پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

چگونه خود ارضایی را ترک کنیم؟ (راه های ترک تضمینی خودارضایی)

چطوری از خود ارضایی جلوگیری کنیم؟

خودارضایی در هرفرهنگی اتفاق می‌افتد، در هر دوره‌ای از تاریخ، و شیوه‌ای است که بیشترِ نوجوانان پیش از اقدام به روابط جنسی در بزرگسالی، در دامش خواهند افتاد. این لذت زودگذر و وسوسه‌انگیز آنقدر مخرب است که می‌تواند تمام جنبه‌های زندگی هر فردی را تحت تاثیر قرار دهد و فرد را به مسیر نابودی بکشاند، پس باید این انگیزه را مهار کرده، انظباط شخصی‌تان را بدست آورده، و روی تمایلات‌تان کنترل داشته باشید.

در ادامه با مجله سلامت همراه شوید و کامل‌ترین آموزش راهکارهای ترک خودارضایی را بخوانید.


بخش اول ترک خود ارضایی: سرگرم و متمرکز باشید.

 1. راه دیگری برای تخلیه انرژی و وقت‌گذرانی پیدا کنید.

ترک خودارضایی با ورزش

زندگی‌تان را با فعالیت‌های سرگرم کننده پرکنید. هیجان انجام کاری متفاوت، می‌تواند درجایگزین کردن میل به خودارضایی به شما کمک کند، و دفعه بعد اگر وسوسه شدید، چیزی برای پرت کردن حواس‌تان خواهید داشت. این راه‌ها را امتحان کنید:

خلاق باشید. فرایند تغییر امیال جنسی به برون‌دادی ابتکارآمیز(که تعالی شگفت‌انگیز نامیده می‌شود) چیزی است که قرن‌هاست صومعه‌نشین‌ها و مرشدها به آن متکی بوده‌اند. شروع به نوشتن کنید، نواختن یک ساز را یاد بگیرید، نقاشی کنید، طراحی کنید، و یا هرکاری که باعث می‌شود احساس کنید دارید کاری مبتکرانه انجام می‌دهید.

ورزش کنید. برتر بودن دریک رشته ورزشی، نیازمند انظباط و پشتکاراست. یکی از علاقه‌مندی‌های‌تان را دنبال کنید مانند، دو یا شنا، یا یک ورزش گروهی مثل فوتبال، بسکتبال، یا تنیس. هر شکلی از ورزش، به شما در تسکین تنش و فشار، احساس شادابی کمک خواهد کرد، و همچنین باعث می‌شود روی جسم و بدن‌تان به شیوه‌ای مثبت متمرکز شوید. یوگا، شکل دیگری از ورزش است که به شما احساس آرامش بیشتری داده و احتمال میل ناگهانی به خودارضایی را کاهش می‌دهد.

تغذیه سالم داشته باشید. میوه‌جات و سبزیجات، تاثیرات سالمی روی بدن داشته و مواد مغذی لازم برای افزایش انرژی جهت فعال‌ترب ودن درطول روز را تامین می‌نماید.

یک سرگرمی جدید، یا یک مهارت پرورشی پیدا کنید. یادگرفتن چیزی که برای تبحر درآن، زمان طولانی لازم است می‌تواند توجه مغز را از رضایت آنی خودارضایی به سمت رضایت کسب اهداف دربلند مدت، جلب کند. مهارت‌هایی مانند آشپزی، نجاری، تیراندازی، نانوایی، سخنرانی برای عموم یا باغبانی و گلکاری را امتحان کنید.

داوطلب کارهای خیرخواهانه شوید. انرژی‌تان را صرف کمک به نوجوانانی کنید که خوش‌شانسی کمتری نسبت به شما داشته‌اند، مثلا دریک پناهگاه فعالیت کنید، به دانش آموزانی که از خانواده‌های کم‌درآمد هستند، درس بدهید، مناطق آسیب‌دیده را تمیز و مرتب کنید، یا برای یک کار خیر، پول جمع کنید.

شما از کمک به دیگران به احساسی بشردوستانه خواهید رسید، و زمان کمتری برای منحرف شدن ازاهداف‌تان پیداخواهید کرد.

 1. برای جلوگیری ازخودارضایی درساعات استراحت روزانه‌تان، برنامه داشته باشید.

حمام آب سرد برای جلوگیری از خودارضایی

اگر مشکل شما به پیش از خواب یا زیردوش حمام برمی‌گردد، از هر عامل وسوسه‌انگیزی برای خودارضایی اجتناب کنید. مثلا اگر این عادتیست که شب‌ها پیش از خواب به سراغ‌تان می آید، روی زمین شنا بروید، تاجایی که آن‌قدر خسته شوید که هیچ‌کاری جز خوابیدن نتوانید انجام دهید. اگر زمان حمام کردن برای‌تان تحریک‌کننده است، فقط از آب سرد و یخ استفاده کنید؛ این‌طور طولانی در حمام نخواهید ماند.

اگر همیشه بعد از برگشتن از مدرسه یا دانشگاه خودارضایی می‌کنید، یک برنامه خوب و کامل داشته‌باشید تا از احساس کسالت جلوگیری کنید. اگر کارخاصی برای انجام دادن ندارید و ذهن‌تان مکررا درگیر افکار جنسی می‌شود، مشغولیت‌های برنامه‌تان را زیاد کنید. خواهید دید که پیشگیری ازخودارضایی ساده‌تر خواهدشد اگر خیلی سرگرم یا خیلی خسته باشید چون دیگر انرژی برای‌تان نمی‌ماند که به چیزهای حواس‌پرت‌کن توجه کنید.

اگر صبح‌ها برای این‌کار وسوسه می‌شوید، سعی کنید کمی بیشتر لباس بپوشید تا لمس بدن‌تان سخت‌تر شود.

 1. تنهایی‌تان را محدود کنید.

اگر دلیل خودارضایی‌تان بیشتر احساس تنهایی است، راه‌هایی پیداکنید که تاجایی که امکان دارد، درجمع باشید. یعنی باید تاجایی که می‌توانید درکلوپ‌ها یا فعالیت‌ها شرکت کنید، بیشتر دعوت‌ها را بپذیرید و بیشترهم دیگران را دعوت کنید، و از خلوت‌تان خارج شوید تا دوستان بیشتری پیدا کنید. اگر می‌خواهید کسی را ملاقات کنید، ازیک دوست بخواهید برای‌تان ترتیب یک دیدار آن‌لاین را بدهد.

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید، محدود کردن زمان‌های تنهایی‌تان درخانه است. اگر معمولا، یک یا دو ساعت پیش از آمدن پدر و مادرتان از محل کار خودارضایی می‌کنید، دراین فاصله زمانی، برای پیاده‌روی بروید، یا دریک کافی‌شاپ تکالیف‌تان را انجام دهید.

حتی اگر تمام دوستان شما سرشان شلوغ است، بازهم می‌توانید با رفتن به جمع عمومی، انگیزه برای خودارضای را محدودکنید. برای نمونه، به‌جای این‌که مسابقات را تنها در خانه تماشا کنید، به یک مکان عمومی برای تماشا بروید. حتی اگر با دوستان‌تان برای پرسه‌زنی بروید، بهتر از تنها ماندن است و در نتیجه زمانی برای خودارضایی نخواهید داشت.

 1. تماشای فیلم پورن را متوقف کنید.

ممکن است یکی از دلایل این‌که زیاد خودارضایی می‌کنید این باشد که می‌دانید اگر بخواهید می‌توانید درعرض چندثانیه به فیلم پورن دسترسی پیدا کنید. با این‌حال اگر اراده متوقف کردن تماشای این فیلم‌ها را ندارید، باید از راه‌های دیگری این‌کار را انجام دهید:

نرم‌افزار بلوک کننده پورن روی کامپیوترتان نصب کنید. البته پسوردش را خواهید دانست، اما دور از دسترس نگه‌داشتنش به شما یادآوری می‌کند که الویت شما چیست. همچنین می‌توانید هنگام انتخاب پسورد، درفایل تکست، تصادفا تایپ کنید، برای وارد کردن پسورد و تائیدش، آن را کپی پیست کنید، سپس فایل تکست را حذف کنید. بدین ترتیب دیگر پسورد پورن بلاکر خودتان را نمی‌دانید! این بهترین روش برای قوی نگه داشتن شما و جلوگیری از جدال درونیست.

اگر تمایل به خودارضایی هنگام تماشای پورن درکامپیوترتان دارید، سعی کنید کامپیوترتان را به جایی منتقل کنید که دیگران بتوانند شما را ببینند.

اگر یک کلکسیون واقعی و غیرمجازی از پورن دارید، هرچه زودتراز شرشان خلاص شوید.

کمک بخواهید. اپلیکیشن‌های ترک اعتیاد به پورن مانند Brainbuddy جوری طراحی شده‌اند که روی مغزتان تاثیر گذاشته و خواهان رابطه واقعی باشید، نه پورن!

 1. سرسخت و صبور باشید.

سیستم پاداش دهی برای ترک خود ارضایی

ترک اعتیاد به خودارضایی، مانند صاعقه به شما اصابت نخواهد کرد. این فرایندی است که نیازمند تعهد است و ممکن است گاهی هم اشتباه کنید یا پسرفت داشته باشید. جدال واقعی، نیازمند پشتکار و استقامت است، بنابراین الان متعهد شوید که اجازه اشتباهات کوچک در مسیرتان را نخواهید داد.

یک سیستم پاداش برای خودتان تعیین کنید. به خودتان برای پایبند ماندن رشوه بدهید، و برای رفتارهای خوب‌تان پاداش درنظر بگیرید. مثلا، اگر توانستید دو هفته را بدون حتی یک بار خودارضایی پشت سر بگذارید، با خودتان کمی مدارا کنید مثلا یک گیم جدید یا یک بستنی.

سیستم‌های پداداش‌دهی، فوق‌العاده‌اند؛ فقط مواظب باشید با چیزی که درحال مبارزه با آن هستید به خودتان پاداش ندهید، که دراین مورد، همان خودارضایی است! اگر به خودتان بگویید که بعد از یک هفته مقاومت، با خودارضایی از خودتان تشکر خواهید کرد، آن را تبدیل به چیزی خواهید نمود که حتی بیشتراز قبل می‌خواهیدش!


بخش دوم ترک خود ارضایی: طرز فکرتان را درست کنید.

 1. دست از تنبیه خودتان بردارید.

این‌طور به قضیه نگاه کنید: اگر مدام درحال محکوم کردن احساس‌تان درمورد خودارضایی باشید، پس همچنان دارید تمام مدت به آن فکر می‌کنید.

هرگز اعتیاد به خودارضایی را با اعتیاد دیگری معامله نکنید، آنها آنقدر به‌هم مربوطند که شما اراده‌ای نخواهید داشت. درعوض، آگاه باشید که این مشکل مربوط به شماست، اما برای توقف این گرایش سرسخت خواهید بود.

یادتان باشد، شما انسانید، و انسان‌ها خودارضایی می‌کنند. برخی از مطالعات نشان می‌دهند بیشتر از ۹۵ درصد از مردها و ۸۹ درصد از زن‌ها تائید می‌کنند که خودارضایی می‌کنند. اگر بدانید که تنها نیستید، کمتر احساس شرمندگی خواهید کرد.

با یادآوری تعداد دفعاتی که برای خودتان احساس تاسف کردید در حالی‌که می‌توانستید چشم‌پوشی کنید، در برابر غرق شدن در ناامیدی مقاومت کنید.

 1. باورهای غلط درمورد مضرات خودارضایی را نپذیرید.

اگر می‌خواهید این اعتیاد را ترک کنید، باید ترک این عادت را صرفا به‌خاطر دلایلی که شخصی و اخلاقی هستند انجام دهید، نه به دلایلی که مربوط به سلامتی می‌شوند. تنها دلیل واقعی که مربوط به سلامتی می‌شود، درد و خراشیدگی ناشی از خودارضایی مزمن است، که با توقف لمس کردن مکرر، برطرف می‌شود. در اینجا پیامدهایی را که خودارضایی در بر ندارد می آوریم:

 • خودارضایی موجب نازایی، انزال زودرس یا ناتوانی جنسی نمی‌شود.
 • خودارضایی موجب جنون نمی‌شود.
 • خودارضایی موجب نابینایی، یا حتی لکه‌های چشمی نمی‌شود.
 • خودارضایی موجب تکرر ادرار نمی‌شود.
 1. باور داشته باشید که پیشرفت خواهید کرد.

اگر این ایمان را داشته باشید که واقعا می‌توانید راهی برای ترک اعتیاد به خودارضایی پیدا کنید، قادر به انجام این‌کار خواهید بود. شاید هدف شما توقف کامل خودارضایی نباشد، اما قصدتان این باشد که ان را محدود به اندازه مشخصی کنید مثلا یک یا دو بار در هفته. این هم بسیار خوب است. اگر باور داشته باشید که می‌توانید در این نبرد پیروز شوید، احتمال موفقیت‌تان بسیار بیشتر خواهد بود تا این‌که خودتان را دست کم بگیرید.

با این‌حال، شاید روزهایی باشد که پسرفت داشته باشید. اگر دیدید روزی که قرار نبوده است خودارضایی کنید این‌کار را کردید، فکر نکنید که “اوه، خب، من که به هر حال این روز را از دست داده‌ام” و سپس بقیه روز را با میل و رغبت شدید به خود ارضایی ادامه دهید و روز بعد از نو شروع کنید. این به همان اندازه غیرمنطقی است که فکر کنید باید تمام شیرینی پای را بخورید فقط چون یک کلوچه خوردید و رژیم تمام آن روز را خراب کنید.

 1. بدانید که چه زمانی باید کمک بخواهید.

اگر همه راه‌ها را امتحان کردید و نتوانستید این اعتیاد را تحت کنترل بگیرید، شاید زمان آن باشد که موضوع را به کس دیگری بگویید و از او کمک بخواهید. خجالت نکشید، و به یاد داشته باشید که خیلی از مردم مشکل مشابه شما را دارند. کمک خواستن یک حرکت شجاعانه است و خیلی از افراد همین فکر را می‌کنند.

از پیشوای مذهبی‌تان راهنمایی بخواهید. از روحانی محلی‌تان کمک بخواهید. سه چیز را به‌خاطر داشته باشید:

اول، این افراد بخشی از روحانیت شده‌اند چون خودشان را به اجتماع‌شان اختصاص داده‌اند.

دوم، مطمئنا به کسی که قبلا به خودارضایی معتاد بوده کمک کرده‌اند. و در آخر، آنها متعهد به رازداری و حفظ اسرار هستند.

با رهبر روحانی، اسقف، امام، یا هر پیشوای مذهبی دیگر یک قرار ملاقات خصوصی بگذارید و ببینید توصیه او کمکی می‌کند یا خیر.

با یک پزشک هم می‌توانید ملاقات کنید. مشاوران، روانشاسان و روانپزشکان همه برای کمک به افراد با میزان اعتیادهای گوناگون آموزش دیده‌اند. اول با یک درمانگر در زمینه مشکل خودتان دیداری داشته باشید. راه‌های درمانی متعددی وجود دارند، از درمان رفتار ادراکی گرفته تا درمان دارویی.


چند نکته درباره ترک خودارضایی

روی تخت‌تان ننشینید. از میزو صندلی استفاده کنید و همیشه در جمع دیگران بنشینید.

هر وقت میل‌تان به خود ارضایی خیلی شدید بود، دوش آب سرد بگیرید! نه تنها روان‌تان را آرام می‌کند بلکه فواید زیاد دیگری هم برای سلامت و انرژی دارد.

به خانواده یا هر کس دیگری فکر کنید و این‌که گویی دارند شما را تماشا می‌کنند.

هر وقت احساس کردید به خودارضایی نیاز دارید، برای پیاده‌روی یا دو آهسته بروید. همیشه سعی کنید وقتی این میل به سراغ‌تان آمد خودتان را سرگرم کنید.

بیشتر ورزش کنید و بیرون از خانه بروید. این راهی عالی برای مشغول کردن ذهن است.

روزه گرفتن را امتحان کنید. هر روز چند ساعت از غذا و نوشیدنی پرهیز کنید تا ذهن‌تان را از گرایشات جنسی منحرف کنید. روزه‌داری، به شما قدرت کنترل بهتری برای امیال‌تان می‌دهد.

ذهن‌تان را با موزیک‌های غیرجنسی مشغول کنید.

اهداف کوچک برای خود تعیین کنید، با سه روز پاک ماندن شروع کنید، روز سوم دست‌انداز وجود دارد، از آن رد شوید و بدانید که متعهدید. سپس روی یک هفته متمرکز شوید، بعد هم روی ده روز، سپس دو هفته، و بعد هفده روز، و…

هر روز عصرها ورزش کنید، باعث می‌شود شب‌ها خسته باشید. و از آنجایی‌که خودارضایی اغلب شب‌ها انجام می‌شود اگر خسته باشید خواب را به این کار ترجیح خواهید داد.

اگر وسوسه، افکار شهوانی یا فکر خاصی به ذهن‌تان رسید، فورا به موضوعی متفاوت فکر کمید، مثل بیسبال، فوتبال، …


عوارض عدم ترک خود ارضایی

به نقل از هیاهو؛ رفتارهای اعتیادآور با سپری نمودن زمان و درمان نکردن تشدید خواهد شد. خود ارضایی رفتاری می باشد که اعتیاد به آن عوارض گوناگونی در زندگی شخصی، جنسی و عاطفی فرد داشته باشد. ترک نکردن خود ارضایی فشار فراوانی بر رابطه عاطفی و زندگی جنسی شخص وارد خواهد کرد.

نداشتن رضایت جنسی و سرد شدن زندگی مشترک از عوارض آن بر زندگی جنسی و عاطفی شخص خواهد بود. زودانزالی، تحریک نشدن با رابطه جنسی واقعی و کاهش کیفیت رابطه جنسی از دیگر عوارض آن خواهد بود.

افت خلق و خوی شخص به علت حس گناه و عذاب وجدان نیز مسئله ای می باشد که خیلی از افراد در پی درمان نکردن خود ارضایی دچار آن خواهند شد. فردی که گرفتار این رفتار است و قادر نخواهد بود جلوی آن را بگیرد، دچار کم شدن عزت ‌نفس و اعتماد به نفس نیز می گردد.

۱۴۰ دیدگاه

 1. منا در مرداد ۲۰, ۱۳۹۴در۱۰:۳۵ ب٫ظ

  واقعا عالی بود من مشکل خودارضایی دارم و واقعا داره زندگیمو تباه میکنه.
  چند روزیه که دنبال راهکارهای پیشگیری ازش بودم که امروز اینو پیدا کردم.

  • هدایت در شهریور ۲, ۱۳۹۴در۳:۱۵ ب٫ظ

   سعی کن با تمرین زیاد از توهماتی که در اون لحظه داری کم کنی و ارام بتدریج اونو به صفر برسونی . مشکل اصلی شما توهمات هنگام تنهایی تون هس . مدتی در جمع بخوابید و سعی کن کمی دیر و با مطالعه و یا روزنامه خواندن و کارای علمی قبل از خوابت ، خوابتو تنظیم کن. وقتی بیدار شدی هم تا ذهنت رفت در حالت توهم سریعا با جابجا شدن و نرمش از اون دوری کن.

  • ناشناس در مرداد ۱, ۱۳۹۶در۶:۰۰ ب٫ظ

   با سلام.
   ببینید شما اگر یکی از اعضای خانوادتون یا اقوام و… بیمار باشه معمولا چکار میکنید احتمالا راهکارهایی (دارو، ورزش یا…)رو برای سلامتی ایشون معرفی میکنید چون میدونید که حتما مؤثر خواهد بود حالا اگر اون شخص به راهکارهای شما گوش نده چه اتفاقی میفته مسلما روز به روز ضعیف تر و در نهایت سلامتیش رو از دست خواهد داد و یا یک قاتل رو در نظر بگیرید یک قاتل موقعی که میخواد مرتکب قتل بشه اصلا به این فکر نمیکنه که این عملش چه مجازاتی رو در پی خواهد داشت و یا اون لحظه حواسش نیست (به خاطر عصبانیت، انتقام و…) ولی در نهایت اعدام میشه حتی اگر پشیمان شده باشه و توبه کرده باشه پس خدا هم از ما خواسته گناه نکنیم چون میدونه عاقبت ما رو به تباهی خواهد رفت در واقع این اعمال ما هستند که به صورت بهشت یا جهنم ظاهر میشن هر چه اعمالمون خوب باشه روحمون بیشتر در آرامش خواهد بود و بهشت واقعی رو تجربه میکنیم ولی هر چه بدتر باشه نتیجه برعکس خواهد بود پس با انجام گناه فقط به خودمون و آینده مون آسیب میزنیم و روحمون رو آلوده تر میکنیم کسی که توبه میکنه فقط زمانی پذیرفته میشه که واقعا از گناه پشیمون شده باشه پس بیاین تا دیر نشده توبه کنیم اگر دعا کنیم حتما خدا یاورمون خواهد بود هیچ وقت سعی نکنیم گناه رو توجیه کنیم چون در نهایت خودمون هستیم که آسیب میبینیم جهالت، وسواس، لجبازی و غرور بدترین دشمن انسانه که همه از حیله های شیطانه همیشه شیطان سعی میکنه گناه رو بهترین شکل ممکن جلوه بده همون طور که مثلا فردی که بیماری قلبی داره و سمت غذاهای پرچرب جذب میشه غافل از اینکه سلامتیش رو کم کم از دست میده پس گناه نکنیم هیچ کار خداوند بی حکمت نیست خدا خیر و صلاح ما آدم ها رو میخواد خدا رو دوست داشته باشید خدا بهترین دوست و یاور حقیقی ماست و دلسوزتر و بخشنده و مهربانتر از خدا هیچ کس نیست و تواناتر از خداوند نیست.

   • امیرحسین در فروردین ۱۱, ۱۳۹۹در۳:۴۳ ق٫ظ

    عالی بود

 2. امین در مرداد ۲۰, ۱۳۹۴در۱۱:۰۲ ب٫ظ

  عالی بود
  فقط ۱ قسمت داشت این راهکارهای ترک خودارضایی شما ؟

  • محسن در مرداد ۳۱, ۱۳۹۴در۱۲:۴۸ ب٫ظ

   با سلام
   قسمت دوم مقاله نیز اضافه شد.

 3. d در مرداد ۲۱, ۱۳۹۴در۱۱:۱۶ ب٫ظ

  لطفا عقاید شخصی و غیر علمی اضافه نکنید تا جایی که اطلاع دارم این یک مجله علمی بود

  • محسن در مرداد ۲۱, ۱۳۹۴در۱۱:۲۸ ب٫ظ

   با سلام.
   دوست عزیز ، هرگاه جلمه ای از مترجم بخواد به متن مقاله اصلی اضافه بشه حتماً به کاربران اطلاع داده خواهد شد.
   در قسمت اول این مقاله هیچ دخل و تصرفی از جانب مجله سلامت صورت نگرفته و صرفا ترجمه روان مقاله اصلی منتشر شده.

   به هرحال خوشحالیم که همچین احساسی نسبت به مجله سلامت دارید.
   با تشکر از شما.

 4. بانو در مرداد ۳۱, ۱۳۹۴در۱۱:۲۸ ق٫ظ

  واقعا عالی بود ممنون

 5. s در مرداد ۳۱, ۱۳۹۴در۶:۰۷ ب٫ظ

  مطالبتون خیلی خوب وآموزنده بود

 6. هدایت در شهریور ۲, ۱۳۹۴در۳:۱۰ ب٫ظ

  یکی از معضلات دانشجوهای من همینه. متاسفانه در دانشگاهها مشاوران روانشناس هم راهی برای کمک به دانشجو ندارند. بنظر من باید نتایج تحقیقات علمی رو به اونها داد و با ایجاد شناخت صحیح از مضرات اون به او نها کمک کرد. یه کتاب هست به نام انسان بر علیه خود که متاسفانه فرانسویه و ترجمه نشده در این باره نویسنده اساس برای کمک به اینگونه افراد اونو نوشته ولی نمیدونم چرا ترجمه نشده؟ شاید مترجما خجالتی هستن شاید در فرهنگ ما خریدار نداره ولی کتاب خوبیه.

 7. مهدی در شهریور ۲۰, ۱۳۹۴در۸:۳۶ ب٫ظ

  واقعا یکی از مشکلاتی که هست برای درمان اینه که آدم خودشو هی محکوم میکنه مثلا میگه اه نباید این کار را میکردم و …
  ولی وقتی متعهد بشی که این کار واقعا بد هستش ریشه کن میشه (مطمئن باشید)
  هیچوقت امیدتون رو از دست ندید هیچوقت

  • علیرضا در اردیبهشت ۵, ۱۳۹۹در۱۱:۳۸ ب٫ظ

   قطعا با اصلا حرفت موافقم…..امید ینی زندگی و شروع دوباره

 8. najme در شهریور ۲۴, ۱۳۹۴در۱:۵۵ ب٫ظ

  سلام این کتابی که فرمودید ترجمه نشده رو چجوری میشه پیدا کرد؟ من می خوام این کارو انجام بدم و ترجمش کنم چون خودم این مشکلو داشتم و همه وقتم پر کردم کلاسای مختلف میرم و کلا ادم دیگه ای شدم مخصوصا که الان میدونم تو خیلی کارا استعداد زیادی دارم و با پشتکارم تو اون حرفه ها مورد تحسین دیگران قرار گرفته ام. خیلی دوست دارم به نوجوان ها و جوان های کشورم کمک کنم تا این معضلو حل کنن من نمیدونم اسیب جسمی داره یا نه فقط میدونم خودت دیگه خودتو قبول نداری و یه ادم بی اراده جلو شخصی به نام خودش همیشه شرمندست با خودتون آشتی کنید و به خودتون نشون بدید که یه ادم فوق العاده هستید.

 9. بهرام در مهر ۸, ۱۳۹۴در۹:۰۳ ب٫ظ

  به نظر من تنها راه پایدار و عملی و اساسی ازدواج است که هیچ اشاره ای به آن نشده

  • محسن در مهر ۱۰, ۱۳۹۴در۱۰:۰۴ ق٫ظ

   البته باید مدنظرتون باشه که خیلی از افراد متاهل هم این مشکل رو دارند و فقط مخصوص افراد مجرد نیست.

  • مانی در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۶در۰:۰۷ ق٫ظ

   اگر متاهل نیستید از ازدواج برای خودتون در باغ سبز درست نکنید چون اونوقت شدید تر در دام خودارضایی میافتید ازدواج خیلی مواقع مسایل جنسی شما را صددر صد حل نمی کنه چون زندگی زناشویی هم محدودیت های خودش رو داره . اگر هدف شما از ازدواج تنها حل مسایل جنسی تون هست من میگم راه حل معقولی نیست

 10. بهرام در مهر ۱۰, ۱۳۹۴در۹:۳۴ ب٫ظ

  اگر آماری باشد قطعا درصد قابل توجه مربوط به مجردهاست
  در مورد متاهل ها میشود گفت نوع انگیزه و حالت روانی آن با مجردها قطعا یکی نیست

 11. ali در آبان ۲۹, ۱۳۹۴در۴:۳۰ ب٫ظ

  هیچ منبع علمی قوی و محکم دال بر تفاوت خود ارضایی و خروج با رابطه طبیعی وجود نداره تمام عوارض خروج با رابطه طبیعی و خود ارضایی مثل ضعف بینایی و…مشابه همند
  وقتی در منابع معتبر به کنار گذاشتن و… اشاره می شه مقصود مشکلاتی که برای روابط با شریک جنسی ایجاد می کنه درصدد رفع اونها هستن
  علت اینکه اصلا جاش نیست شما تو مجله علمی که جزو پیشروها بوده این مطلب روبذارین تفکرات دست و پا شکسته و ناقص و سنتی جامعه بوده که با این مطلب دوباره دچار برداشت اشتباه می شه
  توقع ما این هست که فارغ از جو موجود مخاطبین رو با علوم و دیدگاههای روز همراه با جو نو پسند و بروز آشنا کنید

  • محسن در آبان ۲۹, ۱۳۹۴در۵:۱۷ ب٫ظ

   سلام دوست عزیز.
   اگر به لینک منبع این مقاله مراجعه کنید مطمئناً از معتبر بودنش مطمئن خواهید شد.
   همچین اگر معادل لاتین کلمه خود ارضایی رو در گوگل سرچ کنید انواع و اقسام منابع علمی و معتبری رو خواهید یافت که در مورد مضراتش براتون با تحقیقات معتبر حرف میزنن.
   به هر حال ما فقط مقاله رو ترجمه و منتشر کردیم و هیچ گونه نظر شخصی در این مقاله اعمال نشده.
   موفق باشید.

 12. محمدجواد در بهمن ۱۵, ۱۳۹۵در۳:۰۶ ق٫ظ

  کسایی که این کار رو انجام میدن نتیجه و آخر این کار من هستم!!

  به من نگا کنید ۲۴ سالمه
  موهام ریخته
  پر خاشگر شدم
  عصبی هستم
  حوصله ی هیچ کس و هیچ چیزی رو ندارم
  فراموشی گرفتم
  انگیزم از بین رفته
  هیچ اراده ای ندارم
  تمام کارها رو پشت گوش میندازم
  هیچ پیشرفتی تو زندگیم ندارم
  قبل از شروع کردن هر رقابتی خودم رو یک شکست خورده میدونم
  درس نمیتونم بخونم
  نمیشه رو قولم حساب کرد
  کم دقت شدم
  بیضه هام کوچیک شدن
  زود انزالی پیدا کردم
  و الت تنانسلیم تغییر شکل داده
  منزوی و افسرده شدم

  حالا اگه واقعا دوس دارید شما هم عینه من بشید ! هر روز و همیشه این کار رو انجام بدید!

  من این راه رو رفتم و باید بگم این کار آخر و عاقبت نداره.
  درسته همه ی انسان ها مسئول کار ها و تصمیم های خودش هستن و در برابر اون ها پاسخگو اند ولی به شما توصیه ی اکید می کنم با کسانی که این کار رو انجام میدن و یا حتی فیلم پ و ر ن نگاه میکنن معاشرت نکنید ، دوستی نکنید!!
  چون ناآخودآگاه روی شما تاثیر میزارن و بعد از مدتی که از زندگی شما رفتن شما ناخودآگاه کارهای اونا رو تو زندگیتون انجام میدید
  (با کسی دوست باشید که همیشه دورغ میگه بعد از مدتی شما هم عینه اون شخص دروغگو می شید)
  با کسی دوستی کنید که انسان خوبی باشه ، تاثیر مثبت روی شما بذاره .

  • حامد در اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۹در۹:۲۴ ب٫ظ

   دمت گرم جیگر حرفات شد تجربه برام مرسی داداش دمت گرم جیگر خوشم اومد موافقم

  • Z در خرداد ۱۲, ۱۳۹۹در۵:۳۴ ب٫ظ

   حرف شما از این چرت و پرتای اینا بهتر بود ممنونم🌸

 13. مانی در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۶در۰:۱۶ ق٫ظ

  اگر متاهل نیستید از ازدواج برای خودتون در باغ سبز درست نکنید چون اونوقت شدید تر در دام خودارضایی میافتید ازدواج خیلی مواقع مسایل جنسی شما را صددر صد حل نمی کنه چون زندگی زناشویی هم محدودیت های خودش رو داره . اگر هدف شما از ازدواج تنها حل مسایل جنسی تون هست من میگم راه حل معقولی نیست

 14. ترک آسان خود ارضایی در خرداد ۳, ۱۳۹۶در۲:۳۳ ب٫ظ

  مقاله خیلی خوبی بود ممنون از مجله سلامت
  به نظر من بهترین روش ترک خود ارضایی شروع مدیتیشنه
  چون ذهن رو قوی میکنه و میتونی بهتر تصمیم بگیری

 15. علی در تیر ۲۸, ۱۳۹۶در۹:۴۷ ب٫ظ

  سلام
  کسانی که گوشی اندروید دارند میتوانند اپلکیشن ترک خود ارضایی رو دریافت کنند .

 16. مهرداد در شهریور ۳, ۱۳۹۶در۷:۰۱ ب٫ظ

  سلام من میخوام به پدر و مادرم بگم که این عمل زشت رو انجام میدم کسی میتونه بهم بگه چطور

 17. Mam در دی ۲۱, ۱۳۹۶در۱۱:۲۸ ب٫ظ

  چرا این حس درون ما هست ما چرا دوچار این حس میشیم عامل اولیش چیه چرا کسی که داخل این کار بیفته نمیتونه هرگز بیرون بیاد از احتیادمواد بد تر چون عوارضش خیلی بده چرا خوانواده نمیتونن کمک کنن اگه بشه برنامه ای برای خوانواده ها گذاشت که فرزنداشون دچار این مشکل میشن و راه های برای اونا پیشناهاد کنن تا جولوی اینکار فرزنداشون رو بگیر خیلی خوب میشه

 18. ……. در اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷در۵:۴۱ ب٫ظ

  کی گفته خودارضایی باعث انزال زودرس نمیشه؟ اگه خودارضایی نمیشه پس چی میشه؟
  دوما فقط اعتقادات ما می تواند جلو ما را بگیرد نه صرفا شناخت مضرات از دیدگاه علم.

 19. علی در تیر ۸, ۱۳۹۷در۹:۴۸ ب٫ظ

  من هیچ وقت درهیچ جا به جز حمام خود ارضایی نمی کنم بااین راهکار مجله سلامت دارم خودم رو کنترل میکنم شایدیک بار تو هفته این کار رو بکنم ولی دارم همونم ترک می کنم
  👑😎😎😎

 20. امید ناصری در تیر ۲۰, ۱۳۹۷در۸:۵۵ ب٫ظ

  سلام خسته نباشید من به عادت بسیار بد خود ارضایی مبتلا شدم و تا به حال یه ۱۰ بار تصمیم به ترکش گرفتم ولی نشده چون که خیلی زود ارضا میشم یعنی با دیدن کوچکترین صحنه تحریک کننده یا حتا فکرکردن دربارش این اتفاق میفته واقعا دست خودم نیست دیگه از زندگی ناامید شدم حتا تا مرز خودکشی هم رفتم لطفاً کمکم کنید دیگه نمیتونم تحمل کنم.

  • Shayan در خرداد ۱۸, ۱۳۹۹در۵:۲۴ ب٫ظ

   درد منم همینه لطفا کمک کنین

 21. نیما در مرداد ۱۵, ۱۳۹۷در۱:۴۳ ب٫ظ

  دوست عزیز دوباره بخش دوم ترک خود ارضایی در همین صفحه را مطالعه کن . وبه خودت اعتماد داشته باش ناامیدی بدترین چیزه

 22. میثم میثم در آبان ۲۶, ۱۳۹۷در۱:۴۳ ق٫ظ

  انجمن معتادان جنسی ایران S.A راه حلی مناسب برا مشکل من.بود …

 23. mehdi در فروردین ۲۵, ۱۳۹۸در۱۰:۳۴ ب٫ظ

  با سلام خدمت تمامی دوستان جوان ومجرد
  دوستانیکه اعتیاد به این عمل زشت پیدا کرده اند به این راحتی نمیشه از دام اعتیاد به این عمل رهایی یابند به نظر بنده مکان هایی باید در کشور تاسسیس شود که مشکلات جنسی جوان هارو برطرف کنه یه جورایی انقالب جنسی رو حل ککند در کشور

 24. محدثه در اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸در۵:۲۹ ب٫ظ

  من ۱۵سالمه و درگیر این مشکلم خیلی دلم میخواد ترک کنم یکی یه راهکاره خیلی موثر بهم معرفی کنه علاوه بر اینا که گفته شد

  • معین در فروردین ۱۴, ۱۳۹۹در۵:۲۹ ب٫ظ

   محدثه من الان ترک کردم هر موقع فکرت رف پیشش برو چهار رکعت نماز بخون

  • نمیخوام کسی اسممو بدونه😑 در خرداد ۲۴, ۱۳۹۹در۶:۰۸ ب٫ظ

   محدثه خانوم میشه لطف کنین اون یه راهکار دیگه رو هم بهمون معرفی کنین؟

 25. み¤ⓢs£ɨŋ در خرداد ۴, ۱۳۹۸در۱۱:۳۹ ق٫ظ

  اصلا نمیدونم چی بگم
  خیلی تاثیر داشت
  امیدوارم بتونم خود ارضایی رو ترک کنم
  من یه پسر ۱۳ساله[کلاس هفتم]هستم و از پارسال اینکارو شروع کردم
  خیلی از کارم پشیمونم امیدوارم خدا منو ببخشه
  کاشرهرچه زود تر این ج..زدن کوفتی لعنتی رو ترک کنم😭

 26. محدثه در تیر ۲, ۱۳۹۸در۱۰:۴۸ ق٫ظ

  سلام من با توکل به خدا الان ۱ ماه و ۱۵ روز خود ارضایی نکردم ولی امروز اتفاق افتاد و به خاطر ترک یهوییم خیلی تحت فشار قرار گرفتمو…😐
  میگن خودارضایی زیادش‌بد هس ینی الان من این کارو کردم بهد از یه ماه از لحاظ جسمی ضرر نمیکنم؟
  همین جا هم قول میدم اگه درمان شدم تو این سایت بمونمو کمک کنم 😁

  • محمد در فروردین ۱۱, ۱۳۹۹در۱:۵۱ ق٫ظ

   نیاز نیست فکر گذشته باشه فقط سعی کن از این به بعد نزنی گلم 😂کمپین حمایت ازمعتادان

  • حامد در اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۹در۹:۲۸ ب٫ظ

   خخخ ن بابا جدن؟

 27. ابوالفضل در آبان ۲۴, ۱۳۹۸در۵:۱۰ ب٫ظ

  ولی بعضی وقت ها آدم واقعا گمراه میشه و دلش میخواد خود ارضایی کنه و هیچ چیزی جولو دارش نیست

  باید وقتی یهو حوس خود ارضایی اومد سراغم چیکار کنم

 28. M.A در بهمن ۳, ۱۳۹۸در۴:۴۹ ب٫ظ

  خیلی خیلی عالی بود.
  ممنون ازتون

 29. اهورا در اسفند ۱۳, ۱۳۹۸در۵:۳۶ ب٫ظ

  ترک این موضوع راحت نیست قرصی چیزی نداره بندازیم راحت بشیم یعنی دکتر قرص بده مصرف کنیم مثلا ده روز راحت بشیم

 30. Navid در اسفند ۱۹, ۱۳۹۸در۴:۲۷ ب٫ظ

  سلام خدمتتون
  منم از امروز شروع میکنم به ترک
  فقط از ادمین یه سوال داشتم
  کسی که سه سال خود ارضایی کرده واسش دیر نیس؟

 31. Narges در اسفند ۲۴, ۱۳۹۸در۴:۲۹ ب٫ظ

  سلام
  ببخشید خودارضایی من هنگام ادراره این رو چیکار کنم😔😭

 32. ناشناس در اسفند ۲۶, ۱۳۹۸در۸:۱۴ ب٫ظ

  سلام. من وحشتناک این مشکلو دارم. شاید روزی چهار بار این کارو میکردم. چند وقت پیش این سایتو دیدم و خوندم. بعدش دیگه کارم شد فقط هفته ای سه بار. بعد شد هفته ای ۱ بار. الانم رو هفته ای یک بار گیرم ولی دارم ترک میکنم. ممنون بابت سایت خوبتون.

 33. محمد در فروردین ۱۱, ۱۳۹۹در۱:۴۹ ق٫ظ

  به نام خدا محمد ۱۸ساله از … . سه روزه که تو ترکم تشویقققق😂

  • یه انسان در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۹در۳:۴۸ ب٫ظ

   من یه ماه بود که تو ترک بودم ولی امروز…😣😣

 34. M در فروردین ۱۱, ۱۳۹۹در۴:۰۹ ق٫ظ

  اوووه حالا حالا ها مونده تا بخوای ناامید بشی اگه بعد از این همه وقت دوباره ترک عادت کردی نادیدش بگیر و سر سخت تر شو در ضمن به نظرم یاد خدا هم می تونه کمک حال آدم باشه یا مثلا یه برنامه ریزی تحرکی در هر صورت هر زمانی از روز که بیدار شدی به این فکر کن که اون روز روزِ مرگته در نتیجه تو می خوای اون روز خود ارضایی کنی یا کارای مهم تر🙂فک کنم موثر باشه

 35. mostafa در فروردین ۲۱, ۱۳۹۹در۱:۱۴ ب٫ظ

  سلام واقعا دستتون درد نکنه خیلی سازنده بود
  فقط یه سوال داشتم دوست شدن با جنس مخالف هم میتونه کمک کننده باشه؟

 36. محمد در فروردین ۳۱, ۱۳۹۹در۹:۳۹ ب٫ظ

  کمر درد داره نابودم میکنه اسمم محمده ۱۶ سالمه و الاان ۲۰ دیقه است که تویه ترکم

 37. 😂 در اردیبهشت ۴, ۱۳۹۹در۵:۴۲ ب٫ظ

  یه ساعته تو ترکم 😂😂😂

 38. P در اردیبهشت ۶, ۱۳۹۹در۴:۰۴ ب٫ظ

  اگه امید داشته باشی میشه

 39. نیما در اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۹در۴:۵۵ ق٫ظ

  سلام من الان ۴ سال هست که این کارو تکرار میکنم
  این مقالتون هم خوب بود انشالله برای همه مفید باشه
  ولی من امیدوار نیستم که بتونم ترک کنم
  دیگ من از شدید هم گزشته
  گاهی اوقات که میرم بیرون فکرایی به سرم میزنه که به زور کنترل میکنم خودمو

  • Sara در تیر ۲۹, ۱۳۹۹در۰:۴۶ ق٫ظ

   از قدیم گفتن خواستن توانستن هستش ایشالا که میتونی تلاش خودت رو بکن سرسخت ، سرسخت

 40. پاک شده توسط شما در اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۹در۳:۲۷ ب٫ظ

  بسیار عالی من تنها کاری که باعث ترک کردن خود ارضایی شد نگاه نکردن فیلم های پورن بود عالی ممنون

 41. تذیت در اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۹در۱۰:۴۸ ب٫ظ

  این جمله ی شما از همه ی این چرت و پرت های غیر عملی پیشنهاد شده بسی برتر است

 42. یه انسان در اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۹در۳:۴۶ ب٫ظ

  سلام من تازه این مطالبو خوندم. مشکل خود ارضایی دارم ولی از الان دارم سعی میکنم که کنار بزارم هر انسانی اگه بخواهد کاری کنه و حواس شو روی هدفش بزا ره همیشه موفق میشه

 43. یه بدبخت در اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۹در۲:۲۰ ق٫ظ

  من که خود ارضایی نمیکنم من به رابطه عادت کردم و نمیتونم ترکش کنم و تقریبا هفته ای چهار بار با دوست دخترم رابطه دارم ایا این هم برای بدن مشکلی دارد؟

 44. احمدرضا در خرداد ۲, ۱۳۹۹در۱۰:۲۱ ب٫ظ

  عالیه باید از الان شروع کنم

 45. Bhr در خرداد ۶, ۱۳۹۹در۷:۰۸ ق٫ظ

  من برای دومین بار کع اینکارو میکنم و واقعن خیلی بدع ………. احساس میکنم ی چیزی مس خوره رو مغزم راه میره ‌…..و همش ی چیزیو با خودم مرور میکنم ….. بهار بس کن بهار خجالت بکش ….. حتی اینا هم جواب گو نیست ….. احساس میکنم ادم کثیفیم …‌‌…‌ دو روز ی چیز مث خوره رو مغزم بود کع بهار این کارو بکن من همیشه فیلم پورن میدیدم فقط برای سرگرمی ولی نمیدونستم اینجوری میشع …‌.. احساس میکنم هیچی نمیتونه درستش کنع ..‌‌ حتی این وبسایت….‌

 46. ن.م در خرداد ۱۳, ۱۳۹۹در۳:۲۴ ب٫ظ

  سلام
  مرسی از مطلب مفیدتون
  لطفا یکی راهنمایی کنه
  اگه شریک عاطفیت دچار این مشکل شده باشه
  بهترین برخورد و کمک چیه؟

 47. ناصر در خرداد ۱۵, ۱۳۹۹در۲:۳۹ ق٫ظ

  (اراده؛اراده؛اراده
  نماز؛نماز؛نماز
  قرآن؛قرآن؛قرآن)
  ان شالله.

 48. ايليا در خرداد ۲۰, ۱۳۹۹در۱۲:۱۴ ب٫ظ

  سلام اینکه خود ارضایی عوارضی مثل اون بالایی ها نداره راسته؟

 49. Amirmahdi در خرداد ۲۶, ۱۳۹۹در۳:۴۹ ب٫ظ

  من از امروز شروع میکنم ببینم چی میشه

 50. حامد در خرداد ۳۱, ۱۳۹۹در۱۱:۱۹ ب٫ظ

  سلام من میخواهم ترک کنم لطفا دعا کنید تا بتوانم از این امتحان سربلند بیرون بیایم

 51. توبه کننده در تیر ۲, ۱۳۹۹در۳:۴۰ ب٫ظ

  خدایا به امید روزی که هیچکس کار ابلیس رو تکرار نکنه
  الهی آمین

 52. ⁦(☞ ಠ_ಠ)☞⁩ در تیر ۶, ۱۳۹۹در۶:۱۰ ق٫ظ

  سلام من به خود ارضایی اعتیاد دارم و مقاله شما رو هم خوندم ولی هیچ راه خوبی برای ترک این عادت پیدا نکردم

 53. ⁦(☞ ಠ_ಠ)☞⁩ در تیر ۶, ۱۳۹۹در۶:۱۱ ق٫ظ

  سلام من یک پسر ۱۵ ساله هستم و مقاله شمارو خوندم ولی هیچ راه خوبی برای ترک این عادتم پیدا نکردم

 54. ناشناس در تیر ۷, ۱۳۹۹در۱:۱۳ ب٫ظ

  من سه ماه تو ترک بودم که دوباره اومد به سراغم.
  لعنتی رو چطور باید از دستش خلاص شییی؟

 55. Fati در تیر ۹, ۱۳۹۹در۸:۲۰ ب٫ظ

  با سلام فاطمه ۱۶ ساله یک ساعته پاک پاکم😂👌

 56. Omid در تیر ۱۰, ۱۳۹۹در۲:۲۱ ق٫ظ

  اقا خودارضایی باعث پوکی استخوان و رشد نکردن قد هم میشه اگه روزب یکبار یا بیشتر باشه؟؟؟؟

 57. A در تیر ۲۰, ۱۳۹۹در۰:۵۶ ق٫ظ

  توروخدا نزنید
  من میزدم روزی دوبار حافظه ام کم شد دیگه با کمک این سایت نزدم
  الان پاکم

 58. Sara در تیر ۲۹, ۱۳۹۹در۰:۴۳ ق٫ظ

  یه سوال خودارضایی باعث کاهش میل جنسی با شریک زندگی میشه ؟

 59. مصطفی در مرداد ۲, ۱۳۹۹در۱۱:۴۱ ب٫ظ

  تا وقتی ک انسان تنها باشه،ترک این کار سخت خواهد بود
  کاری ب افراد مریض رواتی ندارم،در کل این کار بیشتر از روی فشار روحی هستش.
  اگر ریشه یابی کنیم،قطعا ب بی تدبیری دولت میرسیم ک سبب شده ازدواج در زمان درستش دیگه صورت نگیره.

 60. Arman در مرداد ۴, ۱۳۹۹در۴:۱۳ ب٫ظ

  من از امروز شروع میکنم

 61. یه جقی در مرداد ۷, ۱۳۹۹در۰:۴۸ ق٫ظ

  من الان ۱ دقیقه هست تو ترکم بزن دست قشنگرو

 62. حسین در مرداد ۲۰, ۱۳۹۹در۱۲:۰۴ ب٫ظ

  سلام چند ماه طول میکشه

 63. سعید در مرداد ۲۰, ۱۳۹۹در۱۱:۳۱ ب٫ظ

  سخته اما شدنی ترک کردنش خیلی به پیشرفتتون کمک میکنه و کاملا این پیشرفت رو حس میکنید از فردا شروع نکنید از همین الان شروع کنید

 64. Ar در مرداد ۳۰, ۱۳۹۹در۱۰:۰۱ ب٫ظ

  سلام من خر مقدم که تو یه روز اینکارو انجام بدم بازم فردا صبحش نمیتونم جلو حودمو بگیرم.نهایتا تا شب .کمکم کنید

 65. رامین در شهریور ۲, ۱۳۹۹در۶:۲۰ ق٫ظ

  بسیار عالی بود من از آن کسی که این نوشته هارو نوشته از ته دل ازش تشکر میکنم من اعتیادم رو ترک کردم سباس گذارم

 66. محمد در شهریور ۲۸, ۱۳۹۹در۱۰:۵۴ ب٫ظ

  خیلی ممنون از توضیحات قشنگتون من از الان شروع به ترکش کردم

 67. محمد در شهریور ۲۸, ۱۳۹۹در۱۰:۵۶ ب٫ظ

  ضرر هاش ندیدن چشم لرزیدن دست ها وقتی سنمون بالاتر بشه خلاصه به درد نمیخوره سر چلغ گرده🤣🤣🤣

 68. محسن در شهریور ۲۹, ۱۳۹۹در۵:۴۹ ب٫ظ

  تازه دارم شروع ب ترک کردن میکنم خدایا خودت کمکم کن تا حشری نشم😢😭🤒

 69. کامبیز در شهریور ۳۱, ۱۳۹۹در۴:۵۵ ق٫ظ

  سلام دوستان لطفا راهکار بدید و از تجربه هاتون بگید که استفاده کنیم شعار ندید معتادای بیچاره

 70. A در مهر ۳, ۱۳۹۹در۳:۲۶ ق٫ظ

  یه رفیق داشتم که یه روز این کارو بهم گفت من اون موقع اصلا نمیدونستم گناه هست بعداز مدتی حدود دو سال و خورده ای اینکار رو ترک کردم و خدا خیلی چیزا بهم داد: فقط اینو میخوام بگم اگه این گناه رو ترک کنید بدونید که خدا هواتونو داره و براتون یه عالمه پارتی بازی میکنه.

 71. ممدرضا در مهر ۱۱, ۱۳۹۹در۵:۱۴ ق٫ظ

  من یه پسر ۱۴ سالم و و تاسفانه ۲ سالی هست که میزنم اما این راه و روش ها روی من جواب نداد تا میومدم ۲ هفته ترک کنم بعد دو هفته تو یه روز ۱۰ بار میزدم لطفا یه کمکی کنین

 72. Amirali در مهر ۲۵, ۱۳۹۹در۲:۰۶ ق٫ظ

  من تازه همین الان این رو خوندم .
  ۲ هفته دیگر اطلاع میدهم.
  ممنون

 73. عباس در آبان ۱۶, ۱۳۹۹در۱:۰۶ ب٫ظ

  سلام ایا خودارضایی باعث لاغری میشود؟ لطفا جواب دهید

 74. یه بنده در آبان ۲۶, ۱۳۹۹در۰:۳۵ ق٫ظ

  الان میخام بزنم ولی بعدش قول میدم ترک کنم چون مجبورم🥺🥺🥺

 75. آوا در دی ۲۹, ۱۳۹۹در۵:۱۷ ب٫ظ

  i love you bro
  پسرررررررررررررررررررررررررر باورم نمیشه دیگه نمیزنم

 76. یه نفر در بهمن ۱۷, ۱۳۹۹در۳:۳۰ ب٫ظ

  واییییییی ترو خدا من می خوام ترکش کنم کمکم کنین

 77. محمدرضا در بهمن ۲۳, ۱۳۹۹در۱:۱۷ ق٫ظ

  یه دفعه ترک کنیم یا به مرور

 78. مهدی در اسفند ۴, ۱۳۹۹در۱۰:۰۱ ق٫ظ

  می تونید با بازی های انلاین رفع کنید در کلش اف کلنز بیایید کلن خلیج فارس ایران یا پرچم سفید

 79. A.A در فروردین ۲۹, ۱۴۰۰در۵:۲۰ ب٫ظ

  کار سختیه ولی غیرممکن نیست. من خودم هر وقت دلم بخواد این کارو بکنم. یا با خودم میگم: I CAN DO THIS یعنی من می تونم انجام ندم. یا میام تو این سایت و یه دور این مطلبا رو می خونم. خداروشکر تونستم به زور ۱ هفته خودارضایی نکنم. خیلی خوشحالم. امیدوارم بتونم به ماه و حتی سال برسم

 80. MMD در اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۰در۱:۰۷ ب٫ظ

  فقط ادم نباید بیکار بمونه سرگرم باشی هیچ گوهی نمیتونه بخوره

 81. M در خرداد ۲۴, ۱۴۰۰در۱:۳۸ ق٫ظ

  من از امروز شروع میکنم ایشالله
  ممنون از سایت قشنگتون.

 82. ناشناس در تیر ۱۹, ۱۴۰۰در۱:۱۱ ب٫ظ

  مرسی از راهنماییتون دقیقا هرچی که گفتید من قبول دارم علاوه بر چیزایی که گفتید برنامه روزانه هم می‌تونه کمک کنه که زمان رو مدیریت کنیم به جای اینکه هرکاری به فکرمون میرسه رو انجام بدیم

 83. حدیث در تیر ۲۴, ۱۴۰۰در۱۲:۰۹ ب٫ظ

  سلام من بیشتر وقتی فشار عصبی روم هست وازجایی ناراحتم خودارضایی میکنم واقعا بعدش پشیمون میشم .واقعا از این موضوع خستم

 84. بنیامین در تیر ۲۷, ۱۴۰۰در۱۲:۱۹ ب٫ظ

  بسیار بسیار از راهنمایی های شما ممنونم و حتما عمل میکنم

 85. ا در مرداد ۱۰, ۱۴۰۰در۸:۰۹ ب٫ظ

  سلام منم مثل شما که دارین این مطلبو میخونین یه روزی خودر زایی میکرده ولی با اراده و … امروز ترک کردم اینو بهتون بگم که سرتونو شلوغ کنید و هر موقع خودر زایی اومد سراغتون یه بار صلوات بگین و یک بار هم شیطان رو لعنت کنید این روهم بگم شما تو فکر داشته باشید که این کار گناهه و چه عوارضی رو داره بزارین رو راست بگم اگه این رو به مدت ۲ یا ۱ سال یاحتی چند ماه ادامه بدین پوکی استخوان میگیرین استرس میگیرن افسرده میشین از درستون عقب میفتین پس اگه میخواین که تو اینده موفق بشین در نظر داشته باشین اینها رو بعد انشاء الله که ترک میکنین
  اگه تو ترکتون موفق شدین به من هم دعا کنید یا علی‌.

 86. ناشناس در مرداد ۱۱, ۱۴۰۰در۳:۴۶ ق٫ظ

  نمیدونم چی بگم فقط اینکه منم این مشکل رو دارم و واقعن کمک میخوام😔😔

 87. حلما در شهریور ۹, ۱۴۰۰در۴:۲۳ ب٫ظ

  سلام من ترنسکشوال هستم ۲۱ سالمه جسم پسر دارم با روح دختر..از خدا خیلی میترسم و براش گریه میکردم.ارزوی دختر بودن در اخرت رو دارم..برا من ن ازدواجی هست و ن چیزی خب هر ادمی حس غریزه داره من اگ با خودم این کارو نکنم با کی انجام بدم..واسم سخته بخدا .خیلی گریه کردم بدرگاه خدا خیلی توبه کردم اما نشد.هر یکی دو هفته ی بار انجام میدم اما میخام ترک کنم ولی میگن اگ اون مایع رو خارج نکنی بدنت ب مشکل میخوره باعث میشه مریض بشی منم ترسیدم و واقعا نیاز ب این حس دارم ایا این برا من گناهه؟اگ نیست ک همینجوری هستم اگرم هست ک ب هر بدبختی ترک کنم اما امیدوارم طوریم نشه…

 88. گمنام در شهریور ۱۳, ۱۴۰۰در۵:۳۷ ب٫ظ

  میخواید ترکش کنید؟
  فقط و فقط ۴۰ روز اینکارو انجام ندید همین
  بعدش میتونید دوباره برید سراغش
  البته اگر تونستید
  ولی خب دوتا شرط داره!
  ۱.هرروز نمازتونو بخونید (قطعا کمک میکنه)
  اگر نمازتونو نخوندید ( حتی صبح) قطعا اینکارو دوباره تکرلر میکنید پس نماز خیلی مهمه چون اصن جلوشو میگیره و
  ۲. دعای فرج با صدای علی فانی رو گوش کنید و به خودتون بگید که بعد از اینکه به این دعا گوش دادی میرید و اینکارو انجام میدید ۱۰۰ درصد جواب میده
  برای منم یه صلوات بفرستید

 89. M.M در شهریور ۱۴, ۱۴۰۰در۱۱:۲۵ ب٫ظ

  من حس میکنم مغزم مثل قبل نمیتونه درس ها و مطالب رو به یاد داشته باشه
  یادگیریم فرقی نکرده ولی خیلی زود فراموش میکنم
  تا الان هزار بار تلاش کردم این کار رو رها کنم ولی فایده نداره
  😔

 90. ۰۰ در شهریور ۱۹, ۱۴۰۰در۹:۰۶ ق٫ظ

  من شش ماه بود ترک کرده بودم ولی بازم اومد سراغم چکار کنم

 91. ساره در مهر ۸, ۱۴۰۰در۱:۴۵ ب٫ظ

  چقدر معتاد اینجاست،خداروشکر تنها نیستم🤣

 92. M در مهر ۲۳, ۱۴۰۰در۳:۲۳ ب٫ظ

  من وقتی اینکار رو میکنم خودم از خودم بدم میاد الان فکر کنم چند هفته بود که اصلا سمت این کار نمی‌رفتم حتی اگه هم میخواستم انجامش بدم کف دستم اون لحظه می‌نوشتم *نه*
  ولی دیشب اصلا نمیدونم چیشد اصلا انگار اون لحظه خودم نیستم انگار یکی دیگه کنترل میکنه، احساس میکنم وقتی این کارو انجام میدن خدا باهام قهر میکنه ، من واقعا نمیخوام اینطوری باشم اصلا دوست ندارم اینطوری باشم دلم میخواد یه آدم موفق تو زندگیم باشم که بتونه خودش به خودش افتخار کنه

 93. کوروش در آبان ۱۱, ۱۴۰۰در۱۰:۳۲ ق٫ظ

  وقتی خود ارضایی رو ترک کنیم ، احساس خوشبختی میکنیم

 94. علی در آبان ۱۷, ۱۴۰۰در۱۱:۳۱ ب٫ظ

  ۳روز ترک کردم بازم اومدم سراغش چرا نمیشه ترکشش کرد🥵

 95. AmirAli در آبان ۲۱, ۱۴۰۰در۵:۵۵ ب٫ظ

  سلام من خیلییییی ار این کار بدم میاد و دچار این مشکل شدم
  من میخوام ترک کنم ولی نمیتونم هرکاری کردم
  و دوس دارم از الان دیگه خود ارضایی نکنم وبنظرم مطالبتون خیلییی از الان به بعد به دردم بخوره ممنون
  لطفا کمکم کنید

 96. م . مدیر در آبان ۳۰, ۱۴۰۰در۰:۰۶ ق٫ظ

  با سلام جهت اطلاع دوستان جلسات دوازده قدمی در این رابطه هم در برخی شهرهای ایران شروع بکار کردن که خیلی موفق بودن و بصورت رایگان و تخصصی جواب شما رو خواهند داد بدون هیچ توقعی دقیقن مثل ان ای اگر شنیده باشید و یک راهکار بزرگش میگه هر وقت وسوسه شدی سریعن با دوستان همدرد تماس بگیر و مشکلتو بیان کن ازت رد می شه منم ۲۰ روزه پاک پاکم دعام کنید

 97. م . مدیر در آبان ۳۰, ۱۴۰۰در۰:۰۸ ق٫ظ

  وسوسه می گذرد چه خودارضایی کنید چه خودارضایی نکنید من با روزی ۲۰ بار خودارضایی یکی از شدید ترین بیماران جنسی بودم و امروز پاکم و دعا میکنم‌شمام به جمعsa بپوندید هیچ عقیده ای رو نادیده تکذیب نکنید

 98. یه بدبخت در آذر ۳, ۱۴۰۰در۳:۵۶ ب٫ظ

  دوستان من یه ۶ ماهی میشه درگیر این ماجرا هستم ۱۷ سال دارم و شاید مثلا هفته ای ۲ بار این کارو انجام بدم من قد خیلی کوتاهی هم نسبت به هم سن هام دارم۱۳۰cm و بنظرتون خود ارضایی باعث شده من کوتوله بمونم ؟ خیلی ناراحتم حتی بچه کلاس اول تو فامیلمون قدش از من بلند تره و کلا همه جا همواره مورد تمسخر قرار میگیرم ‌‌و متولد ۱۳۸۴ هستم و ریش هام در اومده به طور کامل و به بلوغ رسیدم بنظرتون با ترک خود ارضایی میتونم حداقل ۱۷۰ cm بشم؟

 99. مهسا در آذر ۱۵, ۱۴۰۰در۹:۵۸ ب٫ظ

  برخلاف بقیه دوستان مغز من مث ساعت کار میکنه. از بچگی هم از طریق دوستم با اینکار اشنا شدم و اینکه میخام واقعا بذارمش کنار. میتونم با پسرای دیگه باشم اما راستش کسی که با سلیقه من جور در بیاد شاید یک در میلیون باشه. نمیتونم با هر کسی باشم واسه همین این کار کثافت رو انجام میدم. اما از همین لحظه تصمیم گرفتم بذارمش کنار… من ارادم سنگیه…

 100. حسین در آذر ۱۷, ۱۴۰۰در۱:۳۳ ب٫ظ

  سلام خیلی ممنون از مطلب خوبتون من دوسال پیش خود ارضایی میکردم و برای ترک سابت شما رو دیدم و موفق به ترک شدم اما امسال دوباره این اعتیاد برگشت و الان دوباره اومدم و انشالله که بتونم ترک کنم

 101. مهدی در آذر ۲۹, ۱۴۰۰در۳:۰۱ ب٫ظ

  سلام من یه نوجوان ۱۵ ساله هستم و میخوام خود ارضایی رو ترک کنم ک توبه کنم به مطلب های شما هم خوب گوش دادم .چطور خود ارضایی رو ترک کنم ??????

 102. Maz در آذر ۳۰, ۱۴۰۰در۲:۲۱ ب٫ظ

  ببشید الان شروع به تک کنیم دیگه اثیر این مریضیا نمیشیم

 103. امیرحسین در دی ۲۳, ۱۴۰۰در۴:۵۲ ب٫ظ

  سلام لطفا بگین بیشتر تحقیق کنین چون خطرناکه و این پیامو برای بقیه سایتها و آپاراتیایی که در این زمینه فعالیت دارن بفرستین با یه سرچ ترک استمنا می تونین بفرستین و در خود اپها دو سه نفر کافیه خطرناکه اگه نگین مردم نمیدونن بعد دوباره انجام میدن لطفا بقیه هم برا بقیه سایتها ارسال میکنن مثلا چی بخورن برا ترک و چه کار هایی نکنن حواستون باشه امکانش هست برا خیلیا شده چون خطرناکه ممکنه یکی کم تحقیق کنه

 104. Eee در بهمن ۶, ۱۴۰۰در۰:۳۸ ق٫ظ

  عالی است اما من خیلی وقت است نمی زنم ولی خودش خود به خود می ریزه به چیز های بد هم فکر نمیکنم لطفا راهنمایی کنی

 105. محمد در بهمن ۶, ۱۴۰۰در۱۰:۴۰ ب٫ظ

  من ۱۵, سالمه احساس میکنم روی قدم هم تاثیر گذاشته درسته؟

 106. amiry در بهمن ۱۴, ۱۴۰۰در۴:۵۹ ب٫ظ

  سلام دوستان یه بار دیگه روش ترک و عرض کنم که باید کم کم ترک کرد و ترک یهویی ممکن نیست و شما یه روز و در نظر می گیرین مثلا امروز پنجشنبه است تا شنبه نمی کنید خودارضایی رو بعد شنبه انجام میدین شنبه شد مثلا می کنینش تا دوشنبه بعد دوشنبه شد انجام میدین می کنینش مثلا تا پنجشنبه ۱ ساعت ساعتشو بیشتر می کنین مثلا دفعه قبل ۵.۳۰ کردین این دفعه پنجشنبه اش ۶.۳۰ انجام میدین البته به هر مقدار که می تونین اضافه کنین ولی یهویی ۳ روز بهش اضافه نکنین و کم کم ترک می کنید

  و پیشنهادم اینه ورزش حتما روزی نیم ساعت و زود به زود دستشویی بکنین و سرتون و فقط با گوشی شلوغ نکنین و شبها بعد از ساعت ۱۰ هیچی نخورین اگه ساعت خوابتون ۱۱ هست اگه ۱۰ هست بعد ۹ هیچی نخورین

 107. علی در اسفند ۲۰, ۱۴۰۰در۱۱:۰۶ ق٫ظ

  سلام ببخشید من یک هفته پیش استمنا رو کنار گذاشتم و امروز صبح یک خواب دیدم و داخل خواب تحریک شدم و نا خودآگاه و بدونه خواسته خودم جنب شدم میخواستم بدونم این دلیلش چیه ؟ ممنون

 108. پویا در فروردین ۱۱, ۱۴۰۱در۱۰:۰۰ ب٫ظ

  خیلی ممنون
  خودارضایی داره زندگی منو نابود میکنه
  امیدوارم راهکار های شما کمکم کنه تا زود ترکش کنم

 109. صادق در فروردین ۲۶, ۱۴۰۱در۸:۲۵ ب٫ظ

  اگر می‌خواهی ترک کنی قسمت میدم بخون متن رو من همسن تو هستم و حالت رو میدونم
  دوستان یک چیزی بهتون میگم ولی باور کنید عملیه منم یکی مثل شمام .دوستان نماز خیلی تاثیر داردسعی کنید نماز تون رو بخونید اولش که من میخواستم نماز بخونم خیلی سخت بود و نمیتونستم نماز بخونم یک روز میخوندم یک روز نمیخوندم ولی خیلی برای ترک این عمل زشت تاثیر داشت منی که هر روز این کار بد رو انجام می‌دادم دو روز خودمو نگه داشتم کم کم داشت زمانش رو زیاد تر میکردم دو روز سه روز یک هفته ولی خیلی شکست خوردم باژ دوباره انجام میدام ولی اگر انجام میدام ناراحت میشدم و میرفتم غسل میکردم و برای نماز بعدی آماده میشدم اگه صبح بود برای نماز ظهر اگر ظهر بود برای نماز مغرب ولی نمازم رو به سختی میخوندم منم مثل شما نماز برام سخت بود و از نماز خوندن جلوی دیگران خجالت میکشیدم مثلا یه روز رفته بودیم گردش جمعیت هم بالا بود دم ظهر بود یواشکی میرفتم نماز میخوندم قبله رو هم که بلد نبودم ولی یه طرف وایستادم نماز میخوندم دیگه جایی رسید که دیگه خجالت نمی‌کشیدم اگه جمعیت بالا بود هم توی جمع نماز میخوندم دوست من اگر میخواهی این عمل ترک کنی نگاه منم مثل تو هستم و خیلی بدتر و گناه کار تر من ۱۸ سالمه پسر هم هستم از من بشنو تویی که اومدی اینجا حتما وجودت پاکه که می‌خواهی این کار بد رو ترک کنی نگاه ۱ سعی کن نمازت رو بخونی حالا بزار اثر نماز روی خودم هم بگم بهت ۴ ماه اصلن این کار زشت رو انجام ندادم نگاه گول خوردم این کارو دوباره انجام دادم ولی باز سریع برگشتم ۲ اگر کاری رو انجام دادی نگو من دیگه رفتم توش بزار تا آخرش برم اگه تصویر زشتی دیدی نگاه من که نگاه کردم بزار نگاه کنم اگه اینو گفتی بزار نگاه کنم بدون دوباره اون کار خیلی زشت رو انجام میدیم ۳ نگاه دوستانه میگم با خودت بازی نکن اگر انجام دادی نگو بزار تمومش کنم بدون هر وقت ماهی رو از آب بگیری تازه هست ۴ اگه اون مایع کثیف اومد بیرون برو غسل کن بیا نماز بخون نگو بزار کار رو یکسره کنم مهم خیلی مهم یه جا واستا اگر نگاهت افتاد به تصویر هر اتفاقی افتاد نه بگو بگو نه نمی‌خواهم انجام بدم اگر نه گفتی کار خودت رو راحت کردی اگر نتونستی نه بگی و اون کار بد رو انجام دادی سریع برو توبه کن نگو بزار دومی رو هک انجام بدم سومی همون جا هستی وایستا . قول بهت میدم اگر نمازتو بخونی بتوانی این عمل رو کم تر کنی و اصلن انجام ندی یا بینش فاصله بنداز من خودم ۱۵ سالم بود اوج این کار ۵ بار روزی شاید انجام می‌دادم ولی نماز خوندم سعی کردم کم کم فاصله بندازم یا کمش کنم اول یه روز باز یه روز بعدش دو روز همینطور رفت بالا زمانش ولی اگر این کارو کردین ناامید نشید خدا خیلی بزرگه میبخشه باز سعی کن تلاش کن و اینو بدون قولت میدم که اینکارو ترک کردی با خدا هم رفیق میشی خودت میبینی اگه دعا کردی میبینی خدا جوابت رو سریع میده خیلی کارها انجام میدی شاید بگی الکی میگم ولی تو امتحان کن بدون خدا خیلی دوستت داره اگه نشد بگو دیگه نماز هم نمیخونم کاری با خدا هم ندارم ولی بدون اگه تو کاری با خدا نداشته باشی خدا با تو کار داره حاضرم قسم بخورم جاهایی بود گناه کردم خیلی بد ولی خدا خودش منو برگردوند طوری میشی که وجود خدا رو کنارت حس میکنی نمی‌بینی ولی با تمام وجود حسش میکنی ولی سعی کن نمازت اول وقت باشه تو ایی که میگی نمیتونم نماز بخونم خجالت میکشم اصن بابا و مامانم نماز نمیخونن توی خونه ما هیشکی نماز نمیخونه قولت میدم اگه نماز بخونی همون بابای که خودش نماز نمیخونه خوشحال میشه که دخترش پسرش نماز میخونه یا بعضی ها از دوستاشون خجالت میکشن میگن من اگه نماز بخونم دوستام با من بد میشن به خدا قولت میدم خدا چیز هایی بهت میده که دوست رفیق هیچی نیستش دختر خانم و پسر خوب بدون اگه برا خدا کاری رو ترک کردی اگه چادر پوشیدی اگه گناهی ترک کردی بخدا بخدا خدا خودش همون جا بهت میده میدونم شاید حرفام برات شوخی باشه منم مثل تو بودم باورم نمیشد ولی شد ..نگاه نه من اخوندم نه سنی دارم۱۸سالمه که بخام شما رو نصیحت کنم ولی این چیز هایی که دیدم بهتون گفتم شاید که کمکی بهتون کنم و از خدا معذرت میخام که خیلی ناسپاسیشو کردم همین اگه تا اینجا خوندی برا من هم معذرت خواهی کن . بگو خدا خودشو پدر واداشت بیامرزه که این پیام نوشت تو نمازت رو بخون به اون فیلما تصاویر سعی کن نزدیک نشی کم کم اصلن نگاه هم بهشون ننداز
  منم مثل شما و بدتر از شما بودم و هستم
  ولی به خدا قسم میخورم هیچی مثل نماز نمیتونه آدم رو از گناه. کار بد .بد رفتاری. هر کار بدی آدم رو نجات بده اگه میخواهی این کار رو ترک کنی اگه میخواهی بچه ها باتو خوب شن اگه میخواهی معلمت با تو خوب شه هرچی برو نماز بخون
  سرت رو در نمیارم رفیق ازخدا میخوام که این متن که نوشتم روی خودم و شما اثر بزاره
  ممنونم اگه تا اینجا خوندی
  ولی هیچی مثل نماز نیست بخون و اثرش رو بدون هرچی دونستم بهت گفتم یه چیز دیگه اگه شکست خوردی بازم بلند شد

  همسن شما در شرایط شما

 110. علی اکبر در مرداد ۱, ۱۴۰۱در۴:۵۲ ق٫ظ

  سلام صادق این حرفی که زدی درسته ولی کامل نیست ازدواج و رابطه عاطفی و عاشقانه با دوست دختر هم خیلی موثر هست و عالی از نماز هم بهتره خیلی خارق العاده هست البته نماز هم باید بخونیم سر وقت با اینکه با دخترخانومه محترم ارزش نمازمون هم خیلی بیشتر شد و با دخترخانومه حس عشق به خدا هم در ماخیلی زیاد شد با بودن دخترخانومه عزیز و محترم توی زندگیمون و آرامش کسب کردیم و بسیار عالی شدیم

 111. Amir در آبان ۲۱, ۱۴۰۱در۵:۳۸ ب٫ظ

  ی سوال

  اگه مثلا ۳ یا ۶ ماه این کار رو کنار بزاریم میلمون هم بعد این چن ماه کلا ب خود ارضایی کمتر میشه؟

 112. بنده ساده خدا در آذر ۱, ۱۴۰۱در۱۱:۴۸ ب٫ظ

  متنفرم از خودارضایی ولی بازم انجام میدم توش غرق شدم خدایانجاتم بده امیدم به توعه 🤲🕋

 113. امیرvsجق در دی ۷, ۱۴۰۱در۷:۰۷ ب٫ظ

  دارم ترک میکنم دعا کنید برام فشارهههههه

 114. دنبال پاکی در اسفند ۶, ۱۴۰۱در۸:۴۷ ق٫ظ

  سلام اگه یک ماه یبار انجام بدیم ترک میکنیم

 115. اشکان در اسفند ۱۱, ۱۴۰۱در۸:۳۷ ب٫ظ

  سلام من در تلاشم ترک کنم اما نمیشه🥺🥺
  از امروز به هیچ وج نمی‌زنم باید ب خودم قول بدم.
  ایشالا که بشه

 116. علی در فروردین ۷, ۱۴۰۲در۴:۵۶ ق٫ظ

  من ماهی یه بار میزنم ولی خب میخوام نزنم دیگه خیلی بده انسان احساس شرمنده گی میکنه با وجود این که من هر روز ۱۱ ساعت کار میکنم بدون تعطیلی ولی خب این حس لعنتی هر چند وقتی یه بار سراغم میاد

 117. Ramin در فروردین ۳۰, ۱۴۰۲در۵:۱۳ ب٫ظ

  سلام کسی هس اینجا فقط بهم بگه واقعا میشه این لعنتی رو ترک کرد یانه.. خسته شدم … میخوام خود‌شی کنم

 118. 😊😊😊 در اردیبهشت ۶, ۱۴۰۲در۹:۴۲ ق٫ظ

  من میخوام ترک کنم اما نمیشه دیگه خستم چی کار کنم شما کمکم کنید لطفا ممنونم

 119. خواستن توانستن هست در اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۲در۱۲:۰۸ ب٫ظ

  سلام
  تویی که داری مطلب میخونی
  اومدی این عمل ترک کنی نصف راهو اومدی
  بعصیا اینجا رسیدن ولی ادامه ندادن
  و تا اخر عمر پشیمونن
  ادم وقتی ترک میکنه
  حس امید خوشحالی بهش سر میده
  بخاطر اینکه ویتامین زیادی رفته سیاه بودی
  ولی بعد سفید میشی و زیبا میشی چروک هات میره
  محبوب بین مردم میشی
  خیلی ساده هستش
  اراده میخواد
  بدنت قوی میشه اخلاقت خوب میشه
  و اینو بگم درسات عالی میشه
  من تجربه کردم
  ازون دوران ننگ اومدم بیرون همش بدبختی
  هیچ فایده نداشت
  یک لذت زود گذر
  راه حلش هم اینه
  اول نماز
  چون نماز میخونی دلت نمیاد دفعه بعد بزنی
  و چون غسل باید کنی
  تعداد دفعات کمتر میکنی
  دوم روضه یا مداحی
  خیلی احساس خجل بهت دست میده دیگه دست برمیداری کنار روصه به گناهات فکر کن
  سوم وررش
  یک ورزش ۱۰ دقیقه ای هم کافیه تا دم پارک محل
  هر وقت احساس شهوت کردی بگو من برده شیطان نمیشم
  سریع برو دوش اب سرد بگیر یا برو پیاده روی
  چند بار اینکار کنی عادت میشه ترک میکنی
  اعتماد به نفست بالا میره
  پررو میشی
  با این غول باید مبارزه کنی
  وگرنه تو زندگی شکست میخوری این
  فیلم ها سالانه خیلی ساخته میشه تا منو شما گول بزنن
  چون یکی از مهمترین نیاز های انسان لذت جنسی هست
  اونا با استفاده ازین راه غلط میخوان بر مغز ها کنترل کنن
  اخر الزمان هم هست
  برای امام زمان چیکار کردیم؟
  بحرف این سایت هایی که میگن به اندازه بزنید
  نکنید
  به اندازه هم بزنید کم کم دچار اعتیاد بهش میشید
  اخرش گرفتار میشید
  اصلا دور اینو خط بکشید
  تا بفهمید چخبره
  بعد همش به گذشته خودتون خواهی. خندید
  چقدر احمق بودم
  و سعی کنید تنها نباشید
  شیطان تو تنهایی سراغ ادم میاد
  و اگه شیطان اومد سریع دوش اب سرد بگیرید
  چون شیطان اتشی هست
  با اب سرد از بین میره
  و دوشتون خیلی طولانی نشه
  تنها نمونید
  هرچی باعث میشه تحریک شید حذف کنید
  یه صلوات برای من بفرستید🌹

 120. نا شناس در اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۲در۸:۱۲ ب٫ظ

  من خیلی رو درس خوندم حساس هستم به خاطر همین می‌رم تو اتاق و با در بسته درس میخونم و بیشتر وقت‌ها به خودارضایی ختم میشه اگر امکانش هست یه راهکار به من برای این کارم بدید چون نمیتونم از درس بزنم و دور بشم

 121. ناشناس در مرداد ۲۲, ۱۴۰۲در۸:۰۰ ب٫ظ

  به سایت داداش رضا سر بزنید

 122. میثم در مهر ۲۶, ۱۴۰۲در۰:۵۶ ق٫ظ

  سلام کتاب راز کنترل شهوت که به صورت کاملا رایگان و بدون هیچ گونه هزینه ای در گوگل وجود داره رو بخون و رها شو
  تا الان نیم میلیون نفر این کتاب رو خوندن و جواب گرفتن
  این کتاب سالها جواب خودش رو بس داده به عنوان مرجع
  اصلا نگران نباشین از شما داغون تراش جواب گرفتن

نظر خود را بیان کنید