پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

چگونه از درون، زیبایی خودتان را بازسازی کنید؟

با رعایت نکاتی ساده می‌توانید از درون زیبایی خود را تظمین کنید

زیبایی

پوست با طراوت و شاداب، منعکس کننده‌ی آن است که در درونتان چه می‌گذرد.

شاید چشم‌ها پنجره‌هایی به روحمان باشند، اما پوست ما پنجره‌ای به درون ماست. بزرگترین عضو بدن ما، یک بازتاب کامل از چیزهایی است که در درونمان می‌گذرد. پوستی که زیاد درخشان نباشد، به معنی یک بیدار باش برای بدنمان است. به این هشدار توجه کنید و با این نکات پاکسازی ساده، بدنتان را دوباره بکار بیندازید.


غذای پاک

یک رژیم غذایی متعادل با شاخص قند خون پایین، متشکل از غذاهای کاملی شامل سبزیجات تازه و میوه، هم به کاهش سایز کمر شما کمک می‌کند و هم برای داشتن پوستی که از درون بدرخشد ضروری است.

غذاهای سرشار از ویتامین، برای پوست مزایای زیادی بهمراه دارند و تولید آنتی اکسیدان‌های ترمیمی پوست را افزایش می‌دهند. در مقابل، غذاهای سرشار از قند باعث «گلیکوزیله شن» می‌گردند. این فرایند به کلاژن و الیاف الاستین پوست که باعث استحکام و انعطاف پذیری پوست می‌شوند، آسیب می‌رساند و هیچکس چنین چیزی را دوست ندارد.

همچنین بخوانید: فواید کلاژن برای پوست

سم زدایی

اگر رژیم غذایی شما نادرست است، سم زدایی، یک قدم بزرگ برای شروع است. کبد، کلیه‌ها و روده‌های ما همه روزه، زیر فشار دائمی برای تصفیه‌ی غذاهایی که می خوریم و دور ریختن مواد زائد هستند.

وقتی که این فرایند، بیش از اندازه انجام شود، مواد سمی در سیستم بدن تولید می‌شوند. یک سم زدایی سریع، مواد زائد را از بدن دفع می‌کند و نهایتا اثر مثبتی در حالت پوست خواهد داشت. تمام غذاهای فراوری شده مانند شکر، الکل، کافئین، گندم، گوشت و لبنیات را برای چند روز کنار بگذارید.

آنها را با رژیم غذایی جایگزین کنید که فقط از میوه و سبزیجات، چای گیاهی و آب تشکیل شده باشد. ممکن است احساس خستگی کنید اما، این فقط نشانه‌ی سم زدایی بدن است و به زودی انرژی بیشتر و پوست درخشان‌تری خواهید داشت.

به یاد داشته باشید، اگر فقط یکبار به رژیم معمولی‌تان برگردید، سم زدایی به پایان می رسد.

همچنین بخوانید: بهترین غذاها برای سم زدایی پوست

مقدار زیادی آب بنوشید

به ما گفته‌اند برای اینکه بدن و پوستمان را هیدراته نگه داریم، باید روزی حداقل۶ تا ۸ لیوان آب بنوشیم. پوستی که کمبود رطوبت داشته باشد، نازک، خشک و پیرتر بنظر می‌رسد زیرا خطوط نازک و چین و چروک، بیشتر مشخص می‌شوند. علاوه بر مصرف آب، به فکر مقابله با اثرات کم آبی (دهیدراته) کافیین و الکل نیز باشید.


سیگار را ترک کنید

خطرات سیگار برای سلامتی، بخوبی ثابت شده است. اما در اینجا یک دلیل دیگر برای ترک این عادت می‌آوریم، این عادت، پوست شما را پیرتر می‌کند.

دود سیگار به الیاف کلاژن که پوست شما را پر نگه می‌دارند، آسیب می‌رساند. همچنین سیگار، مقدار زیادی رادیکال‌های آزاد تولید می‌کند که باعث آسیب سلولی و در نتیجه تغییر رنگ، آویزان شدن و چین و چروک پوست می‌شود. پس آنرا ترک کنید.

همچنین بخوانید: چگونه سیگار را ترک کنم؟

به مقدار زیاد بخوابید

از نظر تکنیکی، این کار یک روش پاکسازی نیست اما یک ذهن و بدن آرام، برای داشتن پوستی سالم ضروری است. کمبود خواب روی ظاهر و باطن ما اثر منفی می‌گذارد و به شکل چشمان پف آلود، رنگ پریده و لکه خود را نشان می‌دهد.

بدن شما به زمانی نیاز دارد که خودش را ترمیم کند و این کار را وقتی که خواب هستید انجام می‌دهد. بنابراین سعی کنید که هر شب حداقل ۶ تا ۸ ساعت بخوابید.


استرس را با تنفس از بین ببرید

ما به نفس کشیدن، زیاد اهمیت نمی‌دهیم. با این حال، تنفس آگاهانه، یک راه ساده برای از بین بردن استرس درونی است. ما وقتی مضطرب هستیم، اغلب اوقات نفسمان را نگه می‌داریم که این کار باعث ایجاد فشار می‌شود.

در ظاهر بصورت قرمزی، تعریق یا حرکت صورت تکراری خودش را نشان می‌دهد (که یعنی ایجاد چین و چروک) برای از بین بردن اضطراب، یک نفس آرام بکشید، بطوریکه بازدم شما بیشتر از دم باشد.

۱ دیدگاه

  1. Akram mohaadi در شهریور ۲۸, ۱۳۹۳در۱:۳۹ ق٫ظ

    حیلى خوب هست اگه بتونم همه موارد را رعایت کنم مرسى ار راهنمایى شما

نظر خود را بیان کنید