زبان نروژی یکی از نادرترین زبان های جهان است که توسط موسسات انگشت شماری در سطح ایران آموزش داده می شود.

در این خصوص موسسه گات به عنوان باسابقه ترین آموزشگاه زبان نروژی در ایران شناخته می شود. این موسسه در سالیان اخیر سعی نموده است علاوه بر کلاس های حضوری، شیوه های آنلاین را جهت آموزش این زبان به کار گیرد.

تعداد محدودی از شهروندان ایرانی مبادرت به فراگیری زبان نروژی به عنوان زبان دوم و یا زبان سوم می کنند، با این حال باید بدانید که این امر شرایط مطلوبی را جهت تحصیل و کسب و کار برای شما فراهم می کند.

در این مقاله پس از بررسی اهمیت و ویژگی های زبان نروژی، تاثیر آن را در مهاجرت تحصیلی و کسب و کار بیان می کنیم.

اهمیت یادگیری زبان نروژی

اهمیت یادگیری زبان نروژی

اهمیت یادگیری زبان نروژی بیش از هر چیز به فراهم شدن شرایط شغلی و تحصیلی برای مهاجران باز می گردد. نروژ در میان کشورهای جهان توانسته است در زمره سه کشور برتر در زمینه تامین شرایط استاندارد زندگی برای شهروندان قرار گیرد.

جالب است بدانید که مهاجران نیز از این استانداردها بهره مند می شوند و شرایط مطلوب سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و خانوادگی را تجربه می کنند.

جمعیت این کشور بسیار اندک است و به هفت میلیون نفر نیز نمی رسد. نرخ زاد و والد در این کشور بسیار پایین بوده و به همین علت دولت نروژ نیز تمایل بسیاری به جذب مهاجران موجه دارد.

کافی است به زبان نروژی مسلط باشید و از یک تخصص مناسب جهت کسب درآمد در این کشور استفاده کنید. می توانید به راحتی شرایط شهروندی در نروژ را به دست آورده و شرایط مطلوبی را برای خود و خانواده تان فراهم نمایید.

ویژگی های زبان نروژی

بهتر است در همین ابتدا بیان کنیم که قرار نیست تسلط بر زبان نروژی به راحتی تسلط بر زبان انگلیسی باشد. بنابراین بهتر است خود را برای دشواری های راه آماده نموده و با دیدن برخی از قواعد پیچیده انگیزه خود را برای فراگیری این زبان از دست ندهید.

از دیگر ویژگی های زبان نروژی می توان به شباهت آن به زبان دانمارکی و سوئدی اشاره کرد. شباهت زبان نوشتاری نروژی ها به زبان دانمارکی بیشتر است اما از حیث تلفظ و مهارت های کلامی شباهت بسیار زیادی به زبان سوئدی دارند.

زبان نروژی همچنین به زبان ایسلندی، هلندی، آلمانی و انگلیسی شباهت دارد، اما این شباهت بسیار محدود است و امکان مکالمه واقعی میان متکلمان این زبان ها وجود ندارد، با این حال می توان گفت تسلط بر هر کدام از زبان های ذکر شده امکان تسلط بر زبان نروژی را راحت تر می کند.

یادگیری زبان نروژی؛ فرصتی مناسب برای تحصیل

تحصیل برای دانشجویان مهاجر در کشور نروژ همانند شهروندان بومی در این کشور  کاملا رایگان است و شما جهت ادامه تحصیل در کشور نروژ به هیچ وجه نیاز به پرداخت هزینه نخواهید داشت.

این در حالی است که مدارک صادر شده در دانشگاه های این کشور در زمره معتبرترین مدارک تحصیلی در سطح جهان قرار دارند. دریافت مدارک بین المللی در این کشور می تواند بهترین مسیر ممکن جهت مهاجرت به امریکا باشد.

رشته های متفاوتی در دانشگاه های کشور نروژ تدریس می شود، اما رشته های فنی و مهندسی بهترین رشته های دانشگاهی هستند که دانشجویان آن ها در صورت تسلط بر علوم کاربردی و تئوری می توانند یک آینده درخشان را برای خود تصور کنند.

یادگیری زبان نروژی؛ فرصتی مناسب برای تحصیل

البته تحصیل در نروژ صرفا به تحصیلات دانشگاهی محدود نمی شود، بلکه شامل تحصیل در مدارس نیز می گردد. در این خصوص بد نیست بدانید که امکان تحصیل در مدارس نروژ صرفا با تسلط بر زبان نروژی امکان پذیر است و نمی توان با تسلط بر زبان انگلیسی به تحصیل در مدارس نروژ پرداخت. این درحالی است که در بسیاری از دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.

فرصت های شغلی با یادگیری زبان نروژی

در کشور نروژ شرایط شغلی بسیار زیادی برای شهروندان و مهاجران فراهم شده است. شما با یک مدرک معتبر می توانید در هر کدام از مشاغل ذیل استخدام شوید. این مشاغل عبارتند از:

 1. پزشکی، پرستاری و داروسازی
 2. مهندسی در تمامی رشته ها
 3. تدریس بخصوص در دوره ابتدایی
 4. هتلداری
 5. بازاریابی
 6. فروشندگی در تمامی حوزه ها
 7. کار های تولیدی و کارگاهی
 8. فناوری اطلاعات
 9. سرآشپزی و آشپزی
 10. برق کاری و انجام کارهای الکترونیکی
 11. جوشکاری و سایر خدمات فنی در بخش صنعت و ساختمان سازی

آموزشگاه زبان نروژی

آموزشگاه زبان نروژی باید کیفیت فراگیری این زبان نادر را به بهترین صورت ممکن تضمین نماید، در غیر این صورت شما نمی توانید در کشور نروژ به زبان بومی این مردم و با کیفیت بالا سخن بگویید.

موسسه گات این تضمین را به کاربران ارائه نموده و شرایط مطلوب آموزشی اعم از حضوری و آنلاین را برای زبان آموزان فراهم نموده است.

آموزشگاه زبان نروژی

شما نیز می توانید در کلاس های حضوری این آموزشگاه شرکت کنید و یا با ثبت نام در کلاس های آنلاین امکان بهره مندی از شرایط آموزشی را در منزل و یا محل کار به دست آورید.

نظر خود را بیان کنید