خرید سمعک نامرئی

سمعک‌های نامرئی نوعی از سمعک‌ها هستند که ابعاد بسیار کوچکی داشته و درون کانال گوش‌ها قرار داده می‌شود. این سمعک‌ها برای افرادی مناسب هستند که تمایلی ندارند که سمعک روی گوش آن ها دیده شود. سمعک‌های نامرئی با نام اختصاری (IIC) که همان عبارت invisible in canal هستند و دو مدل پیش‌ساخته و سفارشی، تولید شده و به دست مشتریان می رسد. برندهای مختلفی در سطح جهان هستند که در تولید انواع مدل‌های سمعک نامرئی فعالیت دارند. در کشورمان این سمعک‌ها توسط کلینیک‌های مختلفی به مشتریان عرضه می‌شود. از این رو لازم است متقاضیان به هنگام خرید سمعک نامرئی به نکاتی توجه کنند تا خریدی مطمئن و مناسب داشته باشند.

مزایای خرید سمعک نامرئی

سمعک های نامرئی مزایایی دارد که سبب شده است تقاضا برای خرید این نوع سمعک‌ها از سوی بیماران و افراد کم‌شنوا بیشتر شود. در ادامه به این مزایا اشاره شده است:

 • مهم ترین مزیتی که یک سمعک نامرئی می‌تواند داشته باشد، قابل رویت نبودن این سمعک است که از دیده شدن مخفی می ماند. از این رو برای افرادی که از دیده شدن سمعک روی گوش، احساس نارضایتی و ناراحتی می‌کنند، بسیار مناسب است.
 • این سمعک‌ها قادر هستند به راحتی جهت‌یابی کرده و اصوات را بهتر و آسان‌تر از دیگر سمعک‌ها مکان‌یابی کنند.
 • این سمعک‌ها داخل کانال گوش قرار می‌گیرند و از این جهت، احتمال این که صدای باد و نویز حاصل از آن تقویت شود، بسیار کم است.
 • محل قرارگیری این سمعک‌ها در کانال گوش به گونه‌ای است که با پرده گوش تنها چند میلی‌متر فاصله دارد. در این حالت صدایی که تولید می‌کند، کیفیت بالا داشته و در عین حال فیدبک آن بسیار کم است.
 • این مدل سمعک‌ها قادر هستند انواع کم‌شنوایی از خفیف تا شدید را پوشش دهند.
 • این سمعک ها از انواع قابلیت ها از جمله وایرلس، امکان اتصال به گوشی و سایر وسایل صوتی، باتری قابل شارژ در برخی مدل ها، ریموت کنترل و ….. برخوردارند.

مزایای خرید سمعک نامرئی

نکات مهم به هنگام خرید سمعک نامرئی

در این قسمت به بررسی نکاتی پرداخته ایم که ضروری است خریداران به هنگام خرید سمعک نامرئی به آن توجه کنند. مطمئنا توجه به این نکات به شما کمک می کند تا سمعک مورد نظر را با کارایی بالا و قیمت مناسب خریداری کنید.

 • برند سازنده

از جمله مهم ترین نکاتی که باید به هنگام خرید سمعک نامرئی به آن توجه کنید، نوع برند سازنده است. برندهای مختلفی در سطح جهان وجود دارد که سمعک های نامرئی فراوانی را تولید و به بازار عرضه می کنند. نکته مهم در خرید این سمعک ها توجه به نوع برند و اعتبار آن است. از این رو لازم است برندهای معتبر را تشخیص داده و سمعک هایی را انتخاب و خریداری کنید که محصول این برندها هستند.

 • راحتی قرار دادن و خارج کردن سمعک

به هنگام خرید سمعک نامرئی باید دقت کنید که سمعک متناسب با سایز گوش شما باشد. تا از این طریق بتوانید به راحتی آن را در داخل کانال گوش قرار داده و در موقع خواب و استراحت آن را از گوش خارج کنید. البته برای این منظور می توانید از مشاوره ادیولوژیست یا پزشک کلینک یا مرکز عرضه کننده سمعک استفاده کنید.

 • راحتی تمیز کردن سمعک

نظافت سمعک های نامرئی نسبت به مدل های پشت گوشی دشوارتر و البته حساس تر است. زیرا سمعک های نامرئی داخل گوش قرار می گیرند و دائما جرم و ترشحات گوش به داخل آن نفوذ می کند. در این صورت بی توجهی به نظافت این سمعک ها باعث خراب شدن آن می شود. نکته مهم در نظافت سمعک های نامرئی آن است که با دقت بیشتر و در فواصل زمانی کوتاه مدت انجام شود. در نظافت این سمعک ها لازم است فیلتر آن ها را بررسی کنید و اگر گرفته شده و قابلیت تمیز کردن ندارد، با فیلتر جدید تعویض کنید.

 • امکان اتصال به موبایل و سایر دستگاه های صوتی

وقتی قصد دارید یک مدل سمعک نامرئی را انتخاب و خریداری کنید، قابلیت اتصال آن به موبایل و دستگاه های صوتی دیگر را کنترل کنید. هم اکنون چندین مدل از سمعک های نامرئی وجود دارد که قابلیت اتصال مستقیم از طریق بلوتوث به گوشی های آیفون را دارد. البته اتصال سمعک به گوشی های اندرویدی هم از طریق واسطه بلوتوثی امکان پذیر است که برخی از برندها از چنین قابلیتی برخوردارند.

 • نوع باتری سمعک

وقتی شما در حال خرید سمعک نامرئی هستید، به نوع باتری آن حتما توجه کنید. باتری های سمعک ها از نظر عمر مفید و شارژدهی با یکدیگر تفاوت دارند. برخی از مدل های سمعک به خصوص مدل های پشت گوشی از باتری قابل شارژ برخوردارند که نیازی به تعوض زودهنگام باتری ندارند. اما در مورد سمعک های نامرئی در برخی از مدل ها دیده شده است که از باتری قابل شارژ هم استفاده شده است. پس دقت کنید سمعکی که انتخاب کرده اید، از چه نوع باتری برخوردار بوده و طول عمر مفید آن چقدر است.

 • امکان تنظیم صدای سمعک

سمعک های نامرئی از نوع هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که امکان کم و زیاد کردن صدای سمعک با استفاده از ریموت کنترل وجود دارد. بنابراین وقتی قصد دارید یک مدل سمعک نامرئی خریداری کنید، به این نکته دقت کنید که سمعک از قابلیت کم و زیاد کردن صدا با استفاده از ریموت کنترل برخوردار باشد.

 • قیمت سمعک نامریی

قطعا یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که خریداران در انتخاب یک مدل سمعک نامرئی به آن توجه می کنند، قیمت آن است. توجه به قیمت سمعک یکی از نکات مهم در خرید این وسایل است. در بازار سمعک های نامرئی بسیاری وجود دارد که هر کدام محصول برندهای خاصی هستند و با قیمت های متفاوتی عرضه می شوند. باید به این نکته توجه کنید که قیمت بالای سمعک نمی تواند دلیلی بر کیفیت بالا و عمر طولانی تر آن باشد. به طور کلی خرید از مراکزی که نمایندگی برندهای معتبر سمعک را برعهده دارد، توصیه می شود. زیرا این مراکز سمعک ها را در نوع اصل و درجه یک و با قیمت بسیار مناسب به مشتریان عرضه می کنند.

 • برخورداری از گارانتی

وقتی یک مدل سمعک نامرئی را انتخاب کردید، باید دقت کنید که محصول مورد نظر از گارانتی معتبر برخوردار باشد. زیرا سمعک وسیله ای الکترونیکی بوده که به هر علتی ممکن است خراب شده و از کار بیفتد. در این صورت با وجود گارانتی معتبر، می توانید تا مدت زمان مشخص، از خدمات گارانتی برای تعمیر یا تعویض سمعک برخوردار شوید.

کلینیک سمعک برتر، عرضه کننده بهترین مدل‌های سمعک نامرئی

کلینیک سمعک آلفا یکی از مراکز معتبر و تخصصی است که علاوه بر خدمات شنوایی‌سنجی، انواع سمعک‌ها از جمله سمعک ‌های نامرئی را هم به متقاضیان ارائه می‌دهد. این مرکز در طول سال‌ها فعالیت خود، کوشیده است که بهترین محصولات کمک‌شنوایی از جمله سمعک را در بالاترین کیفیت به مشتریان عرضه کند. کلینیک سمعک آلفا، نمایندگی فروش چند برند معتبر سمعک را در کشور برعهده دارد. از این رو سمعک‌های ارائه‌شده در این کلینیک از جمله سمعک‌های نامرئی، همگی تولید برندهای اصلی و معتبر هستند. در این کلینیک، شما می‌توانید از خدمات مشاوره و راهنمایی در خصوص انتخاب سمعک مناسب هم برخوردار شوید. به این منظور پزشکان و ادیولوژیست‌های این کلینیک تلاش می‌کنند تا راهنمایی جامعی به خریداران ارائه دهند تا آن‌ها بتوانند بهترین مدل سمعک نامرئی را انتخاب کنند. لازم به ذکر است که تمامی محصولات از جمله سمعک‌های نامرئی که در کلینیک آلفا عرضه می‌شود، به همراه گارانتی معتبر به مشتریان تحویل داده می‌شود. با توجه به مطالب گفته شده، اگر کلینیک آلفا را برای خرید سمعک نامرئی انتخاب کنید، می‌توانید بهترین و باکیفیت‌ترین سمعک ها را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

نظر خود را بیان کنید