امروزه یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که گریبان خانواده‌ها را گرفته، بیماری اعتیاد است. متأسفانه، تعداد زیادی از اطرافیان ما درگیر این موضوع هستند. از آنجایی‌ که اعتیاد را به‌عنوان یک بیماری می‌شناسیم، بنابراین هرچه زودتر باید برای درمان آن اقدام کنیم. برای ترک اعتیاد راه‌حل‌های گوناگونی وجود دارد که مؤثرترین راه آن کمپ ترک اعتیاد لاکچری است. از کامل‌ترین روش‌های ترک اعتیاد، گذراندن درمان، در این کمپ است که در کمپ ترک اعتیاد لاکچری ما هر آنچه برای ترک کردن موادی همچون ترک هروئین، ترک گل، تریاک و شیشه و …لازم است، فراهم خواهیم کرد. در ادامه مقاله به بررسی بیشتر این کمپ می‌­پردازیم. تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

در کمپ ترک اعتیاد لاکچری چه می‌گذرد؟

بیمارانی که برای ترک اعتیاد به این کلینیک مراجعه می‌کنند طی مدت‌زمان ۳ الی ۴ هفته تحت درمان قرار می‌گیرند. این طول درمان کاملاً به مواد مصرفی و دوز آن بستگی دارد و ممکن است برای برخی از افراد بیشتر و برخی از افراد کمتر باشد. هرچه دوز مصرف بالاتر باشد و فرد مدت‌ زمان بیشتری را مواد مخدر مصرف کرده باشد، صدمات جسمی و روحی بیشتری نیز دیده است؛ بنابراین مدت‌زمان بیشتری را برای ترک کردن مواد مخدر نیاز دارد..

در مدت‌ درمان جسمی و روانی ناشی از مواد مخدر، برخی از سموم بدن از این افراد خارج می‌شود و بیمار باید سعی کند که بدون مواد مخدر زندگی کند. در این دوره با درمان‌های روانشناسی و مشاوره‌ مجرب کمپ ترک اعتیاد لاکچری، فرد مهارت‌های مهم و کاربردی زندگی را یاد می‌گیرد تا در آینده بتواند بدون هیچ‌گونه مشکلی در کنار خانواده و اجتماع باشد.

علاوه بر بهبود سلامت جسمی، بهبود سلامت روانی نیز یکی از مسائل مهم در این حوزه محسوب می‌شود. افرادی که مواد مخدری همچون ماریجوانا، هروئین، گل و یا … مصرف می‌کنند ازنظر روحی و شخصیتی آسیب بسیار زیادی می­‌بینند؛ بنابراین ترک ماریجوانا، ترک هروئین و ترک گل به نسبت دیگر مواد مخدر دشواری‌های بیشتری را به همراه دارد. ما در کمپ ترک اعتیاد لاکچری با در نظر گرفتن تمام اصول و قواعد و ضروریات ترک اعتیاد، محیطی آرام و تخصصی را برای درمان بیماران اعتیاد فراهم کرده‌ایم.

مراحل درمان اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد لاکچری

  1. معاینه پزشکی: در این مرحله ابتدا فرد پس از پذیرش در کلینیک، توسط پزشکان متخصص درون کمپ، مورد معاینه قرار می‌گیرند. در این مرحله پزشک برای اطلاع کامل از وضعیت بیمار، آزمایش‌های متعددی همچون آزمایش خون، تست قند، تست ریه، تست سلامت کارکرد قلب و … تجویز می­‌کند. به‌ طور کلی در این مرحله بیماران به‌ طور کامل توسط پزشکان معاینه می‌شوند.
  2. قرنطینه و سم‌زدایی: پس از معاینات و انجام آزمایش‌های مختلف، نوبت مرحله سم‌زدایی و قرنطینه است. در این مرحله بیماران در محیطی کاملاً آرامش‌بخش و دارای تجهیزات قرنطینه می‌­شوند و اجازه مصرف هیچ‌گونه موادی را ندارند. پزشکان متخصص نیز با دادن قرص‌ها و داروهای آرامش‌بخش از شدت درد و تشنج و همچنین ضعف این افراد می‌کاهند. این موارد موجب شده تا حد زیادی از مواد مخدر از بدن بیمار دفع شود و ترک اعتیاد تا حدودی انجام شود.
  3. مشاوره و درمان روان‌شناختی: سومین مرحله از ترک اعتیاد در کمپ ترک اعتیاد لاکچری، مشاوره و درمان­‌های روان‌شناختی خواهد بود. پس از سم‌زدایی و خروج مواد مخدر از بدن بیمار، حال به مرحله بهبود روحی و روانی فرد می‌رسیم. این مرحله نیز ۲ الی ۳ هفته طول می‌کشد و تحت نظر روان‌پزشکان این کلینیک انجام می­‌شود. برای بهبود وضعیت روحی و روانی افراد از بازی‌های گروهی و ورزشی نیز استفاده می‌شود.
  4. مشاوره خانواده: بی‌شک یکی از تأثیرگذارترین افراد برای ترک اعتیاد خانواده‌ افراد هستند. خانواده باید ازنظر روحی و شخصیتی فرد را آماده کند تا پس از بهبودی و ترخیص دیگر تمایلی به مصرف مواد نداشته باشد. این مشاوره نیز توسط مددکاران و روان‌پزشکان انجام می‌شود.
  5. پیگیری پس از ترخیص: پس از همه مراحل انجام‌شده، بهبودی و ترخیص از کمپ ترک اعتیاد لاکچری لازم است. پس از بهبودی و ترخیص نیز ضروری است که بیمار در جلسات روان‌درمانی و روان‌پزشکی حضور پیدا کند و تا مدتی پس از ترخیص نیز با مددکار ارتباط داشته باشد.

مزایای کمپ ترک اعتیاد لاکچری

یکی از اصلی‌ترین دلایل لزوم حضور در کمپ ترک اعتیاد و ترک هروئین و ترک ماریجوانا این است که فرد معتاد برای ترک کردن باید مدتی را به دور از خانواده و اجتماع سپری کند. داشتن آرامش و قرارگیری در محیطی به دور از استرس و داشتن تجهیزات کامل، بزرگ‌ترین کمک را به درمان فرد معتاد خواهد کرد. حضور در محیط بدون وسوسه و بی‌خطر از الزامات گذراندن دوره قطع مصرف است. درمان گروهی و کمک کردن به یکدیگر بالاترین ارزش درمانی را در این مکان دارا است.

دومین مزیت کمپ ترک اعتیاد قرار گرفتن شخص در محیطی است که از هرگونه مواد اعتیادآور عاری بوده و به‌هیچ‌عنوان معتاد نتواند به هر یک از مواد مخدر دست پیدا کند. از دیگر مزایای کمپ ترک اعتیاد آموزش مهارت‌های ارتباطی و بیان مشکلات و احساسات و آشنایی با افراد مشابه است و در این کلینیک محیطی فراهم می‌شود تا افراد بتوانند برای ترک مواد مخدر به یکدیگر کمک کنند و مراحل درمان زودتر طی شود.

ویژگی‌های کمپ اعتیاد خوب

بهترین کمپ ترک اعتیاد، کمپ‌هایی هستند که در درجه اول کادر درمانی مجرب و حرفه‌ای داشته باشند و افرادی که در این کمپ به کار مشغول هستند به کار خود علاقه داشته باشند و به افراد معتاد به چشم یک بیمار نگاه کنند و نه مجرم. داشتن علاقه و اشتیاق برای پزشکان و روان‌پزشکان و همچنین پرسنل این کلینیک، از مهم‌ترین ویژگی‌های یک کمپ خوب به شمار می‌رود.

ازجمله شرایط دیگری که یک کمپ را بهترین کمپ ترک اعتیاد خواهد کرد، داشتن پشتوانه مالی قدرتمند و همچنین امکانات درمانی و رفاهی مناسب است. منظور از پشتوانه مالی اسپانسرهای متعهد و مسئول است که توانایی فراهم کردن امکانات و تجهیزات لازم برای اداره مرکز و کلینیک را داشته باشند. هر چه امکانات و تجهیزات مجموعه کمپ بیشتر باشد، شرایط برای کمک به افراد معتاد هم بهتر خواهد بود. کمپ ترک اعتیاد لاکچری تمام تجهیزات و لوازم لازم را برای افراد فراهم می‌کند تا در کم‌ترین مدت‌زمان و در بهترین امکانات بیماران بهبود پیدا کنند.

نتیجه‌گیری

کمپ ترک اعتیاد آوای میعاد رهایی یکی از معتبرترین و بهترین کمپ های ترک اعتیاد گل و تریاک در کشور است که با داشتن فضایی مجهز و همچنین پرسنلی مجرب و کار بلد بهترین خدمات را برای افراد بیمار ارائه می‌دهند. ترک اعتیاد در این کمپ چندین مرحله دارد. مراحل آن شامل معاینات پزشکی، سم‌زدایی و مشاوره و درمان روحی و روانی، مشاوره خانواده و مشاوره پس از ترخیص می‌شوند که این عمل توسط پزشکان و روانشناسان مجرب صورت خواهد گرفت.

نظر خود را بیان کنید