لاک ها انواع مختلفی دارند که برخی از آنها عبارتند از لاک ساده براق، لاک ساده مات، لاک ژلیش، لاک آینه ای یا کروم، لاک مخملی ولاک حرارتی. یکی از این لاک های پرطرفدار، لاک آینه ای است که همانطور که از اسم آن مشخص است، مانند آینه درخشان و براق است. این نوع لاک در رنگ های مختلفی مثل نقره ای، طلایی، سبز، بنفش، صورتی و غیره موجود است و به تنهایی نیز بر روی ناخن جلب توجه می کند و به همین دلیل نیازی نیست تا بر روی آن طرحی زده شود. لاک آینه ای به راحتی با لاک پاکن پاک می شود و در مدل های مختلفی موجود است.

انواع لاک براق

ژل و پودر کرومدر این روش ابتدا ناخن را ژلیش می کنند و پس از خشک شدن، ناخن را به وسیله پودر کروم کاملا آینه ای می کنند. در این روش ناخن مانند آینه بسیار درخشنده و براق می شود.

لاک و پودر کروم: در این روش ابتدا یک لاک ناخن معمولی زده می شود و پس از خشک شدن، پودر کروم را با یک قلم مو روی آن می زنند و صبر می کنند تا خشک شود. در پایان پودر اضافی را از روی ناخن پاک می کنند.

لاک آینه ای مایع: اگر ناخن های شما کاشت نیستند و ناخن هایی طبیعی دارید و در عین حال علاقه ای نیز به ژلیش و کاشت ناخن ندارید، می توانید از لاک های آینه ای مایع استفاده کنید که دارای ظاهری بسیار زیبا هستند. با اینحال باید بدانید که جلوه این لاک ها مثل زمانی که روی ژلیش پودر کروم زده می شود نخواهد بود.

در پایان باید گفت که لاک آینه ای به دلیل داشتن ظاهری فلزی و آینه ای و به شدت براق، ظاهر ناخن ها را کاملا چشم گیر و جذاب می کند و از اینرو یکی از انواع و اقسام مدل لاک هایی است که امروزه در میان خانم ها به شدت پرطرفدار شده است. این لاک ها هم به صورت لاک مایع بر روی ناخن های طبیعی استفاده می شوند و هم می توان آنها را با استفاده از پودرهای کروم روی لاک ژلیش یا لاک معمولی استفاده نمود.

استفاده صحیح از لاک برای سلامت ناخن ها

مراحل لاک زدن

آراستگی و زیبایی دست ها یکی از عوامل تاثیرگذار در جذابیت کلی ظاهر افراد است. اهمیت این مسئله به اندازه ای است که خانم ها دوست دارند دست های خود را به طرق مختلف آراسته و زیبا سازند و استفاده از لاک ناخن نیز یکی از این روش هاست. برای لاک زدن حرفه ای ناخن باید همواره به مراقبت و تقویت ناخن ها و همچنین بهداشت توجه کرد. در هنگام لاک زدن نیز نکات مختلفی باید رعایت شود که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

گام اول

پیش از هر چیز، برای داشتن دست های زیبا حتما باید برای پوست دست و اطراف ناخن های خود از کرم مرطوب کننده و ماساژ استفاده کنید. استفاده از کرم های متنوع دست و ناخن موجود در بازار، نه تنها به پوست دست آبرسانی می کند بلکه به افزایش استحکام ناخن ها و بازسازی آنها نیز کمک می کند. این محصولات همانند یک دستکش از پوست دست و ناخن محافظت می کنند و موجب زیبایی، لطافت و جوانی دست ها می شوند.

گام دوم

برای داشتن ناخن هایی آراسته و مرتب و همچنین ایجاد فرم مورد نظر خود در قسمت لبه ناخن، می بایست پوست های مرده اطراف ناخن ها را بردارید و اطراف صدف ناخن را تمیز و یکدست سازید.

گام سوم

پیش از لاک زدن، سطح ناخن را با لاک پاکن تمیز کنید تا لاک آینه ای بهتر روی ناخن قرار گیرد. اگر از لاک قبلی چیزی روی ناخن ها باقی مانده بود با لاک پاک کن تمام آنها را پاک کنید.

گام چهارم

حتما توجه داشته باشید که کرم، روغن، چربی و آب موجود بر روی ناخن را پیش از لاک زدن کاملا خشک کنید زیرا تمامی این مواد مانع از قرار گرفتن مناسب لاک روی ناخن می شوند.

استفاده صحیح از لاک برای سلامت ناخن ها

گام پنجم

بهتر است لاک را در دو لایه بر روی ناخن بزنید تا به حالت دلخواه تان برسید. برای این منظور حتما باید صبر کنید تا لایه اول لاک بر روی ناخن خشک شود و سپس لایه دوم را بزنید. با اینحال برخی از اوقات ممکن است به دلیل عجله زیاد، زمان کافی برای این کار نداشته باشید. در اینصورت می توانید بعد از زدن لایه اول، از یک سشوار برای خشک کردن لاک خود استفاده کنید و سپس لایه دوم را بر روی آن بزنید.

گام ششم

بعد از اینکه لاک زدن به اتمام رسید، در صورت لزوم حتما باید از یک لایه برق ناخن روی لاک خود استفاده کنید تا لاک براق تر و جذاب تر شود. علاوه بر آن، برق ناخن همانند یک لایه پوششی بر روی لاک عمل می کند و از لاک شما محافظت می کند. البته در برخی مدل ها نیز لاک آینه ای باید پولیش بشود تا براقی مورد نظر ایجاد شود. در هنگام خرید لاک از فروشگاه های معتبر به تمام این موارد دقت کنید تا در نهایت راضی باشید و ظاهر لاک و انگشتان با چیزی که در ذهن دارید یکسان شود.

گام هفتم

حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که غلظت لاکی که از آن استفاده می کنید مناسب باشد تا ظاهر لاک یکدست و صاف شود. به عبارت دیگر، لاک نه باید خیلی رقیق باشد و نه خیلی غلیظ که نتوان راحت و روان از آن بر روی ناخن استفاده نمود.

لاک ناخن در ویکی پدیا چگونه توصیف شده است

لاک ناخن نوعی ماده شیمیایی است که برای زیبایی به ناخن‌های دست یا ناخن‌های پا زده می‌شود. البته گاهی اوقات از لاک برای محافظت از ناخن‌ها استفاده می‌شود. به دلیل ایجاد شائبه نقص هنجارهای سنتی جنسیتی، استفاده از لاک ناخن برای مردان کمتر معمول است. بیشترین موارد استفاده نیز شامل لاک‌های شفاف برای محافظت از ناخن‌ها در برابر شکستگی یا انتقال یک رنگ براق و آراسته از طریق انگشتان بوده‌است. به ترکیبات لاک ناخن ماده غلظت‌دهنده مثل استیرال‌کونیوم هکتورایت اضافه می‌کنند تا با تکان دادن بطری لاک، از حالت سکون روان‌وردی به واسطه عدم حرکت، به گران‌روی مناسب برسد.

انسان از سه هزار سال پیش از میلاد در جاهایی مانند مصر، و چین ناخن‌های خود را رنگ می‌کرد و برای این کار از مواد طبیعی مانند گیاه حنا، ترکیب صمغ عربی، سفیده تخم‌مرغ، ژلاتین و موم زنبورعسل استفاده می‌کرد.

منبع:
ویکی پدیا

نظر خود را بیان کنید