• درباره کاشت یا پیوند موی طبیعی چه می دانیم ؟
  • تفاوت کاشت مو و ترمیم مو چیست ؟
  • کاشت ابرو چگونه انجام می شود ؟

اینها سوالاتی است که بنا داریم در این مقاله به آنها پاسخ بدهیم.

کاشت مو

کاشت مو به فرایندی گفته می شود که در آن موی شخص را از منطقه ای که دچار ریزش نمی شود (ناحیه اهدا کننده) به بخشی از سر که دچار ریزش شده است ( ناحیه گیرند) منتقل می شود.روش های گوناگونی برای کاشت مو وجود دارد. روش های کاشت مو FUT و FIT از جمله اولین روش هایی بوده اند که برای کاشت مو مورد استفاده قرار گرفته اند.

در روش FUT نواری از پشت سر فرد برداشته و پس از تقسیم شدن به واحدهای کوچکتر ( گرافت ) در منطقه گیرنده کاشته می شود. از جمله معایب کاشت مو به روش FUT ، خونریزی ، برداشته شدن چربی سر و بجا ماندن خط بخیه در ناحیه اهدا کننده است.

در روش FIT اما برداشت مو بصورت تار به تار انجام می گیرد که از این نظر مسئله بجا ماندن جای بخیه تا حد زیادی برطرف شده است. اما کاشت مو به روش FIT نیز دارای مشکلاتی می باشد از جمله : استفاده از هلدر های دستی که در زمان برداشت فولیکول های مو به فولیکول های همسایه آسیب می رساند و باعث میشود که آنها از بین می رود دومین عیب و ایراد این روش خونریزی بیش از حد آن می باشد که در حین کاشت مو مخصوصا در زمان برداشت بش از حد ممکن خون از بیمار رفته و باعث مشکلات خاص خود می شود

کاشت مو به روش SUT

جدیدترین و کامل ترین روشی که برای کاشت موی سر معرفی شده است کاشت مو به روش SUT نام دارد در این روش تا ۱۴۰۰۰ تاری موی واقعی را می توان کاشت کرد و بدون جراحی ، بدون درد ، بدون خونریزی و دوران نقاهت.از مزیت های این روش، انجام کاشت مو با دستگاه اتوماتیک است و حتی رکورد کاشت ۶۰ تار مو در یک سانت بنام این روش ثبت شده است.

کاشت مو

ترمیم مو

ترمیم مو یک فرآیند نوین و جدید می باشد که بیشتر برای آن دسته از افرادی که نمی توانند کاشت مو انجام دهند مطرح شده است در ترمیم مو، موهایی که برای استفاده انتخاب می شود هم رنگ و هم جنس موهای فرد بوده و یا نزدیک ترین و شبیه ترین موها به آن می باشد که به روش های مختلف برای فرد کاشته می شود.

روش های ترمیم مو همانند روش های کاشت مو متنوع است.اما در حال حاضر ترمیم مو به روش HRT و Micro HRT بهترین روش برای این کار محسوب می شود که انحصارا و برای اولین بار در ایران توسط کلینیک کاشت و ترمیم موی رنسانس انجام می شود.البته لازم به ذکر است که روش Micro HRT روش جدیدتر و بهبود یافته تری است.

ترمیم مو به روشMicro HRT چگونه انجام می شود ؟

  • ترمیم مو روی سطح پوست
  • ترمیم مو لابه لای موهای شخص

در روش اول :

تارهای مویی هم رنگ و همزاد موهای متقاضی انتخاب می شوند و سپس این تارها برروی شبکه ای که کاملا یکسان با پوست سر انسان است قرار می گیرند.این شبکه با استفاده از کراتین های مخصوص گیاهی بروی سر شخص کاملا ثابت شده بطوری که حتی از فاصله بسیار نزدیک نیز تفاوتی با پوست طبیعی سر دیده نمی شود.

در روش دوم :

تارهای مو بصورت لایه لایه و در لابه لای موهای شخص متقاضی قرار می گیرد و که این تارها نیز کاملا از نظر جنس و رنگ مانند تارهای موی طبیعی خود شخص می باشد

عمل ترمیم مو در مرکز تخصصی موی رنسانس با در اختیار داشتن بانک موی کاملا طبیعی که همجنس و بطور کلی همزاد و یکی با موهای شخص کاندید است با تراکمی بسیار بالا و همچنین با خط رویش بسیار طبیعی قابل انجام است. به گونه ای که شخص مورد نظر برای ترمیم مو شاهد بازگشت چهره خود به دوران پیش از ریزش موهای خود در طی یک جلسه می باشد .

مزایای ترمیم مو چیست ؟

۱- اولین و مهم ترین مزیت ترمیم با روش های HRT و MicroHRT این است که نیازی به هیچ گونه جراحی در آن وجود ندارد و می توان کلیه مراحل آن را در یک جلسه بدون هیچگونه احساس درد یا خون ریزی انجام داد.

۲- مزیت مهم دیگر این تکنیک ترمیم مو، انجام کارهایی مانند دوش گرفتن روزانه، استخر ، سشوار ، ژل ، رنگ و بطور کلی همه ی اموری که در حالت عادی با موهای خود انجام می دهید برای موهای کاشته شده پس از انجام این روش هم قابل انجام می باشد .

ترمیم مو

کاشت ابرو

ابرو یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین عناصر زیبایی فرد به شمار می رود،افرادی که ابرو های کشیده ، پر مو و یک دستی را دارند طبیعتاً توجه افراد را به خود جلب می نمایند و دارای اعتماد بنفس بالایی هستند

کاشت ابرو عملی ظریف و حساس محسوب می شود و از این رو لازم است جهت کاشت ابرو از متخصصان با تجربه کمک گرفته شود.

جدیدترین روشی کاشت ابرو ، تکنیک جدید و نوین FUE می باشد.کاشت ابرو در مرکز رنسانس توسط تیم مجرب کاشت ابرو در یک جلسه با ظاهر و خواب طبیعی ابروها انجام می شود، استفاده از روش FUE در کاشت ابرو دارای مزایای زیادی است از جمله مزیت های این روش این است که کاشت ابرو با تکنیک جدید FUE در یک جلسه ، کاملاً بدون درد ، عوارض و بدون کوتاهی موهای شخص در قسمت برداشت انجام میشود و از مهمترین تفاوت های آن با روش های دیگر استفاده از تیم مجرب و انجام ان با خواب طبیعی ابرو میباشد که دیگر همانند روش های رایج و قدیمی بصورت سیخ سیخ و نامنظم نخواهد بود

کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش انحصاری و جدید FUE چگونه انجام می شود ؟

بهترین فضا برای برداشتن موها جهت کاشت ابرو موهای کنار گوش ها می باشد ، در این منطقه موها از لطافت خاصی برخوردار بوده و شبیه موهای ابرو می باشد ، کاشت ابرو به روش FUE برای همه نوع ابرو مناسب می باشد حتی ابروهایی که شکسته شده اند یا ابروهایی که قبلا هاشور و یا تاتو شده باشند هم بدون نیاز به پاک کردن تاتو که با عوارض میباشد با این روش قابلیت پیوند موی طبیعی را خواهند داشت.

ابروهایی که نازک بوده و یا دچار شکستگی شده اند و اسکار داخل انها است هم با این روش قابل کاشت و ترمیم هستند.

در این روش خواب و مدل ابروها به دلخواه شخص می باشد و حتی تراکم آن می تواند به انتخاب شخص باشد که در روز کاشت ابرو برای شخص با طرح دلخواه او طراحی و سپس پیوند انجام میشود ، در کاشت ابرو به روش FUE محدودیتی از بابت برداشت و کاشت نخواهیم داشت و پس از پیوند ابروی شخص رشد موهای پیوند شده را بین چهار الی هفت ماه شاهد هستیم که این تکنیک قابل رشد و قابل اصلاح بوده و مادام عمر ماندگار است.

مرکز فوق تخصصی کاشت مو و ترمیم موی رنسانس در سال ۱۳۷۹ تآسیس گردید و طی این مدت بیش از ۱۰۰۰۰ مورد کاشت مو و ترمیم مو موفق توسط این مرکز انجام شده است. این موفقیت مرهون پویایی در جهت برخورداری از روشهای نوین و ارائه آخرین متدهای کاشت مو که با بنیان گذاری تکنیک های کاشت موی SUT و ترمیم مو HRT و MicroHRT بطور انحصاری در ایران میباشد.

نظر خود را بیان کنید