پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

علت باد معده زیاد چیست؟

6 دلیل گاز معده که ربطی به غذاهای مصرف شده ندارد؛

وجود گاز و نفخ معده می‌تواند برای بیشتر افراد ازاردهنده باشد. مبارزه کردن با چنین مواردی به تلاش زیادی نیاز دارد.

بر اساس شواهدی که وجود دارد همه افراد در طول روز به طور متوسط ۱۴ بار گاز معده از خود رها می‌کنند. برخی از این گازها بی بو هستند و کاری با سیستم گوارشی شما ندارند. اما در برخی از موارد فاکتورهای دیگری نیز در گاز معده دخیل می‌شود که می‌تواند شما را ازار دهد.

هیچ کس دوست ندارد گاز معده را در یک موقعیت و زمان نامناسب از دست دهد. اما کنترل آن می‌تواند بسیار دشوار باشد. در حقیقت، موارد شگفت انگیز زیادی وجود دارد که باعث می شود گاز معده از کنترل شما خارج شود.

حدود نیمی از گازهای معده به خاطر هواخواری (aerophagia) ایجاد می‌شود. بلعیدن بیش از اندازه هوایی که به معده می‌رسد و عموماً در هنگام خوردن غذا رخ می‌دهد را هواخواری یا بلع هوا (Aerophagia) می‌گویند. به خاطر داشته باشید که نفخ معده یک موضوع متفاوت است.

اگرچه بیشتر افرادی که نفخ معده دارند ممکن است احساس وجود گاز در معده را نیز داشته باشند اما این دو مورد از لحاظ فنی تفاوت هایی با هم دارند. همه ما به خوبی می دانیم که برخی از اوقات غذا را خوب نجویده ایم. در چنین شرایطی غذا به خوبی جذب نمی‌شود و به سمت روده می رود.

باکتری‌هایی که در روده زندگی می‌کنند آن را به یک گاز بو دار تبدیل می کنند.

البته حجم این گاز بسیار اندک است. این گاز بوی بدی دارد (همانند تخم مرغ فاسد شده) و می تواند برای فرد بسیار آزاردهنده باشد. در برخی از موارد گازی که خارج می شود بدون بوست و فقط صدایی از خود ایجاد می کند. چنین شرایطی معمولا به خاطر بلعیدن هوای زیاد رخ می دهد.

سیستم گوارشی انسان به گونه ای طراحی شده است که نمی تواند گاز را جذب کند. اگر هوای زیادی وارد معده کنید بدن آن را از خود خارج خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم ۶ موردی را بیان کنیم که می‌تواند به ایجاد گاز در معده منجر شود.

همچنین بخوانید: علت باد شکم بدبو چیست؟

مصرف برخی از داروها:

علت گاز زیاد معده

برخی از داروهایی که مصرف می شوند می‌توانند دهان فرد را خشک کنند. در چنین شرایطی مقدار هوای مصرفی بیشتر می‌شود. زمانی که دارویی را مصرف می‌کنید، عوارض جانبی مرتبط با خشکی دهان را نیز مورد بررسی قرار دهید.

اگر گاز معده شما را آزار می‌دهد، بهتر است با پزشک خو مشورت کنید و در مورد تعویض دارو صحبت کنید. شما می توانید از داروهایی استفاده کنید که عوارض جانبی کمتری دارد.


جویدن آدامس:

بادمعده زیادنشانه چیست

جویدن آدامس می‌تواند هوای بیشتری وارد معده کند و در نهایت به ایجاد گاز منجر شود. اگرچه آدامس می‌تواند حس خوبی در فرد ایجاد کند اما شما نمی‌توانید کل روز را به جویدن آن اختصاص دهید.

همچنین جویدن آدامس‌های شکر دار به دندان‌هایتان آسیب وارد می کند. برخی از این آدامس‌ها دارای شیرین کننده‌های مصنوعی هستند.


نوشیدن مایعات از طریق نی:

علت گاز معده زیاد چیست

نوشیدن مایعات از طریق نی نیز می‌تواند هوای اضافی وارد معده شما کند. زمانی که مایعات را به کمک نی می‌نوشید هوای بیشتری می‌بلعید و همین امر موجب‌ می‌شود شرایط ایجاد گاز در معده فراهم شود.

به جای استفاده از نی که قابل بازیافت نیست و می تواند اسیب جدی به محیط زیست وارد کند، بهتر است از روش‌های سنتی استفاده کنید و از طریق لیوان نوشیدنی‌هایتان را میل نمایید.


سیگار کشیدن:

علت گاز زیاد معده

ترک سیگار یک خبر خوش برای معده شماست. سیگار کشیدن بسیار شبیه نوشیدن مایعات از طریق نی است. زمانی که نفس می کشید هوای بیشتری وارد بدن می‌کنید و همین امر در معده باعث ایجاد گاز می شود.

سیگارهای الکترونیکی هیچ تفاوتی با سیگارهای معمولی ندارند. هردوی این موارد می توانند باعث ایجاد گاز در معده شوند. مطالعات مختلف نشان می دهد که استفاده از سیگارهای الکترونیکی می تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش دهد.


نوشیدن از بطری:

علت گاز زیاد معده

اگر دوست دارید گاز معده را کاهش دهید بهتر است عادت نوشیدن مایعات از بطری را کنار بگذارید. اینکار باعث می شود هوای بیشتری ببلعید. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم این موضوع باعث ایجاد گاز بیشتری در معده می شود.


سریع غذا خوردن:

علت گاز زیاد معده

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به سرعت غذا می خورند باید بدانید که شانس ابتلا به گاز معده در شما بسیار بیشتر خواهد بود. سریع غذا خوردن مشکلات متعددی همچون افزایش وزن ، رفلاکس و غیره را نیز در بدن ایجاد می کند. بدون استرس و با آرامش کامل غذا بخورید.

مطالعات مختلف نشان می دهد که غذا خوردن به هنگام رانندگی می تواند یک موضوع خطرناک باشد. غذای خود را ۲۰ الی ۴۰ بار بجوید.

اگر به غذا و سرنخ های داخلی سیری در خود توجه داشته باشید، می توانید مزایای زیادی به دست آورید. یکی از این مزایا کاهش وزن است. مطالعات مختلف نیز این موضوع را تایید می کند.

۵۴ دیدگاه

 1. علی در آبان ۱۱, ۱۳۹۸در۳:۰۹ ب٫ظ

  بعضی میگویند از این مسئله رنج میبرند. من رنج نمیبرم ولی در کل فکر نکنم لااقل برای اطرافیان خوشایند باشد. البته نه تند غذا میخورم. نه با نی. نه سیگار میکشم. نه آدامس میجوم. ولی نمیدونم چرا اینقدر گاز تولید میکنم.

  • iphone در آذر ۱۱, ۱۳۹۸در۸:۵۰ ب٫ظ

   از تو میتونن به عنوان یه سرمایه ملی استفاده کرد با وجود گاز زیادت😂😂

 2. علیرضا در دی ۹, ۱۳۹۸در۳:۴۸ ب٫ظ

  سلام اینجانب تا از خانه بیرون میروم و سرما به بدنم میخورد شکم درد میشوم و نفخ معده و در پی آن کمر درد و قلب درد میگیرم و وقتی اروق میزنم برای مدتی کمر درد و قلب دردم خوب میشود . لطفا مشاوره دهید چکار کنم

 3. ناصر در بهمن ۱۳, ۱۳۹۸در۴:۵۷ ب٫ظ

  من نه سیگار میکشم، نه تند غذا میخورم، نه نوشابه گاز دار میخورم، و نه از نی استفاده میکنم، ولی خیلی میگوزم و عارق میزنم لطفا کمک.

 4. وحید در فروردین ۳, ۱۳۹۹در۱:۲۳ ق٫ظ

  من بسیار لذت میبرم

 5. حمزه بانه در فروردین ۱۵, ۱۳۹۹در۳:۲۷ ق٫ظ

  سلام ببخشید که دارم رک حرف میزنم ولی مال من می توانی باهاش عروسی بگیری نمی دانم چیم شده
  بانی اصلا… نوشابه اصلا.سیگار اصلا خوردن غذا کمی تند مشروبی نیستم آدامس گاه گاهی مصرف داروی شیمیایی به ندرت ..مصرف سیر.فلفل.پیاز.لیمو ترش .سیب پرتقال زیاد کلا عاشق میوه هستم میشه راهنمایی کنید

 6. وحید در آبان ۱۷, ۱۴۰۱در۱۰:۴۰ ب٫ظ

  سلام .من که صبح تا شب میگوزم از این وضعیت خسته شودم این مثلا به جای رسید که با همسرم به دادگاه رفتیم جدا شیم‌گفت خیلی میگوزی لطفا کمکم کنید

 7. محید در دی ۶, ۱۴۰۱در۲:۰۲ ب٫ظ

  دکترها که مشکل رو می بینند اولین راه کار رو در جراحی می بینند دنبال راه کار ساده و انجام شدنی برای بیمار نمی رند ، خرج زیاد شده ، متاسفانه همه بیزینس من شدند

 8. جواد در بهمن ۲, ۱۴۰۱در۱۱:۱۴ ب٫ظ

  سلام من هیچ یک از این کار های بالا رو انجام نمیدم ن سیگار نه
  غذا سریع میخورم نمیدونم چمه گوزامم بوی سگ مرده میده

 9. حبیب در بهمن ۳, ۱۴۰۱در۰:۳۲ ق٫ظ

  سلام
  من هر نیم ساعت میگوزم از زندگیم راضیم
  این موضوع باعث شادی رفقام هم شده
  گاهی تفریح میکنیم با این موضوع
  دوستان زندگی را سخت نگیرید بزارید در بره

 10. Z در بهمن ۲۷, ۱۴۰۱در۳:۱۰ ق٫ظ

  لطفا کمی با ادبانه تر حرف بزنید میتونید از گاز معده یا باد معده استفاده کنید

 11. نیما کسماج در اسفند ۹, ۱۴۰۱در۷:۴۵ ق٫ظ

  آب زیاد بخورید و عرق نعنا مصرف کنید و حبوبات حتما اول خیسانده بعد مصرف کنیدو میوجات کم کنید غذا رو زیاد بجوید.تا این سرمایه ملی کاهش پیدا کنه

 12. علیان در فروردین ۲۰, ۱۴۰۲در۰:۲۳ ق٫ظ

  منم جدیدا ب زارت و زورت شدیدی افتادم نمیدونم چ کنم اصلا یهو شکمم باد میکنه و ده دقیقه یعدش بمب های شیمیایی با رایحه تخم مرغ میکس شده با لوبیا از مقصد خارج میشه

 13. علی در فروردین ۲۲, ۱۴۰۲در۶:۲۲ ق٫ظ

  ینی فقط کامنتای ملت طناز سرزمین پارس😂😂چقدرخندیدم اول صبحی. کلا خاب ازکله ام پرید قصدداشتم دوسه ساعت دیگه هم بخابم وقت داشتم هنوز اما دیگ نمیشه😂😂

 14. کارن در اردیبهشت ۴, ۱۴۰۲در۱:۱۲ ق٫ظ

  من کلا میگوزم. دائمالگوزم. نه هوا میخورم نه آدامس تغذیه مناسب و بدون عجله دارم. ولی بازم بیش از حد میگوزم. گوزهای وحشتناک اما بی بو میزنم.بخاطر همین مهمونی نمی‌رم

 15. داود در خرداد ۱۲, ۱۴۰۲در۶:۳۷ ب٫ظ

  ناصر داداش
  شما واشر اگزوزت سوخته از همجات هوا رد میکنه واشرو عوض کن یا کفش تنتاک بپوش

 16. امین در خرداد ۱۵, ۱۴۰۲در۱۱:۲۰ ب٫ظ

  آقا من گوز تو استینمه یعنی بعضی وقتا باهر قدمم میگوزم جوری که دیگه خودمم خندم میگیره چه بر سه به دیگران تازه بعصی وقتا بیس هم میزنم تا توروبخندونم

 17. نیروگاه گازی در خرداد ۳۱, ۱۴۰۲در۹:۵۲ ب٫ظ

  برای من بعضی وقتها اینقدر شدید و زیاد میشه که فکر میکنم به تنهایی میتونم سوخت یک نیروگاه گازی رو تأمین کنم! برای تأمین پیک بار تابستانه، وزارت نیرو میتونه روی چنین پتانسیلی حساب کنه و جایزه‌های میلیونی بده! ضمن اینکه فکر کنم میشه در دسته انرژی‌های نو گنجاندش و در دانشگاه به اندازه ۳ واحد درس انرژیهای (نا)پاک تدریسش کرد! (جهت مزاح 😄)

 18. Masih در تیر ۹, ۱۴۰۲در۱۰:۵۰ ب٫ظ

  دوستانی که از باد معده زیادی خسته شدید همین الان خونه تنهام وهر ۳ دقیقه سوت قطار به راهه🤣🤣🤣🤣
  اما چند وقت پیش کلیپی از پیشرفت اروپا دیدم که با باد معده ماشین شارژ وراه میره ،هم زن گوزی ساختن با انرژی باد معده وچندتا تکنولوژی دیگه امیدوارم این گوناگون یه روزی بکار بیاد وبابتش پول هم بدن🤣🤣🤣😅😅

 19. رضا در تیر ۱۹, ۱۴۰۲در۷:۲۶ ب٫ظ

  گوز گوز گوووووز
  بخدا خسته شدم از بس میگوزم دیگه نماز نمیخونم چون دائم الگوزم.نگم براتون تو خواب هم چنان میگوزم خودم میترسم

 20. علی در تیر ۲۲, ۱۴۰۲در۴:۳۵ ق٫ظ

  یعنی خداییش ترکیدم از خنده کله صبحی خداییش مردم ایران بخصوص آقایون بابت این موضوع اصلا خجالت نمیکشن دممون گرم حالا تجسم کنید یه جنس مخالف جلوتون بگوزه ادنم رکباری مت که از شدت خنده زمین گاز میگیرم‌🤣🤣🤣🤣🤣🤣 راستی به گاز بدبوو در ادبیات ما چوس میگن 🤮🤢😂🤣🤣🤣🤣

 21. سانازساناز در تیر ۲۳, ۱۴۰۲در۱:۱۵ ب٫ظ

  سلام بر امپراطور گوزها هموطنانم

  یه باد معده اینقدر چوسان فیسان نداره که با اِفاده و افتخار میاین میگید
  باشد که رستگار شوید

 22. مهدی در تیر ۲۵, ۱۴۰۲در۹:۴۴ ق٫ظ

  شما در معده و روده میکروب داری که باعث بیش از حد گاز معده و روده میشی و باید آزمایش بدی
  یا اینکه غذا رو بیش از حد سریع میخوری وخوب نمیجوی
  شاید مشکل اعصاب داری واعصابت زده به معده …ومعده عصبی شده ونفخ میکنی غذاهای نفخ دار رو کنار بزار نوشابه و نوشیدنی های گاز دار و نوشیدنی های خیلی داغ رو کنار بزار

 23. حسین در تیر ۲۷, ۱۴۰۲در۲:۴۵ ب٫ظ

  امریکایی میگن آدم سالم قادره که باد در کنه آدم مریض توانایی باد در کردن رونداره پس این بادها دلیل سلامتی شماست پس شما سالم هستید

 24. محمد جواد عسکری در مرداد ۲۰, ۱۴۰۲در۰:۴۹ ق٫ظ

  جون خودتون اینجوری هم نیست دیگه

 25. زهرا در مرداد ۲۳, ۱۴۰۲در۱۱:۱۷ ب٫ظ

  میگه ۱۴بار حد نرمال گوزیدن در روزه ولی من فکر کنم هر ربع ساعتی ۱۴ بار میگوزم
  همش هم بو دار اگه یک ساعت مجبور بشم خودم و بگیرم و بادم و خالی نکنم بعدش از درد شکم میخوام منفجر بشم کارهای بالا هم هیچکدوم و انجام نمیدم دیگه خسته شدم

 26. زهرا در مرداد ۲۴, ۱۴۰۲در۱۱:۵۳ ق٫ظ

  من هر یه ساعت یککککک می گوزم خودم خندم می گیره قبلا کوچولو صدا داشت الان انگار حمله اتمی شده و موجبات خنده فراهم می کنم ولی واقعا نمی دونم چرا اینجوریم فلفل زیاد می خورم می تونه دلیل باشه ؟؟؟!

 27. مهدی در مرداد ۲۴, ۱۴۰۲در۳:۰۵ ب٫ظ

  خدایی خیلی خندیدم .تازه فهمیدم تنها نیستم

  دم همه دوستان رک و راستگو گرم🤣🤣🤣

 28. مهندس مهدی در مرداد ۲۶, ۱۴۰۲در۱:۴۶ ب٫ظ

  منم معدم خیلی گاز تولید میکنه فکر کنم یه واحد از واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه گاز سرخس رو توی معدم ساختن. اینقدر تولید گاز بی بو و با بو تولید میشه که فکر کنم اگه ذخیره سازی کنن زمستون بتونم دو سه استانی رو تامین کنم

 29. حسین کیانی در مرداد ۲۶, ۱۴۰۲در۱۱:۳۳ ب٫ظ

  سلام منم زیاد می گوزم ,! غذا پایین نرفته گوز و باد معده شدید دارم… نمی دانم چکار کنم! می ترسم سرطان دستگاه گوارش بگیرم… کمک کنید!

 30. Meh در مرداد ۲۷, ۱۴۰۲در۱:۱۸ ق٫ظ

  من همین الان چن تا گوزیدم.فقط به افتخار شماها.
  گوزهای من ارثی هستش از دایی های محترمم رسیده بهم

 31. سامان گوزو در مرداد ۲۷, ۱۴۰۲در۱۱:۰۳ ب٫ظ

  سلام،لطفا بخونید.

  من انگار اول گوزبودم الان آدم شدم.جسارتا گوزم راشوگم میکنه،اشتباها به طحال میزنه،میخوادازطحال خارج شه، هنگام همخوابی تا گوزخارج نشه حس نمیگیرم،ادرس٠به گوز میدم اما خودشو به کری میزنه،خارج نمیشه.به رگای سرم میزنه.تمام دردها از بادمعدس.دانشمندان لطفا داروکشف کنید که بشه آدرس خروج بهش بدیم

 32. حسن حسن در مرداد ۲۸, ۱۴۰۲در۲:۵۷ ق٫ظ

  بله فلفل گوز اتمی تولید میکنه

 33. دایکو در مرداد ۲۸, ۱۴۰۲در۹:۰۴ ق٫ظ

  وای داستان گوز خودم رو بگم من تا ورود به دانشگاه اصلا ابن موضوع رو نداشتم اونجا همه تو خوابگاه میگوزیدن ومن تعجب میکردم فکردم مشکل دارم که نمیتونم بگوزم اینقدر به خودم فشار اوردم که اولین گوزم صدا وبو داشت رو با جشن و پای کوبی تو خوابگاه راه انداختم از اون به بعد همش صدا دار عجیب شده وپشیمونم که این کارو کردم دیگه هم بند نمیاد لامصب.

 34. امیرحسین در مرداد ۲۹, ۱۴۰۲در۱۱:۲۶ ب٫ظ

  منم دائم الگوز شدم حدود یک سالی میشه که واشر گوز رد کردم روزی ۱۴ بار که خیلی خوبه من شاید ساعتی ۱۴ بار میگوزم اونم گوز ریز نه گوز محکم ازونا که اطرافیانم میپرسن سالمی ؟ گاهی وقتا جهت خنده کنترلش میکنم تقسیمش میکنم به ۶ الی ۷ تا میرسه
  کار عجیبی هم نمیکنم هیچکدوم ازین کارا که گفتید هم نمیکنم آخه من جسه لاغری هم دارم هرجور حساب میکنم این حجم از باد تو این ابعاد جا نمیگیره ! خیلیییه !! و حتی یزره بوی بد هم نداره

 35. Dr.sam در شهریور ۱, ۱۴۰۲در۰:۰۵ ق٫ظ

  هر باد معده ای گوز نیس ک گوز داریم تا. گوز من اگر دانشمند.باشم یه رشته ای به نام علم گوز شناسی اضافه میکنم😂😓لعنتیااا میزنه تیربارییی تیرتیرتیر یکی میزنه میکشه آدمو یکی میزنه بیهوش میشه یکی ها آنقدر کوشولو میزنه آدم دلش میسوزه میگ بزار من بزنم لطفا کمکشون کنید

 36. علی در شهریور ۱, ۱۴۰۲در۹:۳۱ ق٫ظ

  من گوز زیاد ندارم ولی وقت دستشوی مرم همسایه طبقه بالا مگن چه منفجر شد

 37. بهار در شهریور ۲, ۱۴۰۲در۷:۳۰ ق٫ظ

  ای کاش صدا نداشت 😢😢😢😢😢😢😢

 38. بهار در شهریور ۲, ۱۴۰۲در۷:۳۱ ق٫ظ

  من که همش یبوست دارم و این کارا یکی دوبار تو جمع انجام دادم جمع بچه های کوچیک بود دیگه دلم نمیخواد جایی برم .زیاد نیست ولی همون یه بار در سالم جایی که نباید اتفاق میفتاد 😢😢😢😢😢

 39. بهار در شهریور ۲, ۱۴۰۲در۷:۳۳ ق٫ظ

  خدا آدما رو بدبخت آفریده این چی بود این وسط کم مشکل داشتیم .اینم اضافه شد نگران اینم باید باشیم .

 40. امید در شهریور ۲, ۱۴۰۲در۱۱:۰۷ ب٫ظ

  من چنان میگوزم که فرش سوراخ میشه

 41. درمان درد در شهریور ۵, ۱۴۰۲در۵:۲۱ ب٫ظ

  دوستان گوزو اگه واقعا از گوز خود رنج می‌برید اگر با رفتن بین مردم شرمنده میشید یک روش خیلی کارساز رو میخوام بهتون بگم امتحان کنید خوب دقت کنید هر وقت خواستید بگوزید حتما حتما با دستاتون یکم ماهیچه ها رو از هم جدا کنید و گوز به چوس تبدیل میشه و دیگه متوجه تون نمیشن 😉😉
  تمام تامام

 42. فاضل اقایی در شهریور ۶, ۱۴۰۲در۵:۵۱ ب٫ظ

  این همه الکی گفتین در باره گوز ولی نگفتین گوز بد بو نوعی مریضیه یا بی بو با زدن گوز مرتب سلامت باشید

 43. مراد در شهریور ۷, ۱۴۰۲در۱۰:۲۱ ب٫ظ

  با پوزش من بلع هوا ندارم ودرد معده هم ندارم شایددر رور۵۰ تا ۶۰ بار شاید هم بیشتر باد معده ام خارج می‌شود وبوی آن هم آزار دهنده نیس به گفته دیگران ۶۲ سال سن دارم

 44. مصطفی در شهریور ۹, ۱۴۰۲در۹:۵۸ ق٫ظ

  یعنی این لامصب چیه صداش باعث تبسم حرف زدنش مگه اینقدر باعث خنده میشه واقعا از شما دوستان همیشه در صحنه ممنونم در ضمن چند تا همزاد من همینجا پیدا کردم🤣🤣🤣🤣🤣

 45. امیر در شهریور ۱۲, ۱۴۰۲در۱۰:۱۶ ب٫ظ

  بگوزید فقط لوبیا بخورید اصلا گوز نمیاره با تخم مرغ میکس کنید

 46. امیر در شهریور ۱۲, ۱۴۰۲در۱۰:۱۸ ب٫ظ

  دوستان برای رفع گوز تخم مرغ ۶عدد لوبیا ۳۰۰گرم با دو بوته سیر خام با ترشی ک خونسا کنند دکتر امیر باتشکر

 47. احترام در شهریور ۱۵, ۱۴۰۲در۰:۲۹ ق٫ظ

  کاربرانی که نظرات و تجربیات رو اشتراک گذاشتید
  سن تون کمه و همه چی رو به شوخی گرفتید
  فکر آینده و پیری تون باشید!

  صبحها ناشتا تا چایی دم بکشه و نون از یخچال دربیارید یا انقدر سحرخیزید که بخرید
  یک لیوان آب ولرم میل کنید،
  لقمه ها رو کوچیک بگیرید،
  آروم و باحوصله بجوید،
  وقتی یک لیوان آب میخورید میتونید بهش یک قاشق عرق نعنا که هر سوپرمارکتی داره اضافه کنید،
  هفته ای یک یا دوبار در یک لیوان آب یک قاشق غذاخوری سرکه سیب بریزین و میل کنید تا روده ها رو شستشو بده(لازم نیست طعم سرکه رو حس کنید
  چون باید بلافاصله بعدش آب در دهان بچرخونید چون سرکه پدر مینای دندون رو درمیاره)
  ورزش و پیاده روی رو جدی بگیرید،
  گاهی در روز چه ایستاده چه نشسته در محل کار یا بیرون، پشت تون رو ده ثانیه منقبض کنید و بعد رها کنید،
  وقتی احساس خالی کردن باد معده داشتید تا جاییکه امکان داره جلوش رو بگیرید تا بدن عادت نکنه میتونه راحت رها ش کنه! بعدها جلوشو نگیرین سخت تر میشه.

 48. حورا در شهریور ۱۹, ۱۴۰۲در۹:۰۹ ب٫ظ

  مامان منم همش میگوزه 🤣😂اومدم اینجا با نظرات شم مواجه شدم انقدر خندیدم دمتون گرم

 49. Mamad در آبان ۱۵, ۱۴۰۲در۳:۳۲ ب٫ظ

  هنوزم مثل قبلنم ولی کمتر میگوزم و خداروشکر میکنم که مثل قبلاً گوزام فلفلی نیستن که دماغم بسوزه

 50. نازنیا در آذر ۵, ۱۴۰۲در۰:۵۴ ق٫ظ

  وای خدا اینقدر خندیدم پاره شدم دمتون گرم 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 51. شِلپِن در دی ۲۷, ۱۴۰۲در۵:۰۶ ق٫ظ

  اگر می خواهید از سلامت مقعد خود مطلع شوید روز خود را با گوز خود آغاز کنید

 52. سید در فروردین ۲۵, ۱۴۰۳در۴:۴۰ ق٫ظ

  درود بر دوستان عزیز گوزو.امیدوارم سلامت باشیدهمه وشاد.خدا لعنت کند انکه گوز را اختراع کرد چون خودش را حت و دیگران را نا راحت کرد. راستش بخواهید چندسالی است به خیل تولید کنندگان گاز معده پیوسته ام.بفکرم رسید خوبه پتروشیمی بزنم. بسکه گاز تولید میکند از حدمجاز گذشته نمیدانم هم چه کنم از این کاره هم نمیکنم حبوبات نمیخورم تند غذا نمی خورم فقط سیگار میکشم.عرق و هر کوفتی بگی خوردم من اسیر گوز شدم جدی میگم گاهی چنان فشار میاورد که دیوانه میشوم. گوز نیست پمپ باد صدا دار است بی صاحب.یک روز تو دستشوی عموی طرف گفت رحم کن طاق امد پائین لامصب تیر بار بستی بخودت چرا قطع نمیشود اگه باطری داشت خالی شده بود چی میکنی خودم از خنده روده بر شدم والا جدی بود شوخی نبود همه حقیقت واقعا چندتا دکتر هم رفتم فقط یک قرص یک دارو ساز دوستم بود داد اگه جای بخوام برم مجبورم بخورم ازصبح که تا ظهر عمل کند

 53. سید در فروردین ۲۵, ۱۴۰۳در۴:۴۳ ق٫ظ

  واقعا چه مبحث شاد وخوبی. تا حالا ندیده بودم در این مورد کسی به این صراحت صحبت کند.بدون خجالت نمیدانم چرا حرف زدن در این مورد تابو است

نظر خود را بیان کنید