نشانه های باهوش بودن (آیا من باهوش هستم؟)

8 موضوع شگفت انگیز که نشان می دهد شما فوق العاده باهوش هستید:

برای اینکه بتوانید فرد باهوشی باشید نیازی به مدرک های آن چنینی ندارید. در حقیقت نشانه های باهوشی بسیار ظریف هستند و اگر آن ها را نشناسید ممکن است نتوانید باهوش بودن خود یا سایر افراد را تشخیص دهید. اما نگران نباشید.

نشانه هایی وجود دارد که توسط دانشمندان تایید شده و نشان می دهد شما فرد فوق العاده باهوشی هستید. در این مقاله قصد داریم ۸ مورد از نشانه های شگفت انگیز و البته غیر عادی با هوش بودن را با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشید.


شما اولین فرزند خانواده هستید

آیا من باهوش هستم

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که کودکان اول هر خانواده نمرات IQ بالاتری نسبت به سایر خواهران و برادران خود دارند. باهوشی این کودکان از همان روزهای آغازین زندگی مشخص می شود.

محققان برای انجام دادن این مطالعه ۵۰۰۰ کودک را از بدو تولد تا سن ۱۴ سالگی مورد بررسی قرار دادند و مهارت خواندن، تطبیق عبارات و به خاطر سپاری تصاویر را ارزیابی نمودند.

این محققان دریافتند با اینکه والدینی با چندین فرزند تلاش می کنند از همه آن ها به صورت عادلانه حمایت کنند اما کودکان اول هر خانواده وظایف بیشتری نسبت به سایرین دریافت می کنند و همین امر باعث بهبود مهارت های فکری آن ها می شود.

مقاله مرتبط: نشانه های باهوش بودن کودک

از واژه های خوبی استفاده نمی کنید

آیا من باهوش هستم

یکی از مطالعات انجام شده در دانشگاه نیویورک نشان می دهد که افراد باهوش از واژه های مناسبی استفاده نمی کنند. محققان برای انجام دادن این مطالعه از شرکت کنندگان خواستند واژه هایی که روزانه برای نوشتن یا صحبت کردن استفاده می کنند را بیان نمایند.

آن ها واژه های به کار رفته در طبقه بندی های مختلفی جای دادند. بعد از تحقیق، به این نتیجه رسیدند افرادی که قادر بودند واژه های بیشتری را لیست کنند از واژه های مناسبی استفاده نمی کردند. این موضوع بدین خاطر است که چنین افرادی لیست بزرگتری از واژگان را دارند.

محققان بر این باورند که افراد باهوش طیف وسیعی از کلمات را دارند و همین امر نشان دهنده توانایی و ظرفیت آن ها برای حفظ و نگهداری چنین کلماتی است.


مادر خود را عصبانی می کنید

نشانه های باهوش بودن

حتی زمانی که در رحم مادر خود به سر می بردید نیز فرد آرامی نبودید. محققان تورنتو بعد از اینکه مادران باردار و فرزند به دنیا آمده را مورد بررسی قرار دادند دریافتند مادرانی که از تهوع بارداری رنج می برند کودکانی را به دنیا می آورند که نمره بالاتری در تست های هوش کسب می کنند.

خوب حالا سوال اینجاست که این دو مورد چه ارتباطی به هم دارند؟ به احتمال زیاد خانم هایی که با تهوع بارداری دست و پنجه نرم می کنند کودکان خود را در معرض سطح بالاتری از هورمون های بارداری همچون estradiol و پرولاکتین قرار می دهند و همین امر باعث می شود جنین رشد مغزی بهتری داشته باشد.


شب تا دیروقت بیدار می مانید

نشانه های باهوش بودن,آیا من باهوش هستم

افراد باهوش، شب تا دیروقت بیدار می مانند. محققان انگلیسی برای انجام دادن مطالعه خود بیش از ۲۰۰۰۰ شرکت کننده را به مدت هشت سال مورد بررسی قرار دادند و دریافتند افرادی که سطح IQ بالاتری دارند نسبت به سایر افراد بیشتر بیدار می مانند.

این موضوع بدین خاطر است که افرادی با توانایی های شناختی بالاتر به گونه ای تکامل یافته اند که می توانند ریتم و ساعت طبیعی بدن را نادیده بگیرند.

همین امر باعث می شود چنین افرادی تا دیروقت بیدار بمانند. اجداد ما برای جلوگیری از خطرات موجود، شب را زودتر می خوابیدند اما انسان های باهوش و مدرن امروزی در معرض این خطرات قرار ندارند و می توانند شب را تا دیروقت بیدار بمانند.

فقط به خاطر داشته باشید که بزرگسالان حداقل به ۷ الی ۸ ساعت خواب در شب نیاز دارند تا بتوانند فعالیت‌های خود را به درستی انجام دهند. این عدد از فردی به فرد دیگر متغیر است.


تنهایی را دوست دارید

نشانه های باهوش بود,آیا من باهوش هستم

دوست ندارید به شهر بروید، در رویدادهای بزرگ شرکت کنید یا در مهمانی‌های شلوغ شرکت نمایید؟ خوب این موضوع می تواند نشانگر هوش شما باشد.

محققان انگلیسی ۱۵۰۰۰ فرد بزرگسال را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند افرادی که سطح بالایی از IQ را دارند کمتر از سایرین در مکان های شلوغ زندگی می کنند و حضور پیدا می یابند. این افراد نسبت به سایر افراد زمان کمتری را در جامعه می گذرانند و همین موضوع باعث رضایت آن ها از زندگی می شود.

اجداد ما در قبایل زندگی می کردند و برای رفع نیازهای خود مجبور بودند با هم تعامل و ارتباط داشته باشند. افراد بسیار باهوش به گونه ای توسعه یافته اند که می توانند خود را به سرعت با جامعه‌ی در حال تغییر وفق دهند.


طنز عامیانه را دوست دارید

آیا من باهوش هستم

اگر حس طنز دارید زیاد ناراحت نشوید. این موضوع می تواند نشانگر هوش شما باشد. دانشمندان اتریشی ۱۵۰ نفر را مورد بررسی قرار دادند. آن ها هوش کلامی و غیر کلامی افراد را ارزیابی کردند.

افرادی که جوک‌های عامیانه را ترجیح می دادند سطح بالایی از هوش را داشتند. این موضوع بدین خاطر است که افراد برای درک و تفسیر چنین جوک هایی باید با عضلات ذهنی خود به سختی کار کنند. اینگونه طنزها پیچیده هستند.


ممکن است بیشتر از سایر افراد به مصرف الکل و موارد این چنینی تمایل داشته باشید

نشانه های باهوش بودن

تحقیقات انجام شده در دانشگاه لندن نشان می دهد نوجوانان باهوش بیشتر از سایر افراد دوست دارند مصرف ماریجوانا و الکل را تجربه کنند. آن ها بعد از دنبال کردن ۶۰۰۰ فرد ۱۱ تا ۲۰ سال، دریافتند دانش آموزان باهوش زمانی که به اواخر ۲۰ سالگی خود می رسند ۵۰ درصد بیشتر از سایرین از ماریجوانا استفاده می کنند و بیشتر از دیگران دوست دارند مصرف الکل را تجربه نمایند.

اما برخی از مطالعات تجربی نشان می دهد افراد باهوش در طول ۱۳ تا ۱۷ سالگی خود کمتر از سایرین به مصرف سیگار تمایل دارند. محققان بر این باورند افرادی که توانایی شناختی زیادی دارند شخصیت بازتری خواهند داشت.

این موضوع بدین معنی است که چنین افرادی دوست دارند تجربیات جدیدی کسب کنند.این نوع از کنجکاوی باعث می شود دانش آموزان باهوش به سمت مصرف الکل و مواد مخدر بروند.


میز کاری شما به هم ریخته است

نشانه های باهوش بودن

اگر میز به هم ریخته ای دارید زیاد احساس گناه نکنید. مطالعه انجام شده در دانشگاه مینسوتا نشان می دهد محیط به هم ریخته باعث ترویج تفکر خلاقانه می شود.

در یکی از بررسی های انجام شده، دانشمندان از ۵۰ شرکت کننده خواستند از توپ های پینگ پنگ به شیوه جدید استفاده کنند. افرادی که در اتاق های به هم ریخته بودند، به سطح یکسانی از ایده ها با سایر افراد دست یافتند اما ایده این افراد بسیار جذاب تر و خلاقانه تر از افراد دیگر بود.

در یک مطالعه تجربی دیگر، محققان به شرکت کنندگان خود حق انتخاب دادند و از آن ها خواستند بین محصولات جدید و محصولات شناخته شده یکی را انتخاب نمایند.

افرادی که اتاق های به هم ریخته ای داشتند محصولات جدید و بدیع را انتخاب کردند. این موضوع نشان می دهد فضاهای سازمان نیافته افراد را به شکستن عادت های معمولی سوق می دهد و باعث می شود خلاقیت بیشتری در آن ها ایجاد شود.

۱ دیدگاه

  1. یکی در اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۹در۹:۲۳ ب٫ظ

    چه ربطی دارن؟؟؟؟

نظر خود را بیان کنید