پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

در دوران بارداری چقدر غذا باید بخوریم؟

زنان باردار به اندازه دو نفر غذا نخورند!

تغذیه در دوران بارداری

یکی از باورهایی که در میان مادران باردار وجود دارد این است که “باید به جای دو نفر غذا بخورند”.

در حالی که با این‌کار سلامت خود و فرزندشان را به خطر می‌اندازند. تحقیقات نشان می‌دهد اضافه وزن بالا در دوران بارداری ، ریسک دیابت حاملگی ، فشار خون بالا ، نوزاد بزرگ جثه و زایمان با عمل سزارین و تولد نوزاد با وزن بالا را افزایش داده که در نهایت باعث چاقی در دوران کودکی می‌شود.

بررسی‌ها نشان داده رژیم غذایی مناسب یا ورزش و یا ترکیبی از هر دو ، می‌تواند از افزایش وزن زیاد در دوران بارداری جلوگیری کند.

ملاحظاتی مانند رژیم غذایی کم شیرین یا ورزش و یا ترکیبی از رژیم مناسب و ورزش منجر به افزایش وزن مناسب و سالم در زنان باردار می‌شود.

ورزش مناسب برای زنان باردار شامل تمرینات با شدت متوسط و فعالیت‌های فردی یا گروهی مانند پیاده روی ، یوگا ، ایروبیک ، پیلاتس و رقص می‌شود.

زنان بارداری که در این فعالیت‌ها شرکت می‌کنند ، کمتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا هستند. به‌علاوه ، شواهد نشان داده ورزش و تغذیه مناسب ، احتمال زایمان به روش سزارین را تا ۲۷ درصد کاهش می‌دهد و همچنین از احتمال تولد نوزادی با وزن بیشتر از ۴ کیلوگرم هم کم می‌کند.

یک نکته مهم در دوران بارداری این است که به خودتان گرسنگی ندهید و تغذیه را طوری مدیریت کنید که احساس گرسنگی طولانی مدت نداشته باشید.

نظر خود را بیان کنید