یکی از عوامل کلیدی در مقابله با گسترش ویروس کرونا در جهان، انجام تست کروناست. همانطور که حتما می‌دانید این ویروس عامل بیماری تنفسی کووید-۱۹ است که می‌تواند در برخی موارد عوارض مرگبار به همراه داشته باشد. تست کرونا علاوه بر اینکه به شما کمک می‌کند در صورت ابتلا به کووید-۱۹ هرچه زودتر تحت درمان قرار بگیرید، باعث می‌شود با قرنطینه کردن خود از دیگران در این شرایط، از اطرافیان و درنتیجه از جامعه نیز مراقبت بیشتری داشته باشید.

انجام تست کرونا در صورت وجود علائم بیماری کووید-۱۹ یا قرار گرفتن در محیط‌های پرخطر الزامی است. بنابراین، اگر این شرایط را دارید یا به هر دلیل دیگری می‌خواهید تست کرونا بدهید گزینه‌های مختلفی پیش روی شماست. یکی از این گزینه‌ها تست کرونا در منزل است که شما را از مراجعه به آزمایشگاه و صرف وقت و انرژی برای رفت‌وآمد معاف می‌کند. از سوی دیگر، اگر ساکن شهر مشهد هستید این امکان برای شما فراهم است که از خدمات تست کرونا در منزل مشهد توسط هوم‌کا بهره‌مند شوید.

تست کرونا در منزل مشهد

تست کرونا در منزل مشهد برای چه کسانی توصیه می‌شود؟

متخصصان چند شرایط را در پاسخ به این سوال مطرح کرده‌اند که درصورتی‌که یکی از آن‌ها در مورد شما صدق می‌کند ضروری است برای انجام تست کرونا اقدام کنید. همچنین اگر ساکن مشهد باشید، این امکان برای شما فراهم است که از خدمات تست کرونا در منزل مشهد توسط هوم‌کا بهره‌مند شوید. در ادامه با شرایطی آشنا می‌شوید که نشان‌دهنده لزوم انجام تست کرونا هستند.

 • شما علائم ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را دارید. درصورتی‌که علائمی مثل سرفه خشک، تنگی نفس، خستگی، تب و لرز، دل‌درد گلودرد، سردرد و دردهای عضلانی، حالت تهوع، استفراغ و اسهال، از دست دادن حس چشایی یا بویایی و بثورات پوستی را تجربه می‌کنید مهم است برای آگاهی از وضعیت سلامتی خود، تست کرونا بدهید.
 • اخیرا با فردی مبتلا به بیماری کووید-۱۹ تماس نزدیک داشته‌اید.
 • در شرایط پرخطر بوده‌اید. درصورتی‌که در محیطی قرار داشته‌اید که در آن فاصله اجتماعی رعایت نشده بود برای مثال در یک محیط شلوغ بوده‌اید یا سفر کرده‌اید مهم است که تست کرونا بدهید.
 • می‌خواهید سفر کنید. با توجه به قوانین فعلی کشورها در مورد ورود مسافران، لازم است قبل از مسافرت به کشور خارجی، برای انجام تست کرونا برای پرواز اقدام کنید. درصورتی‌که نتیجه تستتان منفی باشد مجوز ورود به کشور مقصد را دارید.

تست کرونا در منزل مشهد

تست کرونا در منزل مشهد به چند صورت انجام می‌شود؟

در حال حاضر، دو نوع تست کرونا PCR و آنتی‌بادی در کشور ما به‌صورت گسترده‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرد که هر یک از آن‌ها اطلاعات متفاوتی را به شما می‌دهند. هردو نوع این تست‌ها در خدمات تست کرونا در منزل مشهد و بسته به انتخاب شما قابل انجام است. در ادامه با تست‌های PCR و آنتی‌بادی بیشتر آشنا می‌شوید.

 • تست PCR بخش‌های خاصی از مواد ژنتیکی ویروس کرونا را تشخیص می‌دهد. این تست، پرکاربردترین و معتبرترین تست کروناست که برای انجام آن، با استفاده از یک سواب که وارد بینی یا گلوی شما می‌شود، نمونه جمع‌آوری می‌گردد. در برخی موارد از نمونه بزاق نیز استفاده می‌شود. بعد از این مرحله، نمونه برای تجزیه‌وتحلیل به آزمایشگاه ارسال می‌شود. آزمایش PCR شامل کپی کردن قسمت کوچکی از ویروس است.

قطعه کوچکی از مواد ژنتیکی ویروس به‌منظور شناسایی وجود آن، به‌طور مکرر تکثیر می‌شود. تست PCR از حساسیت بالایی برخوردار است. این بدان معناست که آزمایش PCR حتی ویروس را زمانی که میزان آن در بدن فرد زیاد نیست یا ویروس زیادی در بدن وی باقی نمانده است، شناسایی می‌کند.

 • تست آنتی‌بادی بررسی می‌کند که آیا در خون شما، علیه ویروس کرونا آنتی‌بادی وجود دارد یا خیر. این آزمایش به شما نشان می‌دهد که آیا در گذشته این ویروس وارد بدن شما شده است یا خیر. آنتی‌بادی‌ها بخشی از مکانیسم‌های دفاعی بدن هستند که توسط سیستم ایمنی و در پاسخ به آلودگی به ویروس تولید می‌شوند.

ممکن است بعد از ابتلا به بیماری کووید-۱۹، دو تا سه هفته طول بکشد تا بدن شما آنتی‌بادی‌های مناسب را تولید کند و آن‌ها را در خون آزاد کند. بنابراین، لازم است این بازه زمانی برای انجام تست آنتی‌بادی در نظر گرفته شود. این آزمایش شامل گرفتن خون است و در درجه اول برای تحقیق و غربالگری مورداستفاده قرار می‌گیرد.

چقدر طول می‌کشد که نتیجه تست کرونا در منزل مشهد را دریافت کنید؟

همانطور که مطرح شد اگر ساکن مشهد هستید می‌توانید از تست کرونا در منزل مشهد توسط هوم‌کا بهره‌مند شوید. این مجموعه این امکان را برای شما فراهم کرده است که در بازه زمانی انتخابی خودتان، نتیجه تست خود را دریافت کنید. سه بازه زمانی‌ای که در اختیار شما قرار داده می‌شود عبارت‌اند از:

 • ۱۲ ساعته
 • ۱۲ تا ۲۴ ساعته
 • ۲۴ تا ۴۸ ساعته

بعد از انجام تست کرونا در منزل مشهد چه اتفاقی می‌افتد؟

نتیجه مثبت تست کرونا در منزل مشهد به این معنی است که شما در حال حاضر به بیماری کووید-۱۹ مبتلا هستید. علائم کرونا و عوارض کرونا را زیر نظر داشته باشید و اگر در تنفس دچار مشکل هستید یا احساس گیجی یا آبی شدن لب‌ها یا صورت را تجربه می‌کنید بلافاصله به اورژانس مراجعه کنید. برای پیشگیری از شیوع ویروس، مهم است که اقدامات زیر را انجام دهید:

 • از خانه خارج نشوید، جز در موارد نیاز به مراجعه به پزشک.
 • در خانه از دیگران فاصله بگیرید و خود را قرنطینه کنید.
 • وقتی در خانه و در کنار دیگران هستید از ماسک استفاده کنید.
 • ظروف غذا و وسایل شخصی را با دیگران به اشتراک نگذارید.
 • هنگام سرفه و عطسه، دهان خود را بپوشانید و دستانتان را مرتب بشویید.
 • سطوح مشترک مانند تلفن‌ها، دستگیره‌های در یا میز را مرتبا تمیز و ضدعفونی کنید.

اگر نتیجه تستتان منفی شد به‌احتمال‌زیاد در زمان انجام تست کرونا در منزل مشهد به بیماری کووید-۱۹ مبتلا نبوده‌اید اما این امر بدین معنی نیست که بعدا امکان بیمار شدن شما وجود ندارد. بنابراین، همچنان ماسک بزنید و فاصله اجتماعی با دیگران را رعایت کنید.

تست کرونا در منزل مشهد

تست کرونا در منزل مشهد چه مزایایی دارد؟

همانطور که مطرح شد درصورتی‌که علائم ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را داشته باشید مهم است که از انتقال ویروس به دیگران جلوگیری کنید که در این شرایط، متخصصان بارها ماندن در خانه را توصیه می‌کنند. در این صورت، انجام تست کرونا در خانه از بسیاری جهات می‌تواند گزینه امن‌تری باشد. بنابراین، درصورتی‌که ساکن مشهد هستید می‌توانید از خدمات تست کرونا در منزل مشهد توسط هوم‌کا بهره‌مند شوید. در ادامه با مزایای این خدمات بیشتر آشنا می‌شوید.

راحتی بیشتر

چه علائم بیماری کووید-۱۹ را داشته باشید چه نه، مراجعه به آزمایشگاه و رفت‌وآمد به این منظور، می‌تواند به دلایل مختلفی دشوار باشد. این امر مستلزم صرف وقت و انرژی است و به‌خصوص اگر شرایطی مانند سن بالا، بارداری یا ناتوانی‌های حرکتی نیز وجود داشته باشد دشوارتر نیز می‌شود. این در حالی است که شما می‌توانید با دریافت خدمات تست کرونا در منزل مشهد در فضای راحت خانه خود بمانید و منتظر رسیدن پرستار برای انجام نمونه‌گیری باشید.

ایمنی بیشتر

مسلما یکی از نگرانی‌های طبیعی در شرایط کنونی گسترش ویروس کرونا، رفتن به مکان‌های عمومی و ابتلا به بیماری است. بنابراین، زمانی که شما در خانه می‌مانید و این تست در منزل انجام می‌شود با افراد کمی در تماس هستید و پروتکل‌های بهداشتی بیشتر رعایت می‌شود. این گزینه به‌ویژه از این لحاظ ایمن‌تر است که پرستارانی که به خانه شما می‌آیند پروتکل‌های بهداشتی را کاملا رعایت می‌کنند و کمترین تماس را با وسایل منزل دارند.

دسترسی بهتر

شما می‌توانید از خدمات تست کرونا در منزل مشهد در روزهای تعطیل و در هر ساعت شبانه‌روز استفاده کنید. این امر به شما امکان می‌دهد که با توجه به مشغله‌ها و زمان خود برای انجام تست کرونا اقدام کنید و درواقع دسترسی شما به این تست افزایش می‌یابد و در وقتتان نیز صرفه‌جویی می‌شود.

خدمات تست کرونا در منزل مشهد توسط هوم‌کا چه شرایطی دارد؟

هوم‌کا مجموعه‌ای است که با هدف ارائه خدمات مراقبتی و سلامتی در محل راه‌اندازی شد. در گذشته خدمات این مجموعه تنها در استان‌های تهران و البرز ارائه می‌شد اما اکنون این خدمات در شهر مشهد نیز قابل‌ارائه هستند که یکی از این خدمات، تست کرونا در منزل مشهد است. آزمایشگاه‌های معتبری با این مجموعه در ارائه خدمات تست کرونا در منزل مشهد همکاری می‌کنند. به همین دلیل شما می‌توانید نسبت به قابل‌اعتماد و حرفه‌ای بودن این خدمات اطمینان داشته باشید.

بنابراین، اگر نیاز دارید که به دلایل مختلف تست کرونا بدهید و ساکن مشهد هستید می‌توانید درخواست خود را به‌صورت رایگان در هوم‌کا ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند. همچنین لازم است بدانید هزینه‌ها و تعرفه‌های این خدمات به نوع و شرایط درخواست شما بستگی دارد که در این مورد مشاوران ما اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

درنهایت، اگر علائم ابتلا به کووید-۱۹ را دارید یا به دلایل دیگر می‌خواهید تست کرونا بدهید لازم است بدانید شما بدون صرف وقت و انرژی زیاد می‌توانید در فضای راحت خانه خودتان ازنظر ابتلا به کووید-۱۹ آزمایش شوید. در این صورت، فرایند انجام آزمایش می‌تواند برای شما راحتی و ایمنی بیشتری داشته باشد. بنابراین، اگر ساکن مشهد هستید و می‌خواهید خدمات تست کرونا در منزل مشهد را دریافت کنید کافیست بر روی دکمه ثبت رایگان درخواست در سایت هوم‌کا کلیک کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

نظر خود را بیان کنید