بیسکویت مادر

 به تازگی بیسکویت مادر روانه داروخانه‌ها هم شده و می‌شود این محصول نوستالوژیک را علاوه بر فروشگاه‌های کوچک و بزرگ از داروخانه‌ها هم تهیه کرد. اما چه عواملی باعث شده که یک بیسکویت به ظاهر معمولی و البته با قیمتی معقول سر از داروخانه‌ها دربیاورد؟

به هرحال سال‌هاست بیسکویت مادر را به عنوان میان‌وعده‌ای سالم و خوشمزه برای کودکان می‌شناسیم. همینطور بزرگسالان هم زمانی که می‌خواهند یک عصرانه سالم را با خیال راحت و در موقعیت‌های مختلف داشته‌باشند، بیسکویت مادر را انتخاب می‌کنند.

در این نوشته به چند ویژگی مهم بیسکویت مادر که آن را در خانواده محصولات سلامت‌محور قرار می‌دهد اشاره می‌کنیم. ویژگی‌هایی که احتمالا دلیل اصلی حضور این محصول در داروخانه‌هاست.

بیسکویت مادر؛ مواد معدنی و پروتئینی به جای کالری

بیسکویت مادر میان‌وعده‌ایست غنی از مواد معدنی و پروتئینی و از سوی دیگر کالری زیادی ندارد و عامل چاقی کودکان هم نخواهدبود. جالب است بدانید که به همین دلیل هم حدود ۶۰ سال پیش، اولین محصولات بیسکویت مادر هم به عنوان غذای کودک در داروخانه‌ها عرضه شد.

پس بیسکویت مادر به عنوان میان‌وعده به خوبی مواد معدنی و پروتئین مورد نیاز کودکان را تامین و البته عامل چاقی و اضافه‌وزن آن‌ها نخواهدبود.

بیسکویت مادر

آلبومین به جای کاذئین در بیسکویت مادر برای هضم آسان

یکی  دیگر از ویژگی‌هایی که بیسکویت مادر را به محصولی ایده‌‍آل برای کودکان تبدیل می‌کند، نوع پروتئینی است که در آن به کار رفته. در مواد اولیه بسیاری از کیک‌ها و بیسکویت‌های موجود در بازار، از شیر خشک استفاده شده. حال آنکه شیر خشک حاوی نوعی پروتئین سنگین است به نام کاذئین که در پودرهای مکمل مناسب برای بدنسازان هم مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما هضم آن برای کودکان سخت است و به دلیل وجود همین ماده در شیر خشک هم بسیار پیش می‌آید که معده کودک آن را برمی‌گرداند.

کاذئین می‌تواند مشکلاتی جدی برای سلامتی کودکان ایجاد کند و بر همین اساس در فرمولاسیون بیسکویت مادر به جای پروتئین کاذئین از پروتئین سبک‌تری به نام آلبومین استفاده شده که با سیستم گوارشی کودکان سازگار است و به راحتی برای آن‌ها قابل هضم است.

بیسکویت مادرمنبع قوی ویتامین B است

بیسکویت مادر حاوی مقدار قابل توجهی از انواع ویتامین‌های گروه B است که از جمله ویتامین‌های ضروری برای بدن انسان و به ویژه کودکان است.  ویتامینB1  موجب بهبود عملکرد سیستم عصبی می‌شود و ویتامین B3 به جذب هر چه بهتر مواد مغذی کمک می‌کند و به این شکل باعث رشد بهتر کودک می‌شود.

بیسکویت مادر جنس داروخانه‌ها را جور کرده

بیسکویت مادر به خاطر همین دلایلی که در بالا ذکر کردیم، سال‌هاست در سبد خرید پدرها و مادرهای جوان قرار دارد. کسانی که عموما به طور مرتب برای خرید مکمل‌های غذایی کودک، ویتامین‌های مختلف و پوشک به داروخانه‌ها مراجعه می‌کنند. حالا می‌توانند میان‌وعده محبوب کودک و البته احتمالا خودشان را هم از داروخانه‌ها تهیه کنند.

نظر خود را بیان کنید