پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

بهترین نرم افزار کلینیک روانشناسی کدام است؟

بررسی جامع نرم افزارهای کلینیک روانشناسی ایرانی

نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک دکترلینک

یافتن بهترین نرم افزار کلینیک روانشناسی همواره از دغدغه هایی بوده است که همه مراکز های روانشناسی چه تحت نظر نظام روانشناسی و چه تحت نظراداره بهزیستی با آن دست و پنجه نرم می کنند. این موضوع به حدی برای کلینیک ها حیاتی است که در بسیاری از مواقع مراکز روانشناسی علیرغم هزینه هایی که برای تهیه و راه اندازی نرم افزار مدیریت روانشناسی می کنند اثر بخشی مورد نظر را دریافت نکرده و پس از مدتی اقدام به کنار گذاشتن آن می کنند. اما واقعا علت چیست؟

اولین سوالی که پیش از انتخاب و خرید نرم افزار کلینیک روانشناسی باید از خود بپرسید این است که «من از خرید این نرم افزار به دنبال چه چیز هستم؟» یافتن پاسخ این سوال با توجه به ابعاد مطب یا کلینیک شما (تعداد درمانگر ها و تعداد ویزیت های شما در ماه) و رسالتی که برای کلینیک روانشناسی خود تعریف کرده اید متفاوت است. اما پیش از پرسیدن این سوال باید ببینید که «تعریف شما از مدیریت کلینیک چیست؟» اگر شما کلینیک را مجموعه‌ای که به سوی اهدافی مشخص در حرکت است و دارای ساختار اجتماعی رسمی شده‌ای می دانید که برای رسیدن به اهداف خود دارای برنامه های بلند مدت و کوتاه مختلف هستند. پس شما به یک نرم افزار مدیریت کلینیک نیازمندید. چرا که شما هم تصور درستی از آن داشته اید و هم برای سازمان خود برنامه تعریف کرده اید.

نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی چیست؟

نرم افزارمدیریت کلینیک روانشناسی در واقع بیش از این که یک نرم افزار باشد، یک استراتژی است که می تواند به مشتری مداری کلینیک و مرکز در ابعاد مختلف کمک شایانی نماید. فرض کنید شما برای کلینیک خود یک لیستی از مراجعین در دست دارید که به صورت دوره ای با شخص تماس می گیرید و برای نوبت های بعدی یا کارگاه هایی که در دست برگزاری است یادآوری کنید.

شماره تماس این مشتریان ممکن است در تلفن همراه کارمندان کلینیک ذخیره شده باشد و همین امر یک تهدید جدی برای کلینیک شماست. چراکه با خروج آن کارمند از کلینیک شما بخشی از مشتریان خود را از دست می دهید. با وجود یک نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی، شما می توانید علاوه بر داشتن یک بانک اطلاعاتی قدرتمند از مراجعین به سابقه ارتباط آن ها با کلینیک خود نیز بپردازید.

با نرم افزار مدیریت ارتباط با مراجعین کلینیک روانشناسی می توانید مراجعین خود را به کلینیک وفادار کنید.

برای آشنایی با کارایی و محیط نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی دکترلینک می توانید تمام قابلیت های محصول دکتر لینک را در قالب یک نسخه دمو ۳۰ روزه دریافت کنید: ۰۹۱۲۰۰۴۴۸۲۴ و ۰۲۱۲۲۰۶۷۶۳۵

نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی و جذب مراجع جدید

بسیاری هنوز بر این باورند که إتمام ویزیت مشاوره روانشناسی، پایان یک معامله با مراجع می باشد به طوری که وقتی فرآیند ویزیت و پرداخت کامل می شود، ارتباط خود را با مراجع به طور کامل قطع نموده و برای ادامه ارتباط با مراجعین خود دیگر برنامه ای ندارند. این قطع ارتباط تا جایی پیش می رود که حتی کلینیک دیگر پاسخگوی تماس های مراجعین سابق خود نبوده و یا با بی اعتنایی پاسخ وی را خواهد داد. این روند موجب مرگ تدریجی یک مطب یا کلینیک روانشناسی شده و باعث فروپاشی بسیاری از کلینیک های روانشناسی شده است.

با داشتن یک نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی خوب و کارآمد شما می توانید برای حفظ ارتباط با مراجعین خود برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید.

مثال هایی از مشتری مداری با  نرم افزار کلینیک روانشناسی

به خاطر داشته باشید که نرم افزار خوب مدیریت کلینیک روانشناسی برای ساده سازی، اتوماسیون و سازماندهی کلیه عملکردهای پذیرش، درمانگران و مراجعین تولید شده است. تمرکز اصلی بهترین نرم افزار کلینیک روانشناسی بر روی رضایت مراجعین است؛ بنابراین تمام فرآیندهایی که به مراجعین ختم می شود باید مورد توجه قرار گیرد:

۴ نمونه از مثالهایی که می تواند دلیل خوبی برای استفاده از نرم افزار کلینیک روانشناسی باشد:

 سیستم های  مدیریت کلینیک روانشناسی، وظیفه خودکار سازی پاسخگویی پیوسته به مراجعین، را در تمامی نقاط تماس بر عهده دارد. پاسخگویی خودکار برای مثال می تواند پیام تایید نوبت یا یادآور نوبت برای مراجعین یا ارسال یک نظرسنجی ساده برای ارزیابی اثربخشی کار شما باشد. این کارها بخشی از مدیریت ارتباط با مراجعین هستند که به شما کمک می کنند روابطتان را با مراجعین ادامه و توسعه دهید. همچنین می تواند مسئولیت پذیری شما را در پاسخگویی سریع به مراجعین روانشناسی نشان دهد و تصدیق کند که ما کماکان بعد از ویزیت حواسمان به شما هست و هوای شما را داریم.

تجزیه و تحلیل کسب و کار، یکی از داغترین بحث های امروز نرم افزار های مدیریت کلینیک است که به صاحبین آنها کمک می کند تا روندهای صعودی و نزولی را تشخیص دهند. یکی از نمونه های مهم تاثیرات تحلیل کسب و کار با استفاده از  نرم افزار مدیریت کلینیک، می تواند بررسی روند محبوبیت و مثبت یا منفی بودن تجربه مراجعین در مورد یک خدمت از مرکز روانشناسی شما باشد. مدیریت ارتباط با مراجعین می تواند به شما کمک کند تا قبل از پیشروی در یک مشکل، نقاط حل مشکل را بیابید.

طبق پیشنهاد مجله  CIO، یکی از مهمترین کارایی های نرم افزار  مدیریت کلینیک روانشناسی، ردیابی فعالیت مراجعین در طول چرخه عمر است. یعنی از زمانی که مراجع به عنوان سرنخ وارد کلینیک می شود تا زمان ویزیت چندم رفتار او ارزیابی شود. ردیابی رفتارهای کلیدی مراجعین، از پیامهای رسانه های اجتماعی تا نرخ کلیک بر روی محتوای یک کمپین ایمیلی به شما کمک می کند تا متوجه شوید که برای مراجعین چه چیزی اهمیت دارد و ندارد.

بهبود مدیریت ارتباط با مراجع به معنای بهره وری کامل از همگام سازی تقویم ها، گزارش و سایر تعامل های مربوط به مراجعین است. اگر مدیریت ارتباط با مراجعین، همانطور که در تعریف اول از نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی آورده شده است، همراه با فعالیت های کلینیک حرکت کند، تجربه مشتری را بهبود می بخشد. در عین حال همگام سازی داده ها در برنامه ها کار تکراری را کاهش می دهد.

چگونه بفهمیم به نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی نیاز داریم؟

همانطور که اشاره شد، برای اینکه بتوانید در خصوص خرید بهترین نرم افزار کلینیک روانشناسی تصمیم نهایی را اتخاذ کنید، باید اول بدانید که آورده نرم افزار کلینیک روانشناسی برای سیستم کاری شما چیست. در واقع باید بر انتظاراتتان از عملکرد نرم افزار کلینیک روانشناسی در مرکز خود واقف باشید، اینگونه می توانید تشخیص دهید که نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی به کارتان می آید یا خیر.

۲۰ دلیل برای اینکه کلینیک شما به نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی نیاز دارد؛

 1. اگر کلینیک شما هزینه های زیادی در بخش های مختلف از بدو ورود مراجع تا تسویه حساب با درمانگر می پردازد،
 2. اگر مایل به بررسی عملکرد بخش پذیرش در کلینیک خود هستید،
 3. اگر مایل به بررسی عملکرد درمانگران در کلینیک خود هستید،
 4. اگر یک سیستم مناسب برای اطلاع رسانی یا یادآوری برای تایم های مشاوره مراجعین ندارید،
 5. اگر امکان ثبت اطلاعات در یک سیستم منسجم با دسترسی های گوناگون وجود ندارد،
 6. اگر امکان گرفتن گزارش های مختلف از عملکرد مراجعین و درمانگران وجود ندارد،
 7. اگر تبلیغات کرده اید ولی مراجعین جدید به مرکز مراجعه نکرده است،
 8. اگر اطلاعات نوبت های مرکز مشاوره به صورت دستی نوشته می شود،
 9. اگر مراجعین پس از ویزیت دوباره به شما مراجعه نمی کنند،
 10. اگر سیستمی برای ثبت نارضایتی مراجعین و دریافت بازخورد آنها وجود ندارد،
 11. اگر نیاز دارید که مراجعین جدید جذب کنید و تعداد ویزیت ها در ماه بیشتر شود،
 12. اگر مایل هستید بغیر از ویزیت مشاوره کارگاه های روانشناسی هم برگزار کنید،
 13. اگر پرونده های زیادی دارید که دسترسی به آن ها سخت شده است،
 14. اگر هنو زبا اکسل محاسبه سهم های کلینیک و درمانگران را انجام میدهید و خطاهای زیادی دارید،
 15. اگر هنو زبا درمانگران آخر ماه سر حسابرسی های سهم ها چالش دارید،
 16. اگر بخش پذیرش اشتباه هات زیادی در نوبت دهی به مراجعین دارند،
 17. اگر درمانگران هنوز در دفتر خود نوبت ها را می نویسند،
 18. اگر بخش پذیرش هنوز در دفتر و کاغذ نوبت ها را تنظیم میکنند،
 19. اگر حسابدار مرکز شما در زمان مشخص هزینه ها را برای شما ارسال نمی کند
 20. و اگر فکر میکنید مرکز یا کلینیک روانشناسی شما پتانسیل برای رشد و درآمدزایی بیشتر دارد.

بهترین نرم افزار  کلینیک روانشناسی کدام است؟

سخت ترین کار انتخاب بهترین نرم افزار کلینیک روانشناسی از میان ده ها سیستم است. اما مهمترین کاری که می توان انجام داد، یک مقایسه ساده از نرم افزارهایی است که در ایران در حال رقابت با یکدیگر هستند.

برای اینکه بهترین نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی را انتخاب کنید اول مطمئن شوید که:

 • آیا آن شرکت یا سایت تخصصی برای مراکز روانشناسی نرم افزار طراحی میکند یا یک نرم افزار مدیریت دارند و دارند به همه بخش های درمانی آن را ارائه میدهند؟
 • تیمی که در آن شرکت هستند سررشته ای از مدیریت و روانشناسی دارند یا در تیم خود روانشناس وجود دارد؟
 • آیا شناختی از کسبوکار و دنیای روانشناسی و چالش های آن ها دارند؟
 • آیا زیرساخت های IT خوبی دارند و یا آشنایی با تهدیدات این کسبوکار دارند؟
 • آیا مراکز روانشناسی این برند را می شناسند؟
 • آیا این شرکت ثبت شده است و مراحل قانونی کاری را طی کرده است؟
 • آیا مدیران آگاه و حرفه ای دارند؟
 • آیا امنیت نرم افزار خود را توسط شرکت های مربوطه در حوزه امنیت تضمین می کنند؟
 • آیا پایداری و دردسترس بودن سیستم نرم افزاری خود را تامین می کنند؟
 • آیا قابلیت آپدیت شدن و شخصی سازی کردن محصول خود را متناسب با مرکز روانشناسی دارد؟
 • آیا سیستم آن قابلیت ارائه خدمات به مراجعین را به صورت جداگانه دارد؟
 • آیا قیمت مناسبی متناسب با خدماتی که می دهد دارد؟

نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی دکتر لینک

نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی دکتر لینک به عنوان بهترین نرم افزار مدیریت کلینیک روانشناسی و رهبر بازار نرم افزارهای روانشناسی ایران، توانسته با این امکان که برای کلینیک های روانشناسی پکیج های ویژه‌ای در نظر بگیرد؛ این امکان را به کلینیک ها و مراکز خود می دهد تا امکاناتی را که مورد نیاز آن هاست را فراهم سازد. تا مراکز و کلینیک های روانشناسی بتوانند با توجه به میزان نیاز فعالیت خود و کارکرد سیستم هزینه بپردازند. کلینیک های بزرگ نیز می توانند از امکانات منحصر به فردی مانند:

 • تعریف شعب
 • تلفن سازمانی
 • برقراری تماس امن بین درمانگر و مراجعین
 • برگزاری کارگاه و گروه درمانی ها تا سقف ۵۰۰۰ نفر
 • امکان نصب سیستم در مرکز داده کلینیک
 • امکان تعریف ساختار های امنیتی برای کلینیک های نظامی و دولتی
 • امکان توسعه زیرساخت برای هر بخش سیستم مانند (بانک داده اطلاعاتی ، زیرساخت api ، زیرساخت Object Storage ، زیرساخت تماس ، و…)

تنها بخشی از قابلیت های این نرم افزار کارآمد و هوشمند بوده که همین امکانات عامل تمایز دکتر لینک با نرم افزارهای مدیریت کلینیک روانشناسی مشابه خود است. برای آگاهی بیشتر و ارتباط ملموس تر کاربرد این نرم افزار در کلینیک یا مرکز خود، کافیست از طریق لینک دریافت دمو، به مدت ۳۰ روز بصورت کاملا رایگان این سیستم را دریافت کنید و از ویژگی های مختلف آن بهره مند شوید.

دکتر لینک: مدیریت هوشمند کلینیک

https://www.drlink.ir

نظر خود را بیان کنید