متخصص قلب در اهواز

اگر ساکن اهوازهستید و یا می‌خواهید تحت نظر یکی از پزشکان قلب در اهواز باشید، باید بدانید چگونه می‌توانید بهترین متخصص قلب اهواز را بیابید. همانگونه که می‌دانید، قلب یکی از مهمترین و حیاتی‌ترین ماهیچه‌های بدن است. قلب ما به طور متوسط حدوداً ۷۰ بار در دقیقه می‌تپد و خون را به کل بدن پمپاژ می‌کند و در هر بار ضربان قلب، فقط به مدت ۰.۴ ثانیه استراحت می‌کند. درواقع اگر نمی‌دانید که دقیقاَ چه زمانی به متخصص قلب نیاز دارید، باید به شما بگویم که اگربیشتر از این زمان، قلب در استراحت بماند به این معناست که در صورت عدم پمپاژ بعدی، باید با زندگی خداحافظی کنیم!

پس در طول یک بار زندگی، که به هر کدام از ما بر روی کره زمین عطا شده ‌است، باید در حفظ و نگهداری اندام حیاتی قلب کوشا باشیم و به طور دائم به چکاپ قلب بپردازیم؛ چرا که برخلاف گذشتگان و نیاکانمان، سبک زندگی‌های ما، پر از تنش و استرس‌های گوناگون شده و ما بیش از گذشته در معرض ظهور علائم بیماری قلبی هستیم…

بیماری قلبی چه نوع بیماری ‌است؟

آنچه درمیان مردم به عنوان بیماری قلبی و همچنین علایم بیماری قلب در نظر گرفته می‌شود، معمولاً در نگاه اول، حمله قلبی است. متاسفانه این مشکل در میان ساکنان اهواز نیز شایع است و اگر شما نیز با این علایم دست و پنجه نرم می‌کنید، احتمالاَ با مراجعه به متخصص قلب اهواز متوجه می‌شوید که با انواعی از بیماری قلبی مواجه هستید.

علایم بیماری قلبی یا خود بیماری قلبی می‌تواند به شکل‌های مختلفی چون:

  • سکته قلبی
  • عروق کرونر
  • نارسایی قلبی
  • آریتمی قلبی و کاردیومیوپاتی
  • نارسایی قلبی
  • نارسایی میترال
  • آنژین و نقص مادرزادی قلب

عود کند.

نگاه سیستماتیک به بیماری و علائم بیماری قلبی

اگر بر طبق نگرش و مکتب سیستمی، بدن را به صورت یک سیستماتیک کل نگاه کنیم، هر کدام از اندام‌های بدن کارکرد خاص خود را برای ادامه زندگی به صورت مداوم انجام می‌دهند و به صورت اجزای کوچکتر، در خدمت یک کل واحد عمل می‌کنند. آنچه بیماری نامیده می‌شود، می‌توان گفت نشانه‌ی یک آسیب به اندام است که نمی‌تواند به درستی کار و وظیفه خود را برای سیستم انجام دهد.

هر سیستم چند اندام پراهمیت دارد که در صورت بروز آسیب، صدمه‌های جدی به کل سیستم وارد می‌کند. قلب به عنوان یکی از کلیدی‌ترین اندام های سیستم بدن شناسایی شده است و با بروز علائم بیماری قلبی، بدن برای ادامه کار خود با مشکل مواجه می‌شود! بنابراین اغلب بدن به وسیله درد، هشدار آسیب را به مغز اعلام می‌کند. پس اگر چنین هشدارهایی از مغزتان دریافت کردید، ما به تمامی ساکنان شهر اهواز توصیه می‌کنیم که به جهت شناسایی محل درد و علایم بیماری قلبی و همچنین چکاپ قلب، باید به متخصص قلب اهواز مراجعه کنند.

در واقع افراد، نگهبان اصلی و درجه یک سلامتی خود هستند و با مراجعه به متخصص قلب اهواز، می‌توانند در صورت بروز علایم بیماری قلبی، درمان را هرچه سریعتر شروع کنند تا دچار حملات قلبی سنگین تری نشوند.

حمله قلبی و چکاپ قلب؛ کی و چگونه؟!

بد نیست بدانید که حمله قلبی، زمانی اتفاق می‌افتد که یکی از عروق کرونر، اغلب به وسیله لخته خون بسته شده و باعث فقدان و کمبود خون در بخشی از قلب می‌شود. این نوع فقدان می‌تواند باعث مرگ آن بخش از قلب شود؛ پس هیچوقت از چکاپ قلب‌تان غافل شوید. چرا که این بیماری یکی از شایع‌ترین نوع بیماری قلبی در دنیا محسوب می‌شود. بطوری که آمارهای کشوری پیشرفته همچون آمریکا نشان می‌دهد که سالانه حدود ۱.۰۰۰.۰۰۰ حمله قلبی در این کشور رخ می‌دهد.

علائم بیماری قلبی

علایم بیماری قلبی چیست؟

هرکدام از بیماری‌ها نشانه‌های خاص خود را دارند. اما آنچه در میان تمام بیماری‌های قلبی به عنوان علائم بیماری قلبی در نظر گرفته می‌شود و اغلب یکسان می‌باشد این است که قلب کار درست و روتین خود را نمی‌تواند به راحتی انجام دهد و بنا به میزان و شدت آسیب به بافت قلب، نوع علائم متفاوت هستند. چکاپ قلب می‌تواند شما را در تشخیص زود و به هنگام بیماری کمک کند تا مراحل درمانی بیماری قلبی را به کمک متخصص قلب اهواز سریعتر و راحت تر انجام دهید. برخی از بیماری‌های قلبی مادرزادی هستند اما بیشتر بیماری‌های قلبی که امروزه در دنیا وجود دارند، در طول زمان و به تدریج به وجود آمده اند. بیماری‌های قلبی متفاوت هستند، اما از جمله علائم بیماری قلبی که می‌توان گفت شایع هستند می‌شود به مواردی همچون درد قفسه سینه، احساس درد در پشت و دست‌ها و گردن یا فک، تنگی نفس، تهوع و استفراغ، خستگی، اضطراب و سوزش معده اشاره کرد.

در حملات قلبی معمولاً افراد با یک یا دو نشانه مواجه می‌شوند و هر کدام از علائم از فردی به فرد دیگر متفاوت هستند. از جمله علائم بالینی دیگر که ما می‌توانیم آن را حس کنیم تپش نامنظم قلب است. اگر قلب ما بسیار سریع می‌تپد و یا اینکه بسیار آرام می‌تپد و یا اینکه تپش آن نامنظم است، باید جدی گرفته شود. هرچند گاهاً تپش نامنظم قلب را تجربه می‌کنیم و این بی‌نظمی معمول به نظر می‌رسد؛ اما اگر تپش قلب ما بسیار متفاوت از ضربان‌های همیشگی است، ممکن است به دلیل آسیب دیدگی و یا ضعف ماهیچه‌های قلب باشد. هر زمان که از خود پرسیدید که چه زمانی به متخصص قلب نیاز دارید باید بدانید که آنچه که می‌تواند شما را در درمان و تشخیص درست و به موقع بیماری آگاه کند، گرفتن چکاپ قلب و همچنین مراجعه به متخصص قلب اهواز می‌باشد. چرا که نادیده گرفتن علائم بیماری قلبی باعث صدمه بیشتر به بافت قلب و طولانی شدن پروسه درمان می‌شود.

چه زمانی به متخصص قلب نیاز داریم؟

اکثر افراد وقتی احساس بیماری قلبی می‌کنند به پزشک مراجعه می‌نمایند؛ اما به محض اینکه احساس درد را نداشته باشند و یا حس کنند بهتر شده‌اند، درمان را متوقف می‌کنند و مراجعات بعدی خود را به فراموشی می‌سپارند. این در حالی است که نباید فراموش کنیم یکی از اندام‌های اساسی و ضروری برای ادامه حیات ما قلب است.
اینکه چه زمانی به متخصص قلب نیاز دارید به چند مورد می‌توان اشاره کرد.
-اگر پزشک عمومی به شما توصیه می‌کند به متخصص قلب اهواز مراجعه نمایید، حتماً اینکار را انجام دهید تا از پیش‌آمدهای بعدی جلوگیری نمایید.
-اگر در خانواده و بستگان نزدیک، سابقه‌ی بیماری قلبی را دارید حتماً تحت نظر متخصصین قلب قرار بگیرید.
-اگر هنگام چکاب‌های سالانه متوجه شدید کلسترول خون بالایی دارید باید بگوییم به متخصص قلب نیاز دارید.
-اگر بیماری دیابت دارید، حتماً باید تحت نظر متخصص قلب اهواز باشید.
-اگر فشار خون بالایی دارید باید توسط متخصصین قلب تحت نظر باشید تا بتوانید داروهای سازگار با بدن و قلب خود را دریافت کنید.
-اگر دخانیات مصرف می‌کنید و سال‌هاست که سیگار می‌کشید باید بدانید با گردش و پمپاژ خون در رگ‌های خود خوب تا نکرده‌اید، پس حتماً نیازمند این هستید که تحت نظر متخصصین قلب باشید.
-اگر هنگام انجام فعالیت‌های روزانه خود احساس درد در قفسه سینه را دارید و یا تنگی نفس شما را آزار می‌دهد پس به متخصص قلب مراجعه کنید و وضعیت قلب خود را چک نمایید.
-در صورت نداشتن هیچ کدام از موارد بالا چکاپ قلب را انجام دهید تا با آسودگی خاطر بتوانید زندگی شاد و سالمی را داشته باشید.

چه زمان‌هایی به  چکاپ قلب نیاز داریم؟

چکاپ قلب از جمله مواردی است که باید به آن توجه کنیم. با تغییر سبک زندگی در دنیای مدرن، بدن ما از یک سو با انواع استرس‌ها و از سوی دیگر با کم‌شدن فعالیت‌های بدنی روزانه مواجه شده است. علاوه بر این، رو آوردن به غذاهای فست فودی، به صورت کلی سیستم بدنی ما را با دنیای جدید و ضعف‌های متعددی مواجه کرده است که نیاز به چکاپ قلب را بیش از پیش پراهمیت می‌کند.

از جمله این موارد می‌توان به: سن و سال، زمینه‌های ژنتیکی بیماری قلبی، داشتن سابقه خانوادگی بیماری قلبی، بروز علائم بیماری قلبی به صورت بالینی، سابقه داشتن بیماری دیابت، داشتن اضافه وزن و چاقی، داشتن مشکلات بارداری، مصرف مداوم و طولانی مدت دخانیات و در برخی موارد داشتن التهاب و ورم در لثه‌ها اشاره کرد. با بروز هر کدام از موارد ذکر شده، لازم است که به متخصص قلب اهواز مراجعه کنید و مورد چکاپ قلب قرار بگیرید. در غیر اینصورت، با گرفتن چکاب‌های سالانه به صورت مداوم، سلامتی خود را تحت نظر داشته باشید تا با تشخیص به موقع، مانع ایجاد عارضه‌های جدی در بدنتان شوید!

چه زمان هایی به چکاپ قلب نیاز داریم

آسان ترین و بهترین مسیر برای یافتن متخصص قلب اهواز

اینترنت به یکی از سریعترین و کاربردی‌ترین ابزارهای بشری در قرن ۲۱ تبدیل شده است. از جمله موارد پراهمیت زندگی ما، بحث سلامتی است و با افزایش جمعیت شهری اهواز و ناشناس شدن هرچه بیشتر ساکنان شهر، آنچه به یکی دغدغه‌های ما تبدیل شده است جستجو و معرفی پزشکان در اهواز (بخصوص متخصص قلب اهواز) است. وبسایت “کار شما” به عنوان یکی از برترین و معتبرترین وبسایت‌ها در زمینه معرفی و لیست پزشکان اهواز فعالیت می‌کند.

کافیست برای یافتن آسان و سریع متخصص قلب اهواز به سایت کارشما سری بزنید تا علاوه بر معرفی پزشکان قلب، بتوانید آدرس، شماره تلفن، مشخصات و اطلاعات بهترین متخصص قلب اهواز را به دست آورید و جهت درمان و یا چکاپ قلب به پزشک مورد اعتمادتان مراجعه کنید. تیم کارشناسان وبسایت کار شما در تلاش است تا شما را در این زمینه یاری کند.

نظر خود را بیان کنید