اتاق های نمک درمانی به عنوان راه حل درمان آلرژی های فصلی شما می باشد .

اگر ازمصرف ضد احتقان ها برای برطرف کردن حساسیت های فصلی یا سرماخوردگی معمولی خسته شده اید، قرار گرفتن به مدت ۴۰ – ۳۰ دقیقه در یک اتاق پر از نمک، موردی می باشد که برای درمان قطعی احتقان به آن نیاز دارید. نمک درمانی روشی می باشد که از بخار نمک برای درمان مشکلات تنفسی نظیر آسم، آلرژی ، ویروس سرماخوردگی و نیز التهاب های پوستی نظیر اگزما استفاده می شود . درمان معمولاً در یک اتاق که با نمک هیمالیایی صورتی برای آرامش شما آرایش یافته است صورت می گیرد و شما شروع به استنشاق ذرات قابل تنفس نمک که در هوا آزاد شده است می کنید.  همچنین می توانید درمان را به صورت اختصاصی در تخت های خصوصی دریافت کنید .

نمک درمانی چگونه کار می کند؟

تنها بخار خالص نمک در هوا آزاد می شود. ویژگی طبیعی نمک خاصیت ضد التهابی، ،Breath Salt Roomsدر ضدباکتریایی ، ضد ویروسی و ضد قارچی می باشد. این ویژگی ها باعث شده است که استفاده از نمک به عنوان یک روش مناسب برای برخی از مشکلات تنفسی نظیر احتقان ناشی از اگزما و یا تجمع موکوس ناشی از سرماخوردگی به حساب بیاید.

افرادی که از بیماری های التهابی پوست نظیر اگزما و پسوریازیس رنج می برند از این درمان سود می برند . این شرایط پوست بیماری های خود ایمن و التهابی می باشند. نمک به عنوان یک ترکیب ضد التهابی به از بین رفتن پوست مرده و نیز بهبود پوست کمک می کند.

علی رغم دلنشین کردن فضا اتاق توس نمک هیمالیایی، این شرایط به بهبود وضعیت و آرامش بخشی در طی درمان نیز کمک می کند. نمک هیمالیایی صورتی کاربردهای زیبایی شناسی نیز دارد، ولی برخی دیگر از اتاق های نمک از آن در بخارهای خود استفاده می کنند. با در نظر گرفتن انواع مختلف نمک، نمک هیمالیایی بیشترین میزان بافر منفی را دارد. بارهای منفی منجر به خالص سازی هوا می شوند. کامپیوتر، تلفن همراه و نور فلورسنت همگی بارهای مثبت را منتشر می کنند که اثرات آشفتگی را به همراه دارد. در حالی که یون های منفی آرامش بخش می باشد و استفاده از نمک های هیمالیایی صورتی برای استفاده از همین اثر می باشد.

نظر خود را بیان کنید