لمینت

رپورتاژ آگهی

لمینت

مقدمه

لمینت دندان که برخی به آن ونیر هم می‌گونید، یک روکش نازکی می‌باشد که همرنگ با دندان است و برای بهترشدن زیبایی طرح خنده و ظاهر انسان طراحی شده است. زمانی که قطعات لمینت بر دندان‌ها ‌قرار داده می‌شونند، سبب تغییر رنگ دندان، تغییر شکل، تغییر سایز یا اندازه دندان‌ها به شکل دلخواه شخص می‌گردند.

laminate به غیر از مزیت زیبایی که دارند، ویژگی های دیگری هم دارند مثل این که در قیاس با مینای دندان، استحکام و توان دندان‌ها ‌را بیشتر می‌کند و با قرار دادن آن عدم یکدست بودن و بقیه عیب های دندان را منظم و یکنواخت خواهد کرد. از کلینیک دندانپزشکی تخصصی الترادنتال با کیفیت‌ترین  و مناسب‌ترین  خدمات را دریافت کنید.

انواع لمینت دندان

laminate دندان در دو مدل ونیر کامپوزیت و سرامیکی تقسیم می‌شوند. که مدل کامپوزیتی به خاطر انتخاب کردن مدل رنگ و کلفتی کمی که دارا است و همین طور نیاز نداشتن به تراش دندان طرفداران بیشتری دارند. از خوبی های دیگر لمینت میتوان به بهبود طرح خنده و فرم دادن اشاره نمود. همین طور شما می­توانید از هر نوع خدمتی که مربوط به ترمیم کردن دندان است به راحتی توسط پزشک بهره مند شوید و در این میان لمینت خیلی به شما کمک خواهد کرد.

نوع سرامیکی آن دندان که قیمت خیلی بیشتری به نسیبت نوع کامپوزیتی دارد، در بیشتر موارد نیاز به تراشیدن و برخی اوقات فرم دادن دندان دارد و عموما در لابراتوار درست می­شود اما از نظر انتخاب کردن جنس و شفافیت تنوع زیادی دارد و البته ظاهر قشنگ آن که یکی از بهترین گزینه های انتخاب به دست اشخاص است. به خاطر کیفیت و دوام بیشتر این مدل لمینت برای اشخاص بهتر می‌باشد.

موارد کاربرد لمینت دندان

لمینت دندان برای موقعیت‌هایی که دندان اصلی یکسری ایرادات کانتور، شکل یا رنگ دارد، گزینه خوبی است و عموما از این نوع درمان برای اصلاح کردن موارد زیر استفاده می‌کنند:

 • دندان‌هایی که به خاطر عصب‌کشی، استفاده از تتراسایکلین یا بقیه داروها، دریافت نمودن خیلی زیاد فلوراید، و دلایل زیاد دیگر دچار تغییر رنگ گردیده اند.
 • دندانهایی که بر اثر ساییده شدن تغییر نموده اند.
 • دندانهایی که ترک‌خورده‌اند  و یا شکسته شده اند
 • دندانهایی که نامرتب هستند و یا ناهموار و نامنظم می‌باشند
 • دندانهایی که با هم فاصله دارند برای بستن فاصله بین آن‌ها ‌استفاده می‌شود.

چه کسانی نباید دندان های خود را لمینت کنند؟

این روش درمان برای افراد زیر اصلا کاربرد ندارد و توصیه نمی‌شود:

کسانی که دندان‌های آنها به خاطر پوسیده شدن یا به خاطر بیماری لثه ناسالم می‌باشد.

کسانی که دندان آنها به خاطر پوسیده بودن، شکسته شدن، پر نمودن ضعیف گردیده است.

افرادی که بر روی دندان خود به اندازه کافی مینای ندارند.

کشانی که دندان قروچه می‌شوند و دندان‌ها را بر اثر برخورد با همدیگر می‌سایند. چرا که این عادت می‌تواند سبب ترک خوردگی یا شکسته شدن روکش‌ها ‌گردد.

مزایا لمینت دندان چیست؟

 • اصلاح طرح لبخند: چنانچه که اطلاع دارید داشتن طرح خنده زیبا یکی از فاکتور های زیبایی است. laminate دندان با یک لایه که بالای دندان قرار می‌دهد طرح خنده فرد را قشنگ‌تر می‌کند و در نتیجه اعتماد به نفش شخص بالاتر می‌رود.
 • کم تهاجمی بودن لمینت: عموما برای نصب کردن laminate باید کمی از تاج دندان تراشیده شود اما مقدار این تراشیدن نسبت به شیوه های دیگر کمتر خواهد بود و آسیب زیادی به دندان وارد نمی‌گردد.
 • مقاومت زیاد در مقابل تغییر رنگ: یکی از ویژگی های laminate استحکام بالا در مقابل زردی و تغییر رنگ دادن است. در صورتی که نکات لازم بهداشتی را رعایت نموده و توجه خاصی به رژیم غذایی خود داشته باشید می‌توانید یک مدت طولانی از درخشنده بودن laminate لذت ببرید.
 • طبیعی بودن ظاهر آن: با عنایت به این که laminate در تنوع رنگی زیادی وجود دارد می‌توان شبیه‌ترین  رنگ به دندان های خود را انتخاب نمایید.
 • دوام خیلی زیادی دارد
 • طول درمان این شیوه خیلی کم است.

سخن پایانی

در این مقاله با لمینت دندان آشنا شدیم. انواع آن و کاربردهایی که برای دندان های انسان دارند. امروزه که مردم بیش از هر زمان دیگری مردم به زیبایی ظاهر خود اهمیت می‌دهند روش های درمانی که باعث زیباتر شدن ظاهر انسان می‌شوند به شدت مورد استقبال مردم هستند.

 یکی از نمادهای زیبایی در چهره انسان دندان است که در برخورد با دیگران به چشم می‌آید بنابراین درمانی که برای بهبود شکل دندان‌ها ‌باشد خیلی مهم است. اگر تمایل به انجام زیبایی دندان دارید به کلینیک دندانپزشکی الترادنتال مراجعه کنید که خدمات را با کیفیت و قیمت مناسب ارائه می‌کند.

نظر خود را بیان کنید