مهمترین علائم بارداری که زود مشخص می شوند ( بارداری زودهنگام )

آیا شما حامله هستید؟ اگر می خواهید این موضوع را زودتر متوجه شوید به دنبال علائم بارداری زودهنگام باشید. برخی از اولین علائم بارداری می توانند فقط پس از گذشتن چند هفته کوتاه بروز کنند. این علائم را متخصصان مامایی سایت ژرسه در این مقاله به طور کامل برای شما شرح می دهند. به مشاهده مطالب بیشتر می توانید به وب سایت ژرسه مراجعه کنید.

علائم بارداری زودهنگام:

  • دوره پریود به تاخیر افتاده است
  • خستگی
  • حساسیت به بو
  • حال بد صبحگاهی
  • دوری از غذا
  • نوسانات خلقی
  • تغییرات سینه
  • تکرر ادرار
  • نفخ

قبل از اینکه حتی تست حاملگی را انجام دهید و با اطمینان بدانید که کودک خود را حامله هستید ، ممکن است دچار برخی علائم بارداری زودهنگام شوید که شما را گیج کند.

اما از آنجا که بسیاری از این علائم بارداری زودهنگام مشابه علائمی است که شما قبل از شروع پریود دارید ، شاید نتوانید تشخیص دهید که قطعا باردار هستید. زنان معمولا باید بعد از تاخیر یک دوره پریودی به اولین علامت مشخص بدن، توجه کنند. در حالی که آزمایشات بارداری و پزشک شما می توانند پاسخ قطعی را ارائه دهند ، در اینجا ۹ علائم بارداری زودهنگام ذکر شده است که ممکن است نشان دهد شما باردار هستید:

بارداری زودهنگام با تشخیص، تاخیر پریودی:

کاملا واضح است ، اگر شما یک دوره پریودی خود را از دست داده اید (به خصوص اگر دوره های شما مانند ساعت عمل کند) ، به احتمال زیاد به بارداری خود شک کنید و به همین دلیل تاخیر در دوره عادت ماهانه نشان از علائم بارداری زودهنگام دارد. تقریبا همه مادرانی که تجربه دوم بارداری دارند، این موضوع را به خوبی درک می کنند.

برخی از خانم ها بعد از اینکه باردار شدند، دوره ای کوتاه خونریزی دارند. در واقع این خونریزی لانه گزینی است ، اما می تواند با آخرین دوره قاعدگی شما اشتباه شود. بنابراین شما ممکن است متوجه نشوید که ابتدای دوره پریود خود را از دست داده اید. رابطه بین پریود و بارداری را بیشتر بخوانید.

مهمترین علائم بارداری که زود مشخص می شوند ( بارداری زودهنگام )

خستگی

تصور کنید که یک کوله پشتی حمل می کنید که هر روز کمی وزن آن بیشتر می شود، بدون اینکه به کوهنوردی بروید، کاملا خسته شده و هر چه بیشتر استراحت می کنید، این حس خستگی و گیجی بیشتر همراهتان است. این نوع خستگی، از علائم بارداری زودهنگام در زنان است.

حساسیت به بو

حس بویایی یک علامت بارداری زودرس است که باعث می شود بوها خفیف یا قوی و یا ناپدید شوند و هیچ بویی را احساس نکنید. از آنجایی که این یکی از اولین علائم بارداری است که بسیاری از خانمها گزارش می کنند ، اگر ناگهان گیرنده بویایی شما حساس تر شود و به راحتی هر بویی را احساس کند ، ممکن است جنین در حال تشکیل شدن باشد.

بیماری صبحگاهی یا حالت تهوع

حالت تهوع، احساسی همراه با گیجی است که به بیماری صبحگاهی معروف است و می تواند در هر ساعت از روز شما را آزار دهد – و به طور معمول از زمانی شروع می شود که حدود ۶ هفته باردار باشید ، هرچند که حتی می تواند در هر کسی متفاوت باشد .

هورمون ها ، به طور عمده افزایش سطح پروژسترون (استروژن و hCG را نشان می دهند) ، می توانند باعث کند شدن عملکرد معده شوند ، در نتیجه این علائم بارداری زودرس را در حس بد و حالت تهوع صبحگاهی نشان می دهند.

دوری از غذا

بینی فوق العاده حساس شما ممکن است مسئول یکی دیگر از علائم بارداری زودهنگام باشد. این علامت بارداری زودرس توسط هر چیزی ممکن است خود را نشان دهد مثلا از خوردن مرغ، فرد باردار امتناع می کند و یا علاقه زیادی به خوردن برخی سالاد ها دارد و یا اینکه از مواد غذایی که ترش باشد بیشتر خوشش می آید، زیرا حال روحی و مزاجی او را خوب می کند.

مهمترین علائم بارداری که زود مشخص می شوند ( بارداری زودهنگام )

نوسانات خلقی

تغییرات هورمونی باعث می شود که در هر فرد باردار، نوسانات روحی ایجاد شود که این نوع نوسانات به شکل معمول از علائم بارداری زودهنگام است. وقتی حداقل ۴ هفته از بارداری می گذرد، فرد به طور طبیعی احساس خستگی می کند و در سه ماهه اول دچار اضطراب و تهوع زیاد می شود. بنابراین استرس باعث نوسانات خلقی او می شود. در کل حاملگی، باعث می شود زندگی شما دچار تغییر شود و حتی ممکن است در خوابتان اختلال ایجاد شود. دلهره داشته باشید اما به مرور همه چیز خوب می شود.

تغییرات سینه

سینه‌ها متورم می شوند، در قسمت برآمدگی پستان، تغییراتی رخ می دهد که ممکن است در اوایل بارداری آن را تجربه کنید. هورمون‌های استروژن و پروژسترون بیشتر ترشح می‌شوند، این علائم بارداری زودهنگام اولیه است. اگرچه بخشی از آماده سازی بدن شما برای تولید شیر نیز محسوب می‌شود.

سینه‌های شما (حلقه های اطراف نوک سینه‌های شما) تیره‌تر می‌شوند و قطر آن افزایش می‌یابد. شما همچنین احتمالاً متوجه خواهید شد که برجستگی های ریز و درشتی در اندازه های متفاوت بر روی سینه خواهید شد ، این برجستگی ها ، به نام توبول های مونتگومری ، همیشه وجود داشتند ، اما اکنون آنها می خواهند روغن های بیشتری تولید کنند که نوک سینه های شما را پس از شروع تغذیه کودک چرب می‌کند و از خشکی آن جلوگیری می کند.

تکرر ادرار

دو تا سه هفته پس از بارداری ، ممکن است متوجه افزایش نیاز به ادرار شوید. این احساس ناخوشایند معمولاً دو تا سه هفته پس از حامله شدن است، به دلیل هورمون حاملگی که باعث افزایش جریان خون به کلیه ها می شود، و تکرر ادرار نیز در فرد حامله رخ می دهد. رحم در حال رشد است و شروع به اعمال فشار بر مثانه می کند و باعث می شود فرد حامله مدام احساس ادرار داشته باشد. اگرچه این یکی از علائم زودهنگام بارداری نیست ، اما در سه ماهه اول قطعا افزایش می یابد.

نفخ در بارداری زودهنگام

اگر دکمه شلوار جین شما بسته نمی شود و شما تغییری در چاقی خود احساس نمی کنید پس دچار نفخ حاملگی شده اید و این اوایل حاملگی در بارداری زودهنگام متوجه می شوید. تشخیص نفخ حاملگی در اوایل بارداری دشوار است، زیرا شبیه به نفخ قبل از پریود است ، اما این یکی از علائم زودهنگام بارداری است که بسیاری از خانم ها بعد از مدت کمی این موضوع را متوجه می شوند. متأسفانه نفخ اغلب با یبوست همراه است. دریافت مقدار مناسب فیبر در رژیم غذایی شما می تواند به از بین بردن نفخ کمک کند.

نظر خود را بیان کنید