چرا باید شورت بپوشیم

یکی از مهم ترین اقسام لباس برای هر کسی قطعا لباس زیر است و تقریبا همه ما از لباس زیر استفاده می کنیم. به طبع هنگام استفاده از یک نوع لباس، باید نکات خاصی را رعایت کنیم که در درجه اول زیبایی و جذابیت داشته باشد و در درجه دوم سلامتی ما همیشه در نظر گرفته شود.

به همین دلیل در ادامه ی این مطلب در نظر گرفته ایم تا به مزایا و معایب استفاده از لباس زیر بپردازیم تا بهترین شکل استفاده از آن را در پایان این مطلب بدانید.


چرا باید لباس زیر بپوشیم؟

پوشیدن لباس زیر فواید بسیار زیادی برای بدن شما دارد که به علت روزمره بودن استفاده از آن به آن فکر نمی کنیم. اما دانستن مزایای استفاده از لباس زیر می تواند شما را در انتخاب نوع آن محتاط تر کند.

  1. جلوگیری از بروز عفونت دستگاه تناسلی زنان

پوشیدن لباس زیر مناسب و با جنس خوب برای شرایطی که شما نیاز دارید می تواند تا حد زیادی احتمال بروز عفونت های دستگاه تناسلی را از بین ببرد.

عفونت های دستگاه تناسلی زنان معمولا به علت وجود رطوبت و تمیز نبودن ناحیه تناسلی ایجاد می شود که یک لباس زیر خوب می تواند این موضوع را به راحتی از بین ببرد در حالی که همزمان یک لباس زیر نامناسب سبب بروز همین مشکل خواهد شد.

لباس زیر هایی که درصد بیشتری از نخ دارند، با عبور آسان جریان هوا از داخل و بیرون باعث جلوگیری از ایجاد رطوبت می شوند.

  1. جذب رطوبت بعد از استفاده از سرویس بهداشتی

تا الان قطعا برای شما پیش آمده است که در قراری کاری و یا در مسافرت نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی داشته اید. دغدغه ای که ممکن است ذهن شما را درگیر کند، خیس شدن لباس های شما پس از استفاده از سرویس بهداشتی است.

لباس زیر می تواند در این مواقع نقش کلیدی در جذب این رطوبت و عدم انتفال آن به لباس شما داشته باشد و به طبع خیس بودن به لباس های رویی شما کشیده نخواهد شد. عملکرد لباس زیر در این موارد دقیقا مانند زیرپوش های مردانه است که با جذب عرق مانع از انتقال آن به پیراهن می شوند.

  1. خراب نشدن لباس های شما

ترشحات دستگاه تناسلی مردان و زنان، یک مسئله ی غیر ارادی است که می تواند اثر بدی روی لباس های شما داشته باشد. به همین دلیل پوشیدن یک لباس زیر مناسب می تواند با جذب این ترشحات مانع از خراب شدن ظاهر و بافت، لباس های شما شود.

پس با پوشیدن لباس زیر شما یا باید این اثرات را از روی لباس زیرتان پاک کنید و یا اینکه در صورت پاک نشدن، از آن لباس زیر استفاده نخواهید کرد که به نسبت شلوارتان هزینه ی بسیار کمتری را متحمل خواهید شد.

  1. جلوگیری از بیماری فولیکولیت

شاید اصلا اسم این بیماری را تا به حال نشنیده باشید و جالب تر این است که این بیماری در ۹۰ درصد مواقع به علت نپوشیدن لباس زیر به وجود می آید.

بیماری فولیکولیت به علت تماس لباس های تنگ و زبر با موهای ناحیه تناسلی شما و قسمت زیر شکم ایجاد می شود که در نتیجه ی آن فولیکول های مو شما در آن ملتهب می شوند و باعث سوزش و خارش شدید در این ناحیه خواهد شد.

پوشیدن لباس زیر باعث می شود که پوست این ناحیه شما با لباس های اصلیتان که ممکن است زبر باشند در تماس نباشد. شلوارهای جین و کتان می توانند مثال خوبی برای لباس های زبر باشند.

  1. احساس راحتی بیشتر

طبیعتا همه ی ما از پوشیدن لباس زیر به چند علت احساس آرامش بیشتری خواهیم داشت. یکی از این دلایل پوشاندن ناحیه تناسلی از زیر لباس اصلی ما است.

دیگری می تواند جمع کردن شکم و پهلو ها باشد که با پوشیدن یک شورت مناسب به راحتی فراهم خواهد شد. وقتی که انواع لباس زیر زنانه و مردانه را بشناسید می توانید بهترین انتخاب را برای راحتی خودتان داشته باشید.


چرا و چه موقع نباید شورت بپوشیم؟

همانطور که پوشیدن لباس زیر فواید زیادی دارد، همزمان انتخاب یک لباس زیر نامناسب و زمان نامناسب برای پوشیدن آن می تواند سبب بروز مشکلاتی شود. در ادامه چند اشکالی که ممکن است پوشیدن لباس زیر برای شما ایجاد کند را ذکر کرده ایم.

  1. عفونت دستگاه تناسلی

عفونت دستگاه تناسلی زنان یکی از رایج ترین بیماری ها بین زنان است که یکی از دلایل آن می تواند پوشش نامناسب باشد. این نوع عفونت ها در اثر وجود باکتری و مهیا بودن شرایط که رطوبت و گرما است رشد می کنند و به سختی هم از بین خواهند رفت.

پوشیدن لباس زیر های پلاستیکی و یا جنسی که اجازه ی ورود و خروج هوا را ندهد، سبب بروز این مشکل خواهد شد، در صورتی که لباس زیر های نخی و پنبه ای به راحتی هوا را عبور می دهند و هیچ مشکلی ایجاد نخواهند کرد.

  1. احتمال ناباروری در مردان

بیضه ها مسئول تولید اسپرم برای دستگاه تناسلی مردان هستند که عامل اصلی در تولید مثل انسان است. به صورت طبیعی بیضه ها باید از بدن فاصله داشته باشند تا دمای آن ها کمتر باشد.

دمای بیضه ها برای تولید ایده آل اسپرم ۳ الی ۴ درجه کمتر از دمای طبیعی بدن است.

پوشیدن شورت تنگ و پلاستیکی سبب افزایش دمای این ناحیه شود که ممکن است در بلند مدت سبب کاهش تولید اسپرم در آقایان شود. به همین دلیل همیشه باید در انتخاب لباس زیر مردانه، گشاد بودن لباس برای شما مطرح باشد.

  1. عفونت های قارچی در مردان

همانطور که لباس زیر نامناسب برای زنان می تواند سبب بروز مشکلات عفونی شود در مردان هم این مورد وجود دارد و باید بسیار به نسبت آن توجه داشت.

سوزش اطراف ناحیه تناسلی در مردان یکی از شایع ترین مشکلات در اثر پوشیدن شورت نامناسب است و به همین دلیل باید از پوشیدن شورت های تنگ و با جنس نامناسب خودداری کنید که سبب ایجاد عفونت و یا سوزش پوست نشود.


آیا موقع خواب شورت بپوشیم؟

قطعا تا این جای این مطلب به خوبی متوجه این موضوع شده اید که فواید پوشیدن شورت بیشتر برای اوقات بیداری شما و حضور در اجتماع است و به همین دلیل می توانید به هنگام خواب یا از لباس زیر های بسیار گشاد استفاده کنید و یا اینکه کلا از لباس زیر در هنگام خواب استفاده نکنید تا از مضرات احتمالی آن به دور باشید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم که راهنمایی درستی در استفاده و خرید لباس زیر داشته باشیم.

این مطلب توسط تیم تولید محتوای وبسایت پنکی، تولید و منتشر شده است. پنکی یک فروشگاه اینترنتی در حوزه لباس زیر زنانه و مردانه است که تمامی تلاش آن، ارائه بهترین ها برای شما عزیزان است. برای مشاهده محصولات و مقالات بیشتر در این حوزه به آدرس https://penki.ir مراجعه کنید.

نظر خود را بیان کنید