چگونه گلودرد و سرماخوردگی را درمان کنیم؟

گلودرد و سرماخوردگی از جمله بیماری هایی است که تمامی افراد در طول زندگی خود آن را تجربه می کنند. اما پس از شیوع بیماری کرونا ( با توجه به این موضوع که برخی از علائم سرماخوردگی و بیماری کرونا یکی هستند) نگرانی های زیادی پیش آمد و افراد تلاش می کردند سریعا بدن خود را ریکاوری کنند و اجازه ندهند سرماخوردگی آنها طولانی مدت شود. بهتر است بدانید راهکارهای زیادی وجود دارند که به افراد کمک می کنند تا بدن خود را تقویت کنند و به درمان گلودرد و سرماخوردگی کمک کنند. در ادامه شما را با این راهکارها آشنا می کنیم.

آیا تقویت بدن در درمان گلودرد و سرماخوردگی موثر است؟

تقویت سیستم ایمنی بدن یکی از مهمترین مواردی است که به درمان گلودرد و سرماخوردگی کمک می کند. وقتی با استفاده از انواع مکمل های تقویت سیستم ایمنی بدن ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز را به بدن خود می رسانید، بدنتان قوی می شود و همین امر اجازه نمی دهد که بیمار شوید و بدنتان ضعف پیدا کند. در این شرایط، حتی اگر سرما بخورید، با توجه به این موضوع که بدنتان تمامی ویتامین ها و مواد معدنی را دارد، به سرعت ریکاوری می شود و این امر نقش مهمی در حفظ سلامتی دارد.

راهکارهای طلایی برای بهبود بیماری سرماخوردگی کدامند؟

راهکارهای طلایی برای درمان گلودرد و سرماخوردگی وجود دارند که به شرح زیر هستند:

  • آب نمک غرغره کنید.
  • مایعات فراوان بنوشید.
  • از بخور آب سرد استفاده کنید.
  • از غذاهای اسیدی استفاده نکنید.
  • دمنوش های گیاهی بنوشید.
  • از ترکیب آب داغ، عسل طبیعی و آب لیمو استفاده کنید.

چگونه گلودرد و سرماخوردگی را درمان کنیم؟

کدام قرص برای درمان گلودرد بهتر است؟

یکی از سوالات پرتکراری که در زمینه درمان گلودرد و سرماخوردگی پرسیده می شود در مورد بهترین قرص ها برای درمان این بیماری است. بهتر است بدانید استامینوفن یا NSAID ها (داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی) مانند ایبوپروفن و ناپروکسن می توانند بسیاری از علائم سرماخوردگی از جمله گلودرد را از بین ببرند. اما هرگز نباید بدون مشورت با پزشک از این داروها استفاده کنید. از طرف دیگر، شما می توانید مکمل های دیگری  مانند قرص اسپکتروم نوتراکس، کپسول آسماکر دارو افشان شایگان، قرص ایمیون پرو گلد مولتی نرمال شربت تیمکس ایران داروک استفاده کنید و به بهبود این بیماری های کمک کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که دستور العمل استفاده از مکمل را باید مد نظر قرار دهید و به تمامی موارد احتیاطی توجه کنید.

کدام آنتی بیوتیک برای درمان گلودرد و سرماخوردگی باکتریایی مناسب است؟

پزشکان به این موضوع اشاره می کنند بهتر است برای درمان عفونت ناشی از گلودرد باکتریایی از پنی سیلین و یا آموکسی سیلین استفاده شود. این آنتی بیوتیک ها ارزان قیمت هستند و اثربخشی بسیار زیادی در درمان گلودردها عفونی دارند. به این موضوع توجه داشته باشید سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است برای درمان گلودرد و سرماخوردگی هرگز نباید خودسرانه از آنتی بیوتیک استفاده کنید. در غیر اینصورت آسیب های جدی به سلامتی وارد می شود و همین امر می تواند زمینه ساز ابتلا به بیماری های مزمن شود.

چگونه گلودرد و سرماخوردگی را درمان کنیم؟

چگونه گلودرد ناشی از کووید را درمان کنیم؟

کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند هیچ دارویی برای درمان گلودرد ناشی از کووید ۱۹ وجود ندارد. اما افراد مبتلا به این بیماری می توانند با راهکارهایی به درمان و کاهش علائم کمک کنند. استامینوفن یکی از بهترین مسکن هایی است که می تواند درد ناشی از بیماری کووید ۱۹ را کنترل نماید. همچنین، افراد مبتلا باید آب و مایعات فراوانی بنوشند و در صورت تشخیص پزشک از داروهای ضد التهابی استفاده کنند. در صورت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ باید با پزشک در ارتباط باشید و دائما سلامتی خود را بررسی کنید.

قرص گلودرد و سرماخوردگی را از کجا بخریم؟

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد روش های درمان گلودرد و سرماخوردگی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید تقویت سیستم ایمنی بدن راهکاری موثری برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری است. همچنین، افراد می توانند با مشورت پزشک از قرص استامینوفن و ناپروکسن استفاده کنند و یا برای کنترل عفونت باکتریایی از قرص های آموکسی سیلین یا پنی سیلین استفاده نمایند.

اگر می خواهید برای خرید قرص گلودرد و سرماخوردگی اقدام کنید ( تا هر چه زودتر به درمان گلودرد و سرماخوردگی کمک کنید)، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. کارشناسان این سایت به شما کمک می کنند تا بهترین مکمل را برای ارتقا سلامتی خود خریداری کنید.

نظر خود را بیان کنید