10 مزیت کاربردی صندلی ماساژور

برخی از مردم گمان می‌کنند که صندلی ماساژور فقط یک ابزار کاملا لوکس است که مردم عادی توان خرید آن را ندارد. به همین دلیل آن را گزینه مناسبی برای خانه خود نمی‌دانند. اما جالب است بدانید که صندلی ماساژور مزایای قابل توجهی در بهبود سلامتی شما دارد. به همین دلیل در این صفحه قصد داریم ۱۰ مزیت کاربردی این ابزار جذاب را بیان کنیم.

  1. با صندلی ماساژور اضطراب و استرس را کاهش دهید

مطالعات مختلف نشان می‌دهند که انجام ماساژ تاثیر بسیاری زیادی در کاهش استرس‌های روانی و فیزیکی دارد. همچنین با انجام مداوم ماساژ به شکل درست و اصولی، می‌توان میان مصرف اکسیژن خون را افزایش داد. علاوه بر آن با انجام ماساژ، فشار خون و سطح هورمون کورتیزول به میزان زیادی کاهش می‌یابد.

  1. ریلکس کردن عضلات

با انجام ماساژ به شکل درست و با استفاده از صندلی ماساژور می‌توان عضلاتی که خسته هستند و در آن‌ها احساس درد می‌کنید، شل و ریلکس کرد. ممکن است شما هم در طول روز فعالیت‌های جسمی سنگینی مانند فعالیت‌های ورزشی انجام دهید. به همین دلیل بسیاری از عضلات شما دردناک خواهند بود. در این صورت با استفاده از صندلی ماساژور می‌توانید تا حدود زیادی از درد آن کم کنید و آرامش را در آن‌ها ایجاد نمایید.

  1. بهبود در جریان خون

با انجام ماساژ به صورت روزانه و مداوم و یا استفاده از صندلی ماساژور می‌توان گردش خون را در شرایط نرمالی نگه داشت. فعالیت‌های مختلفی که صندلی ماساژور انجام می‌دهد، مانند نوازش، مشت زدن و پرس، می‌توانند با ایجاد یک سیستم غلتکی در تمام بدن ویبره ایجاد کنند. مجموع تمامی این موارد نیز باعث بهبود در جریان خون خواهد شد. از سوی دیگر بهبود در گردش خون نیز عامل موثری در تسریع بهبودی بعد از بیماری‌ها، دفع سموم از بدن و ترشح هورمون اندورفین است که در مبارزه با استرس و درد نقش زیادی دارد.

  1. تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی از فواید جذاب صندلی ماساژور این است که با استفاده مداوم از آن می‌توانید عملکرد سیستم دفاعی بدن را در وضعیت مطلوبی قرار دهید. مطالعات نشان می‌دهند که ۳۰ دقیقه ماساژ در طول روز باعث افزایش در گلبول‌های سفید خون شده و درنتیجه آن، ایمنی بدن نیز به شکل قابل توجهی افزایش می‌یابد. بنابراین می‌توانید در برابر بیماری‌هایی مانند تب، آنفولانزا و سرماخوردگی، ایمنی بالایی پیدا کنید.

10 مزیت کاربردی صندلی ماساژور

  1. بهبود وضعیت سیستم غدد لنفاوی

غدد لنفاوی نقش مهمی در تعادل و محافظت از بدن در برابر عفونت دارند. همچنین با جمع‌آوری مواد زائد و سموم بدن، به فعالیت بهتر قلب کمک می‌کنند. زمانی که یک زندگی بی‌تحرک و داشته باشید، مایعات و سموم در غدد لنفاوی جمع شده و باعث التهاب می‌شود. اما با استفاده روزانه از صندلی ماساژور می‌توانید به عملکرد بهتر این سیستم کمک کنید.

  1. تسکین دردهای بدن

یکی از درهایی که ممکن است در طول روز با آن مواجه شوید، سردرد است. استفاده مداوم از صندلی ماساژ در کاهش سردرد، دردهای عضلانی، درد در شانه، گردن و کمر موثر است. از سوی دیگر فراموش نکنید که ماساژ به صورت روزانه و مرتب می‌توانید تاثیرات مثبت خود را در سیستم و عملکرد بدن داشته باشد. همچنین نمی‌توان همه روزه به سالن‌های ماساژ مراجعه کرد. در این شرایط استفاده از صندلی ماساژ گزینه مناسب‌تری است که عملکرد بسیاری خوبی دارد.

  1. کاهش فشار روی ستون فقرات

یکی از مزایای جالب صندلی ماساژور، کاهش در فشار روی ستون فقرات است. با ماساژ دادن نواحی عضلانی می‌توان جریان خون را به شکل قابل قبولی افزایش داد. این موضوع نیز می‌تواند اسید لاکتیک را به‌طور طبیعی و بدون نیاز به ماساژور حرفه‌ای و متخصص از بدن دفع نماید.

  1. بهبود ساختار ستون فقرات

اگر شما هم دوست ندارید در ۵۰ سالگی با عصا حرکت کنید، بهتر است به وضعیت نشستن خود بیشتر از گذشته توجه کنید. به یاد داشته باشید که نشستن در وضعیت نامناسب عامل موثری در ایجاد عوارض ستون فقرات است. اما با استفاده از صندلی ماساژور و یا انجام ماساژ روزانه نزد ماساژورهای حرفه‌ای و متخصص می‌توان باعث تحرک و نرم شدن عضلات اسپاستیک شد. درنتیجه تراز ستون فقرات نیز تنظیم شده و تعادل خون در تمامی نواحی بدن ایجاد می‌شود. همچنین انحراف‌های مختلف عضلانی مانند انحراف در گردن و شانه نیز اصلاح می‌شود و در سنین پیری دچار عوارض منفی فشار روی ستون فقرات مانند قوز نمی‌شوید.

  1. بهبود در کیفیت خواب

همه ما بعد از یک روز سخت کاری نیاز به استراحت کامل برای دریافت انرژی لازم داریم تا روز بعد را به شکل مناسب پیش ببریم. مطالعات مختلف نشان می‌دهند که انجام ماساژ به شکل درست و اصولی و مرتب، تاثیر زیادی در درمان خستگی‌های روزانه دارد و عملکرد خواب را بهبود می‌دهد. این موضوع درباره تمامی افراد شامل زنان، مردان، افراد مسن و کودکان صدق می‌کند. آیا شما هم به این موضوع فکر کردید که بعد از ماساژ چقدر بهتر می‌خوابید؟ نکته لازم به ذکر این است که در هنگام خرید تشک و تخت نیز توجه کافی داشته باشید تا با توجه به بودجه خوب تخت مناسب و راحتی را تهیه کنید چرا که یک سوم از عمر خود را در خواب هستید. حتی اگر بودجه شما مطابق خریدتان نیست با خیال راحت لوازم خانگی خود را قسطی بخرید و مطمئن باشید خرید اجناس با کیفیت در هر صورت به سودتان خواهد بود.

  1. کاهش افسردگی

زندگی امروز ما به شکل مدرن و سریعی پیش می‌رود. به همین دلیل در بیشتر موارد فرصت کافی برای سفر و بهبود شرایط روحی را نداریم. این موضوع به‌مرور زمان باعث افسردگی و انزوا شده و تاثیر منفی آن روی عملکرد سیستم دفاعی بدن نیز ایجاد می‌شود. اما با انجام ماساژ روزانه به صورت مرتب و یا استفاده از صندلی ماساژور می‌توان روند افسردگی را به‌شدت کاهش داد و درنهایت متوقف کرد. با انجام ماساژ، هورمون شادی شامل سروتونین، دوپامین و اندورفین در بدن ترشح می‌شود و درنتیجه انجام ماساژ یک فعالیت شادی‌آور محسوب می‌شود.

با توجه به موارد ذکر شده به خوبی می‌توان به فواید مختلف ماساژ درمانی در بهبود شرایط جسمی و روحی پی برد. در این میان شاید به دنبال این باشید که روزانه در سالن‌های ماساژ، این کار را انجام دهید. اما فراهم کردن شرایط برای حضور روزانه در سالن‌های ماساژ حرفه‌ای کار بسیار سخت و زمان‌بری است. در این شرایط با داشتن یک صندلی ماساژور، می‌توانید یک ماساژور حرفه‌ای و تمام وقت در اختیار داشته باشید که به شکل اصولی و درست این کار را انجام می‌دهد.

از سوی دیگر هزینه و قیمت خرید یک صندلی ماساژور به صورت یکجا کمی سخت و گران است. اما با خرید قسطی صندلی ماساژور به راحتی می‌توان بهترین برند را با بالاترین کیفیت و همراه با قیمت بسیار مناسب در اختیار داشت و از مزایای بی‌شمار آن در افزایش سلامتی خود و خانواده استفاده کرد.

نظر خود را بیان کنید