یکی از گونه های گیاهی که جزو گل مناسب آپارتمان محسوب می شود و می توان آن را در منزل نگهداری کرد، گیاه آلوئه ورا می باشد. این گیاه علاوه بر اینکه منزل شما را زیباتر می کتد، خواص درمانی زیادی نیز دارد. بیشتر افرادی که از این نوع گل آپارتمانی در منزل خود دارد علاوه بر اینکه از زیبایی های آن استفاده می کنند، خیلی راحت و بدون دردسر از ژل داخل برگ های آن برای زیبایی پوست خود نیز استفاده می کنند.

موارد مهم برای نگهداری گل و گیاه آپارتمانی آلوئه ورا در آپارتمان

چنانچه شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که به نگهداری این نوع گل مناسب آپارتمان علاقمند هستید؛ و نمی دانید شرایط نگهداری آن به چه صورت است، این مطلب را بخوانید تا با طرز نگهداری از گیاه آلوئه ورا آشنا شوید.

طریقه نگهداری و پرورش گیاه آلوئه ورا

ممکن است خیلی از شما این سوال در ذهنتان ایجاد شود که چگونه از گیاه آلوئه ورا در منزل نگهداری کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که گیاه آلوئه ورا گیاهی شبیه به کاکتوس می باشد که به اسم هایی مثل صبر زرد و همین طور در هندوستان به نام «آیورودا» نیز شناخته می شود. افرادی که علاقمند به نگهداری این گل آپارتمانی هستند بهتر است بدانند که نگهداری از آن اصلا کار سختی نیست.

افرادی که از این گیاه در خانه دارند برایشان به یک پایه ثابت در پذیرایی، تراس و یا اتاق خواب یا گلخانه تبدیل شده است. این گیاه علاوه بر زیبایی خواص درمانی فراوانی دارد و همین طور در برخی از موارد به صورت خوراکی یا موضعی استفاده می شود. شما می توانید با ارسال گل مناسب آپارتمان یعنی آلوئه ورا برای عزیزانتان آنها را خوشحال کنید.

دمای مناسب نگهداری آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا جزو گیاهانی می باشد که اکثرا در مناطق گرمسیری و خشک پروش پیدا می کنند. این گیاه زیبا و درمانی به دمای ۱۷ الی ۲۴ درجه سانتی گراد احتیاج دارد و بهتر است بدانید که در گرما و سرمای زیاد از بین می رود. اگر قرار است از این گل مناسب آپارتمان در منزل خود نگهداری کنید بهتر است به دمای نگهداری ان بیشتر دقت کنید. اگر محل زندگی شما شب های سرد و روز های گرم دارد بهتر است از نگهداری این گیاه در خانه خود صرفه نظر کنید زیرا در این شرایط گیاه شما آسیب می بیند.

 یکی دیگر از مواردی که در نگهداری بهتر این گل آپارتمانی تاثیر دارد این است که بهتر است این گیاه را در برخی از ساعات روز به تراس یا بیرون ازخانه ببرید تا به آن نور آفتاب به صورت مستقیم بخورد. شما می توانید با ارسال گل آلوئه ورا برای عزیزانتان آنها را خوشحال کنید.

موارد مهم برای نگهداری گل و گیاه آپارتمانی آلوئه ورا در آپارتمان

آبیاری گیاه آلوئه ورا

برای آبیاری گیاه آلوئه اورا بهتر است بدانید که هر ۲۲ یا ۱۴ روز یک بار آن را زمانی که خاک آن خشک شد آبیاری کنید، زیرا که آبیاری بیش اندازه این گیاه موجب می شود که له آسیب وارد شود و خراب شود. توجه داشته باشید که آبیاری به این نوع گیاه بایستی به گونه ای باشد که آب از قسمت زهکش گلدان خارج نشود و اگر آب در زیر گلدانی شما جمع شد فورا آب داخل آن را خارج کنید. توجع کنید که آب اضافه موجب می شود ریشه گیاه فاسد شود. شما می توانید با خرید و فروش گیاه آپارتمانی آلوئه ورا برای عزیزانتان آنها را خوشحال کنید.

نکته ی دیگری که درباره این گیاه زیبا وجود دارد این است که این گیاه در زمستان نیاز به آبیاری کمتری دارد. گیاه آلوئه اورا در زمستان به خواب می رود و به آب کمتری نیاز دارد، بنابراین بهتر است آبیاری آن را هر یک ماه یکبار انجام دهید تا گیاه آسیب نبیند. شما می توانید با ارسال گیاه آپارتمانی آلوئه ورا برای عزیزانتان آنها را خوشحال کنید.

از چه کودی استفاده کنیم؟

یکی از مواردی که برای رشد و پرورش گل و گیاهان لازم است، کود می باشد. شما بایستی از کود رقیق(آبکی) و یا از نوع نمیه قوی (۱۰-۴۰-۱۰) برای رشد این گیاه استفاده کنید. توجه داشته باشید که اگر خاک گیاه خاصلخیز نباشد، بایستی از کود نیمه قوی استفاده شود. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید تا این گل مناسب آپارتمان راه پله به خوبی رشد کند این است که بایستی کود نیمه قوی را در هر ماه یکبار از اول فضل بهار تا آخر فصل تابستان، به این گل آپارتمانی داد. از کود های گرم و ارگانیک می توان در گیاهانی که در محیط باز بیرون کاشته شده اند، استفاده کرد. شما می توانید با ارسال گیاه آپارتمانی آلوئه ورا برای دوستانتان و آشناینان آنها را خوشحال کنید.

خاک آلوئه ورا و تعویض گلدان

مرغوب ترین خاک برای رشد گیاه آلوئه ورا ترکیبی از ماسه یا پولیت ۴۰ درصدی با خاک برگ می باشد. توجه داشته این خاک ترکیبی بایستی در یک گلدان سفالی ریخته شود و سپس این گل مناسب آپارتمان در آن کاشته شود. نکته ی دیگری که درباره این گیاه وجود دارد این است که بایستی در هنگام خرید گلدان برای این گل مخصوص آپارتمان به سایز گل توجه شود. توجه داشته باشید از خرید گلدان کوچک برای این گیاه بپرهیزید. شما می توانید با ارسال گیاه آپارتمانی آلوئه ورا برای دوستانتان و آشناینان آنها را خوشحال کنید.

موارد مهم برای نگهداری گل و گیاه آپارتمانی آلوئه ورا در آپارتمان

زمان تعویض گلدان گیاه آلوئه ورا یک سال بعد از کاشت آن است زیرا در این زمان ریشه های این گیاه به اندازه کافی رشد کرده اند. زمان مناسب تعویض خاک این گل مناسب آپارتمان نیز هر ۶ ماه یکبار است. نکته ای که باید در هنگام عوض کردن خاک این گل مخضوص آپارتمان به آن توجه کرد این است باید حواستان باشد زهکشی گلدان را مسدود نکنید؛ زیرا وجود زهکشی از فاسد شدن ریشه گیاه جلوگیری می کند. شما می توانید با ارسال گیاه آپارتمانی آلوئه ورا برای دوستانتان و آشناینان آنها را خوشحال کنید.

تکثیر گیاه آلوئه ورا

برای اینگه گیاه آلوئه ورا را تکثیر کنید چند روش وجود دارد ولی ساده ترین راه برای اینکه این گل مناسب را در خانه تکثیر کنیم، پاجوش است. پاجوش ها یا جوانه ها در قاعده در این فضای گل آپارتمانی هر ۶ ماه یکبار رشد می کند. این روش یعنی این جوانه ها بهترین و ساده ترین راه تکثیر گیاه آلوئه ورا در خانه می باشد.

این روش به این صورت است که به آهستگی و خیلی آرام این جوانه ها را با ریشه از گیاه جدا کنید و آن را در گلدانی دیگر بکارید. با این کار بعد از گذشت سه هفته مشاهده خواهید کرد که ریشه های گیاه رشد خواهند کرد و یک گل آلوئه ورا را به وجود خواهند آورند.

نکات مهم قبل از خرید آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا نیاز به نور فراوان و غیر مستقیم دارد.

گیاه آلوئه ورا مشابه با کاکتوس می باشد و احتیاجی به آبیاری روزانه ندارد.

گیاه آلوئه ورا احتیاجی به اسپری کردن برگ هایش ندارد.

خاک گیاه آلوئه ورا نیز بایستی مثل خاک کاکتوس شنی باشد.

توجه داشته باشید که هنگام تکثیر این گیاه و جدا کردن پاجوش های آن باید دقت کرد در معرض هوا قرار نگیرند.

شما می توانید با ارسال گل آپارتمانی آلوئه ورا برای عزیزانتان آنها را خوشحال کنید. می توانید این کار را از طریق سایت وی آی پی شاپ انجام می دهید و این گل آپارتمانی را در منزل خود نگهدارید و یا آن را برای عزیزانتان ارسال کنید.

نظر خود را بیان کنید