آزمایش های لازم قبل ازدواج کدام ها هستند؟

یکی از مشکلات شایع در عصر حاضر که گریبانگیر تعداد زیادی از افراد جامعه شده، اعتیاد است. انکار اعتیاد به مواد مخدر علایم شایع سوء مصرف اینگونه مواد در فرد است است. وابستگی شدید به مواد و ترس از دست دادن لذت مصرف نیز دلیل این انکار است. فقط تست اعتیاد می‌تواند عادات مضر و خود تخریبی یک معتاد را کشف کند، بنابراین می‌توان با این آزمایش به ارزیابی اعتیاد به ویژه قبل از ازدواج چه در زن و چه مرد پرداخت.

همچنین آزمایش سوء مصرف مواد توسط بسیاری از کارفرمایان پیش از استخدام یا به صورت دوره‌ای در حین کار نیز تقاضا داده می‌شود. از کیت‌های آزمایشگاهی مختلف و روش های متعددی برای تست سوء مصرف استفاده می‌شود که در ادامه بدان پرداخته شده است.

 ضرورت انجام تست اعتیاد:

اغلب مواد مخدر با وابستگی شدیدی که ایجاد می‌کنند فرد را از کار و زندگی می‌اندازند و در مواردی توهم و نوسانات خلق و خو را به همراه دارند. به همین دلیل اعتماد به این افراد چه برای کار و چه برای زندگی کاسته می شود.  در کنار آثار مخرب روحی نمی‌توان انکار کرد که اعتیاد زیان مالی و آسیب‌های جسمی را هم برای خود فرد و هم برای شریک زندگی و کاری او به همراه دارد. پس باید پیش از حاد شدن موضوع مشخص شود و راه چاره‌ای اندیشیده شود.

علاوه بر این موارد هدف این نوع آزمایش در گام اول تشخیص اعتیاد و حرکت برای درمان است. می‌توان به  کمک آن به جلوگیری از موقعیت‌هایی شغلی و زناشویی که به شدت تحت تأثیر اعتیاد، این بلای خانمان سوز قرار می‌گیرد، اشاره کرد.

 انواع آزمایش اعتیاد به مواد مخدر:

به طور کلی می‌توان آزمایش اعتیاد را به دو دسته تقسیم کرد: در دسته اول از نمونه ادرار فرد برای تشخیص مواد استفاده می‌شود. در دسته دوم از نمونه خون افزاد که به صورت وریدی گرفته می‌شود برای این کار استفاده می‌کنند.

در برخی موارد حتی از نمونه موی افراد نیز برای این نوع تست‌ها می‌توان استفاده کرد که تا مدتی پس از مصرف مخدرها اثرات آن در مو باقی می‌ماند و قابل تشخیص خواهد بود. اما به طور کلی همان دو دسته ذکر شده عمده‌ترین روش‌های برای تشخیص اعتیاد به انواع مواد مخدر صنعتی، سنتی و داروهای اعتیاد آور هستند.

انواع کیت تست اعتیاد:

 خوشبختانه با پیشرفت‌هایی که در زمینه تجهیزات و کیت های آزمایشگاهی رخ داده است امروزه انواع کیت تست  اعتیاد تولید می شود که قادر به تشخیص سوء مصرف یک یا چند نوع مواد هستند. برخی از این کیت‌ها عبارتند از:

  • کیت اعتیاد پنج کاره
  • کیت تست اعتیاد سه کاره
  • کیت تست اعتیاد ده کاره
  • کیت تست اعتیاد به مخدرهای روانگردان
  • و …

در کنار این موارد طبق درخواست طرفین پیش از ازدواج، می‌توان از کیت HIV نیز برای تشخیص بیماری ایدز و پیشگیری از انتقال آن به زوجین استفاده نمود.

قیمت کیت تست اعتیاد:

قیمت کیت تست اعتیاد تحت تأثیر عوامل گوناگونی قرار دارد از جمله یک یا چند کاره بود، برند تولید کننده، نحوه عملکرد و مواردی از این دست، بنابراین نمی‌توان نرخ مشخصی را برای آن ارائه داد. در واقع طیف قیمتی این نوع کیت‌ها بسیار وسیع است.

خرید کیت تست اعتیاد:

هم به صورت حضوری و هم به شکل آنلاین می‌توان برای خرید این نوع از کیت‌ها اقدام کرد. در صورتی که روش آنلاین را برای خرید این نوع محصولات که هرکدام کارایی مشخصی دارند، انتخاب کرده اید و برای اطلاع از جزئیات پیرامون آنها می‌توانید از سایت نارون تجهیز طب برای خرید کیت آزمایشگاهی و انواع تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه ها دیدن فرمایید.

تمام کیت‌های خریداری شده با ضمانت اصالت کالا در کمترین زمان در هر نقطه از ایران، به دستتان خواهد رسید و در صورت هرگونه سوال بخش پشتیبانی این سایت مشاوره‌ها و راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه می‌دهد.

نظر خود را بیان کنید