تزریق چربی به باسن یکی از روش های غیر جراحی برای بزرگ کردن و برجسته کردن باسن است که استفاده بسیار زیادی دارد. از آن جایی که در این روش چربی مورد نیاز برای بزرگ تر کردن باسن از بدن خود فرد گرفته می شود، یکی از طبیعی ترین روش ها برای برجسته کردن باسن به شمار می رود که طرفداران بسیار زیادی دارد.

بهترین افراد برای بزرگ کردن باسن و فرم دهی آن از طریق چربی، مردان و زنانی هستند که دارای سلامت عمومی مناسب هستند و علاوه بر آن در بخش های دیگری از بدن خود به غیر از باسن، چربی های موضعی اضافی دارند. با این روش علاوه بر آن که می توان باسن فرد را برجسته تر کرد، چربی های موضعی اضافی نیز حذف می شوند و فرد به فرم بدنی ایده آل تری دست پیدا می کند.

تزریق چربی به باسن چگونه انجام می شود؟

برای آغاز این جراحی، ابتدا باید چربی مورد نیاز را از بدن فرد به دست آورد. که این کار بصورت کاملا حرفه ای توسط دکتر سپهر ابراهیمی از سایت تاپ کلینیک انجام می شود. برای برداشتن چربی معمولاً از لیپوساکشن استفاده می‌کنند تا بتوانند چربی موضعی اضافی از مناطق شکم، باسن و ران را بردارند. نکته حائز اهمیت این است که برای برداشتن چربی از روش لیپوساکشن که با لیزر انجام می شود نمی توان استفاده کرد. چرا که اشعه و گرما باعث از بین رفتن سلول های چربی خواهد شد. در حین انجام عمل برداشتن چربی از محلولی حاوی لیدوکائین و اپینفرین برای کاهش درد و خونریزی و همچنین راحت تر شدن روند حذف چربی استفاده می کنند.

تزریق چربی به باسن در چه مواردی کاربرد دارد؟

 • تخت و صاف بودن باسن
 • شل بودن باسن
 • افتادگی باسن
 • مشکل عدم تقارن دو باسن
 • مشکل عدم تناسب باسن به نسبت به اعضای دیگر بدن

انجام عمل تزریق چربی به باسن و مشاهده هزینه ها از لینک زیر:
https://topclinic.ir/fat-injection-to-buttocks/

 عوارض کامل تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن نیز مانند هر عمل جراحی دیگری علاوه بر این که مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد، می‌تواند عوارض جانبی نیز به همراه داشته باشد. در صورتی که تزریق چربی توسط پزشک متخصص و حرفه ای انجام شود، عوارض جانبی آن به کمترین میزان خواهد رسید.

به طور کلی عوارض تزریق چربی به باسن شامل موارد زیر است:

 1. اغلب پس از تزریق چربی به باسن بیمار، باسن متورم می شود. اما این ورم و تورم پس از سه هفته کاهش پیدا کرده و از بین می رود. میزان این تورم با توجه به محل تزریق و مقدار آن متفاوت است.
 2. به دلایل متفاوتی ممکن است پس از تزریق چربی به باسن عفونت و خونریزی ایجاد شود که در صورت بروز این عارضه باید حتما به پزشک مراجعه کنید.
 3. در میان افرادی که از روش تزریق چربی به باسن برای بزرگتر کردن باسن خود استفاده می کنند، ۳۰ درصد آن ها شاهد جذب کامل چربی توسط بدن خودشان خواهند بود. در نظر داشته باشید که برای تعیین نتیجه نهایی حداقل ۳ ماه زمان لازم است.
 4. در برخی از افراد در حین جراحی تزریق چربی، خون بسیار زیادی از دست می رود و یا ممکن است فرد دچار لخته شدن خون شود.
 5. احتمال بروز کبودی در نواحی که در آن تزریق انجام شده است و یا چربی از آنجا برداشته شده است پس از جراحی وجود دارد.
 6. در صورتی که پزشک از تجربه کافی برخوردار نباشد، ممکن است چربی به جریان خون تزریق شود و در نتیجه چربی وارد جریان خون شده و ریه ها دچار التهاب شوند. به عبارت دیگر فرد ممکن است دچار آمبولی چربی گردد.
 7. در صورتی که فرد به لیدوکایین حساسیت داشته باشد، احتمال بروز مسمومیت در وجود دارد.
 8. اگر پزشک حاذق نباشد ممکن است در نتیجه جراحی باسن ها نامتقارن شوند و زیبایی خود را از دست بدهند.
 9. در برخی موارد در اثر برداشتن زیاد چربی فرد به نکروز چربی دچار می‌شود. در واقع بافت چربی عمیق در پوست بیمار از بین می رود.
 • احتمال بروز هماتوم یا خونریزی نیز در این جراحی وجود دارد.
 • در صورتی که میزان چربی تزریق شده بیش از اندازه باشد، احتمال ترک خوردگی در ناحیه پوست باسن بر اثر فشار زیاد پس از تزریق چربی وجود دارد.
 • ایجاد سلولیت نیز یکی از رایج ترین عوارضی است که پس از تزریق چربی به باسن مشاهده می شود.
 • جمع شدن مایع یا خون زیر پوست به دلیل التهاب
 • تغییر دائمی رنگ پوست بر اثر تزریق
 • آسیب زدن به لایه های زیرین پوست در ناحیه تزریق شده
 • از بین رفتن بافت اصلی پوست

چه مواردی سبب کاهش بروز عوارض تزریق چربی به باسن می شود؟

در صورتی که احساس درد دارید می توانید از مسکن استفاده کنید.

حتماً مسکن ها و آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک را به طور مرتب مصرف کنید. در غیر این صورت ممکن است دچار عفونت شوید.

بهتر است تا دو روز پس از تزریق چربی کاملا استراحت کنید و پس از آن فعالیت های خود را از سر بگیرید. البته بهتر است همچنان مراقبت های لازم را به عمل آورید.

تا دو هفته پس از تزریق چربی به باسن از نشستن بر روی باسن تا حد ممکن خودداری کنید تا چربی های تزیق شده آسیبی نبینند. با توجه به نوع و میزان تزریق ممکن است این مدت افزایش پیدا کند.

مراقب باشید تا برش های ایجاد شده تحت فشار قرار نگیرند.

تاریخ هایی که برای مراجعه به پزشک برای شما تعیین شده است را جدی بگیرید و حتما به پزشک مراجعه کنید.

درصورتی که مایعات اضافی در ناحیه تزریق شده مشاهده کردید حتماً برای تخلیه آنها پزشک مراجعه کنید.

به مدت ۸ هفته از انجام تمامی فعالیت‌های ورزشی خودداری کنید.

تا دو هفته پس از جراحی برای استراحت بر روی پهلو یا شکم بخوابید و در صورتی که نیاز به نشستن پیدا کردید، از یک بالش کمک بگیرید و آن را پشت ساق پاهای خود قرار بدهید تا کمترین فشار به باسن و چربی ها وارد شود.

برای انجام انواع عمل زیبایی از جمله تزریق چربی به باسن میتوانید از سایت تاپ کلینیک دیدن کنید.

نظر خود را بیان کنید