نگهداری از گل رز در خانه

نگهداری از گل رز در خانه

گونه های مینیاتوری گل رز (Rosa)  از گل رز استاندارد باغ است و با کمی مراقبت بیشتر می توان آن را در داخل خانه با موفقیت پرورش داد. آنها در رنگ های مختلفی از جمله قرمز ، صورتی و زرد وجود دارند. اگر گل رز شما در حال مرگ است ، عوامل مختلفی می توانند در پژمردگی برگ ها یا افتادگی شکوفه ها دخیل باشند . اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی نور ، آب و غذا دریافت می کنند تا به سلامتی کامل و شکوفایی کمک کند.

 

گل رز را در مکانی گرم و آفتابی مانند پنجره ای رو به جنوب قرار دهید. آنها هر روز به حدود شش ساعت آفتاب کامل نیاز دارند. بدون آفتاب کافی ، برگ ها شروع به پیچ خوردن و ریزش می کنند. هنگام غروب خورشید آن را به اتاقی که با نورهای فلورسنت روشن است منتقل کنید تا به شما در تأمین نیاز نور گیاه کمک کند. بدون نور کافی ، ساقه ها leggy می شوند ، به این معنی که بدون تولید برگ های زیادی قد می کشند. این به گیاه آسیب می رساند ، زیرا برگ کافی برای حمایت از ساقه های بلند یا شکوفه وجود ندارد.

آبیاری گل های رز در خانه

گیاه خود را روزانه آبیاری کنید ، اطمینان حاصل کنید که خاک خوب زهکشی شده باشد. انگشت خود را با انگشت دوم در خاک بچسبانید. خاک باید حداقل در عمق زمین پس از آبیاری احساس رطوبت کند. گل های رز مینیاتوری دارای سیستم ریشه ای کم عمق هستند ، به ویژه هنگامی که در گلدان داخل خانه قرار دارند ، بنابراین نیاز به آبیاری مکرر دارند. بدون آب مناسب برگ ها تمایل به زرد شدن و پژمردگی دارند.

برگ ها را یک روز در میان آب پاچ کنید. گل رز شرایط مرطوب را دوست دارد ، بنابراین اسپری برگ ها به افزایش رطوبت اطراف گیاه کمک می کند. گزینه دیگر قرار دادن یک سینی از آب در اطراف پایه گیاه است. با تبخیر شدن ، رطوبت اطراف گیاه را اضافه می کند.

 

کوددهی گل های رز

 

گیاه گل رز را هر سه هفته کوددهی کنید. اگر مدتی از کوددهی شما گذشته باشد ، گیاه ممکن است غذای کافی برای ادامه زندگی خود دریافت نکند. از کود متعادل مانند ۱۰-۱۰-۱۰ استفاده کنید و آن را به نصف قدرت توصیه شده مخلوط کنید.

ساقه ها و شکوفه های مرده را هرس کنید تا گیاه بتواند انرژی خود را روی زنده نگه داشتن ساقه ها و برگ های سالم متمرکز کند. در فصل رشد ساقه های سالم را هرس نکنید. ذخیره برای اوایل بهار ، در حالی که گیاه خاموش است ضروری است.

 

سعی کنید هر سال یک بار در پاییز ، درست قبل از خوابیدن گیاه  اقدام به تعویض کنید.  آن را به آرامی از گلدان بیرون بکشید  و خاک ریشه ها را تکان دهید. خاک گلدان استریل را در ته یک گلدان بزرگ بریزید – که باید از گلدان اصلی پهن تر باشد اما لازم نیست عمیق تر باشد – و گیاه را در گلدان قرار دهید. پایه ساقه باید با قسمت بالایی گلدان باشد. در صورت لزوم خاک بیشتری به ته آن اضافه کنید. اطراف ریشه ها را با خاک گلدان بیشتری پر کنید ، اما آن را زیر و رو نکنید. برای سالم ماندن ریشه ها ، خاک باید نرم و گلدان باید خوب زهکشی شده باشد.

چیزهایی که شما نیاز دارید

ظرف مناسب آبیاری
چراغ های فلورسنت

آب پاچ

کود

قیچی هرس

گلدان بزرگتر

خاک گلدان

معرفی انواع گل رز 

گل رز Grandiflora:

این کلاس را می توان به عنوان زیر گروه گل های رز چای ترکیبی در نظر گرفت. این نوع گل سرخ اغلب بسیار بلند است و شکوفه هایی دارد که به صورت دسته ای و نه جداگانه روی ساقه ها دیده می شود.

این گل رز نارنجی بزرگ دارای گلبرگ های دو رنگ با ساقه های بلند و برگ های سبز غنی است.  رنگ روشن تر از زرد طلایی در قسمت داخلی گلبرگ ها است ، در قسمت پشتی آن قرمز مایل به نارنجی و قرمز تیره تر است. این گل رز مقاومت خوبی  به بیماری دارد و دارای رایحه ای است که گفته می شود بوی سیب تازه دارد. عرض شکوفه ها می تواند به اندازه ۵ اینچ باشد. 

منطقه بومی: این گیاه پیوندی است
مناطق رشد : ۶ تا ۱۱
قد: ۵ تا ۶ فوت
آفتاب مورد نیاز: نیاز به آفتاب کامل دارد

گل رز Grandiflora
گل های رز Floribunda:

در کنار چای های ترکیبی و گل های بزرگ ، این کلاس محبوب ترین طبقه بعدی است. مانند گل های بزرگ ، گل رز فلوریبا گلهای خود را به صورت خوشه های بزرگ تحمل می کند. اما این نوع به طور مداوم شکوفا می شود ، در حالی که چای های ترکیبی و Grandiflora در چرخه های شش تا هفت هفته ای شکوفا می شوند. مراقبت از Floribunda بسیار ساده تر از گل های رز چای ترکیبی و Grandiflora است.

‘Cherry Parfait’ گل رز فلواریبوندا است که دارای طرح گلبرگ دو رنگ با گلبرگ های سفید لبه قرمز است (قرمز رنگ غالب از دور است). دارای برگ های سبز تیره است. 

منطقه بومی: این یک گیاه پیوندی است
مناطق رشد : ۶ تا ۱۱
قد: ۳ تا ۴ فوت
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل

 

گل رز Grandiflora
گل رز Polyantha:

این دسته مشابه floribunda است اما گیاهان کوتاهتر و شکوفه ها کوچکتر است. از Polyanthas اغلب برای لبه ها و پرچین ها استفاده می شود.

 

 

گل های رز بالارونده / rambler :

این دسته شامل گل های رز از هر طبقه ای است که دارای ساقه ای طاقدار طولی است که می توان آنها را روی نرده ها ، تاق ها و آلاچیق ها رشد داد. آنها در واقع برای خودشان یک کلاس نیستند.  آنها باید به تکیه گاه های عمودی خود بسته شوند تا به سمت بالا رشد کنند. بسیاری از رزهای بالارونده و رمبلرها در مقایسه با گل های رز هیبریدی کاملاً مقاوم هستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نگهداری و انواع گل رز بر روی نگهداری و پرورش انواع گل رز کلیک کنید.

 

برخی از سوالات شما در مورد نگهداری گل های رز در خانه

 

علت سوراخ شدن برگ گل رز

معمولا این آسیب از یک حشره است  که “roseslug” نامیده می شود. اینها میتوانند برگ های کوچک و بزرگ را در اطراف پایه گیاه و قسمت های بالایی را با دندانه های اره ای سوراخ کنند  همچنین بافت برگ را میخورند و از جوانه های گل رز تغذیه می کنند ، بنابراین هنگامی که گل شروع به باز شدن می کند می توانید آسیب ببینید .جریان شدید آب یا صابون حشره کش به کاهش این آفات کمک می کند. 

لکه های سیاه روی برگ گل رز

لکه سیاه چیست؟ لکه سیاه جدی ترین بیماری گل رز است. علت آن قارچ ، Diplocarpon rosae است که برگ ها را آلوده کرده و قدرت گیاه را بسیار کاهش می دهد. معمولا در بهار نشانه هایی بر روی برگ ها به وجود می آید و تا زمانی که برگ ها روی گیاه باقی بمانند ادامه خواهد داشت.اگر زود درمان نکنید. گلبرگ های تحت تأثیر لکه سیاه دچار لکه های قرمز مایل به بنفش یا سیاه می شوند.

آیا می توانید روی گل های رز آب صابونی بپاشید؟

چند قطره  صابون حشره کش را در یک کاسه با آب گرم مخلوط کنید و شاخ و برگ گل ها را  مرطوب کنید. همچنین می توانید یک بطری اسپری را با آب صابون مخلوط کرده و روی آن اسپری کنید. … در نظر داشته باشید همه طرف شاخ و برگ و گل ها را خیس کنید.

علت ریزش برگ گل رز

گرما باعث می شود که برگ های گل رز بریزد ، در واقع این بوته گل رز است که سعی در ایجاد جریان هوای خنک کننده بهتری برای خود دارد. با انداختن مقداری از شاخ و برگ خود ، بوته گل رز منطقه را برای گردش هوا در اطراف ساقه افزایش می دهد تا  تا خنک شود.

چرا گل رز گل نمی دهد

رایج ترین دلایل شکوفا نشدن گل رز:
استفاده زیاد از کود یا استفاده مکرر از آن. … آفاتی مانند شته هایی که برای جوانه های گل در حال رشد شیره می گیرند. سایه بیش از حد (گلها حداقل ۶ ساعت در آفتاب کامل شکوفا می شوند). هرس نکردن گل سرخ سالانه

همچنین استفاده نکردن از کود مناسب نیز میتواند باعث بروز چنین مشکلاتی شود ، گل رز فیدرهای سنگینی است بنابراین خاک های شنی یا سنگی ضعیف از نظر مواد مغذی می توانند مسئول کمبود شکوفه ها باشند. خاک را با مقدار زیادی کمپوست ، قالب برگ و کود دامی خوب آماده کنید ، هر بهار مالچ را اضافه کنید و از کود برای تأمین مواد مغذی گل رز استفاده کنید.

 

برای خرید و آموزش نگهداری انواع گل رز ، گیاهان آپارتمانی ، تاج گل با قیمت مناسب  ، دسته گل برای کلیه مناسبت ها و … با تضمین کیفیت بر روی خرید گل رز کلیک کنید ، آدرس وبسایت ما :

آدرس سایت : www.gandomvip.com

 

 

نظر خود را بیان کنید