پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

10 گیاهی که کمک می کند شما راحت تر و آرام تر بخوابید
10 گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا

۱۰ گیاه آپارتمانی تصفیه کننده هوا

به هم اتاقی جدیدت سلام کن! با این کار علاوه بر زیباتر و با نشاط تر شدن اتاق تان، گیاهان می توانند به شما کمک کنند بهتر بخوابید.

بر اساس یک مطالعه ۲۰۱۸، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می تواند در الگوهای خواب شما اختلال ایجاد کند. Robert J. Karman متخصص خواب و موسس “داروی تخصصی خواب” می ‌گوید که محرک ‌های موجود در هوا می ‌توانند منجر به تراکم، التهاب، سرفه، و تولید خلط اضافی شوند که همه این ها بر روی الگوهای تنفس تاثیر می ‌گذارند و نتیجه این تاثیر یک خواب ناآرام است. راه حل؟ گیاهانی که آنها را نابود می کنند. بنابراین یک فنجان چای آرام بخش برای خود بریزید، یک میان وعده مملو از ملاتونین را امتحان کنید، و قبل از اینکه به خواب رویایی بروید، این گیاهان را بو کنید و رایحه خوش آن ها را به درون ریه هایتان ببرید.

  1. گیاه ماری

ارین مارینو، مدیر بازاریابی برند در Sill می گوید: این گیاه نه تنها در لیست ۱۰ گیاه برتر تصفیه کننده هوای ناسا (NASA) قرار دارد بلکه یکی از معدود گیاهان خانگی است که CO2 را در طول شب تبدیل به اکسیژن می ‌کند، کاری که اکثر گیاهان خانگی در طول روز انجام می‌ دهند.

همچنین بخوانید: بهترین گیاهان آپارتمانی برای پرورش در خانه
  1. گیاه ژربرا

خانم Missy Henriksen، نایب ‌رئیس امور عمومی انجمن ملی متخصصان منظره می‌ گوید: “مانند گیاه مار، ژربرا نیز اکسیژن را در شب آزاد می ‌کند و این باعث می ‌شود که این گیاه برای اتاق‌ خواب مناسب باشد.”

  1. گیاه دراسنا کلراما

Joyce Mast گیاه شناسی است که می گوید طبق مطالعات سال ۱۹۸۹ بر روی گیاهان پاک‌ کننده هوا، Dracaena Colorama بنزن، فرمالدهید، زایلن، و تولوئن از هوا پاک می ‌کند و آن را محیطی بهتر برای خواب می ‌سازد.

همچنین بخوانید: بهترین گیاهان آپارتمانی برای افراد تنبل
  1. گل چمچه ‌ای یا برگ قاشقی

دارویل چنگ، نویسنده گیاه شناس، از گیاه برگ قاشقی، به عنوان گزینه دیگری که سموم را از هوا حذف می کند، یاد می کند.

  1. گیاه اسطوخودوس

Henriksen می ‌گوید: “هنگامی که اسطوخودوس در داخل خانه رشد می‌ کند، رایحه‌ای نرم و ملایم منتشر می کند که به طور طبیعی افراد را در طول بی ‌خوابی ‌های شبانه آرام می ‌کند.”

همچنین بخوانید: خواص روغن اسطوخودوس
  1. گیاه پاپیتال

او می‌گوید: “همچنین در فهرست ۱۰ برتر” NASA’s “، گیاه” Ivy ” به خاطر جذب فرمالدهید شناخته شده ‌است. دکتر کارمن اضافه می ‌کند که چون فرمالدهید یک ترکیب آلی فرار (VOC)است، قرار گرفتن طولانی ‌مدت در معرض آن ممکن است باعث ایجاد سرطان و مسائل مربوط به رشد در داخل رحم شود.

  1. گیاه آلوئه ‌ورا

آلوئه ورا برای تسکین بریدگی ‌ها و سوختگی ‌ها شگفتی می‌ آفریند، اما آیا می ‌دانستید که می ‌تواند بر کیفیت هوای شما نیز نظارت کند؟ مارینو می ‌گوید: “علاوه بر پاک‌ سازی هوا از آلاینده ‌ها، وقتی که مقدار مواد شیمیایی مضر در هوا بیش از حد شود، برگ ‌های یک گیاه آلوئه ورا می‌ تواند خال‌ های قهوه‌ ای را روی برگ ها نشان دهد.”

همچنین بخوانید: موارد استفاده آلوئه ورا
  1. گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوت یک گزینه محبوب برای یک زمین‌دار بزرگ است. مارینو می ‌گوید که این گیاه به مبارزه با انواع آلاینده ‌هایی نظیر بنزن، فرمالدهید، مونوکسید کربن و زایلن که می ‌تواند کیفیت خواب شما را مهار کند، کمک می ‌کند.

  1. گیاه سرخس آشیانه

به گفته Mast، این گیاه رطوبت را دوست دارد، بنابراین سرزندگی آن یادآور خوبی است که اجازه ندهید هوای اتاق شما بیش از حد خشک شود.

  1. گیاه پتوس قلبی یا فیلودندرون

مارینو می گوید: “مراقبت از این گیاه به ویژه در جذب فرمالدهید موجود در هوای داخلی موثر است. همچنین با گذاشتن این گیاه در قفسه های بزرگ و یا گلدانهای آویزان، زیبایی اتاق تان را چند برابر کنید. “

نظر خود را بیان کنید