یکی از دردهای طاقت فرسا، آرتروز گردن است. در صورتی که با این مشکل مواجه شده باشید، مطمئنا می دانید که چه سختی هایی پیش روی شما وجود خواهد داشت. اما باید بدانید که امروزه روش های مختلفی برای مقابله با آرتروز گردن وجود دارد. یکی از بهترین و مناسب ترین این روش ها، استفاده از ماساژورهای گردن است. ماساژور گردن می تواند نواحی پشت سر فرد را مورد ماساژ قرار داده و بدین صورت درد افراد را تسکین دهد. ما در این مطلب قصد داریم تا به صورت کامل در خصوص استفاده از ماساژور گردن برای آرتروز صحبت کنیم.

ماساژور گردن برای آرتروز

آرتروز، دردی تحمل ناپذیر

در صورتی که مهره های گردن دچار تغییراتی شده و با ساییدگی مواجه شوند، بیماری در فرد به وجود می آید که به آن آرتروز گفته می شود. آرتروز گردن مشکلی است که بیشتر در مردان شیوع داشته و با افزایش سن، خودش را نشان می دهد. از این رو افرادی که دارای سنی بیشتر از ۴۰ سال هستند، بیشتر با این مشکل مواجه خواهند شد. دلایل زیادی می تواند منجر به بروز آرتروز گردن در افراد شود. از مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش و کهولت سن
 • حرکت های نامناسب و با شدت زیاد
 • تغییرات ناگهانی سر به سمت عقب و یا جلو
 • انجام کارهای سنگین و طاقت فرسا
 • اختلالات مادرزادی
 • تصادف

از این رو کارمندان، محصلان، دانشجویان و افرادی که به هر دلیلی زمان زیادی را پشت میز می نشینند، از افرادی هستند که احتمال بروز آرتروز گردن در آن ها بالا است. از مهمترین نشانه های این بیماری می توان به دردهای مزمن و غیرقابل تحمل اشاره کرد. این دردها بیشتر با سوزش همراه بوده و ممکن است به سایر نقاط بدن نیز منتقل شود. اما پیشرفت تکنولوژی موجب شده تا ماساژورهایی تحت عنوان ماساژور گردن برای آرتروز وارد بازار شود که علاوه بر جلوگیری از ابتلا به این بیماری، باعث کاهش درد آن نیز خواهد شد.

ماساژور گردن برای آرتروز

درمان آرتروز با ماساژور گردن

ماساژورهای گردن دستگاه های الکترونیکی هستند که می توانند برای ماساژ دادن عضلات و مهره های گردن مورد استفاده قرار بگیرند. در این دستگاه ها از یک سری ویبراتورها و لوازم حرارتی استفاده شده که شرایط مناسبی را برای ماساژ در فرد ایجاد می کنند. از این رو اگر می خواهید تا درد آرتروز را کاهش دهید، می توانید از انواع ماساژورهای گردن موجود در بازار استفاده کنید. این تجهیزات قادر هستند تا عضلات منقبض شده را شل کرده و بدین صورت درد را تسکین دهند.

به کمک یک ماساژور گردن قادر هستید تا به سادگی به جنگ با آرتروز بروید. این دستگاه ها تنش و درد در نواجی گردن را کم کرده و با اعمل فشار قادر خواهند بود تا آرامش و شل شدگی منحصر به فردی ایجاد شود. البته که قبل از خرید ماساژور گردن برای آرتروز بهتر است تا تحقیقات لازم را انجام داده و یا با پزشک خود، مشورت کنید. بدین صورت می توانید یک ماساژور مناسب و کاربردی برای تسکین دردهای آرتروز خریداری کنید.

مزایای استفاده از ماساژور گردن برای آرتروز

همانطور که عنوان شد، امروزه ماساژورهای گردن بسیار مختلفی در بازار وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. هر کدام از آن ها دارای خواص و ویژگی های خاص خود هستند. با این وجود، برخی از مزایای استفاده از این دستگاه ها عبارت خواهد بود از:

 • ماساژور گردن قادر است تا دردهای ناشی از آرتروز را کاهش دهد.
 • این دستگاه ها می توانند باعث گردش هرچه بهتر خون در بدن شده و به این سیستم کمک کنند.
 • با ماساژور گردن می توان سیستم های عصبی گردن را تحریک کرده تا شروع به فعالیت کنند.
 • امکان استفاده از ماساژور گردن برای آتروز در هر حالت، حتی رانندگی نیز وجود دارد.
 • استفاده طولانی مدت و صحیح از این مساژورها امکان بهبود سلامت فرد را محیا می کند.
 • با استفاده از این تجهیزات می توانید استرس و اضطراب را کاهش دهید.
 • برخی از ماساژورهای گردن دارای سیستم حرارتی بوده تا زمینه را برای یک ماساژ مطمئن فراهم کنند.

ماساژور گردن برای آرتروز

انواع ماساژورهای گردن برای آرتروز

اگر برای خرید یک ماساژور گردن به بازار مراجعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که این محصولات نیز دارای تنوع بالایی هستند. از این رو قبل از خرید، بهتر است تا با انواع ماساژور گردن آشنا شده تا در زمان خرید، دست به بهترین انتخاب بزنید:

ماساژورهای گردن ضربه ای

این مدل از ماساژورهای گردن بعد از آغاز به کار، ضرباتی را به بافت ماهیچه ها و عضلات گردن فرد می زنند. بدین صورت می توانید به سادگی عضلات گردن خود را شل کرده و از حس ناب آن بهره ببرید. البته که این ماساژورها به شما این اجازه را می دهند تا میزان و شدت ضربه را به سادگی کنترل کنید.

ماساژورهای گردن ویبره ای

این مدل از ماساژورها دارای ویبراتورهای مختلفی بوده که به واسطه لرزش های متعدد خود، عضلات گردن و بافت ماهیچه ها را تحت تاثیر قرار خواهند داد. بدین صورت الکترود های متحرک نیز به پوست فرد تابیده شده و درد های ناشی از آرتروز کاهش چشمگیری پیدا می کنند. امروزه بسیاری از ورزشکاران حرفه ای برای تقویت عضلات بدن خود از ماساژورهای ویبره ای استفاده می کنند.

ماساژورهای گردن شیاتسو

ماساژورهای گردن شیاتسو یک مدل ماساژورهای گردن مخصوص آرتروز بوده که در ابتدا توسط ژاپنی ها معرفی شد. این مدل از ماساژور گردن برای آرتروز قادر است تا گرمایی را در زمان ماساژ تولید کرده تا فرایند ماساژدهی به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد. همچنین در ساخت آن ها از یک سری مهره هایی استفاده شده که شباهت خاصی به انگشتان دست دارند. مهره های ماساژورهای گردن شیاتسو بعد از شروع به کار، چرخانده شده و باعث بهبود گردش خون می شوند.

نکات مهم در زمان خرید ماساژور گردن

اگر شما هم قصد خرید ماساژور گردن برای آرتروز را دارید، بهتر است نگاهی به این موارد پیش از خرید بیندازید. به یاد داشته باشید خرید اشتباه ماساژور گردن، نه تنها کمکی به شما نمی کند، بلکه آسیب بیشتری به شما خواهد زد:

 • هیچ گاه برای خرید ماساژور گردن، شتاب زده عمل نکنید. همواره تحقیقات لازم را برای پیدا کردن بهترین ماساژور گردن انجام دهید.
 • به وزن و ابعاد ماساژور خود، توجه زیادی کنید. شما باید در طول روز به دفعات از این دستگاه استفاده کنید. از این رو نباید مشکلی با وزن و ابعاد آن داشته باشید.
 • به خوبی ماساژور مورد نظر خود را بررسی کرده تا متوجه شوید که چه ویژگی هایی درون آن وجود دارد.

نظر خود را بیان کنید