دوچرخه  ثابت می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. اگر شما هم ساکن یکی از شهرهای بزرگ و علاقه مند به ورزش هستید، به خوبی می‌دانید که دوچرخه ثابت چه میزان می تواند برای شما مفید باشد. خیابان های شلوغ و آلوده، مکانی مناسب و امن برای ورزش کردن نیستند، اما این آخر راه نیست و می توانید با خرید یک دوچرخه ثابت به سلامت خود اهمیت بدهید.

برخی تصورات اشتباه درباره دوچرخه ثابت

متاسفانه تصورات غلط و رایجی درباره دوچرخه های ثابت در جامعه وجود دارند. این تصورات اشتباه ناشی از شایعات و اطلاعات نادرستی است که افراد غیر متخصص در این زمینه اشاعه می دهند.

اشتباه اول: دوچرخه ثابت برای ستون فقرات آسیب زا است! دوچرخه ثابت هم مانند دوچرخه های معمولی اگر استاندارد باشد هیچ گونه مشکلی برای بدن ایجاد نخواهد کرد. این موضوع تفاوتی بین دوچرخه ثابت و دوچرخه های معمولی ندارد. باید از یک وسیله استاندارد استفاده کنید.

اشتباه دوم: دوچرخه ثابت به زانوی شما آسیب می زند! این اشتباه نیز مانند مورد قبلی است. اگر از یک دوچرخه استاندارد استفاده کنید، هیچ گونه آسیبی به بدن شما وارد نخواهد شد.

اشتباه سوم: دوچرخه ثابت گران است! برخلاف تصور این افراد، دوچرخه ثابت قیمت بالایی نداشته و به سادگی می‌توانید آنرا تهیه کنید.

مزایای دوچرخه ثابت

حال که تصورات غلط رایج را در مورد دوچرخه ثابت دانستیم، وقت آن است که اندکی از مزایای آن را بهتر بشناسید. شاید بتوان مهمترین مزیت دوچرخه ثابت را امکان پذیر کردن ورزش برای همه دانست.

بسیاری از افراد زمان رفتن به یک باشگاه ورزشی را در طول هفته ندارند. ممکن است پیست دوچرخه سواری یا محل ورزش مناسب در اطراف محل زندگی و کار شما وجود نداشته باشد. بسیاری از خیابان ها محل های ایمن برای دوچرخه سواری را ندارند. اما دوچرخه ثابت تمام این موارد را به سادگی برای شما برطرف می کند. می توانید آنرا در گوشه ای از منزل و یا محل کار خود قرار دهید و در زمان های خالی میان فعالیت های روزمره از آن استفاده کنید.

بسیاری از انواع این دوچرخه ها دارای امکانات مختلفی همچون سنجش مصرف کالری، تایمر، سنجش ضربان قلب، پخش کننده موسیقی و غیره هستند. این امکانات علاوه بر لذت بخش تر کردن ورزش، باعث خواهند شد تا شما بتوانید سلامتی خود را نیز بسنجید.

انواع دوچرخه ثابت

دوچرخه های ثابت، با توجه به نیازهای مختلف افراد در انواع گوناگونی طراحی و ساخته می‌شوند. اگر به خوبی با دوچرخه سواری آشنا نیستید و یا حفظ تعادل برایتان مشکل است، می توانید از انواع دوچرخه های ثابت نشسته خریداری کنید. حتی برای آسودگی و رفاه بیشتر دوچرخه های ثابت نشسته مبله که دارای پشتی هستند می توانند برای شروع بسیار مناسب باشند.

برای انتخاب دوچرخه ثابت، هیچ گاه تصور نکنید حتما باید از مدل های حرفه ای شروع کنید. انتخاب دوچرخه ثابت باید با توجه به فرم فعلی بدن، وضعیت و نیاز شما انجام شود.

اما اگر استفاده شما از دوچرخه ثابت به صورت حرفه ای است، می‌توانید از دوچرخه های اسپینیگ استفاده کنید. این دوچرخه ها شباهت ظاهری بسیار زیادی به دوچرخه های کورسی دارند. به علت شکل ظاهری و نوع استفاده از این وسیله، عضلات بیشتری از بدن در زمان ورزش درگیر شده و می توانید سریع تر به فرم ایده آل خود برسید.

خرید دوچرخه ثابت

برای خرید دوچرخه ثابت باید چند موضوع را ابتدا در نظر بگیرید تا از خرید خود رضایت داشته باشید. مهمترین موضوع خرید از محل معتبر می باشد. اگر می خواهید دوچرخه ثابت استانداردی تهیه کنید، باید آنرا از فروشنده ای معتبر تهیه کنید. اگر قصد تهیه یک دوچرخه ثابت استاندارد را دارید، ما به شما شهرسلامت را برای این موضوع معرفی می‌کنیم.

اما پس از انتخاب محل، موارد مختلف دیگری در موضوع خرید دخیل هستند. باید بدانید چه نوع دوچرخه ثابتی برای شما مناسب است. اگر در ابتدای کار هستید، استفاده از برخی دوچرخه های اسپینینگ برایتان پیشنهاد نمی شود. شما می‌توانید از دوچرخه ثابت نشسته خریداری کنید.

در صورتی که مشکلاتی همچون کمردرد دارید و یا نشستن روی صندلی های معمولی برایتان چندان آسان نیست، به شما خرید دوچرخه ثابت مبله را پیشنهاد می‌کنیم. با استفاده از این دوچرخه ها، شما به سادگی می‌توانید ورزش منظم و روزانه خود را داشته باشید و هیچ گونه آسیبی به بدنتان وارد نشود.

اما پس از آنکه نوع دوچرخه ثابت خود را انتخاب کردید، موارد دیگری همچون قیمت، اصل بودن کالا، خدمات پس از فروش و گارانتی به میان می‌آیند. در مورد هزینه، نگران نباشید. «شهر سلامت» بهترین قیمت ها را به شما ارائه می دهد و با هر بودجه ای که داشته باشید، می‌توانید یک خرید مطمئن انجام دهید. ضمانت اصالت کالا، گارانتی و سایر خدمات نیز برای شما در این مجموعه فراهم شده است. می توانید محصول مورد نظر خود را سفارش داده و آن را در هر نقطه از ایران که هستید تحویل بگیرید.

 

نظر خود را بیان کنید