عمل لیزیک چشم شناخته شده‌ترین و رایج ترین نوع جراحی انکساری لیزری است که برای اصلاح مشکلات بینایی انجام می‌شود.

عیب انکساری نقطه‌ایست است که چشم شما، نور را به درستی خم نمی‌کند و دید شما را مخدوش می‌کند. به عنوان مثال این اتفاق می‌تواند باعث تاری دید، نزدیک بینی و دوربینی شود. در طی عمل لیزیک چشم، از نوع خاصی از لیزر برش برای تغییر دقیق شکل بافت شفاف گنبدی شکل در جلوی چشم (قرنیه) به منظور بهبود بینایی استفاده می‌شود. لیزر (LASIK) می‌تواند جایگزینی برای عینک یا لنزهای تماسی باشد.

لیزیک یک جراحی رایج چشم است که آستیگماتیسم، نزدیک بینی و دوربینی را درمان می کند. دید ۲۰/۲۰ برای شما تضمین نشده است و ممکن است برای برخی فعالیت ها به عینک یا لنز تماسی نیاز داشته باشید. حدود ۹۰ درصد افرادی که این روش را انجام می دهند بینایی بین ۲۰/۲۰ و ۲۰/۴۰ دارند.

برای انجام عمل لیزیک چشم در تهران می توانید از متخصص چشم تهران نوبت گرفته و عمل لزیک چشم را در صورتی که به تشخیص متخصص چشم پزشک مناسب شما باشد انجام دهید.

عمل لزیک چشم

هزینه عمل لیزیک چشم

هزینه جراحی لیزیک چشم از پزشکی به پزشک دیگر و همچنین در هر یک از مراکز متفاوت خواهد بود و به عوامل مختلفی بستگی دارد. رایج‌ترین عوامل  تاثیرگذار در هزینه‌ی عمل لیزیک چشم عبارتند از:

 • سطح اصلاح بینایی مورد نیاز: جراحی لیزیک چشم معمولاً برای افرادی که بینایی بسیار ضعیفی دارند گران‌تر است؛
 • فناوری مورد استفاده در طول جراحی: یکی دیگر از اجزای هزینه جراحی لیزیک چشم، نوع فناوری مورد استفاده است. فناوری جدید مانند لیزیک سفارشی اغلب هزینه بیشتری نسبت به فناوری قدیمی دارد. هزینه‌های اضافی که توسط سازندگان دستگاه‌های لیزر بر جراحان وارد می‌شود ممکن است به بیمار منتقل شود؛
 • تجربه جراح: هزینه جراحی لیزیک چشم ممکن است تحت تأثیر میزان تخصص جراح چشم باشد. باتجربه‌ترین جراحان تمایل دارند هزینه‌ی بیشتری دریافت کنند زیرا سطح بالاتری از مهارت را برای عمل به ارمغان می‌آورند.

در حالی که هزینه لیزیک زیاد به نظر می‌رسد، باید در نظر داشت که این، هزینه‌ای یک بار مصرف بوده که شامل همه چیز از جمله مراقبت‌های قبل از جراحی، هزینه‌ی عمل، هرگونه معاینه و مراقبت پس از عمل می‌باشد که ممکن است در دراز مدت در مقایسه با عینک‌ها، لنزها و موارد دیگر که توسط فرد خریداری می‌شود ارزان‌تر باشد.

اما به صورت کلی در رابطه با هزینه‌ی عمل لیزیک چشم در دیگر کشورها می‌توان گفت که به طور متوسط ​​هزینه لیزیک بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار برای هر چشم متغیر است. همینطور با متوسط ​​هزینه ۲۱۹۹ دلاری برای هر چشم برای لیزیک در ایالات متحده می‌توان اقدام کرد که این هزینه می‌تواند بسته به عوامل متعددی از جمله جراح، محل انجام عمل، کیفیت تجهیزات و شرایط خاص چشم متغیر باشد.

آیا عمل لیزیک تحت پوشش بیمه است؟

پاسخ کوتاه به این سوال “نه” است. اکثر شرکت‌های بیمه، عمل لیزیک و سایر جراحی‌های لیزر اصلاحی چشم را یک روش انتخابی توسط خود فرد می‌دانند، بنابراین تحت پوشش بیمه قرار داده نمی‌شوند.

اما شرایط خاصی وجود دارد که شرکت بیمه شما جراحی انکساری یا لیزری چشم را پوشش دهد. برای مثال اگر برای تصحیح خطاهای ناشی از جراحت جراحی لازم باشد بیمه در این شرایط هزینه‌ها را متقبل خواهد شد.

عمل لیزیک چشم برای چه کسانی مناسب است؟

 • کاندیدهای مناسب برای انجام این روش شامل افرادی هستند که دارای عیوب انکساری چشم بوده و سن آن‌ها ۱۸ سال به بالا باشد (البته حالت ایده‌آل سنی ۲۱ به بالا در نظر گرفته می‌شود.). این شرط سنی به این دلیل است که قرنیه تا زمان جراحی رشد نمی‌کند؛
 • نسخه چشمی داشته باشید که در ۱۲ ماه گذشته تغییر قابل توجهی نداشته است؛
 • دارای عیوب انکساری هستند که جراحی لیزیک می‌تواند آن را درمان کند؛
 • قرنیه ضخیم و سالم بوده و در کل سلامت چشم در وضعیت خوبی باشد.

چه افرادی برای عمل لیزیک چشم مناسب نیستند؟

کسانی که برای جراحی لیزیک چشم مناسب نیستند شامل تمامی افراد با شرایط زیر خواهند بود:

 • عیوب انکساری ناپایدار که در حال تغییر باشد؛
 • نزدیک بینی شدید، دوربینی یا آستیگماتیسم؛
 • برخی از مشکلات سلامت چشم، از جمله خشکی چشم، آب مروارید، قرنیه نازک، گلوکوم، و سابقه عفونت چشم؛
 • بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت که ممکن است فرد در مدیریت آن‌ها با مشکل مواجه شود.

عمل لزیک چشم

مراقبت‌های بعد از عمل لیزیک چشم

بعد از انجام عمل لیزیک چشم لازم است که بیمار تمامی موارد گفته شده در ادامه را به درستی رعایت کند:

 • چشم‌هایتان را مالش ندهید. این امر به ویژه برای بیمارانی که PRK و لیزیک انجام داده‌اند بسیار مهم است، اما در مورد افرادی که SMILE و PRI دارند نیز صدق می‌کند. این روند را به مدت دو ماه یا تا زمانی که دکتر چشم پزشک تشخیص داده است ادامه دهید؛
 • از فشار دادن محکم پلک‌ها به هم خودداری کنید. آن‌ها را به آرامی ببندید و به طور معمول پلک بزنید؛
 • هنگام خروج از مرکز انکساری لیزر از عینک آفتابی ارائه شده در کیت بعد از عمل استفاده کنید؛
 • در روز جراحی رانندگی نکنید و اگر احساس کردید که بینایی شما به اندازه کافی بهبود یافته است ممکن است بتوانید روز بعد مجددا رانندگی کردن را از سر بگیرید؛
 • اگر لنز تماسی بانداژی در هر دو چشم گذاشته شده است، آن را به حال خود رها کنید تا زمانی که دکتر چشم پزشک آن را خارج کند. اگر بانداژ افتاد به سادگی آن را کنار بگذارید؛
 • در صورتی که سطح درد شما به میزان قابل توجهی افزایش یافت سریعا به پزشک خود اطلاع دهید؛
 • قطره‌های چشمی آنتی بیوتیک و ضد التهابی را که دکتر چشم پزشک تجویز کرده است، چهار بار در روز به مدت یک هفته تزریق کنید؛
 • هر زمان که در ۲۴ ساعت اول چرت می‌زنید یا می‌خوابید بیاد از عینک‌های محافظ ارائه شده در کیت بعد از عمل استفاده کنید. در صورت تمایل نیز می‌توانید آن‌ها را تا یک هفته بپوشید؛
 • تا ۲۴ ساعت آینده از دوش گرفتن و فعالیت‌هایی که سبب ورود آب به چشم می‌شوند خودداری کنید. پس از آن، دوش گرفتن بی خطر خواهد بود، اما باید چشمان خود را بسته نگه دارید و آب از آن خارج شود. در حالی که ورود مقداری آب از طریق پلک‌های بسته اجتناب ناپذیر است، سعی کنید مقدار آن را محدود کنید.

نوبت اینترنتی مطب بهترین دکترهای متخصص و فوق تخصص چشم پزشک تهران

چشم‌ها یکی از مهم‌ترین اندام‌های حسی بدن هستند که توسط آنها می‌توانید دنیا را ببینید و اطراف خود را درک کنید.

برای دریافت نوبت دکتر چشم پزشک نیازی نیست خود را به دردسر بیندازید و به مطب دکتر مراجعه کنید یا ساعت‌ها پشت تلفن و خطوط اشغال منتظر بمانید. برای دریافت نوبت بهترین دکتر متخصص پزشک تهران می‌توانید به راحتی از سایت دکترتو کمک بگیرید و خود را آسوده خاطر کنید.

عمل لزیک چشم

لیست دکترهای متخصص چشم پزشک تهران

 • دکتر محسن کاظمی مقدم
 • دکتر رضا ترابی
 • دکتر علی ایزدی
 • دکتر ارسلان مهدی پور
 • دکتر حمیدرضا سعدآبادی

دکتر متخصص چشم پزشک خوب در تهران

اگر چشمان شما مشکل دارد و یا مدت‌هاست که چکاپ چشم‌ها را انجام نداده‌اید، بهتر است هر چه سریع‌تر نوبت چشم پزشک بگیرید.

اگر ساکن تهران هستید و می‌خواهید نوبت متخصص چشم پزشک تهران بگیرید، می‌توانید با مراجعه به سایت دکترتو از بسیاری از چشم پزشکانی که در مناطق مختلف تهران مشغول به کارهستند، نوبت دریافت کنید.  از بهترین متخصص های چشم پزشک تهران می توان به دکتر سلطان سنجری اشاره کرد.

نظر خود را بیان کنید