مراقبت از سالمند در منزل یا خانه سالمندان؟

اگر این سوال برای شما به وجود آمده که بهتر است سالمند خود را در منزل یا خانه سالمندان نگهداری کنید بد نیست که تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید تا بتوانید به پاسخ درستی برسید و یک انتخاب عالی داشته باشید (در انتهای این مطلب یکی از معتبرترین مراکز ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل و خدمات پزشکی نیز معرفی گردیده است).

مقایسه مراقبت از سالمند در منزل و خانه سالمندان

۱)اول از هر چیزی مراقبت از سالمند در منزل نسبت به خانه سالمندان می تواند مقرون به صرفه تر باشد چرا که خانواده ها بر حسب انتخاب ساعت و روزهایی که نیاز به خدمات پرستاری در منزل دارند برای استخدام پرستار و مراقبت از سالمند در منزل اقدام می کنند. اما در خانه سالمندان به صورت مداوم این مراقبت ها انجام می شود که قطعا منجر به افزایش میزان هزینه ها خواهد شد.

۲)دومین موضوع در مراقبت از سالمند در منزل و خانه سالمندان به کیفیت خدماتی که ارائه می شود اختصاص دارد. اگر بخواهیم به زبان ساده این موضوع را بیان کنیم در یک جمله قطعاً خدماتی که در مراقبت از سالمند در منزل ارائه می‌شود نسبت به خانه سالمندان بیشتر خواهد بود. با استفاده از خدمات پزشکی در منزل و خدمات پرستاری در منزل هر زمانی که نیاز به اجاره تجهیزات پزشکی یا استفاده از ویزیت پزشک متخصص در منزل وجود داشته باشد سریعاً پرستار این موضوع را به خانواده اطلاع می‌دهد و این خدمات در اختیار سالمند قرار می گیرند البته از طرف دیگر پرستار در منزل شما تنها بر روی یک یا دو فرد تمرکز می‌کند که افزایش کیفیت ارائه خدمات را به دنبال خواهد داشت و سالمند با قوانین مختلف روبرو نیست و می تواند در آسایش بهتری زندگی کند.

مراقبت از سالمند در منزل یا خانه سالمندان؟

مراقبت از سالمند در منزل و خانه سالمندان هر کدام دارای مزیت های خاص خودشان را هستند اما برای اینکه شما بتوانید انتخاب بهتری انجام بدهید حتماً به خواسته سالمند احترام بگذارید چرا که آنها روحیات مختلفی دارند و می‌توانند انتخاب های متفاوتی داشته باشند و بهتر است بنا به نظر آنها مراقبت و نگهداری شان انجام شود تا به افزایش کیفیت زندگی آنها نیز کمک کرده باشد.

مراقبت از سالمند در منزل

در صورتی که تصمیم گرفته اید از سالمند خود مراقبت کنید اما به دلیل نداشتن وقت کافی یا تخصص و مشغله کاری نگران هستید تا مبادا از پس این کار بر نیایید بهتر است پرستار سالمند استخدام کنید البته بسیاری از افراد از دور بودن خانه والدین سالمند خود هم گلایه‌مند هستند و به جای اینکه آنها را به خانه سالمندان بسپارند از مراقبت از سالمند در منزل به واسطه پرستار شبانه روزی استفاده می کنند که یک انتخاب عالی برای سالمند هم به شمار میآید.

از طرف دیگر همانند گذشته نیست که برای انجام هر خدمتی مثل فیزیوتراپی یا تزریقات مجبور باشید سالمند را به مراکز درمانی و بیمارستان ها انتقال بدهید بلکه به راحتی از خدمات تزریق سرم در منزل یا فیزیوتراپی در منزل که توسط مراکز معتبر ارائه می شود میتوان استفاده کرد و راحتی خانواده و سالمند را به دنبال دارد.

مراقبت از سالمند در منزل یا خانه سالمندان؟

انجام خدمات پزشکی در منزل

امروز خوشبختانه مراکز معتبری تاسیس شده اند که می توانند خدمات پرستاری در منزل و خدمات پزشکی در منزل با با بالاترین کیفیت ممکن به شما عزیزان ارائه نمایند؛ اگر مراقبت از سالمند در منزل را انتخاب کرده اید و نیاز به ویزیت پزشک متخصص در منزل یا اجاره تجهیزات پزشکی دارید کافیست که از آرین طب استفاده نمایید.

این مجموعه بی نظیر به منظور رفاه مردم خدمات پزشکی در منزل یا خدمات پرستاری در منزل را به صورت شبانه روزی ارائه می کند و این خدمات گسترده و متنوع شامل مواردی همچون ویزیت پزشک متخصص در منزل، اجاره تجهیزات پزشکی، مراقبت از سالمند در منزل، مراقبت از کودک در منزل، تزریق سرم در منزل، فیزیوتراپی در منزل و… می باشد.

البته علاقه مندان به مطالعه اخبار و مقالات پزشکی میتوانند روزانه به وبلاگ پزشکی آرین طب سر بزنند و جدیدترین  و بروزترین ها را مطالعه نمایند.

نظر خود را بیان کنید