در فروشگاه هستید و می‌خواهید از میان هزاران برندی که روغن خراطین عرضه می‌کنند، یک برند را انتخاب کنید. ممکن است معیارهای زیادی برای انتخابتان داشته باشید تا از اصل بودن روغنی که می‌خواهید بخرید، مطمئن شوید. شاید ملاک اصلی‌تان برای انتخاب،  روغن خراطین، رنگ آن باشد. اما این معیار برای تشخیص اصالت روغن کافی و دقیق نیست و فقط یک احتمال برای اصالت روغن، در دست دارید. با این حال برای اینکه احتمالتان دقیق‌تر باشد، چند نکته برای رنگ روغن خراطین اصل در نظر داشته باشید، تا روغن‌های کاملاً تقلبی از عرصه انتخاب کنار بروند و رقابت بین سایر روغن‌ها باقی بماند‌.

 روغن خراطین اصل سفید نیست!

 روغن خراطین اصل سفید نیست!

اگر فروشنده روغن رنگ‌ و رو رفته سفیدی را مقابلتان گذاشت و ادعا کرد روغن خراطین اصل این رنگی است، سریع فروشگاه را ترک کنید تا پول‌های جیبتان هدر نرود! مطمئن باشید رنگ روغن خراطین اصل رنگ پیشنهادی فروشنده نیست، زیرا به دلیل مواد اولیه و روش تهیه روغن خراطین به هیچ‌وجه رنگ آن سفید نمی‌شود‌.

رنگ روغن خراطین اصل، قرمز نیست!

ممکن است فروشنده‌ای روغن قرمز خوش رنگی را به عنوان روغن خراطین اصل به شما معرفی کند و سعی کند به شما بقبولاند برای تهیه روغن از کرم قرمز هندی استفاده شده است. در این صورت این جواب را در آستین داشته باشید: «کرم قرمز خاکی تا وقتی زنده است به رنگ قرمز است اما کرم قرمز خشک شده، به رنگ قهوه‌ای است و هیچ وقت نمی‌تواند رنگ روغن خراطین را قرمز کند، شاید شما از کورتون برای قرمز شدن محصولتان استفاده کرده‌اید که دشمن پوست و سلامتی است!»

شیشههای تیره و رنگی بخرید یا نخرید؟

آیا از پشت ظرف تیره می‌توانید تشخیص دهید که روغن خراطین عرضه شده چه رنگی است؟ خیر. شما به راحتی نمی‌توانید رنگ روغن خراطین اصل را از پشت ظرف تیره محصول تشخیص دهید، همچنان که نمی‌توانید از اصالت روغنی که در ظرف شیشه‌ای روشن است، مطمئن شوید. برخی از فروشندگان ترجیح می‌دهند برای افزایش میزان ماندگاری محصول از آسیب‌های محیطی چون نور، ظروف شیشه‌ای تیره را برای عرضه محصول انتخاب کنند. اگر از اعتبار فروشنده مطمئن هستید، با خیال راحت روغن خراطین در ظرف تیره را انتخاب کنید تا کیفیت روغن مدت‌ بیشتری حفظ شود.

و اما رنگ روغن خراطین اصل

حتماً می‌دانید که کرم خراطین به تنهایی قابلیت روغن‌گیری ندارد و با کمک روغن پایه می‌توان از او روغن گرفت. این روغن پایه ممکن است روغن کنجد باشد، یا روغن زیتون و یا هر روغن دیگری. واضح است که رنگ روغن‌ها با یکدیگر تفاوت دارند و خراطینی که در این روغن‌ها موادمؤثره‌اش را پس می‌دهد، فقط تا حدودی می‌تواند رنگ روغن را تحت‌تأثیر قرار دهد، زیرا به جز خراطین و روغن پایه، نحوه فرآوری و میزان حرارت در هنگام تهیه روغن، رنگ روغن خراطین را تعیین می‌کند. پس رنگ روغن خراطین اصل، از زرد روشن تا قهوه‌ای سوخته است.

روغن خراطین قانون

حالا که جواب علمی و مناسبی برای تشخیص رنگ روغن خراطین اصل پیدا کردید، باز هم در نظر داشته باشید که رنگ روغن معیار مناسبی برای تشخیص اصالت روغن نیست؛ حتی اگر همه هم‌نظر باشند که این روغن مثلاً قهوه‌ای است. چون به هرحال برخی از تولیدکنندگان از رنگ‌های شیمیایی و یا حتی کورتون استفاده می‌کنند تا رنگ روغن را تغییر دهند. واضح است که خرید چنین روغنی ارزشمند نیست و سلامتی پوست شما را به خطر می‌اندازد. بنابراین  معیارهای ظاهری چون رنگ و بو و غلظت و ته‌نشین شدن روغن را چندان جدی نگیرید و از روش‌های اطمینان‌بخش دیگری استفاده کنید. بهترین کار خرید از فروشندگان متخصص و معتبری است که به اصالت محصول اهمیت زیادی می‌دهند.

 ما مفتخریم که در برند قانون با بیش از یک دهه فعالیت در عرضه روغن‌های آرایشی و بهداشتی، اصالت و کیفیت محصولات را حفظ کرده و رضایت شما را به دست آورده‌ایم. برای خرید روغن خراطین اصل به وب سایت قانون سر بزنید.

با قانون سلامتی را به خانه ببرید.

نظر خود را بیان کنید