کاشت ایمپلنت دندان یکی از محبوب ترین روش ها برای جبران دندان های از دست رفته در بین بیمارانی است که به ما در کلینیک تخصصی دندانپزشکی آیریک مراجعه می کنند. در این میان قیمت ایمپلنت دندان همواره یکی از دغدغه های اصلی بیماران بوده است.

اگر برای پرکردن جای خالی دندان های ازبین رفته خود و بازگرداندن کارایی و زیبایی آنها دغدغه دارید، در این مقاله با ما همراه باشید.

کاشت ایمپلنت دندان یکی از راههایی است که شما می توانید با استفاده از آن سلامت دهان و دندان خود را بازیابید و با طرح لبخندی زیبا درهرجمعی بدرخشید.

قیمت ایمپلنت

مزایای کاشت ایمپلنت دندان ۱۴۰۰

ایمپلنت دندان مزایای بسیار زیادی دارد. ایمپلنت های دندانی برخلاف دندان های مصنوعی از دهان خارج نمی شوند و در فک ثابت هستند، مانع از تحلیل رفتن استخوان فک میشوند، فضایی معادل فضای دندان اصلی در دهان اشغال میکنند و نه بیشتر. به نسبت سایر روش های جایگزینی دندان مثل دندان مصنوعی یا بریج عمر طولانی تری دارند و درصورت رعایت بهداشت می توانند بدون عارضه سال های زیادی عمرکنند.

به دلیل شباهت ظاهری زیادی که با دندان های خود شما دارند و ظرافتشان، لبخندی زیبا به شما هدیه می دهند که همین امر باعث بالابردن سطح اعتماد به نفس خواهد شد. با کاشت ایمپلنت دندان حتی یک روز هم بدون دندان نخواهید بود.

قیمت ایمپلنت دندان در مقایسه با مزایای آن واقعا به صرفه است. ایمپلنت دندان قیمت و انواع مختلفی دارد که در ادامه می پردازیم.

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰

پس از اینکه با مزایای ایمپلنت دندان آشنا شدین و آن را به عنوان روش ترمیم دندانهای خود برگزیدید، مهم ترین سوالی که مطرح میشود هزینه ایمپلنت دندان می باشد.

به صورت کلی هزینه کاشت دندان ( ریشه دندان) بین ۳ تا ۱۲ میلیون تومان است اما با توجه به نوع خدماتی که شما نیاز دارید و نسبت به اینکه شما نیاز به جایگزینی چند دندان دارید؟ نیم فک ایمپلنت دندان یا به صورت فول موس (کامل)، هزینه کاشت ایمپلنت دندان تغییر خواهد کرد.

همچنین درمان های جانبی که قبل از کاشت ایمپلنت دندان نیاز دارید بر قیمت کاشت ایمپلنت دندان ۱۴۰۰ تاثیرگذار است.

قیمت ایمپلنت دندان در تهران

جدول قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400

قیمت ایمپلنت

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۰

همان طور که گفته شد عوامل مختلفی می تواند بر هزینه کاشت ایمپلنت دندان تاثیر گذار باشد.

  • پایه ایمپلنت: پین ایمپلنت دندان یک قطعه فلزی از جنس تیتانیوم و سازگار با بدن است که وارد استخوان فک می شود و پس از جوش خوردن با استخوان فک می تواند نقش پایه ایمپلنت ( ریشه دندان ) را ایفا کند. ایمپلنت های مختلفی موجود است که با توجه به برند و کشورسازنده شان و همچنین نوع خدمات و گارانتی شان هزینه کاشت ایمپلنت دندان متفاوت خواهد بود.

قیمت ایمپلنت دندان های آمریکایی و سوییسی به دلیل استفاده از تکنولوژی های جدید و برتردر تولید محصولات، کیفیت بالاتر و خدمات برتر به نسبت سایر کشورهای تولید کننده ایمپلنت دندان بیشتر است.

ایمپلنت دندان های کره ای نیز از کیفیتی مطلوبی برخوردار هستند و به نسبت قیمت مناسب تری دارند.

  • جنس تاج (روکش ایمپلنت): روکش ایمپلنت، بخش تاج دندان است که بر روی پین (پایه ایمپلنت) نصب می شود

دونوع روکش متداول، روکش زیرکونیوم و روکش pmf است.

روکش های زیرکونیوم ازمقاومت بیشتر و ظاهر طبیعی تری برخوردار هستند ومعمولا پیشنهاد می شود درصورتی که می خواهید طرح لبخند (دندان های جلو) خود را کاشت ایمپلنت دندان انجام دهید از روکش های زیرکونیومی استفاده کنید. قیمت روکش های زیرکونیوم از روکش های PFM بیشتراست.

روکش های PFM از جنس آلیاژ فلزات هستند و قیمت کمتری نسبت به روکش زیرکونیا دارند. استفاده از روکش PFM برای کاشت دندانهای عقبی (خارج از طرح لبخند) مقرون به صرفه خواهد بود.

  • تعداد ایمپلنت دندان: دندانهایی که از دست رفته و نیاز به جایگزینی دارند..هرچه تعداد دندان های کاشته شده بیشتر باشد هزینه کاشت ایمپلنت دندان افزایش میابد.

سایر درمانهایی که ممکن است پیش ازکاشت ایمپلنت دندان به آن نیاز داشته باشید مانند  کشیدن دندان و یا سینوس لیفت

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد که هرکدام از انواع ایمپلنت دندان برای هر شخص متفاوت است. انواع ایمپلنت عبارتند از: ایمپلنت دندان فوریایمپلنت دندان جلو و بریج ایمپلنت

هرکدام از روش های ایمپلنت دندان باتوجه به وضعیت دهان و دندان شما و همچنین تعداد دندان های مرود نیاز برای ایمپلنت متفاوت است و بعد از ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص در کلینیک دندان پزشکی آیریک مشخص می شود که از کدام روش ایمپلنت دندان باید استفاده کنید. 

به عنوان مثال پس از معاینه و مشاوره با متخصص ایمپلنت دندان دکتر صادق آقاجری و برای کاشت دندان جلو متوجه می شوید که برای ایمپلنت دندان جلو بهترین روش ایمپلنت دندان فوری است.

قیمت ایمپلنت فوری در تهران متفاوت است و بهترین قیمت ایمپلنت فوری را می توانید در کلینیک دندانپزشکی آیریک بیابید. برای مشاهده قیمت ایمپلنت دندان فوری به سایت دندانپزشکی آیریک مراجعه نمائید.  

ایمپلنت دندان جلو معمولا جزو روش های ایمپلنت فوری محسوب می شود و باید برای دندان های جلو که تاثیر زیادی در زیبایی و اعتماد بنفس اشخاص دارد از ایمپلنت دندان فوری استفاده شود.

دکتر صادق آقاجری

متخصص ایمپلنت دندان در تهران

دکتر صادق آقاجری جزو بهترین متخصصین ایمپلنت دندان در تهران است که فوق تخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان را دارد و از پزشکان حاذق در امر کاشت ایمپلنت دندان می باشد. دکتر صادق آقاجری در سال ١٣٨٢ در رشته دندانپزشکی عمومی فارغ التحصیل شد. و سپس با رتبه عالی در رشته پریو دونتیکس (جراحی لثه) قبول شد. پس از گذراندن سه سال دوره تخصصی در امتحانات بورد کشوری شرکت و با نمره عالی موفق به کسب بورد تخصصی (که بالاترین مدرک در این رشته محسوب می شود) شد.

دکتر صادق آقاجری در حال حاضر دارای دو کلینیک فعال در شهر تهران هستند که بهترین خدمات کاشت دندان و ایمپلنت دندان را بصورت تخصصی انجام میدهند و میتوانید در شهر تهران در منطقه میرداماد به کلینیک دندانپزشکی آیریک مراجعه نمائید.

کاشت ایمپلنت دندان یک سرمایه گذاری است.

اگرچه در اولین نگاه هزینه کاشت ایمپلنت دندان به نسبت سایر روش های جایگزینی دندان های از دست رفته گران به نظر می رسد اما در بررسی دقیق تر خواهید دید که چنین نیست.

بریج و پروتزهای دندانی  معمولا هر۵ تا ۱۰ سال یکبار باید دوباره تعویض یا ترمیم شوند. هزینه های نگهداری و تعمیر آنها در طولانی مدت ازهزینه کاشت ایمپلنت دندان بیشتر خواهد بود علاوه بر این ایمپلنت های دندانی درصورتی که بهداشت دهان رعایت شود عمر طولانی تری دارند و از تحلیل رفتن استخوان فک ( آتروفی) جلوگیری می کنند.

 

۱ دیدگاه

  1. سارا در آذر ۶, ۱۴۰۰در۰:۳۴ ق٫ظ

    قیمت ایمپلنت دندان در دندانپزشکی آیریک خیلی خوب بود من یک واحد ایمپلنت انجام دادم و بسیار راضی هستم دکتر آقاجری و کادر درمانشون واقعا عالی هستند ممنونم.

نظر خود را بیان کنید