جلوگیری از سکته قلبی و مغزی با ساعت هوشمند

ساعت هوشمند امروزه به عنوان یکی از گجت های پوشیدنی برای سلامت مطرح شده است. ساعت هوشمند می تواند پارامتر هایی مانند اکسیژن خون، فشار خون، دمای بدن و کیفیت خواب را بررسی کند. این پارامتر ها در سلامتی و تندرستی نقش مهمی دارند. در ادامه به بررسی تاثیر ساعت هوشمند در جلوگیری از سکته مغزی و قلبی خواهیم پرداخت.

آیا ساعت هوشمند مانع از سکته قلبی می شود؟

بعضی از ساعت های هوشمند می توانند فشار خون را مورد بررسی قرار دهند. همه ما می دانیم که سکته ها به دلیل تغییر ناگهانی فشار خون بدن ایجاد می شوند. با بررسی مداوم فشار خون می توانید مانع از سکته های قلبی شوید. این ساعت ها با بررسی فشار بالا و پایین خون در صورت نرمال نبودن به شما اطلاع می دهد تا قبل از وقوع هر حادثه ای بتوانید خود را به پزشک معالج رسانده و از شر سکته ها در امان بمانید.

هشدار گرفتگی عروق

اگر عروق بدن دچار گرفتگی شوند به احتمال زیاد فشار خون بالا می رود. یکی از علائم سکته های قلبی و مغزی تغییر سطح فشار خون بدن است. بیمارانی که ناراحتی های قلبی عروقی دارند با کمک اسمارت واچ می توانند سکته ها را زودتر از موعد تشخیص دهند و با مراجعه به دکتر و مصرف قرص زندگی خود را نجات دهند.

آیا می توان به ساعت هوشمند اعتماد کرد؟

ساعت هوشمند در پایش سطح فشار خون بسیار موثر است. می توانید به صورت دوره ای از میزان فشار خون بدن خود مطلع شوید. اما مانند دستگاه های فشارسنج پزشکان دقیق عمل نمی کند. با توجه به آنکه اختلاف کمی بین ساعت های هوشمند و دستگاه فشارسنج پزشکی وجود دارد، توصیه می شود از ساعت هوشمند غافل نشده و به آن اعتماد کنید.

بهتر است بدانید که بعضی از افراد دارای فشار خون پنهان هستند. در واقع زمانی که به دکتر مراجعه می کنند فشار خون نرمال دارند اما در منزل و یا سایر مواقع دچار افت و یا افزایش فشار خون می شوند. ساعت هوشمند می تواند به این افراد کمک زیادی بکند. ساعت هوشمند مکالمه دار در طی روز چندین بار فشار خون را گرفته و با این کار به طور منظم از وضعیت سلامت قلب و رگ های شما اطلاع می دهد. در وب سایت ما ساعت هوشمند طرح اپل واچ با تخمین و صحت بالا، میزان فشار خون شما را مشخص می کند. می توانید به سایت سر زده و محصولات مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

جلوگیری از سکته قلبی و مغزی با ساعت هوشمند

چگونه ساعت هوشمند فشار خون را تخمین میزند؟

ساعت هوشمند مکالمه دار بر اساس زمان عبور پالس فشار خون را تشخیص می دهد. این بدان معناست که فاصله بین انقباض عضلات قلب و رسیدن پالس به یک قسمت از بدن را اندازه گیری می کند. اگر زمان عبور پالس کم باشد به معنی تنگ بودن رگ هاست و پالس سریعتر منتقل می شود.

سنسور های به کار رفته در ساعت هوشمند همچنین قادر به مشاهدۀ رگ های خونی هستند تا تنگ تر شدن و یا گشاد شدن آنها را بررسی کند. بعد از این مرحله با اندازه گیری ضربان قلب می تواند اطلاعات کاملی در مورد فشار خون به ما بدهد. تمام سنسور های نوری به کار رفته در ساعت هوشمند اگر به خوبی کالیبره شده باشند می توانند تغییرات داخل رگ ها را به درستی تشخیص دهند.

گرفتن فشار خون روزانه چه کاربرد هایی دارد؟

گرفتن فشار خون با گوشی هوشمند علاوه بر آنکه شما را از خطرات سکته قلبی و مغزی در امان نگه میدارد به شما کمک می کند تا فعالیت های روزانه خود را ثبت کنید. به طور مثال در زمان ورزش کردن با توجه به پالس های ورودی و ثبت نوسانات فشار خون، به شما اطلاعات کافی در مورد تناسب اندام می دهد. ساعت هوشمند بیشترین کاربرد و تاثیر را در حفظ سلامت دارد.

ساعت هوشمند یا کاف فشارسنج کدام بهتر است؟

طی ۱ ماه از افراد زیادی خواسته شد تا فشار خون خود را یک بار با ساعت هوشمند و بار دیگر با دستگاه کاف فشارسنج پزشکی بگیرند. پس از طی بررسی ها و آزمایشات مختلف دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که اعدادی که ساعت هوشمند ثبت کرده است تقریبا مشابه اعدادی است که دستگاه فشارسنج اعلام کرده است. به همین دلیل می توان اعتماد نسبی به ساعت هوشمند داشت. اما اسمارت واچ ها را نمی توان جایگزینی برای سنجش دقیق فشار خون در نظر گرفت.

جلوگیری از سکته قلبی و مغزی با ساعت هوشمند

دیگر مزیت های موجود در ساعت هوشمند

  • کورنومتر: با انتخاب یک گزینه می توانید زمان یک رویداد را اندازه گیری کنید.
  • نمایش اعلانات: تمام نوتیفیکیشن ها روی صفحۀ کوچک ساعت می آید و می توانید آنها را بررسی کنید.
  • مکالمه: این گجت های هوشمند دارای قابلیت تماس تلفنی هستند
  • نمایش ساعت هر منطقه جغرافیایی: اگر لوکیشن ساعت خود را باز کنید در هر منطقه ای که باشید ساعت همان منظقه را نشان می دهد.
  • google map: با اتصال ساعت هوشمند به گوگل مپ می توانید از مسیریابی مرحله به مرحله استفاده کنید؛ زیرا صفحه نمایش ساعت کوچک است و امکان مشاهده کلی نقشه وجود ندارد.
  • قدم شمار: تعداد قدم ها را می شمارد و وضعیت بدنی شما را بررسی می کند.
  • تشخیص ضربان قلب: با این تشخیص جلوی بسیاری از بیماری ها گرفته می شود.
  • اتصال به گوشی هوشمند: به گوشی متصل شده و تمام نوتیفیکیشن ها روی ساعت قابل مشاهد هستند.
  • پیدا کردن دستگاه های متصل به ساعت: اگر گوشی هوشمند خود را به ساعت هوشمند متصل کنید در صورت گم کردن گوشی به راحتی می توانید آن را پیدا کنید.

جمع بندی

فشار خون نامنظم می تواند سکته مغزی، قلبی و انواع بیماری های قلبی را در پی داشته باشد. با اندازه گیری مداوم و دقیق در طی روز می توانید به میزان چشمگیری از این حوادث ناگوار جلوگیری کنید. توجه داشته باشید همیشه گجت های مربوط به سلامتی مانند ساعت هوشمند بدون اشتباه نیستند و بهتر است در مواردی با پزشک خود مشورت کنید. در سایت ما انواع ساعت هوشمند با کیفیت بالا و میزان سنجش دقیق فشار خون موجود است. شما می توانید محصولات ما را در وبسایت اسمارت واچ ایران با گارانتی طلایی گلد سرویس با استفاده از نظر تخصصی کارشناسان فروش با توجه به نیازتان ثبت و آن را خریداری نمایید . شماره تماس های  ۰۲۱۶۶۷۶۴۵۵۸ – ۰۲۱۶۶۷۶۶۴۵۹۹ هفت روز هفته بدون تعطیلی آماده پاسخگویی و ارسال فوری سفارشات شما می باشند.

نظر خود را بیان کنید