پرستار سالمند در منزل

چگونه می‌توان یک پرستار سالمند باتجربه پیدا کرد؟ بسیاری از خانواده‌ها که زن و مرد شاغل هستند، مادر یا پدر سالمندی دارند که نیاز به مراقبت و رسیدگی به امورات شخصی دارد، به همین جهت به دنبال یک پرستار سالمند باتجربه هستند. از آنجا که مراقبت از سالمند نیازمند دانش و تخصص خاص پرستاری است، فردی که انتخاب می‌شود حتماً باید توانایی‌های لازم برای پرستاری از سالمند را داشته باشد. اما یک پرستار خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ بدیهی است که برای استخدام یک پرستار سالمند حتما باید ویژگی‌های یک فرد باتجربه را بدانید، به همین جهت این مقاله به نگارش درآمده تا به شما برای استخدام پرستار کمک کند.

استخدام پرستار سالمند چه اهمیتی دارد؟

پیش از هر چیز لازم است بدانید اینکه افراد برای پدر و مادر سالمند یا پیر خود به دنبال یک پرستار خبره باشند، فکر بسیار خوب و خدا پسندانه‌ای است. امروزه که همه‌ی افراد برای گذراندن زندگی خود مجبور به کار در بیرون از منزل هستند، اما مایل نیستند پدر و مادر خود را از فضای خانواده دور و به آسایشگاه ببرند، انتخاب درست استخدام پرستار می‌باشد. افراد شاغل با استخدام یک فرد برای پرستاری از سالمند می‌توانند با خیالی آسوده و راحت به محل کار بروند.

از آنجا که معمولاً سالمندان داروهای خاصی مصرف می‌کنند و باید غذا و مایعات را به موقع استفاده کنند، همیشه باید یک مراقب و همراه داشته باشند. بنابراین افراد با استخدام یک پرستار در واقع تمامی امورات عزیزان خود را به ایشان می‌سپارند، طبیعتاً وجود یک پرستار به عنوان هم صحبت هم برای افراد پیر بسیار خوشایند خواهد بود. نکته‌ی مهم در رابطه با استخدام پرستار آن است که بدانید یک پرستار چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

ویزگی‌های یک پرستار سالمند خوب را بدانید!

قاعدتاً منظور از پرستار سالمند در منزل، پرستارانی که در بیمارستان‌ها به عنوان کادر کار می‌کنند نمی‌باشد، به عبارت دیگر افرادی که برای مراقبت از سالمند در منزل انتخاب می‌شوند حتماً نباید به اندازه پرستار بیمارستان خبره باشند. به طور کلی فردی که برای پرستاری سالمند انتخاب می‌کنید باید از مهارت‌های زیر برخوردار باشد:

  • اولین و مهم‌ترین خصوصیت یک فرد برای پرستاری از سالمند آن است که با صبر و حوصله رفتار کند و اخلاق خوبی داشته باشد. طبیعتاً افراد برای مراقبت از عزیزان خود نیازمند فردی هستند که جای خالی ایشان را تا زمان بازگشت به منزل پر کند و با اخلاق خوب و خوشرویی از افراد سالمند مراقبت نماید.
  • بهتر است فرد پرستار از سواد لازم برای خواندن نام داروها و… برخوردار باشد تا بتواند به خوبی وظایف خود را انجام دهد.
  • آشنایی فرد با انجام تزریقات مثل آمپول زدن و تزریق سرم نیز می‌تواند از امتیازات فردی ایشان باشد، زیرا بسیاری از سالمندان در صورت لزوم نیاز به تزریق آمپول تقویتی و… دارند.
  • پرستار سالمند باید منظم باشد و به موقع به محل کار حاضر شود تا افراد خانواده هم بتوانند به امورات کاری و شخصی خود رسیدگی کنند.

حقوق پرستاری از سالمند چقدر است؟

طبیعتاً اگر یک فرد بتواند کاملاً اصولی و درست از سالمندان شما در منزل مراقبت کند، استحقاق دریافت هر میزان حقوقی را خواهد داشت. به طور کلی عوامل بسیاری بر تعیین دستمزد پرستاری از سالمند تاثیر دارد که از جمله‌ی ان‌ها می‌توان به مدت زمانی که فرد باید در محل کار حاضر باشد و خدماتی که باید ارائه کند، اشاره کرد. البته ناگفته نماند که مرکزی که از آن یک پرستار انتخاب و استخدام می‌کنید هم بر تعیین حقوق ایشان تاثیر دارد. صرف نظر از این مطالب اگر شما سالمندی در منزل داشته باشید و مطمئن باشید که فردی با تجربه از او مراقبت می‌کند، بدون استرس و اضطراب می‌توانید به امورات کاری و شخصی خود برسید. بنابراین پرداخت هزینه در قبال داشتن آرامش اصلاً چشمگیر نخواهد بود.

پرستاری از سالمند در منزل، بهتر از آسایشگاه

با وجود اینکه در آسایشگاه‌های سالمندان پرستار و پزشک زیادی حضور دارند، اما نحوه‌ی مراقبت و نگهداری پرستار سالمند در منزل با آسایشگاه بسیار تفاوت دارد. اولاً با استخدام یک پرستار در منزل، افراد تمام وقت خود را فقط برای سالمند مد نظر شما خواهند گذاشت و طبیعتاً رسیدگی به سالمندان بهتر خواهد بود. ثانیاً خود سالمندان در محیط خانه و خانواده خود آرامش و آسایش بیشتری دارند و به همین جهت از روحیه شاداب و با طراوت‌تری برخوردار خواهند بود. ثالثاً مخارج استخدام پرستار سالمند در منزل از آسایشگاه‌ها بسیار کمتر خواهد بود.

بهترین پرستارها را از شرکت پرستاری همزیستان پارس بخواهید!

بدیهی است که برای استخدام یک پرستار با تمام ویژگی‌های فوق، می‌بایست حتماً از یک شرکت معتبر و مطمئن پرستار استخدام کنید. یک شرکت باتجربه و کارآزموده قطعاً پرستارهای حرفه‌ای و با اخلاقی دارد، پس اولویت برای استخدام یک فرد برای پرستاری از سالمند در منزل یافتن یک شرکت خوب خواهد بود. امروزه اینترنت یافتن شرکت‌های باتجربه را آسان کرده است، تنها با یک جستجوی کوتاه درباره شرکت پرستاری همزیستان پارس به این نتیجه خواهید رسید که این شرکت بهترین و مجرب‌ترین کادر و پرسنل را دارد. موسسه خدمات پرستاری همزیستان پارس خدمات متنوعی ارائه می‌دهد و به همین جهت بسیار پرطرفدار نیز هست که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ارائه کلیه خدمات پرستاری از سالمندان در منزل با شرایط سلامت کامل، دارای مشکلات لنگی و…
  2. پرستاری از کودک به دو صورت روزانه یا شبانه روزی
  3. پرستاری از بیماران ناتوان جسمی و معلولان به صورت روزانه یا شبانه روزی

بنابراین شما می‌توانید بسته به نیاز خود از شرکت پرستاری همزیستان پارس، پرستار حرفه‌ای استخدام کنید، اما این شرکت کجاست و چگونه می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد؟

وبسایت رسمی شرکت پرستاری همزیستان پارس

همزیستان پارس نام شرکت پرستاری است که شعبه‌های بسیاری دارد، اما برای دسترسی به کارشناسان حرفه‌ای این شرکت لازم نیست حتماً به صورت حضوری مراجعه کنید. این شرکت وبسایتی تخصصی راه‌اندازی کرده که می‌توانید به راحتی به آن ورود کنید و ضمن دسترسی به کارشناسان سایت از مقالات آموزشی و مهم آن نیز بهره‌مند شوید. این موسسه که در حدود ۲۰ سال سابقه کار مستمر دارد، مطمئن‌ترین شرکت برای استخدام پرستار به شمار می‌رود. به همین جهت با اطمینان خاطر و خیالی آسوده پرستار سالمند را استخدام کنید و نگران سالمندان خود در منزل نباشید…

نظر خود را بیان کنید