istanbul

استانبول به سهم خود دارای هتل‌های لوکس، از قصر مشهور چیرگان گرفته تا هتل چهارفصل، است. بااین‌حال، بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند تا به سراغ هتل‌های لوکس کوچک‌تر برای اقامت در شهر بروند. این هتل‌های لوکس که در زیباترین محله‌های استانبول واقع شده‌اند، به شما حس بودن در خانه به‌جای اقامت در یک منزلگاه موقتی در شهری خارجی را می‌دهند. برای خرید بلیط هواپیما استانبول ارزان از خدمات فلایتیو استفاده کنید.

آداهان استانبول

آداهان استانبول یک هتل کوچک زیبا با طراحی ساده برای استراحت است. این ساختمان با معماری نئوکلاسیک که به سال ۱۸۷۴ تعلق دارد، چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته است. هرکدام از ۴۰ اتاق به‌طور مجزا طراحی شده‌اند و مبلمان چوبی سفارشی، پرده‌ها و ملحفه‌هایی از الیاف طبیعی، ظرف‌شویی‌های سنگی و جزئیات معماری منحصربه‌فرد نظیر سقف‌های طاقدار و نقاشی‌های دیواری دارند. رستوران هتل در آخرین طبقه قرار داشته و از میهمانان با صبحانه، نهار و شام با مواد اولیه محلی و فصلی پذیرایی می‌کند. بالکن رستوران در فصل تابستان به یک باغ بهشتی، با گلدان‌های فراوان و نمایی زیبا از استانبول، شباهت دارد. فلایتیو امکان رزرو هتل خارجی و  بلیط هواپیما ارزان را فراهم کرده است.

هتل توم توم

این ساختمانِ تاریخیِ متعلق به دهه ۱۸۵۰ در منطقه گالاتا که زمانی خانه راهبان فرانسوی و برخی از خانواده‌های مشهور لوانتین بود، حالا به یک هتل کوچک زیبا بدل شده است. توم توم (Tomtom) درست در مقابل کنسولگری ایتالیا در یک خیابان فرعی ساکت قرار داشته و بهترین سوئیت آن، با مبلمان اختصاصی و یک جکوزی، دارای یک بالکن با منظره‌ای رو به خلیج مرمره و جاذبه‌های محله سلطان احمد است. رستوران نیکول در آخرین طبقه هتل قرار داشته و یکی از بهترین مکان‌ها برای صرف غذا در شهر محسوب می‌شود. نیکول با منویی جذاب که از مواد اولیه فصلی تهیه شده، یک تجربه لذیذ از غذاهای و دسرهای عالی را به شما هدیه می‌دهد.

Heirloom Istanbul

هتل کوچک Heirloom Istanbul که مناسب دوستداران محیط‌زیست است، در ساختمانی متعلق به دوران عثمانی قرار دارد. می‌توان در این هتل فرش‌های دست‌بافت ترکی، کاغذدیواری‌های سازگار با محیط‌زیست، مبلمان تهیه شده از چوب طبیعی و کاشی‌های ساخته‌شده از شیشه‌های بازیافتی را مشاهده کرد. کشاورزان و تولیدکنندگان محلی مواد اولیه کافه این هتل نظیر روغن زیتون را تهیه می‌کنند. می‌توان محصولات این افراد نظیر صابون‌های دست‌ساز، شال‌گردن‌های دست‌بافت و ظروف ساخته‌شده از دورریز چوب درخت زیتون را از بازار داخلی هتل تهیه کرد.

سوماهان بر روی آب

هتل سوماهان که یک کارخانه قدیمی متعلق به دوران عثمانی است، مدت‌ها پیش برای بدل شدن به یک هتل مدرن در خلیج بوسفور مورد بازسازی قرار گرفت. این هتل در منطقه چِنگِلکوی، یک محله ثروتمند در بخش آسیایی شهر، فاصله زیادی تا مرکز شهر دارد، درنتیجه مناسب افرادی است که به دنبال فضایی آرام و ساکت در کنار آب هستند. تمامی ۱۳ اتاق هتل رو به خلیج بوسفور بوده، شومینه داشته و حتی دسترسی به یک باغ در طبقه اول دارند. رستوران هتل در کنار آب در تمام طول روز باز بوده و انواع خوراکی‌ها را به مسافران عرضه می‌کند.

هتل جرجس

خیابان سنگ‌فرش سردار اکرم در محله گالاتا یکی از جذاب‌ترین خیابان‌های استانبول بوده و هتل جرجس نیز فرصت مناسبی برای تجربه احساس محلی‌ها به هنگام قدم زدن در این منطقه است. این هتل، بدون هیچ تابلوی راهنمایی در بیرون ساختمان خود، حال و هوای خودمان تر داشته و رستوران زیبای آن در طبقه همکف نیز اولین چیزی است که به شما خوشامد می‌گوید. ۲۰ اتاق جرجس دارای سقف‌های بلند، کف پارکت و مبلمانی ساده و به سبک فرانسوی هستند. در پشت‌بام هتل یک کافه قرار دارد که محلی مناسب برای تماشای مناظر زیبای استانبول است.

نظر خود را بیان کنید