بهترین روش ترک متادون (Methadone) فقط بعد از ویزیت اولیه بیمار توسط روانپزشک مشخص خواهد شد. پزشکان پس از معاینه بعد از بررسی میزان دوز مصرفی، نحوه مصرف، مدت زمان مصرف و شرایط روحی – جسمی بیمار بهترین روش را برای ترک متادون انتخاب خواهند کرد. به همین دلیل نمی توان یک روش واحد را برای همه افراد توصیه کرد. متادون دارویی به شدت اعتیادآور است و ترک غیر اصولی آن عوارض و علائم شدید و حتی مرگ را در پی خواهد داشت.

ترک اعتیاد و درمان اعتیاد به موارد متادون

بهترین روش ترک متادون پس از معاینه اولیه پزشک مشخص می گردد

بهترین روش ترک متادون برای درمان سریع و مطمئن

با توجه به پیشرفت علم پزشکی و همینطور روانپزشکی در خصوص شناخت بهتر علائم و خصوصیات افراد، روش های مختلفی برای ترک اعتیاد به متادون معرفی شده اند. کلینیک پارس به عنوان یکی از مراکز درمانی قانونی، حرفه ای و با سابقه طولانی موفق، از بهترین روش های ترک متادون برای درمان افرادی که دچار اعتیاد شده اند استفاده می کند.


 • سم زدایی تدریجی (Gradual Detox):

  خانواده ها و افرادی که دچار اعتیاد شده اند قطعا به دنبال بهترین روش ترک متادون بدون درد و خماری هستند تا کمترین ناراحتی و درد را متحمل شوند. اگر بخواهیم به شما بگوییم روش هایی وجود دارند که هیچ گونه درد و خماری و در واقع عوارض ترک متادون را حس نخواهید کرد چنین چیزی صحت ندارد اما با سم زدایی تدریجی می توان شدت این علائم را بسیار کاهش داد و همزمان با مداخلات دارویی، به افراد بیمار کمک کرد.

این شیوه معمولا برای کسانی است که مقدار مصرف متادون آنها زیاد بوده و امکان سم زدایی سریع وجود ندارد. بعد از سم زدایی، بیماران تحت چکاپ خواهند بود تا علائم پس از ترک کنترل شده باشد.


 • سم زدایی سریع (ROD):

  سم زدایی سریع معمولا برای کسانی که میزان مصرف کمتری داشته اند تجویز می گردد و دوره بستری کوتاهتری دارد ولی حتما باید زیر نظر پزشک کاملا متخصص و آشنا به این روش انجام شود. با توجه به اینکه در این شیوه، بیمار بیهوش می شود معمولا به نام بهترین روش ترک متادون بدون درد هم می شناسند اما در هر صورت روشی که کاملا بدون درد باشد امکان پذیر نیست.

توجه داشته باشید که روش های فوق صرفا جهت آشنایی شما با روند کلی است و بهترین راه ترک متادون پس از معاینه کامل پزشک و روانپزشک مشخص می گردد. ضمنا درد ناشی از ترک و خماری حدودا از همان هفته اولیه ترک شروع می شود به همین دلیل توصیه می شود بهترین روش ترک اعتیاد متادون، مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد حرفه ای و بستری شدن زیر نظر مستقیم پزشک می باشد.ترک تدریجی اعتیاد به مواد مخدر متادون

بهترین روش ترک متادون معمولا شیوه ترک و سم زدایی تدریجی است

بهترین روش درمان خماری متادون

علائم ترک متادون علاوه بر علائم فیزیکی مختلف، دارای علائم روحی – روانی هم هست چون در طی مصرف وابستگی های چند بعدی برای شما ایجاد می کند. بر همین اساس در طی دوره ترک، درد و خماری آزار دهنده هستند و یکی از دلایل رایج برای بیماران مبنی بر اینکه از ترک کردن هراس دارند همین است.

بهترین روش ترک قرص متادون یا شربت آن که همراه با خماری در حین ترک می باشد، تغییر سبک زندگی به همراه روش های درمانی دارویی، مشاوره فردی ترک اعتیاد به همراه گروه درمانی است. طبیعتا استفاده از تجربیات مشابه دیگران و روش های موفق آنها در رفع درد و خماری و مشاوره درمانی از پزشک کمک کننده خواهند بود.

بهترین روش ترک متادون در خانه

خیلی از افرادی که با کلینیک ترک اعتیاد تماس می گیرند و یا خانواده هایی که از شدت و نوع علائم ترک داروی متادون اطلاعی ندارند، سؤال می کنند که بهترین روش ترک متادون در منزل چیست؟ روشی هست که بتوانند در منزل متادون را ترک کنند؟

علائم ترک متادون زیاد است از تعریق و سرگیجه شدید گرفته تا ضعف عضلانی شدید و درد شکمی و افسردگی و غیره را شامل می شود. به مرور و روز به روز به شدت نوع علائم افزوده می شود و همین موارد از دلایل اصلی ترس بیماران برای ترک قرص یا شربت متادون می باشد. به همین دلیل به دنبال پیدا کردن بهترین راه ترک متادون در خانه نباشید و با مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد حرفه ای زیر نظر مستقیم پزشک به ترک این داروی مضر بپردازید.

توجه داشته باشید که هرگونه اقدام خودسرانه، ترک ناگهانی یا قطع مصرف خیلی سریع و اقدام به ترک در منزل بدون نظارت پزشک و مراقبت های پیوسته، عوارض روحی – روانی و جسمی بسیار شدید و در برخی مواقع غیر قابل بازگشت خواهد گذاشت.

به همین دلیل بهترین روش برای ترک متادون، مراجعه به پزشک متخصص در کلینیک ترک اعتیاد، ویزیت و بررسی دقیق و مشخص کردن شیوه درمانی و ترک صحیح می باشد. بسته به عواملی که در ابتدا توضیح دادیم نوع شیوه درمانی، درمان های کمکی مثل داروهای جایگزین و مدت زمان بستری مشخص می گردند. ضمنا در نظر داشته باشید استفاده از روش های ترک مؤثر و حرفه ای، علاوه بر تضمین جان و سلامتی افراد، نرخ بازگشت به اعتیاد را نیز بسیار کمتر خواهد کرد.

کلافگی از عدم موفقیت در ترک مواد مخدر متادون

به هیچ وجه نباید بهترین روش ترک متادون را ترک خودسرانه در خانه بدانید

بهترین روش های درمانی در کلینیک ترک اعتیاد تخصصی

مراجعه به کلینیک فوق تخصصی با امکانات کامل و تجربه طولانی موفق باید تنها گزینه و مرجع شما برای ترک اعتیاد ایمن و تضمینی عزیزانتان باشد. داروهای مخدر امروزه بسیار پیچیده و متنوع شده اند و هر گونه اقدام غیر پزشکی و خودسرانه تبعات شدیدی خواهد داشت.

کلینیک ترک اعتیاد پارس به لطف پزشکان متخصص، روانپزشکان و مددکاران حرفه ای خود که همگی سابقه تجربه مستقیم و کاملا مرتبط در زمینه ترک اعتیاد انواع داروها و مواد سنتی و صنعتی پیچیده را دارند، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

امکانات رفاهی و تفریحی عالی فضای شاد و مثبتی را رقم خواهد زد که در کنار تغذیه مناسب و نظارت دائمی پزشکان مجموعه، شرایطی ایده­‌آل برای ترک سریع و مؤثر ایجاد می کند. این مرکز با مجوز از سازمان بهزیستی کشور و در سه طبقه، بخش بستری مردان و زنان و سالن گروه درمانی و مشاوره های فردی و خانوادگی فعالیت دارد. ضمنا اتاق های خصوصی و VIP هم برای خدمات دهی بیشتر در نظر گرفته شده اند.

برای سلامتی عزیزان خود و رهایی از بند اعتیاد، همین حالا با پزشکان متخصص کلینیک پارس تماس بگیرید.

 

منابع:

https://www.verywellmind.com/should-i-come-off-methadone-22051

https://americanaddictioncenters.org/withdrawal-timelines-treatments/methadone

 

۵ دیدگاه

 1. عین اله رحیمی در فروردین ۸, ۱۴۰۲در۴:۱۶ ب٫ظ

  سپاس از راهکار خودتان در رابطه با ترک متادون ،ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید

 2. علیرضا در تیر ۶, ۱۴۰۲در۱:۲۰ ق٫ظ

  چطور تماس بگیریم وقتی نه ادرسی زدین نه شماره ای ؟🤷

 3. حمید در مرداد ۱۶, ۱۴۰۲در۴:۴۱ ب٫ظ

  خوندنش بسیار دلپذیرو ادم سوق میده بره توهتل پنج ستاره ترک اعتیاد 😂
  معتادی تمام زندگیشو باخته کارتون خواب شده ویا توخونشه ازکجابیاره مخارج هتل شماروبده
  حاجی .این هتل به درد کسایی میخوره که معتاد نیست فقط میخواد اب وهوا عوض کنه

 4. بهمن شیری در مرداد ۲۵, ۱۴۰۲در۳:۱۹ ب٫ظ

  برای ترک میتونن راه حل کوتاهشو بگن ولی اونقدر این ترک مواد رو بزرگ و مشکل جلوه میدن و میگن راهی ندارید جز اینکه کلی پول خرج کنید و بیایید کلینیک ما ، خب اونی که نداره چیکار کنه این راه حلتون فقط برای اونایی بود که پول دارن بی پولا باید برن چیکار کنن بمیرن؟

 5. بهمن در مرداد ۲۵, ۱۴۰۲در۳:۲۴ ب٫ظ

  شما حتی برای مشاوره ترک اعتیاد هم پول میگیرید خب اونایی که مثل من پول ندارن و آرزوشون ترک کردن متادون هست و پول هم ندارن بیان کلینیک شما چیکار کنن؟ چیییکار کنن؟؟؟؟

نظر خود را بیان کنید