طراحی وبسایت پزشکی

رپورتاژ آگهی

طراحی وبسایت پزشکی امروزه مورد استقبال بسیاری از پزشکان، کلینیک های درمانی حوزه سلامت و زیبایی و حتی بیماران قرار گرفته است. افراد از این طریق می توانند به صورت مستقیم و البته موثر از خدمات پزشکی همچون نوبت دهی، مشاوره دارویی و یا ویزیت آنلاین پزشک استفاده نمایند. راه اندازی و طراحی وبسایت پزشکی که در آن تمام اصول سئوی سایت پزشکی رعایت شده باشد و بتواند از یک طرف به تبلیغات پزشکی کمک نماید و از سوی دیگر چالش های بیماران و پزشکان را برطرف سازد، بسیار مهم و حساس می باشد.

به گزارش مجله سلامت به نقل از طب مارکتینگ ؛ اینگونه از سایت ها می بایست بسیار منعطف باشند تا بتوان هرگونه نیاز را از طریق آنان برطرف نمود و از سوی دیگر می بایست کاربرپسند بوده و قابل درک باشد. از طریق طراحی وبسایت پزشکی شما می توانید هر قشری را با هر سطح دانشی به پزشکان مرتبط سازید اما اینکه افراد بتوانند از طریق این سایت ها به نیاز های خود پاسخ دهند و پاسخ مد نظر را دریافت نمایند، مهم می باشد.

دستاورد کرونا در استقبال خدمات آنلاین پزشکی

شاید بتوان گفت که ماحصل دستاوردی که کرونا با وجود فاجعه بار بودنش برایمان داشت، آشتی بسیاری از کسب و کارها با تکنولوژی و دنیای اینترنت بود. این روزها برای یافتن ساده‌ترین چیزها ازایده برای درست کردن شام گرفته تا تحقیقات و اکتشافات علمی متعدد، اولین چیزی که به ذهن هر نفر می‌رسد، سرچ کردن در گوگل است. انواع بیماری‌ها و درمان آن، طب سنتی، انواع اکتشافات پزشکی، را در اینترنت می‌توانید پیدا کنید. اما تا چه حد این مقالات و استنادهای علمی و پزشکی درست است؟ قاعدتا اطلاعات غلط هم در بین آن پیدا می‌شود.

اینجاست که پزشکان و متخصصان با درست کردن وبسایت و پیج‌ اینستاگرام پزشکی متعدد به خصوص از زمان شیوع کرونا، توانستند تا حد زیادی جلوی انتشار این اطلاعات غلط را بگیرند و اطلاعات درست را در اختیار مردم قرار دهند. مخاطبان این مطلب، پزشکان، پرستاران و هر فردی است که به دنبال توسعه و معرفی کسب و کار خود در حوزه پزشکی و درمان است.  سوال اینجاست که آیا واقعا هر پزشکی نیاز به وبسایت دارد؟

چرا یک پزشک باید وبسایت داشته باشد؟

طبق آمار، جستجوی مردم در حوزه پزشکی و سلامت رو به افزایش است. به طوری که حتی نوبت‌دهی‌ بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیز این روزها، به صورت اینترنتی امکان پذیر است. در واقع اگر چه همچنان بازاریابی دهان به دهان، یکی از موثرترین روش‌های تبلیغ است، اما دیگر دوره صف ایستادن تمام شده است. مردم فرصت ایستادن در صف ندارند، چه صف خرید باشد، چه صف پیدا کردن یک دکتر خوب از زبان دوست و آشنا. اولین کاری که می‌کنند گوشی خود را درآورده و در اینترنت به دنبال تخصص شما می‌گردند. در این شرایط اگر شما هم توانسته باشید به خوبی خود را در میان انواع سایت‌های مربوط به حرفه‌تان نشان دهید، برنده خواهید شد و کاربر اینترنتی را به سوی خود جذب می‌کنید. سرعت معرفی شما، حرفه و تخصص‌تان در دنیای اینترنت، چندین برابر قبل شده است. در واقع، به جرات می‌توان گفت رمز شناخته شدن و کسب درآمد در این عصر، حضور در فضای مجازی، فعال‌تر و پرکارتر از قبل است.

طراحی وبسایت پزشکی

چرا طراحی وبسایت پزشکی مهم می باشد؟

امروزه علم پزشکی بسیار گسترده شده است. از سوی دیگر رقابت بین پزشکان نیز زیاد است. از دید مارکتینگ اگر به قضیه نگاه کنیم، طراحی وبسایت پزشکی منجر می شود تا یک قدم موثر در بازاریابی اینترنتی برداشته شود. اما این مفهوم به این معنا نمی باشد که با طراحی اینگونه از سایت ها، موضوع به اتمام رسید. طراحی سایت قالبا قدم اول است. پس از طراحی سایت به معرفی سایت به موتور های جستجو است. در این مرحله سئوی سایت پزشکی و آشنایی با الگوریتم های عملکردی موتور های جستجو اهمیت می یابد.

طراحی یک سایت واکنش گرای پزشکی که بتواند از یک سو تبلیغات پزشکی ارائه دهد و از سوی دیگر امکان ویزیت آنلاین پزشک را فراهم آورد، در کمتر از سه ثانیه لود شود و از طریق موبایل نیز کاربرپسند باشد؛ یک فعالیت تخصصی است. اما در صورتیکه به موفقیت ختم شود می تواند در برندینگ پزشک یا کلینیک یک تاثیر بسزایی داشته باشد.

داشتن وبسایت برای پزشکان چه امکاناتی دارد ؟

معرفی خدمات، تجربه‌های ارزشمند، توانمندی و جذب مخاطب، فاکتورهایی است که هر پزشکی اگر می‌خواهد شناخته شود، باید به آن توجه کند. شما به عنوان یک پزشک، ماموریت و رسالت خود را کمک به بیماران و مراجعان‌ خود می‌دانید. بسیار خب، با شرایط فعلی، می‌توانید به جای خدمت به تعداد محدودی از بیماران، طیف وسیعی از آن‌ها را از خدمات خود باخبر کنید. از جمله مزایای داشتن وبسایت پزشکی می‌توان موارد زیر را نام برد:

طراحی وبسایت پزشکی

وبسایت پزشکی چه امکاناتی را در اختیار پزشکان قرار می‌دهد؟

به عنوان یک پزشک، برای جذب مشتری و کمک به مردم نیاز به شناخته شدن دارید. به خصوص اگر پزشک در حوزه زیبایی هستید، می‌توانید با قرار دادن نمونه کارها و فیلم‌هایتان در سایت به جلب اعتماد کاربران کمک کنید. درواقع با این روش میزان حرفه‌ای بودن‌تان را در تخصص خود نشان می‌دهید.

بخش نظرات و پرسش و پاسخ، اصلی‌ترین جایی است که می‌تواند توجه کاربر را به سمت خدمات شما جلب کند. می‌توانید با دادن پاسخ‌هایی که مردم در رابطه با بیماری‌هایشان از شما می‌پرسند این اعتماد را ایجاد کنید که به خوبی در کارتان مهارت دارید. بخش نظرات هم مخصوص افرادی است که قبلا خدمات شما را استفاده کردند و حالا به صورت آنلاین می‌توانند با دادن نظرات خوب، تبلیغ کار شما را انجام دهند. به این ترتیب علاوه بر ارزش گذاری به مشتریان قبلی خود، می‌توانید بیماران جدیدی را نیز با تخصص خود آشنا کنید.

داشتن وبسایت در حرفه پزشکی باعث می‌شود که دریابید اکثر مردم در کدام بخش از حوزه پزشکی و سلامت مشکل دارند. سپس با قرار دادن محتواهای ارزشمند برای آن‌ها، بیشتر شناخته خواهید شد.

ضمن اینکه با داشتن وبسایت لازم نیست تمام ویزیت‌های خود را به صورت حضوری و در مطب انجام دهید. می‌توانید به صورت آنلاین از هر کجا که هستید با بیماران خود در ارتباط باشید و اطلاعات زیادی از مشخصات و کیس‌های پزشکی داشته باشید.

نتیجه گیری در مورد سایت پزشکی

به طور کلی می‌توان گفت این روزها که همه چیز اینترنتی شده و بخش زیادی از زندگی مردم در اینترنت می‌‌گذرد، با زدن وب سایت پزشکی، در حوزه تخصصی‌تان امکانات زیادی در اختیارتان قرار می‌گیرد. البته این کار مستلزم تولید محتوای پزشکی در انتقال اطلاعات با ارزش به مخاطب است که باید به طور مستمر به روز رسانی شود. از جمله امکاناتی که طراحی سایت به شما می‌دهد، موارد زیر است:

 • امکان تعریف منشی در پنل مورد نظر
 • امکان دسترسی و تعریف مشتری و منشی در بخش‌های مختلف سایت
 • مشاهده نتایج آمارها
 • رزرو وقت و نوبت آنلاین
 • امکان پرداخت آنلاین ازطریق درگاه
 • شناخته شدن شما و تخصص‌تان
 • قرار دادن مقالات تخصصی خود
 • بارگذاری فیلم و عکس و تصویر
 • مشخص کردن خدمات و تخصص به طور کامل
 • کاهش هزینه و جلوگیری از اتلاف وقت
 • دسترسی بیماران به مطالب و خدمات شما

البته در کنار تمام مواردی که گفته شد، برای جذب مخاطب هدفمند و مناسب، نیاز به یک وبسایت حرفه‌ای دارید. سایتی که علاوه بر داشتن اطلاعات مفید و مناسب، محتوای سئوشده داشته باشد و با روش‌های بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو، بهینه شده باشد. همچنین مخاطب پسند باشد و علاوه بر نسخه دسکتاپ، نسخه موبایل آن نیز بهینه شده باشد. چرا که حجم زیادی از مخاطبان شما از سمت موبایل هستند. در صورت نیاز به راه اندازی وبسایت و خدمات محتوا می‌توانید از خدمات ما استفاده کنید.

منبع

نظر خود را بیان کنید