انتخاب استایل شخصی آنها اهمیت دارد. اگر شما فردی محافظه کار باشید معمولا از رنگ‌های خنثی استفاده می‌کنید یا اگر مدل‌هایی با ترند روز همراه باشند که با علایق شما هماهنگ نباشند از آنها استفاده نخواهید کرد. این در حالی است که شخصیت‌های جسور و بی‌پروا حتما از رنگ‌های بولد و پر زرق و برق استقبال می‌کنند. بنابراین مهم رضایت شما است که در هنگام پوشیدن لباس خود احساس راحتی داشته باشید. راستی این را هم اضافه کنیم که نحوه لباس پوشیدن شما، می‌تواند به نوعی روانشناسی شخصیت بر اساس پوشش باشد.

  1. موقعیت شغلی و اجتماعی

چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنید؛ 6 نکته برای تعریف سبک خود

موقعیت شغلی و اجتماعی هم در انتخاب استایل تاثیر خواهد گذاشت. به عنوان مثال شاید فردی استایل جسورانه را بپسندد اما قرار گرفتن او در موقعیت‌های شغلی و اجتماعی مختلف مانع از انتخاب این دست لباس‌ها شود. بنابراین او محبور است که برای محل کار از یک استایل رسمی استفاده کند که با ظاهر روزمره او متفاوت است. این موقعیت‌ها همچنین بر رفتار و شخصیت افراد و سبک زندگی آنها هم تاثیر می‌گذارند.

  1. ارزیابی کمد لباس

شما برای انتخاب استایل شخصی می‌توانید کمد لباس خود را بیشتر بررسی کنید. شاید گزینه‌هایی برای ست کردن داشته باشید که تا به حال به آنها بی‌توجه بوده‌اید. با این کار می‌توانید یک استایل شخصی منحصر به فرد خود را خلق کنید. گاهی اوقات بخشیدن لباس به افرادی که نیاز دارند کمک می‌کند تا کمد شما خلوت‌تر شده و انتخاب استایل هم برای شما راحت‌تر شود.

نویسنده: وحیده امینی

نظر خود را بیان کنید