راهنمای قدم به قدم آرایش چشم برای افراد مبتدی

آرایش چشم به خصوص برای افراد مبتدی شاید در ابتدا کار سختی به نظر برسد اما با توجه به تکنیک‌ها و ابزار مختلف می‌توان این کار را آسان‌تر کرد. چشم‌ها در زیبایی و جذابیت افراد بسیار موثر هستند. روش و چگونگی آرایش آنها می‌تواند در پوشاندن عیب چشم‌ها و بزرگتر نشان دادن آنها موثر باشد. ما در ادامه به چند گام برای داشتن یک آرایش چشم خوب برای افراد مبتدی می‌پردازیم. پس با ما همراه شوید.

  1. مهیا کردن لوازم مورد نیاز

شما در گام اول باید لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنید. در انتخاب رنگ‌ها دقت بیشتری داشته باشید. بهتر است رنگ‌ها به رنگ طبیعی پوست شما نزدیک باشند. بنابراین یک درجه روشن‌تر از رنگ پوست خود را در نظر بگیرید. افرادی که رنگ پوست روشنی دارند هم می‌توانند از رنگ‌های شامپاینی استفاده کنند. رنگ پوست گندمی و تیره بهتر است از سایه و لوازم آرایش با رنگ بژ براق یا قهوه‌ای مایل به صورتی و طلایی استفاده کنند.

لوازم مورد نیاز: پرایمر، سایه چشم، خط چشم و ریمل

  1. استفاده از پرایمر

راهنمای قدم به قدم آرایش چشم برای افراد مبتدی

برای شروع به میکاپ چشم شما باید مقداری کانسیلر را بر روی پلک خود بزنید و سپس آن را با کمک پودر شفاف کنید. اگر پرایمر دارید می‌توانید آن را با کمک انگشت یا براش کانسیلر به سمت بالای استخوان ابرو بکشید. در این مرحله باید اجازه دهید مواد کاملا خشک شود و سپس به سراغ مرحله بعدی بروید.

  1. استفاده از سایه چشم

در این مرحله شما می‌توانید از یک سایه با درجه رنگ خنثی استفاده کنید و آن را بر روی پلک خود بزنید. بهتر است سایه‌های تیره در گوشه چشم باشند تا عمق بیشتری به نگاه و چشم شما بدهند. برای زدن سایه چشم پلک را به سه قسمت تقسیم کنید و سپس با براش رنگ قهوه‌ای را به گوشه خارجی چشم بزنید.

  1. استفاده از خط چشم نازک مشکی

در این مرحله شما باید به سراغ خط چشم بروید. بهتر است در ابتدا یک خط چشم نازک به خط مژه خود بزنید. اگر با مداد خط چشم احساس راحتی بیشتری می‌کنید از آن استفاده کنید. بهتر است خط چشم در نزدیک ریشه مژه‌ها کشیده شود. این خط باید نازک و به سمت بیرون کشیده شود. خط چشم از نوع مایع و مویی یا ماژیکی و مدادی در بازار موجود است که خرید آن از بهترین مارک مانند کالیستا، فلورمار، گلدن رز، اسنس و آکوا پیشنهاد می‌شود. یک برند اصل می‌تواند در کنار تضمین سلامت چشم‌های شما آنها را زیباتر جلوه بدهد. انواع ضد آب خط چشم هم کمک می‌کند تا آرایش شما مدت زمان بیشتری دوام داشته باشد.

بعد از استفاده از خط چشم می‌توانید مقداری سایه را دقیقا بالای خط چشم زده و آن را به سمت بیرون ابروها بکشید. با این کار خط چشم تا حدودی محو شده و حالت طبیعی‌تری پیدا خواهد کرد. بهتر است رنگ سایه به رنگ خط چشم و رنگ کلی آرایش نزدیک باشد.

  1. فر مژه

در این مرحله بهتر است بعد از زدن خط چشم‌ها، مژه‌ها را حالت بدهید. مژه‌های حالت گرفته بهتر از مژه‌های ساده آرایش می‌شوند. پس با استفاده از یک فر مژه به مژه‌های خود حالت فر و به سمت بالا بدهید. این کار باید به آرامی انجام شود تا به مژه‌ها آسیب وارد نشود.

  1. استفاده از ریمل یا ماسکارا

راهنمای قدم به قدم آرایش چشم برای افراد مبتدی

ریمل مژه یا ماسکارا دارای انواع و قیمت مختلفی است که بهتر است به سراغ مارک اصل بروید زیرا در صورت تقلبی بودن می‌تواند به چشم‌های شما آسیب بزند. ریمل را از ریشه روییدن آنها به سمت بیرون امتداد دهید. انواع حجم دهنده ریمل می‌تواند مژه‌های شما را پرتر و بلندتر نشان دهد. این گزینه به خصوص برای افرادی که مژه‌های کوتاهی دارند پیشنهاد خوبی است. انواع ریمل ضد آب تضمین می‌کند که دچار ریزش نشده و برای مدت زمان زیادی بر روی مژه‌های شما باقی می‌ماند. بهترین برند در این زمینه مک، مای و برندهای ایرانی و خارجی معتبر است.

باید دقت داشته باشید که ریمل از موادی درست می‌شود که به راحتی آلوده به انواع انگل و باکتری می‌شود. برای جلوگیری از این آلودگی‌ها نباید اجازه دهید که کسی از لوازم آرایش چشم شما استفاده کند زیرا فرچه ریمل شما در صورت آلودگی قابلیت تمیز شدن ندارد. فرچه‌ها به خوبی شسته نمی‌شوند و می‌توانند برای مدت‌ها آلودگی را در خود نگه دارند.

  1. آرایش زیر چشم

در این مرحله باید به سراغ زیر چشم‌هایتان بروید. شما برای این کار بهتر است از یک براش سایه زن کوچک و یا انواع براش مدادی استفاده کنید. از سایه خنثی کننده برای امتداد مژه پایین خود و دقیقا در زیر مژه‌های پایین استفاده کنید. کمی از سایه بالایی چشم خود به گوشه پایین و خارجی پلک پایین بزنید. سپس با استفاده از یک براش تمیز و بدون لکه رنگ قهوه‌ای را در امتداد لبه خارجی آن کشیده و با حرکت دست آن را پخش کنید.

نویسنده: وحیده امینی

نظر خود را بیان کنید