آموزش اجرای لیفت بدنسازی برای تاثیر بیشتر

از انجام ورزش بدنسازی چه هدفی دارید؟ کاهش وزن، عضله‌سازی یا تناسب اندام؟ فرقی نمی‌کند که هدفتان از آغاز تمرینات بدنسازی چیست؛ فقط با یک حرکت تمرینی بی‌نظیر به نام لیفت بدنسازی می‌توانید در زمانی اندک به هر سه هدف یاد شده برسید!

البته به شرط آن‌که لیفت در بدنسازی را به‌درستی و منظم انجام دهید. با‌توجه‌به اهمیت این موضوع برای بدنسازان، در این مقاله به آموزش لیفت بدنسازی می‌پردازیم تا نحوه اجرای درست این حرکت را یاد بگیرید. با مطالعه این مطلب و اجرای صحیح ددلیفت، نه‌تنها بدنی جذاب می‌سازید؛ بلکه از صدمه زدن به اندام خود به‌دلیل اجرای نادرست این تمرین جلوگیری خواهید کرد.

آموزش لیفت بدنسازی؛ نحوه اجرای صحیح حرکت لیفت در بدنسازی

اگر تا‌به‌حال نام لیفت به‌گوشتان نخورده است و نمی‌دانید که لیفت بدنسازی چیست، با بیانی ساده این تمرین را توضیح می‌دهیم؛ لیفت در‌واقع خم شدن و برداشتن وزنه از روی زمین است (مانند وزنه‌برداران). اجرای صحیح حرکت لیفت بدنسازی ممکن است در همه افراد یکسان نباشد؛ اما به‌طور‌کلی، روش استاندارد حرکت لیفت در بدنسازی به‌صورت زیر است:

  • روبه‌روی هالتر بایستید؛ دست‌ها را به‌صورت صاف به اندازه عرض شانه باز کنید و میله هالتر را در دست بگیرید.
  • توجه داشته باشید که هالتر باید با بخش میانی ساق پای ورزشکار تماس داشته باشد.
  • بدن را از قسمت لگن (نه کمر) به عقب ببرید؛ به‌طوری‌که نوک انگشتان پا از زانو جلوتر نباشد.
  • سر و گردن را با ستون فقراتتان در یک راستا نگه دارید و آرنج‌‌ها را قفل کنید. (کمر خم نشود)
  • میله هالتر را از نزدیک‌ترین نقطه به پاها بالا بکشید و سپس خیلی آرام آن را پایین بیاورید.

حرکت لیفت هالتر یا لیفت دمبل باید به‌صورت منظم و در ست‌های مناسب انجام شود تا به نتیجه برسید. توجه کنید که هالتر حتما باید در نزدیک‌ترین حالت به بدن قرار بگیرد؛ چرا که فاصله انداختن میان هالتر و بدن باعث فشار مضاعف به ستون فقرات شده و به کمر آسیب می‌رساند. معمولا بدنسازان برای اینکه زودتر به نتیجه برسند، قبل یا بعد از انجام حرکت لیفت بدنسازی، از انواع مکمل ورزشی مانند پروتئین وی، کراتین، گلوتامین و سایر تقویت‌کننده‌ها نیز استفاده می‌کنند.

آموزش اجرای لیفت بدنسازی برای تاثیر بیشتر

با انجام لیفت بدنسازی کدام عضلات بدن درگیر می‌شوند؟

ددلیفت ساده یا همان لیفت هالتر، یکی از حرکات ترکیبی بدنسازی است که عضلات متعددی را درگیر می‌کند. این تمرین به‌خوبی پایین‌تنه، بالا‌تنه و شکم ورزشکار را تقویت خواهد کرد. از جمله عضلاتی که با حرکت لیفت در بدنسازی تقویت می‌شوند به عضله همسترینگ، چهار سر ران، هیپ فلکسور، ساعد و مچ دستان، فیله کمر، ساق پا و سرشانه و کول می‌توان اشاره کرد.

اگر قصد شما از بدنسازی چربی‌سوزی، بهبود عملکرد ورزشی و تقویت عضلات است، در کنار اجرای صحیح حرکت ددلیفت در بدنسازی می‌توانید نسبت به خرید گینر، ال کارنیتین، مکمل وی یا گلوتامین اقدام کنید. قیمت گینر، وی و سایر مکمل‌ها در بازار ایران بسته به کیفیت و اصالتشان متفاوت‌اند. شما باید به‌دنبال فروشگاهی باشید که محصولات اورجینال را با قیمت مناسب به‌فروش برساند.

آموزش اجرای لیفت بدنسازی برای تاثیر بیشتر

فواید لیفت در بدنسازی؛ نسخه قوی‌تر خود را بسازید!

اجرای درست انواع لیفت در بدنسازی، فواید متعددی برای ورزشکار خواهد داشت. به‌طور‌کلی، فواید لیفت در بدنسازی عبارت‌اند از:

  • کمک به چربی‌سوزی و کاهش وزن بدنساز
  • افزایش استقامت
  • اصلاح و بهبود فرم بدن
  • تقویت عضلات و افزایش حجم ماهیچه‌ها
  • افزایش قدرت عضلات

به‌طور‌کلی، لیفت بدنسازی یک نسخه جدید و قوی‌تر از شما می‌سازد! این تمرین دقیقا عضلاتی را نشانه می‌گیرد که در زندگی روزمره به آن‌ها نیاز خواهید داشت؛ بنابراین به بهبود وضع زندگی شما هم کمک خواهد کرد. حرکت لیفت دمبل یا هالتر انرژی فراوانی نیاز دارد. شما می‌توانید برای تامین انرژی لازم بدنسازی و جلوگیری از خستگی زود‌رس از مکمل پمپ بدنسازی استفاده کنید. همچنین، کراتین بدنسازی و پروتئین وی بهترین مکمل‌ها برای تسریع عضله‌سازی و افزایش حجم بدن محسوب می‌شوند.

آموزش اجرای لیفت بدنسازی برای تاثیر بیشتر

آشنایی با انواع لیفت در بدنسازی

لیفت کشیدن در بدنسازی علاوه‌بر مدل استاندارد، روش‌های دیگری نیز دارد که به بدنسازان تازه‌کار پیشنهاد نمی‌کنیم. این دو روش عبارت‌اند از: حرکت لیفت سومو و حرکت لیفت رومانیایی. در روش اول (سومو)، باید پاها را بازتر از عرض شانه‌ها قرار دهید و ۳۰ الی ۴۰‌ درجه به سمت بیرون خم کنید. همچنین باید یک دست خود را زیر هالتر و دست دیگر را روی هالتر بگیرید؛ سپس همان حرکت لیفت استاندارد بدنسازی را انجام دهید. روش صحیح اجرای لیفت رومانیایی نیز کاملا مشابه لیفت استاندارد است؛ با این تفاوت که نباید وزنه را زمین بگذارید.

شما عزیزان می‌توانید با مصرف برخی از مکمل‌های بدنسازی مانند گلوتامین، کراتین، ال‌کارنیتین، پروتئین وی، پمپ بدنسازی، مکمل آمینو و چند تقویت‌کننده دیگر، تاثیر حرکت لیفت در بدنسازی را دو‌چندان کنید. پیشنهاد می‌کنیم این تمرین را تحت نظر مربی بدنسازی انجام دهید و درباره مکمل‌های مورد‌نیاز خود نیز با مربی مشورت کنید. امروزه مکمل‌های ورزشی تقلبی فراوانی در بازار ایران وجود دارند؛ به همین دلیل، در بخش بعدی یکی از معتبرترین فروشگاه‌های عرضه‌کننده مکمل بدنسازی اصل در ایران را معرفی می‌کنیم.

داروخانه آنلاین مکمل شاپ؛ عرضه‌کننده مکمل‌های بدنسازی اورجینال در ایران

در این مقاله نحوه اجرای صحیح لیفت بدنسازی و فواید و انواع آن را بررسی کردیم. مصرف توامان مکمل‌های ورزشی در کنار اجرای صحیح این تمرین، می‌تواند فرم بدن شما را در زمانی اندک متناسب و دگرگون کند. اما اگر قصد خرید مکمل بدنسازی دارید، باید به فروشگاهی معتبر و خوش‌نام مراجعه کنید تا خیالتان بابت خرید محصولی اصل و با‌کیفیت راحت باشد. داروخانه آنلاین مکمل شاپ، بزرگ‌ترین عرضه‌کننده اینترنتی مکمل‌های بدنسازی اورجینال در ایران است که این محصولات را با قیمتی مناسب می‌فروشد.

این مجموعه معتبر همه محصولات خود را تحت نظارت سازمان غذا و دارو و با ارائه کد اصالت کالا و ۷ روز ضمانت برگشت محصول عرضه می‌کند؛ بنابراین خیالتان بابت اصالت مکمل راحت خواهد بود. برای خرید مکمل بدنسازی مورد‌نیاز خود کافی است وارد سایت mokamelshop.com شوید یا با شماره تلفن ۰۲۱۲۸۴۲۴۵۷۵ تماس بگیرید.

نظر خود را بیان کنید