در مورد تأثیر رژیم­های غذایی بر­روی سلامت و بهبود تناسب اندام افراد بحث­­های متعددی در بین کارشناسان تغذیه و علوم پزشکی صورت گرفته است. اما نکته­ی اساسی این جا است که سرسخت­ترین مخالف رژیم لاغری و یا چاقی نیز آن را به طور کل رد نمی­کند، بلکه دلیل مخالفت این افراد صرفاً برنامه­های غذایی غیر­کارشناسانه و غیر­اصولی است، که سلامت شخص استفاده­کننده را به بازی می­گیرند. شخصی که نعمت زندگی را به دست کسانی می­سپارد که بدون هیچ دانش و تخصصی و تنها با اعتبار کاذب اطرافیان اقدام به ارائه­ی برنامه­ی غذایی «به اصطلاح!» حرفه­ای می­کنند، نباید هم به دنبال مشاهده­ی تغییرات مثبت در شاخص سلامت و تناسب اندام خود باشند. این رژیم­ها عموماً با نام­های مختلف و گاها عجیب، به صورت رایگان و در کنار چند نکته­ی مفید سلامتی که صحت آن­ها نیز مورد بحث است، در اختیار کاربران اینترنت قرار می­گیرند، بدون این که ارائه­دهندگان اندک مسئولیتی در قبال این عزیزان تقبل نمایند.

وابستگی سلامت فرد به آگاهی

مردم هر کشوری اعم از در حال توسعه و یا توسعه­یافته، به سلامت، نشاط، تندرستی و زندگی سالم احتیاج دارند. این خود دلیل پیشرفت روز افزون علوم مرتبط با سلامت جامعه مانند علوم پزشکی، علوم تغذیه و علوم تمرینات ورزشی به شمار می­رود. اگر طیف وسیعی از اقشار جامعه حتی افراد ساکن در مناطق محروم و دور­افتاده، در مورد راهکار­های مراقبت از سلامت و بهداشت فردی و چگونگی سالم زیستن اطلاعات کافی نداشته­باشند، شاخصه­ی سلامت در آن کشور به سمت وضعیتی نامناسب و حتی بحرانی حرکت خواهد­کرد. با وجود تلاش بی چشم­داشت پزشکان و متخصصین در اطلاع رسانی به هم­وطنان خود، همواره عده­ای سود­جو نیز به چشم می­خورند که با فریب افکار عمومی سعی در پیشبرد منافع شخصی خود دارند و ذره­ای به سلامت افراد جامعه اهمیت نمی­دهند. در این وضعیت اتفاقاتی چون سرخورده­شدن کارشناسان مجرب، آسیب به وجهه­ی این زمینه­ی علمی، و مهم­تر از همه در معرض خطر قرار­گرفتن سلامت شهروندان رخ خواهد­داد.

تناسب اندام رویاست یا هدفی تحقق پذیر؟

برای زندگی سالم و داشتن یک روحیه­ی مثبت در انجام فعالیت­های روزانه، تناسب اندام از پیش­شرط­های اساسی عنوان می­شود. درست است که اندام ایده­آل و متناسب به یک ویژگی برجسته در جامعه­ی مدرن بدل گشته­­است، اما تناسب اندام فقط به بدن­های درشت و هیکل­های حجیم مانند بدنسازان حرفه­ای محدود نمی­شود. البته تناسب اندام در زندگی روزمره­ی شلوغ و ماشینی امروز کار چندان آسانی نیز نخواهد­بود. در حقیقت بدون استفاده از راهنمایی­های افراد متخصص و کارشناس علوم تمرینات ورزشی و تغذیه، رسیدن به نتیجه­ی دلخواه افراد به سختی ممکن می شود. در صورتی که اضافه وزن دارید، می­بایست با یک گروه متخصص مشورت کرده و بر­اساس توصیه­های آن­ها سبک زندگی خود را تغییر دهید. این تغییر شیوه­ی زندگی روزمره، شامل ترک بعضی عادات غذایی و ورزش به روش اصولی و می­شود.

تغذیه سالم چگونه تعریف می­شود؟

«صحیح خوردن غذا در کنار مصرف مواد غذایی درست و سالم، آن­هم با ترتیبی منطقی و دارای توازن.» این تعریفی ساده و جامع برای تغذیه سالم و سلامت عنوان شده­است. وقتی قرار است یک برنامه­ی غذایی خاص را دنبال کنید، منظور این نیست که صرفا از خوردن تعدادی ماده­­ی غذایی بپرهیزید. بلکه بایستی در مصرف غذا­ها اعتدال به خرج داده، و اصول تناسب، تنوع و تعادل را که توسط متخصص تغذیه­ی شما در نظر گرفته شده را رعایت نمایید. دلیل نا­کارآمد بودن رژیم­های غذایی که در اینترنت در دسترس هستند، این است که ترکیب­بندی مواد غذایی در کنار ساعت مصرف و بر مبنای فیزیولوژی بدنی افراد به قدری متنوع است، که نمی­توان یک نسخه­ی واحد را برای همه تجویز نمود. بلکه نیاز است تا با بررسی دقیق و علمی ویژگی­های شخص، برنامه­ای منحصر به فرد برای او تدوین گردد.

بدیهی است که خوراکی­های چرب مانند فست­فود­ها و غذا­های سرخ کردنی محدود می­شوند، و مواد مغذی­تر مثل میوه­ها و سبزیجات درصد بیشتری را از سبد غذایی روزانه­ی شما تصاحب خواهند­کرد. هنر یک کارشناس علم تغذیه در طراحی برنامه­ی دقیق و مناسب با سلایق متقاضی است، زیرا هر شخص نیاز­ها و علایق متفاوتی دارد و منحصر به فرد بودن برنامه­ی غذایی برای وی، بیش از تضمین­های پوچ و واهی در مورد کاهش وزن ۳۰ درصدی تنها در یک ماه(!) اهمیت پیدا می­کند.

فیت کلاب؛ خارج از چارچوب بیاندیش

حتما شما نیز با ما موافق هستید که تمامی مشکلات ذکر شده در حوزه­ی سلامت، حضور یک گروه متخصص که ارتقای فرهنگ و دانش مردم را به سود­آوری­ ترجیح دهد یک نیاز مبرم و اساسی است. «فیت کلاب» برند تجاری موسسه­ی فرهنگ سازان سلامت آروان است، که با تشکیل یک تیم حرفه­ای از کارشناسان با­تجربه و خوش­نام علوم تمرینات ورزشی و تغذیه، سعی کرده تا اعتماد از دست رفته­ی هم­میهنان عزیز نسبت به راهکار­های سلامت جسم و تناسب اندام را باز یابد. از خدمات مجموعه­ی فیت کلاب می­توان ارائه­ی برنامه­ی غذایی شامل رژیم غذایی دقیق، اصولی و منحصر به فرد را مثال زد که کاملا متناسب با هدف تناسب­جو طراحی می­گردد. ورزشکاران نیز قادر­اند تا برای یک­بار هم که شده، از برنامه­ها­­ی تمرینات ورزشی غیر علمی و بی­حاصل که تنها وقت­شان را هدر می دهند دست کشیده، و تناسب اندام را اصولی و حرفه­ای دنبال نمایند.

در فیت کلاب طراحی برنامه­ها به صورت حضوری صورت می­گیرد، و چنان­چه فرد متقاضی شرایط حضور در موسسه را نداشته­باشد، با دریافت اطلاعات کافی از وی برنامه­ی ویژه­ای توسط کارشناسان آماده شده و در قالب نسخه­ی الکترونیکی ارسال می­گردد.  از طریق وبسایت فیت کلاب می توانید برنامه­ی غذایی ویژه­ی خود را دریافت کرده، و یا نوبت مراجعه­ی حضوری را به سادگی تعیین نمایید. ویژگی برتر و متمایز­کننده­ی فیت کلاب نسبت به مجموعه­های دیگر، پشتیبانی آنلاین و همیشگی کارشناسان از شماست. متخصصین فیت کلاب فرد متقاضی را پس از دریافت برنامه، چه تمرینی و چه غذایی، رها نکرده و تا رسیدن وی به نتیجه­ی دلخواهش یعنی تناسب اندام، با متد علمی و بدون عوارض جانبی در کنار وی خواهند بود.

نظر خود را بیان کنید