انواع تزریقات لازم برای حفظ زیبایی

انواع تزریقات زیبایی و جوانسازی یک جایگزین بسیار عالی و کم هزینه برای رفع تاثیرات ناشی از افزایش سن بر روی صورت و پوست است. همچنین تزریقات زیبایی جراحی هایی بدون کمترین درد و عوارض هستند. این روش های زیبایی برای برطرف کردن چین و چروک، پر کردن و حجم دادن به صورت و در نهایت ایجاد ظاهری جوان و پوستی شاداب روی کار آمدند. انواع تزریقات لازم برای حفظ زیبایی به طور عمده ژل و فیلر های پوست، بوتاکس و چربی هستند. امروزه تزریقات زیبایی یکی از روش های بسیار پرطرفدار برای جوانسازی صورت است. انجام تزریقات زیبایی یک روش عالی برای از بین بردن چین و چروک، حفظ شادابی صورت، جوانسازی و فرم دهی به شکل فوری است. این تزریقات زیبایی در نقاط مختلف بدن مانند صورت، گردن و دیگر نقاط بدن استفاده می شود.

عصب های حرکتی که ماهیچه های بدن را کنترل میکند ماده شیمیایی را آزاد میکند که باعث انقباض ماهیچه ها میشود. بوتاکس از ماده ای است که از موادی به نام بوتولینوم ساخته شده است. تزریق این ماده به بدن حرکات عضله را به صورت موقت متوقف می کند. متوقف شدن عضله ها باعث از بین رفتن چین و چروک و خطوط پوستی میشود و باعث می‌شود که حرکت های اضافی در عضله انجام نشود. شما می توانید با توجه به سن و میزان فعالیت خود برندی از بوتاکس را انتخاب کنید که بیشترین ماندگاری را بر روی پوست شما داشته باشد. در این بین پزشکی که این تزریق را انجام میدهد بسیار اهمیت دارد. زیرا باید با توجه به نوع پوست شما برند مناسب بوتاکس را برای شما انتخاب کند.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

 نتایج تزریق بوتاکس به طور معمول بین ۳ تا ۶ ماه ماندگاری دارد. ماندگاری بوتاکس در عضلات فعال تر کمتر است و نیاز است که در فاصله های کوتاه اقدام به ترمیم آن کنید. در ادامه به مهمترین کاربردهای بوتاکس اشاره می کنیم. مهمترین کاربردی که بوتاکس دارد از بین بردن خطوط صورت و چین و چروک پوست است. با تزریق بوتاکس میتوان خطوط اخم، چین و چروک پوست و دور چشم، خطوط افقی بر پیشانی و گوشه های دهان را از بین برد. تزریقات بوتاکس نه تنها برای زیبایی بلکه برای سایر رشته‌های پزشکی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال این ماده در بهبود حرکات عضله در اسپاسم شدید شانه و گردن استفاده می شود.

تزریق چربی به صورت

در مواردی که تحلیل چربی صورت زیاد باشد دیگر ژل های تزریقی جوابگو نیستند و در این صورت باید از روش تزریق چربی استفاده کرد. در این روش زیبایی به جای انجام تزریقات خارجی چربی برداشته شده از بدن فرد برای از بین بردن چین و چروک، حجم دهی و پر کردن نواحی صورت استفاده می شود. در این روش ابتدا ناحیه برداشت چربی تعیین می شود و پس از آن با استفاده از لیپوساکشن استخراج چربی انجام می شود. چربی هایی که از بدن خارج می شود به طور صد در صد قابل استفاده نیستند؛ بلکه به طور معمول ۳۰ الی ۵۰ درصد از این چربی را میتوان برای تزریق به بدن استفاده کرد. در این بین اگر نیاز به تجدید تزریق داشته باشید پزشک این موضوع را با شما در میان می گذارد.

تزریق چربی به صورت

نکته‌ای که در این موضوع حائز اهمیت است این است که برای انجام تزریقات زیبایی پزشکی را انتخاب کنید که بتواند این جراحی را با مهارت کامل و بدون عوارض برای شما انجام دهد. تزریق چربی از آنجایی که چربی قابل تزریق از بدن فرد استخراج میشود کمترین احتمال بروز آلرژی را دارد. از همین جهت انجام تزریق چربی به عنوان یک روش زیبایی از کم خطر ترین روش ها است. تزریق چربی می تواند برای سایر قسمت های بدن مانند گونه، چانه، دستها، سینه و باسن استفاده شود. برای اطلاع از قیمت تزریق چربی به صورت و دیگر اعضای بدن می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

تزریق ژل به صورت و دیگر اعضای بدن

 از آنجایی که افزایش سن باعث کاهش یافتن حجم بافت در زیر پوست و در نهایت ایجاد چین و چروک در پوست می شود باید برای حجم های از بین رفته در زیر پوست جایگزینی پیدا کنیم. در این صورت تزریق ژل در زیر پوست یکی از روش های زیبایی غیر تهاجمی است که می‌تواند باعث کاهش عمق چروک های پوست شود. با تزریق ژل می توان نواحی از صورت مانند فک، گونه و چانه را حجم‌دهی کرد و حالتی جوان و شاداب را به پوست بخشید. تزریق ژل با برطرف کردن نواقص صورت، پر کردن گودی زیر چشم، حجم دادن به لب، زاویه سازی و برطرف کردن انحراف بینی حس زیبایی را به شما القا می کند.

تزریق ژل به دو صورت دائمی و موقت است که ژل های دائمی همانطور که از نام آن پیداست ماندگاری همیشگی دارند. اما ژل های موقت ماندگاری مشخصی دارند و پس از گذشت زمان می بایست به ترمیم آنها اقدام کنید. هیالورونیک اسید یکی از ژل های محبوب موقت است. این ژل شفاف و بی رنگ است پس از تزریق شروع به پر کردن بافت ها و افزایش فعالیت سلول ها می کند.

برخی کاربردهای تزریق ژل به این صورت است.

  • اصلاح فرم و افزایش حجم لب

برخی افراد که لب های پر حجم دارند برخی دیگر اینگونه نیستند. جدا از اینکه افزایش سن باعث نازک شدن لب ها میشود، افراد جوان زیادی وجود دارند که لب های حجیم  ندارند. از همین جهت هر روزه افراد بیشتری برای حجم دهی و فرم دادن به لب از تزریقات زیبایی استفاده می کنند. این روش‌های زیبایی تفاوت زیادی در ظاهر شما ایجاد می کنند.

  • از بین بردن خط خنده

خطوطی که در اطراف دهان شما مشخص میشود از خندیدن ایجاد میشود. این در حالی است که خنده برای سلامت جسمی و روانی بسیار عالی است. خط لبخند یک بخش اجتناب ناپذیر از افزایش سن است و ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند باشد. از بین بردن خطوط خنده با استفاده از تزریق ژل امکان پذیر است.

  • زاویه سازی فک و چانه

بسیاری از افراد ممکن است از فرم چانه و فک خود راضی نباشند که این امر دلایل مختلفی میتواند داشته باشد. به دلیل افزایش سن ممکن است چانه و خط فک به شکل آویزان و ناخوشایندی باشد. دسته دیگر از افراد ممکن است به دلیل ژنتیک خط فک ضعیف و چانه کوچک داشته باشند که در مقایسه با صورت های دیگر نامتناسب به نظر می رسد. از آنجایی که خط فک و چانه قوی بسیار جذاب است افراد زیادی با استفاده از  تزریق ژل صورت سعی می‌کنند تا این قسمت از صورت خود را تغییر دهند.

معرفی کلینیک زیبایی دکتر ندا ابراهیمی فر

 معرفی کلینیک زیبایی دکتر ندا ابراهیمی فر

 کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی دکتر ابراهیمی فر تکنیک ها و روش های مدرنی را برای زیبایی سازی به کار می گیرد. انواع تزریقات لازم برای حفظ زیبایی با به روزترین تجهیزات زیر نظر وزارت بهداشت در کلینیک زیبایی و پوست و مو دکتر ابراهیمی فر انجام می شود. کادر مجرب این کلینیک بهترین خدمات را به شما ارائه می دهند و با مشاوراتی که از متخصصان این کلینیک دریافت می کنید میتوانید نوع درمان خود را انتخاب کنید.

نظر خود را بیان کنید