افرادی که قصد انجام ایمپلنت دارند در مراکز درمانی، اصطلاحات جدیدی می شنوند که گارانتی ایمپلنت یکی از آن ها است. به همین دلیل، سوالات زیادی ذهنشان را درگیر می کند مثلا اینکه واقعا گارانتی ایمپلنت وجود دارد؟ اگر وجود دارد چه مزایایی دارد؟ یا فرق ایمپلنت با گارانتی با ایمپلنت معمولی چیست؟ مدت زمان گارانتی ایمپلنت چقدر است و … .

در این راستا باید بگوییم بسیاری از متقاضیان ایمپلنت نمی دانند که این نوع کاشت دندان دارای گارانتی است. به همین دلیل اصلا اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و با شرایط گارانتی آن آشنا نیستند. این افراد با شنیدن گارانتی ایمپلنت، تعجب می کنند و می گویند مگر ایمپلنت هم گارانتی دارد؟ به همین دلیل ما نیز تصمیم گرفتیم در این محتوا در مورد این گارانتی صحبت کنیم. بنابراین اگر تمایل دارید در این زمینه اطلاعات خود را افزایش دهید و به بهترین ایمپلنت خود برسید،  می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

همه چیز در مورد گارانتی ایمپلنت

گارانتی ایمپلنت

گارانتی ایمپلنت یکی از جدیدترین خدماتی است که دندانپزشکان به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهند. این گارانتی مانند همان خدمات پس از فروشی است که ما در زمان خرید سایر محصولات از آن بهره مند می شویم. این گارانتی سبب می شود متقاضیان با خیالی آسوده، تصمیم به کاشت دندان بگیرند.

همان طور که می دانید تمام افراد در زمان خرید محصول یا استفاده از تجهیزاتی به گارانتی و ضمانت، توجه ویژه ای دارند. به همین دلیل اغلب کالاها و خدمات دارای گارانتی هستند که تجهیزات دندانپزشکی یکی از آن ها است. این موضوع سبب شد اغلب تجهیزات مورد استفاده در دندانپزشکی مثل تجهیزات ایمپلنت دارای گارانتی باشند.

گارانتی ایمپلنت یعنی چه؟

برای اینکه راحت تر این موضوع را درک کنید گارانتی و ایمپلنت را به صورت جداگانه توضیح می دهیم. گارانتی یا ضمانت، تاییدیه ای است که فروشنده به منظور تضمین و اثبات کیفیت و کارایی محصولش به خریدار، ارائه می دهد. بنابراین اگر محصول مورد نظر در مدت زمان معین، دچار نقص یا مشکلی شد خریدار می تواند از خدمات پس از فروش رایگان استفاده کند. ضمانت ایمپلنت هم به همین صورت است. در واقع ایمپلنت گارانتی دار این امکان را به متقاضیان می دهد در صورت بروز هر نوع مشکلی در مدت زمان تعیین شده در گارانتی، از خدمات پس از فروش آن استفاده کنند.

بنابراین توجه به ضمانت ایمپلنت و داشتن گارانتی تجهیزات آن، یکی از مهم ترین نکاتی است که در زمان ایمپلنت باید به آن توجه کنید. در بین ایمپلنت ها معمولا ایمپلنت سوئیسی دارای گارانتی بالا می باشد.

حال ایمپلنت چیست؟ ایمپلنت یک روش کاشت دندان است که افراد برای ترمیم دندان های آسیب دیده خود از این روش استفاده می کنند. بنابراین یک روش زیباسازی دندان محسوب می شود. ایمپلنت از دو قسمت پایه و تاج تشکیل می شود. قسمت پایه که از جنس تیتانیوم است در استخوان فک و قسمت تاج، بر روی پایه قرار می گیرد.

شکل ظاهری تاج به مانند دندان است. به همین دلیل، جایگزین دندان های آسیب دیده شده و زیبایی دهان و دندان فرد را به او بازمی گرداند. پس از نصب پایه یا همان ریشه های مصنوعی، روکشی که به شکل دندان است توسط چسب های مخصوص دندانپزشکی بر روی آن قرار می گیرند.

همه چیز در مورد گارانتی ایمپلنت

گارانتی ایمپلنت

چه کسانی نمی توانند ایمپلنت کنند؟

درست است که ایمپلنت یکی از بهترین روش ها برای ترمیم دندان های آسیب دیده است اما همه افراد هم نمی توانند از این روش استفاده کنند. از جمله این افراد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افراد مبتلا به دیابت
  • افرادی که داروهای خاص مصرف می کنند.
  • افراد سیگاری و کسانی که از دخانیات مصرف می کنند. البته این افراد می توانند ایمپلنت کنند اما بعد از آن باید سیگار کشیدن را فراموش یا به شدت آن را کاهش دهند.
  • کسانی که رادیوتراپی می کنند خصوصا در ناحیه فک و صورت، از این کار منع می شوند.
  • افراد مبتلا به عفونت دندان و فک، این افراد ابتدا باید عفونت خود را برطرف کرده و سپس اقدام به ایمپلنت نمایند.

هزینه ایمپلنت با گارانتی چقدر است؟

مطمئنا هزینه ایمپلنت دندان کمی بیشتر از سایر روش های مشابه مثل بریج است. اما به دلیل اینکه سازگاری ایمپلنت با لثه بیشتر و دوام آن نیز بالاتر است این هزینه بیشتر، بی فایده نیست. علاوه بر این، نه تنها شما از این مزیت ها بهره مند می شوید بلکه مزیت بزرگتری یعنی خدمات پس از فروش یا همان گارانتی نیز شامل حال شما می شود.

البته باید این نکته را یادآوری کنیم هزینه ایمپلنت با گارانتی به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آن ها نوع ایمپلنت است. در حال حاضر، انواع ایمپلنت وجود دارد که هر کدام از آن ها از کیفیت و قیمت خاص خود برخوردار هستند. لذا کیفیت ایمپلنت، قیمت و نوع گارانتی از جمله مواردی هستند که بر قیمت نهایی این پروسه تاثیرگذار می باشند.

گارانتی ایمپلنت

گارانتی ایمپلنت

مزیت های ضمانتنامه

برخی از بیماران به خاطر ترسی که از جراحی دارند از ایمپلنت منصرف می شوند. در صورتی که درد جراحی ایمپلنت حتی از پر کردن و عصب کشی دندان هم کمتر است. البته برخی عوامل سبب می شوند که عملیات جراحی و کاشت ایمپلنت با مشکلاتی همراه شود. این مشکلات در برخی مواقع به دلیل عدم تبحر دندانپزشک و نسنجیدن دقیق حال بیمار و در برخی مواقع به دلایل دیگری مثل عدم مرغوبیت کیفیت ایمپلنت و کاشت غیر تخصصی ایمپلنت در فک بالا رخ می دهد که این عوامل، اهمیت ایمپلنت با گارانتی را نشان می دهند.

از طرف دیگر، به دلیل اینکه ایمپلنت های گارانتی دار از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار هستند اغلب دندانپزشکان این نوع ایمپلنت را به متقاضیان توصیه می کنند. از این رو سعی کنید در زمان انتخاب نوع ایمپلنت، ایمپلنتی را خریداری کنید که دارای گارانتی باشد. لازم به ذکر است بدانید گارانتی ایمپلنت مخصوص قطعات آن است. لذا در صورت بروز هرگونه مشکلی در قطعات ایمپلنت می توانید از این ضمانت استفاده کنید.

پایه ایمپلنت مهم ترین قسمت آن است و عموما گارانتی مربوط به این قسمت می باشد. به طور کلی گارانتی ایمپلنت یعنی اینکه این ایمپلنت از مرغوبیت و کیفیت کامل برخوردار است و بیماران می توانند با خیالی آسوده اقدام به این عمل نمایند و تا پایان عمر از کیفیت ایمپلنت خود لذت ببرند و عمر ایمپلنت دندان خود خیالی آسوده داشته باشید.

انواع ضمانتنامه

ایمپلنت می تواند ضمانتنامه ها یا گارانتی های مختلفی داشته باشد. در واقع این گارانتی ها به صورتی تعریف می شوند که در برخی مواقع فرد می تواند تا آخر عمر از آن استفاده کند. البته که گارانتی های چند ساله هم برای ایمپلنت تعریف می شوند. به هر حال با توجه به نوع گارانتی انتخاب شده برای این نوع درمان، فرد می تواند محدوده ی زمانی مشخصی که در گارانتی ذکر شده از آن استفاده کند.

نظر خود را بیان کنید