آیا سلولیت ها خود به خود خوب می شوند؟

در بدن همه افراد، رشته‌هایی وجود دارد که وظیفه همبندسازی پوست و اتصال پوست به عضلات زیرین آن را بر عهده دارد. بین بافت پوست و عضلات زیرین آن نیز بافت چربی وجود دارد. گاهی اوقات با بزرگ شدن این توده‌‌های چربی، پوست به سمت بالا کشیده شده و برآمدگی یا فرورفتگی‌هایی روی آن ظاهر می‌شود. به این ناهمواری‌های روی سطح پوست، سلولیت گفته می‌شود. به وجود آمدن سلولیت روی بدن، ممکن است برای برخی از افراد ناخوشایند باشد. گاهی برای این افراد سؤال پیش می‌آید که «آیا سلولیت‌‌ها خود به خود خوب می‌ شوند؟»؛ در ادامه با توضیح کامل مبحث درمان سلولیت‌ها در بدن، جذب خود به خود سلولیت را بررسی می‌کنیم. اگر از بین بردن سلولیت‌‌ها برای شما به دغدغه تبدیل شده است، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

علت به وجود آمدن سلولیت چیست؟

در مقدمه مقاله به این موضوع اشاره کردیم که بزرگ شدن توده‌ّی چربی زیر پوست، باعث به وجود آمدن سلولیت می‌شود. بسیاری از افراد بزرگ شدن توده‌‌های چربی را نتیجه افزایش وزن می‌دانند؛ درصورتی‌که عوامل هورمونی و ژنتیکی نیز در این موضوع بی‌تأثیر نیستند. افراد با اندام متناسب نیز ممکن است به دلیل داشتن زمینه‌های ژنتیکی یا تغییرات هورمونی، در قسمت‌های مختلف بدن شاهد به وجود آمدن سلولیت‌‌ها باشند. پدیده سلولیت در خانم‌ها بیشتر از آقایان رخ می‌دهد و علت آن وجود بافت چربی بیشتر در قسمت‌‌هایی مانند: ران، باسن و سینه در بدن خانم‌‌ها است. با وجود این که سلولیت عارضه خطرناکی نیست، ولی روش‌های متعددی برای درمان سلولیت وجود دارد.

جذب خود به خود سلولیت؛ تصور غلط یا واقعیت؟

برخلاف تصور بسیاری از افراد، جذب خود به خود سلولیت امکان‌پذیر نیست. برای از بین بردن سلولیت روش‌های بسیاری وجود دارد که در ادامه مؤثرترین آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

ترک سیگار؛ بهبود جریان خون و کمک به درمان سلولیت

سیگار کشیدن روی جریان خود تأثیر می‌گذارد و خون‌رسانی به پوست را با تغییراتی مواجه می‌کند. همین موضوع سبب شل شدن و افتادگی پوست در نواحی مختلف بدن می‌شود. در نتیجه شل شدن و افتادگی پوست، سلولیت روی قسمت‌هایی از بدن مانند: بازو، ران و باسن بیش از پیش نمایان می‌شود. ترک سیگار با بهبود خون‌رسانی به پوست بدن، کاهش سلولیت را به همراه دارد. درصورت بروز آثار چین‌وچروک بر اثر کشیدن سیگار، می‌توانید با استفاده از  دستگاه جوانسازی پوست برای رفع این مشکل اقدام کنید.

درمان با دستگاه‌های پزشکی؛ مؤثرترین روش از بین بردن سلولیت

بهترین و مؤثرترین روش درمان سلولیت، استفاده از دستگاه‌های پزشکی است. یکی از دستگاه‌هایی که به درمان سلولیت کمک می‌کند، کویتیشن لیپولکس نام دارد. دستگاه کویتیشن، با استفاده از امواج اولتراسوند (فراصوت) بافت چربی را مورد هدف قرار داده و سبب تخریب سلول‌های چربی می‌شود. یکی دیگر از دستگاه‌های پزشکی با عملکرد مشابه به لیپولکس، که برای حذف چربی و لاغری موضعی کاربرد دارد، دستگاه ار اف رافوس است. مراکز درمانی و کلینیک‌های زیبایی برای اطلاع از قیمت دستگاه کویتیشن و رافوس و خرید انواع تجهیزات پزشکی، می‌توانند با مجموعه آفا در تماس باشند.

آیا سلولیت ها خود به خود خوب می شوند؟

ماساژ درمانی؛ آرامش و هموار شدن پوست به‌صورت همزمان

ماساژ درمانی یکی از روش‌های مؤثر برای از بین بردن سلولیت است. هنگام دوش گرفتن با آب گرم یا بعد از حمام، با مالش قسمت‌هایی از بدن که سلولیت در آن‌ها مشاهده شده است، به جذب خود به خود سلولیت کمک کنید. ماساژ دادن جریان خون در قسمت موردنظر را افزایش و مایعات اضافی بدن در آن ناحیه را کاهش می‌دهد. همین موضوع ناهمواری‌های ناشی از سلولیت را کمتر می‌کند.

ورزش کردن؛ تقویت عضلات و کاهش آثار سلولیت روی پوست

بزرگ شدن توده‌های چربی علت اصلی بروز سلولیت در بدن است. ورزش کردن تا حدود بسیاری بزرگ شدن بافت چربی در قسمت‌های مختلف بدن را کنترل می‌کند. ورزش‌های ترکیبی با هدف عضله سازی، سوختن چربی‌ها و کاهش حجم توده‌های چربی در قسمت‌‌های مختلف بدن را به همراه دارد. همین موضوع تا حدود بسیاری به درمان سلولیت کمک می‌کند. داشتن تحرک، باعث تقویت عضلات نیز می‌شود؛ ماهیچه‌های محکم زیر پوست آثار ناهمواری ناشی از سلولیت را کم‌تر نمایان می‌کند.

کاهش وزن؛ کاهش حجم توده‌های چربی

توده‌های چربی در بدن همه افراد وجود دارد؛ اما، زمانی‌ که اضافه وزن داشته باشید، بافت‌های چربی بیشتر نمایان می‌شوند؛ همین موضوع سبب بروز سلولیت‌های بیشتر در بدن افراد دارای اضافه وزن می‌شود. کم کردن وزن به‌صورت خودکار روی حجم توده‌های چربی تأثیر گذاشته و آثار سلولیت را به مرور کمتر می‌کند.

رژیم غذایی سالم؛ حفظ سلامت بدن و درمان سلولیت

به‌هیچ‌وجه نمی‌توان تأثیر یک رژیم غذایی متعادل را بر سلامتی نادیده گرفت. رژیم غذایی مناسب علاوه‌بر حفظ سلامت بدن، از تجمع سموم و رشد توده‌های چربی در بدن جلوگیری می‌کند؛ همچنین کاهش وزن را به همراه دارد. همه این عوامل روی بروز سلولیت تأثیرگذار هستند و با حذف عوامل تحریک کننده بروز سلولیت، تا حدود بسیاری می‌توان از ایجاد سلولیت روی نواحی مختلف بدن جلوگیری کرد. مصرف میوه و سبزیجات تازه، حذف مواد غذایی قندی و فرآوری شده و نوشیدن آب کافی در طول روز، به دفع سموم بدن و از بین رفتن چربی‌ها بسیار کمک می‌کند؛ همین موضوع باعث کاهش آثار سلولیت می‌شود.

آیا سلولیت ها خود به خود خوب می شوند؟

درمان سلولیت با استفاده از تجهیزات پزشکی پیشرفته آفا

در این مقاله درباره پدیده سلولیت و علل به وجود آمدن آن در نواحی مختلف بدن صحبت کردیم؛ همچنین، متوجه شدیم که برخلاف تصور عده‌ای، جذب خود به خود سلولیت امکان‌پذیر نیست. برای از بین بردن سلولیت، علاوه‌بر تغییر در سبک زندگی، ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی مناسب، می‌توان از درمان با تجهیزات پزشکی پیشرفته بهره برد.

شرکت آفتاب فروزان آریا، در زمینه طراحی، ساخت و واردات پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی سال‌ها تجربه درخشان دارد. مراکز درمانی و کلینیک‌های زیبایی برای اطلاع از قیمت انواع دستگاه‌های پزشکی-زیبایی و خرید آن‌ها، می‌توانند به سایت این مجموعه با آدرس afateb.com سر بزنند یا با شماره ۰۲۱۸۸۱۰۷۰۷۰ تماس بگیرند.

نظر خود را بیان کنید