چرا استفاده از پرستار سالمند سودمند است؟

سالمندان در واقع سنین طلایی عمر خود را طی می‌کنند. نتیجه سالها زحمت و کار و حالا موقع بازنشستگی است. این افراد به دلایل مختلفی نیازمند استراحت و آرامش هستند.

کهنسالی معمولاً همراه است با انواع بیماری‌های حاد و یا مزمن که به اوج خود رسیده است. در این سنین سیستم ایمنی بدن ضعیف شده و وضعیت سلامتی فرد رو به وخامت می‌گذارد و در نهایت باعث افت کیفیت زندگی فرد می‌شود و نیاز به پرستار سالمند دارد.

بسیاری از سالمندان در سال‌های انتهایی عمر خود زمین‌گیر بوده و قادر به انجام بسیاری از کار‌های خود نیستند. برای مثال آشپزی کردن، نظافت و امور شخصی بر اثر این زمین‌گیری بسیاری از این افراد دچار زخم‌های بستر شده و رنج فراوانی تحمل می‌کنند.

به صورت سنتی در این مواقع فرزندان و خانواده درجه یک فرد از او نگه داری می‌کنند. رسیدگی به یک سالمند بیمار در واقع کاری تمام وقت است. با توجه به مشغله کاری که امروزه وجود دارد اکثر افراد توان نگهداری از سالمندان در منزل را ندارند.

گذشته از این در بسیاری مواقع نگهداری از سالمند شرایط خاصی دارد و باید درمان‌ها و مراقبت‌های ویژه ای از او بعمل آید. این کار معمولاً به تخصص بالایی نیاز داشته و ممکن است افراد خانواده نتوانند امور نگهداری را به درستی انجام دهند.

در برخی موارد ممکن است سالمند دچار زخم بستر می‌شود و ناراحتی‌های حرکتی و فیزیکی داشته باشد. این رسیدگی‌ها نیازمند ظرافت و تخصص خاصی انجام شود تا بیمار کمترین رنج را کشیده و درمان دچار اشکال نشود.

با توجه به موارد مکان‌هایی با عنوان خانه سالمندان از گذشته تأسیس شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. خانه‌های سالمندان مکان‌هایی تخصصی هستند که در آنها از سالمندان نگهداری می‌شود. این مکان‌ها مجهز به تجهیزات ضروری بوده و پزشک‌ها و پرستاران حرفه ای از افراد نگهداری می‌شود.

در این مکان‌ها معاینات پزشکی و امور درمانی به خوبی کنترل شده و انجام می‌شوند.

مشکل اصلی خانه سالمندان دوری فرد از خانواده و عزیزان است. با توجه به مشغله و سختی جابجایی در شهر بزرگ ممکن است تا حد زیادی سالمند دور از خانه بماند. این مشکل در بسیاری مواقع باعث ایجاد استرس‌ها و وخامت حال فرد خواهد شد.

چرا استفاده از پرستار سالمند سودمند است؟

مرکز خدمات مراقبتی سفیر آرامش

مرکز خدمات مراقبتی در واقع سازمانی است که با استفاده از انجام مراحل و آموزش‌های تخصصی مراقبین و پرستارهایی برای نگهداری از سالمند تربیت کرده آموزش می‌دهند و در صورت تقاضا به متقاضیان معرفی می‌شوند. موسسه پرستاری سفیر آرامش در این راه پاسخگوی نیازهای شماست.

این مراکز معمولا پرستاران و مراقبین کاملا حرفه ای را برای اعزام به محل معرفی می‌کنند.

پرستار مراقبتی

پرستار مراقبتی فردی است که همه امور روزمره به سالمند کمک می‌کند برای مثال: شستشوی لباس‌ها، استحمام و سرویس بهداشتی، تهیه و سرو غذا، شستن ظروف، رسیدگی به دستورات متخصص و …

پرستار بالینی

این پرستاران حرفه ای که مدارک پرستاری دارند به کارهایی مانند تزریقات، شستشو و پانسمان زخم‌ها و موارد درمانی تخصصی می‌پردازند.

چرا استفاده از پرستار سالمند سودمند است؟

با توجه به نیاز متقاضیان این مراقبین یا پرستاران را می‌توانید برای سالمند خود درخواست دهید. پرستاران و مراقبین متخصص در امور بالینی و مراقبتی در محل سالمند از وی نگهداری می‌کنند. این پرستاران و مراقبین می‌توانند خاطر خانواده‌ها را از رسیدگی و تغذیه و نظافت سالمند در محل خودش راحت می‌کند.

نگهداری از سالمند در خانه خودش قطعا بیشترین میزان رضایت از زندگی را برایش فراهم می‌کند. در مقایسه با خانه سالمندان نگهداری از افراد سالمند در محل بسیار موثرتر و کاراتر خواهد بود. در محیط خانه سالمندان عزت نفس و بیمار از دست رفته و دچار نا امیدی می‌شود و این مسئله برای فرد کهنسال بسیار دردناک است.

نظر خود را بیان کنید