اغلب ما با یکی از بیماری های مقعدی یا همان آنورکتال آشنایی داریم و می دانیم که برای درمان آنها روش های زیادی گفته شده است که تنها تعدادی از آنها واقعا کارساز هستند.در این مقاله می خواهیم نگاه کاملی به این موضوع بیاندازیم و ببینیم که اصلا این بیماری ها چگونه هستند و آیا روش قطعی برای از بین بردن آنها وجود دارد یا خیر؟ پس تا آخرین لحظه همراهمان باشید.

همانطور که از نام بیماری های نشیمنگاه پیداست,این موارد باعث ایجاد آسیب در ناحیه تحتانی بدن شده و اغلب آنجا را درگیر می کند.اما در نظر داشته باشید که این بدان معنا نیست که فرد دچار حال بدی و ضعف نمی شود و حتی ممکن است باعث تکثیر عفونت در کل بدن شوند و به همین خاطر باید جدی بگیرید!

شروع درمان هموروئید با لیزر

بواسیر یا هموروئید چیست؟

می توان گفت که شایع ترین بیماری مقعدی همین بواسیر است که می تواند در هر سن و جنسیتی دیده شود و بیشتر بستگی به رژیم غذایی و فعالیت روزانه دارد.بواسیر زمانی ایجاد می شود که در اثر فشار وارده بر ناحیه مقعدی,رگ های آن ناحیه دچار تورم شده و به مرور زمان باعث ایجاد بافت زائد می شود.البته این بافت زائد به مرور شدتش بیشتر شده و اگر بواسیر شما از نوع داخلی باشد دچار افتادگی خواهد شد که به آن افتادگی بواسیر گفته می شود.برای درمان هموروئید می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید که اولین مرحله کمک گرفتن از مواد خوراکی و سنتی است (این موارد تنها برای حالت ضعیف بیماری یا برای کنترل کردن آن کاربرد دارند و نباید خیلی رویشان مانور دهید).

اما در حال حاظر بهترین روش های درمان این بیماری, لیزر یا جراحی است که مورد دومی یعنی جراحی سنتی به مرور زمان در حال منسوخ شدن بوده که دلایل زیادی آن وجود دارد.اما اگر به دنبال روشی بدون درد و خونریزی در کمتر از ۳۰ دقیقه هستید,پیشنهاد ما استفاده از لیزر است که ما در مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه تمام موارد مورد نیاز شما را داریم.

درمان شقاق با لیزر؟

شقاق را می توانیم یکی از درد آورترین بیماری های مربوط به پایین تنه بدانیم که اگر کاری برای آن انجام ندهید می تواند باعث بروز عفونت در کل بدن شود.منظور ما از شقاق ایجاد خراش یا زخم در اطراف ناحیه مقعدی است که می تواند به دلایل زیادی از جمله بلند کردن اجسام سنگین یا ضربه خوردن به وجود بیاید.

برخی از افراد سعی می کنند تا با کمک روش های خانگی و داروها این بیماری را از بین ببرند که اغلب موفقیت آمیز نخواهد بود و حتی اگر هم باشد,بعد از مدتی بیماری دوباره باز خواهد گشت.البته پزشک معالج بعد از لیزر یا جراحی یک سری مواد خوراکی را توصیه می کند که حتما باید مصرف شوند تا جای زخم به خوبی بسته شده و از آن طرف بیماری های گوارشی برای فرد به وجود نیاید (چرا که یبوست و اسهال بعد از عمل می تواند دردسر ساز باشد).برای شروع درمان شقاق می توانید همین حالا با کارشناسان کلینیک تماس گرفته و از مشاوره رایگان خود استفاده کنید.

شروع درمان هموروئید با لیزر

روش های خانگی درمان بیماری های نشیمنگاه

نکته ای که در رابطه با درمان این بیماری ها گفته می شود این است که شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند و می توان گفت که حدود ۷۰% این روش ها بر روی تمام بیماری های مقعدی تاثیر مثبت خواهد داشت و از این رو ما هم سعی می کنیم بهترین ها را به شما دوستان معرفی کنیم.البته همانطور که قبل تر هم گفته شد,اگر متوجه شدید که بعد از ۲ الی ۳ روز هیچ تغییر مثبتی در روند بیماری ایجاد نشده است,باید برای لیزر یا جراحی اقدام کنید!

خوردن سبزیجات و میوه

اولین موردی که باید به آن دقت داشته باشید,مصرف به اندازه فیبرهای گیاهی است که در سبزیجات و میوه ها به وفور یافت می شود.این نوع مواد غذایی کمک زیادی به درست عمل کردن دستگاه گوارش می کنند و نمی گذارند که فرد دچار اسهال و یبوست شود.چرا که خود بیماری یبوست از اصلی ترین دلایل ایجاد بواسیر و شقاق می باشد که متاسفانه افراد زیادی آن را جدی نمی گیرند.به طور میانگین بهتر است هر هفته ۳ وعده (حداقل) مصرف کنید تا همه چیز به شکل عادی کار کند!

فعالیت روزانه

بهتر است در طول روز حداقل به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه ورزش سبک داشته باشید که هم عضلات فرسوده نشوند و هم اینکه گردش خون به راحتی عمل کند.متاسفانه این مورد را کسی جدی نمی گیرد و تنها ۵% افراد جامعه در طول هفته ورزش می کنند که عدد بسیار کمی به نظر می رسد.

نشستن و ایستادن به مقدار کافی

هم نشستن و هم سرپا ایستادن زیاد می تواند به بروز بیماری های مقعدی کمک زیادی بکند و از این پیشنهاد می شود که بعد از هر ۱:۳۰ ساعت نشستن,حداقل ۵ دقیقه راه بروید یا برعکس که مشکلی برایتان به وجود نیاید.

معرفی مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه

ما در مرکز درمان بیماری های نشیمنگاه با داشتن ده سال تجربه در زمینه جراحی و لیزر بیماری های مقعدی, آماده ارائه خدمات به شما دوستان عزیز هستیم و می توانید همین حالا با شماره ۰۲۱۸۸۰۶۵۹۴۲ تماس گرفته و از مشاوره رایگان خود استفاده کنید.

نظر خود را بیان کنید